dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1230 z 1588
Pokaż wyniki od 24.581 do 24.600 z 31759
  1. #24581
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    A po drodze bank sprawdzał, czy z transzy wszystko na co była przeznaczona zostało wykonane i dopiero wypłacał kolejną część. Jedne banki sprawdzają bardzo dokładnie inne tylko rachunki przeglądają.

    Stany surowe są 2:
    • surowy otwarty – stoją mury pod dachem, woda i kanalizacja doprowadzone do wnętrza.
    • otwarty zamknięty – są już otwory z drzwiami i oknami zainstalowanymi. Może nawet tynki i ocieplenie. Wtedy o tym czasem mówią, że to deweloperski. Ale deweloperski może mieć też porobione rozprowadzenia elektryczności

    Dalej zaczyna się wykończeniówka – tynki wewnętrzne, elektryka, montaż ceramiki łazienkowej, ogrzewanie i potem cała reszta.

    Dobrze, że przeczytałaś Skitka. Myślę, że bez problemu możesz go pytać o różne rzeczy. Zobacz sobie jego wątki na forum. Dom, budowę pokazywał bardzo dokładnie i opisywał. Są tam ciekawe rzeczy.

    Mania, myślcie też od razu o kanalizacji i wodzie. U mnie woda jest z ujęcia gminnego. Studnie są aż do 90 m głębokie, więc to oligoceńska woda. Natomiast ścieki można albo do szamba odprowadzać, albo mieć (jak my) przydomową własną oczyszczalnię. Korzyść z oczyszczalni taka, że z trzeciego zbiornika mogę podlewać ogró∂. On już jest bez zapachu. Więc oszczędzam wodę. Poza tym nie martwię się, że mi się zbiornik zapełni, bo jest rozsączanie. I nie płacę co miesiąc 300 zł za wywóz nieczystości. Są różne oczyszczalnie. Pozbieram ci literaturę. Ale to też wymaga decyzji gminy, bo czasem gdy wysoki poziom wód gruntowyc, nie pozwalają, albo trzeba robić np. rozsączanie na podwyższonym terenie.

    My mamy 2 łazienki w domu. W projekcie była też toaleta, ale w niedobrym miejscu, więc nie ma. Zrobimy, bo wykombinowaliśmy miejsce. Jest jednak taka dla gości potrzebna – tylko sedesik i umywalka. Obie łazienki mamy spore. W naszej małżeńskiej jest wanna narożna 170x170 z bąbelkami. Nie Jakuzzi, bo zbyt drogie, ale podobne. Jest prysznic, umywalka, sedesik z bidetką (taki mały prysznic) i jest miejsce na fotel, a nawet toaletkę. Sypialnię mamy małą, bo tam się tylko śpi. Łazienka na podaszu ma jednoosobową wannę, ale też nie jest klastrofobiczna. Obie mają okna
    Za to kuchnię pani architekt zrobiła o metr w szerokości za małą
    Brakuje mi mudroom. To z powodu ogród. Chciałabym mieć takie wejście do domu, gdzie mogłabym się przebrać, zostawić kalosze...
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  2. #24582
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Ciekawe... wmyślałam dom na podstawie projektów z amerykańskich katalogów. Wtedy było ich dużo w EMPiKu
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  3. #24583

    Domyślnie

    U nas susza. O przepaszam, wlasnie spadly 4 krople deszczu.

  4. #24584
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    tu mi tez brakuje mudroom, niestety nie zrobili Taki ze zlewem zeby mozna psa wyprac. Mam ale w pralni ale ta moja pralnia malutka teraz. Na dodatek w piwnicy.
    Ustawienie pasuje mi takie jak mam teraz, na mus musi byc formalna jadalnia a kuchnia na kominkowy otwarta z wyspa, inavzej sobie tego nie wyobrazam. I osobny pokuj na tv. Wiem co chce i czego nie, maly kibelek co piszesz to tzw powder room, nic innego jak wc, to co ja mam. Minimum 2 pelne lazienki. Narozna wanne to napewno moj M bedzie chcial, ja chce tylko prysznic.
    M chce dom parterowy, nie wiem czy sie uda. Byle go wywalic z zasiegu moich uszu z tv. Slucha jakby w kinie byl i mnie do bialej goraczki to doprowadza

    wiem ze szanbo tam musi byc, nie ma kanalizacji miejskiej. Wiem ze M rozmawial z bratem o ogrzewaniu, jak zadzwonil to akurat byli tam i pokazywal mu jakis piec (na groszek??). O oczyszczalni gdzies mi padlo na uszy, dobrze ze wspomnialas.


    nic to, bedziem myslec. A im wiecej bede wiedziec - tym wiecej powiem M co mozna, czego nie, co potrzebne i niech sie martwi. To on bedzie tam czesciej latal i budowal. Tak wiec jak cos Pestka podzucaj linki.
    Ostatnio edytowane przez mania1220 ; 23-04-2019 o 15:16

  5. #24585
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Joana, u mnie tak mokro ze jak poszlam i chcialam podziurkowac trawe na froncie dziurkaczem to trawa sie podnosila jak dywan cala - zostawilam. Chodzi sie jak po gabce Pada i pada i znow krzaki i drzewa grzyba od tej wody zalapia, nie mowiac o innych naroslach od wody na drzewach. Moj Sunburst przezyl, puszcza juz, ale caly w jakims zielonym obrosniety?

  6. #24586
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Mania, Boguśka ci przeżyła?

  7. #24587
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Ja z doskoku z ogrodu teraz. Odezwę się dłużejpóźniej. Unassusza okropna.

    Mech nie zaszkodzi
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  8. #24588

    Domyślnie

    Ekogroszek. I nic z eko to to nie ma wspolnego

  9. #24589
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mika nie zadna. Juz chyba sie w nie nie bede bawic. Nie mam ich gdzie zimowac - garaz za zimny, w domu za cieplo piwnicy typowej nie mam

  10. #24590
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Joana nie sfiksowalam nie naleze do ekologicznych ludziow i fizia nie dostaje na tym punkcie
    Owszem, robie segregacje i nie smiece, ale nie podniecam sie czyms ze "ekologiczne" bo zyc ekologicznie to trzeba sie wyprowadzic do lasu, gotowac na ognisku i jesc to co sie zlapie, wiec caly ten ekologiczny wrzask uwazam za BS

  11. #24591

    Domyślnie

    Nie chodzi o to Mania, to jest jak wegiel. Brudna kotlownia itp. Poczytajcie tak jak mowi Pestka o sposobach ogrzewania domu. A ja ci powiem, ze tez nie mam swira, na warzywka z targu itp sie nie nabieram. Ale tez i wiem od mojego jak wygladaja morza i oceany od plastiku

  12. #24592

    Domyślnie

    I plakac mi sie chce jak ludzie bez opamietania drzewa wycinaja, smieca i w pelnym sloncu caly dzien ogrod podlewaja.

  13. #24593
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No wlasnie Joana nie znam sie na ogrzewaniu, w domu mam centralke, drzewem sie ogrzewa. I na tym moja wiedza sie konczy. Na gazowe jak mam tutaj nie moge tam liczyc.

    O brudnych wodach mozach wiem bo widze. Ale to sie laczy z "nie smiece", mozemy tylko za siebie odpowiadac - niestety.
    Drzewa nadmierna i niepotrzebna wycinka taz mnie przeraza, jesli zaraz sadza nowy las - inna sprawa, tak trzeba, drzewa sie starzeja i trzeba wycinke robic, ale jak bez sensu to robia to mi sie serce kraje. Cos ostatnio bylo chyba w Polsce jak pozwolili wycinac gdzie popadnie? pamietam ile drzew poszlo
    Tutaj jak builder buduje osiedle i sa drzewa i maja zostac w planie (duze drzewa) i nie trzeba ich wycinac a je wytnie, za kazde drzewo dostaje kare 250 tys $. Jasne ze go stac, miliardami obraca, ale drzewa szkoda. Musi zaraz sadzic nowe (oprocz kary). Nie ma nic gorszego niz lyse puste osiedla.

    a podlewanie w pelnym soncu to juz glupota. Pomijajac marnostrastwo wody to niszcza roslinnosc bo w takim sloncu woda to wypala wszystko, liscie, ziemie itp.

  14. #24594
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    25 kwiecien...wstaje a tu dachy biale na termometrze -1C ciekawe ile bylo w nocy. W ciagy dnia ma byc +16.
    I to nie koniec, na weekend nawet mi snieg zapowiadaja.
    jak tu zyc? jak zyc i sie cieszyc wiosna pytam?

  15. #24595

    Domyślnie

    Cześć Maniu oraz Goscie,
    nie chcę Cię wprowadzać w stan zdenerwowania, ale u mnie akurat sytuacja odwrotna +25 stopni!!!!
    Więc wszystko rozkwita szybko przekwita i potworna susza
    pozdrawiam
    E.

  16. #24596
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    AVE - w zdenerwowanie nie - w depreche mnie wpedzilas


    ugotowalam, wymieszalam - i studze - picie dla koliberkow - zblizaja sie milowymi krokami, juz w Toronto widzieli je. Dzis wywiesze, zobaczymy ile im zajmie.

  17. #24597

  18. #24598
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    U nas w nocy było +18. Winorośle dziś tnę, bo mają 1-centymetrowe pąki.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  19. #24599

    Domyślnie

    Pestko,topowiedz,jak tniesz bo tez mam winorośle

  20. #24600
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    no to pieknie
    a u mnie male listki sa na rozy i dwoch krzakach i dwoch pnacych hortensjach. A magnolia nawet nie ruszyla. Ani moja, ani moja "stara" u sasiadki
    reszte same paczki dopiero.
    I kupa ptaszorow na ogrodzie, naliczylam 8 rodzaji, plus sepy krazyly nad domem wczoraj, i znow indyki slyszalam w lesie.

Strona 1230 z 1588

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony