dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1231 z 1588
Pokaż wyniki od 24.601 do 24.620 z 31759
  1. #24601

    Domyślnie

    Ave, mam to samo. Goraco i sucho.

  2. #24602
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Sucho jak pieprz. Koszmar ogrodnika. Nie podlewasz, toschnie. Nie pamiętam takiej wiosny

    Ave, a ile lat mają twoje winorośle? Moje posadziłam 3 lata temu. 6 sztuk w 2 odmianach, różowe i białe. Jeden krzew, Kernling, wymarzł pierwszej zimy. Nie cięłam ich dotąd. To nie jest prawidłowo, ale chciałam przekonać się, czy będą u mnie rosły. Dlatego nie okrywałam na zimę. Wytrzymały i w zeszłym roku było tyle owoców, że nastawiliśmy 5 litrów wina.
    Tnę pierwszy raz. Wygląda, że uda mi się poprowadzić je jak sznury.
    Trudno wytłumaczyć o co chodzi z tym cięciem. Poszukałam rysunków.

    Ma to wyglądać u mnie w przyszłym roku tak.
    Nazwa:  1-grape-vines.jpg
Wyświetleń: 218
Rozmiar:  98,2 KB

    Na razie wybrałam pęd główny, który poprowadzę pionowo i pędy boczne, które nagięłam poziomo. Nie jest tak idealnie, jak na rysunku. Trzeba ostrożnie, bo gałązki mogą się wyłamać.
    Tylko jeden krzew mam wystarczająco mocny, żeby nagiąć do poziomu 2 pędy. Reszta ma po jednym poziomym. Wszystkie pozostałe, niepotrzebne, wycięłam.

    Na poziomych tnę w ten sposób

    Nazwa:  pruning_vines_03-640x480.jpg
Wyświetleń: 215
Rozmiar:  92,3 KB



    Na tych rysunkach jest jasno pokazane jak ciąć, w którym roku. Podpisy po rosyjsku. Zrozumiesz?
    Na pierwszym są rozrysowane 4 lata – jak ciąć wiosną i jak (z grubsza) krzew będzie wyglądał jesienią

    Nazwa:  pruning_vines_06.jpg
Wyświetleń: 214
Rozmiar:  51,4 KB


    Ten poniżej pokazuje 3 sezony
    Nazwa:  O9rZJzQrPOo.jpg
Wyświetleń: 215
Rozmiar:  31,3 KB
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  3. #24603

    Domyślnie

    jeden krzew ma 3 lata dwa pozostałe dwa lata w tym jeden jest już gruby - to szczep ze starego krzewu.
    Rozciągam je na boki, ale chyba nie mam takich sterczących do góry..

    http://www.winnicaprzybylowka.pl/28/sznur-casenavea

    Jutro przyjrzę się im dokładnie. Zznalazłam także opis fachowego cięcia, ale same krzewy juz nie chcą się tak książkowo układać.
    Też pewnie zamało przyciete, gdy w tamtym roku miały owoce - kilka kiści wielkości porzeczek cieszyłam się z "plonów"
    Jutro w razie czego jeszczepoproszę Cię o radę

  4. #24604
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    rano bylo na minusie, w ciagu dnia z 16c zrobilo sie 30C w sloncu - klon caly czerwny sie w try miga zrobil a moja "stara" magnolia u sasiadek wystawila biale lby. Ta biala zawsze wczesniej kwitla i potem juz tylko zielony krzak, moja rozowa pozniej ae dluzej i kwitnie 2-3x na rok. Teraz wieczor - niebo juz cale za chmurami - pewno znow bedze na minusie w nocy i rano

  5. #24605

    Domyślnie

    Mania w ciagu doby miałaś wszystkie pory roku

  6. #24606
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    W nocy było +15, a teraz jest +28. Niech wreszcie popada !!!
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  7. #24607
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    wezcie odemnie tego deszczu, calego
    zaczelo w nocy, pada do teraz, jakby wszystko bylo za malo mokre

  8. #24608
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Dawaj wysyłaj chmurę, bo u nas jak pieprz sucho. Jak nie podleję co wieczór, to rano liście wielu roślin zwisają. Koszmar i jaki majątek za wodę zapłacę.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  9. #24609
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    http://www.ownwoodenhouse.com/


    Podobają się te domy, chociaż nieco przerobiłabym układ wnętrza:

    https://www.archdaily.com/893023/zap...rq-arquitectos
    https://www.archdaily.com/895562/for...ect-eigen-huis

    Popatrz sobie a tenpierwszy linkjest do firmy, która z drewna buduje. Chyba z Finlandii. Ale są w PL takie Austrjackie i ruskie też. Mam gdzieś linki, bo te ruskie bardzo mi się podobały. Przywożąna miejsce i w tydzień dom gotowy do zamieszkania.

    Dom styropianowy Pusi jest z tej firmy https://m3system.pl/ Powinny tam być fotki z jej domu, bo pamiętam, że chcieli fotografować i ona się zgodziła.
    Ten jest Pusi https://m3system.pl/zgorzelec-i/
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  10. #24610
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pestka fajne, nawet ladne - ale jak dla mnie tylko do zawieszenia oka. To nie sa domy w moim stylu
    przewalilam juz sporo domow w Polsce i nie trafilam na taki jak chce - temu pisalam ze chyba bede musiala zawiesc swoj plan zeby go zrobili.
    Chce dom jak ja mam - taki styl. Taki uklad jak ja mam. A zaden w Polsce nie znalazlam - moze sa, ale nie umiem znaleac???
    wkleje potem fotki.

  11. #24611

    Domyślnie

    Pestka, ja podlewam tylko hortki, borowki i trawy ktore dzielilam. Od czasu do czasu reszte. Trudno, co wypadnie, to wypadnie

  12. #24612
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pestka zobacz sobie co chce. Co jest podobne do mojego domu . Tylko o niebo wieksze. Poki co mam dwa wyjscia - wziasc plany z mojego domu i go powiekszyc albo wziasc ten i zmnejszyc .
    Na planach miedzy kuchnia i jadalnia zauwaz jest cos co zalowalas nie zrobilas - spizarka. Po lewej . a po prwej jest butler's pantry - uwielbiam to, na zastawy, lodoweczke winiarke itp.

    jak zjedziesz na sam dol zobaczysz druga serie zdjec od kogos innego co ten dom wybudowal.
    zewnatrz wykonczenie mi sie nie podoba, lubie ceglowke jak ja mam - mialam sie pytac - czy w Polsce macie taka ozdobna ceglowke na dom? nie lubie tynkow i stucco

    podstawa dla mnie jest parter - duza kuchnia, z wyspa, kominkowy, formalna jadalnia i office. Gora to byle 3 sypialnie byly minimum.

    https://www.architecturaldesigns.com...drooms-23581jd


    teraz mam 242 metrow dom, na 3 podlogach - bez wliczania garazu i tarasow, sam budynek, miszkalnych pmieszczen. Ten na planach jest monstum na 367 m2. Tylko na dwoch podlogach. Wiec moge spokojnie pozmniejszac. Nie chce i nie potrzebuje takiej kolumbryny.

    znajdz mi taki dom w Polsce? Jak cos blisko znalazlam to wszystko do przerobki zeby wyszlo co chce. Wiec na to samo wychodzi - od poczatku rysowac nowy projekt.

  13. #24613
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ok, juz znalazlam - jest ceglowka (klinkier) na domy


    wylazlam wlasnie z lozka, spac nie moge, wieje jak w kieleckim. A za oknem SYPIE SNIEG
    jest 3:20 rano, bawie sie w nocnego Marka

  14. #24614
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Manieczka, tymi daj trochę czasu, bo ja kończyny mam w ogrodzie teraz i skądś muszę wytrzasnąć jeszcze następne, żeby się obrobić, bo i dom zaczęliśmy wreszcie na poważnie kończyć. Zrobiłam na święta hybrydy na paznokciach i co... ślady po nich nie ma

    Po kolei
    Cegła i plytki ceglane. Jest tego bardzo dużo, ale ja coś tam wiem tylko o dwóch. No jest jeszcze 3-cia, ale oni robią sztuczne cegły na bazie gipsu, więc na elewację do kitu.

    Ręcznie formowane:


    Klinkierowe:


    PAMIĘTAJ o OGRZEWANIU, bo w PL będziesz musiała solidnie dom ocieplić nie dlatego, że u nas zimniej. Po prostu ogrzewanie jest drogie.JAk cię coś zainteresuje, podrzucę linki.

    • Gaz na wsi możesz mieć ze zbiornika, który albo wkopią na działce, albo postawią na wieszchu wielką kolubrynę. Płacisz wtedy za gaz i za wynajem zbiornika. Wg mnie skórka za wyprawkę.
    • Pompa ciepła + podłogówka – to najtańsze w eksploatacji, ale na początek sporo kasy kosztuje.
    • Ogrzewanie nawiewowe – nie wiele wiem, bo cena urządzenia mnie kiedyś tak zaskoczyła, że odpuściłam.
    • Kocioł na paliwo stałe z elektroniką, praktycznie samoobsługowy. Mam taki na pellety (drewno). Raz na tydzień, albo żadziej, jak w tej zimy, napełniam zbiornik i on sobie sam pobiera. Raz, dwa razy w sezonie grzewczym usuwam popiół. Jest go nieco mniej niż kilogram z każdej tony spalonych pelletów.
    • Podobne kotły są na eco-groszek (węgiel), ale on ani taki eco, ani czysty. Sąsiad ma i mimo, że do kotłowni przejście jest przez garaż, to pył podczas czyszczenia i napełniania zbiornika, dociera do przedpokoju.
    • Elektryczne – forumowa Braza założyła niedawno w domu panele sufitowe na podczerwień i fotovoltaikę na dachu. Poprosiłyśmy ją o wypowiedż po sezonie. Na razie wiadomo, że grzeje super.
    • Elektryczne folie grzewcze, które w przeciwieństwie do wodnej podłogówki kładzie się na wylewce betonowej, a nie zatapia w niej. Można na tym bezpośrednio kłaść deskę trójwarstwową, płytki, kamień. Nie wiem jak wychodzi w eksploatacji.
    • Pieco-kominek jest najbardziej eco i ekonomiczny. Postawiony w centralnej części domu przez dobrego Zduna, ogrzeje taką powierzchnię jaką dom będzie miał, ale trzeba przewidzieć go stawiając fundamenty. Poza tym nie każdy lubi taskać 1, czy 2 razy dziennie porcję drewna do domu. Nie każdy też chce mieć drewutnię przy domu. Zawsze to jakieś kłopoty. Jednak to moje marzenie.
    • Legalett, czyli ogrzewany fundament – to rodzaj ogrzewania powietrzem, które krąży w rurach zatopionych w płycie fundamentowej. Skandynawski pomysł. Dla mnie za późno, bo dom stoi, ale podoba mi się to. MA jedną wadę, mianowicie bezwładność. Trzeba włączyć ze 3 dni wcześniej, zanim chce się mieć miłe ciepełko w domu.

    To na razie tyle co do ogrzewania.

    PROJEKT domu
    Jak przeczytałam co napisałaś o swoich chciejstwach, przypomniałam sobie dom, który stoi w sąsiedniej wsi. Obserwowałam jak go budowano. Jeździmy tamtędy do naszego przyjaciela na skróty. Gdybym znała projektantkę wtedy, gdy wymyślałam nasz dom... EH... Ma 360 m2, trochę dużo, ale jest super.


    Nazwa:  DOM w Sierzchowie-01.jpg
Wyświetleń: 130
Rozmiar:  84,6 KB
    Nazwa:  DOM w Sierzchowie-02.jpg
Wyświetleń: 132
Rozmiar:  86,9 KB


    Sylwia Strzelecka projektuje domy, z kamienia, cegły i drewna. Spośród pracowni, które oglądam w necie jej projekty są chyba najbardziej w twoją stronę Moją zresztą też. Najlepiej pooglądaj resztę
    Nie przestrasz się, bo strona internetowa jest koszmarna http://www.soprojekt.pl/
    Po lewej są 2 katalogi: projekty gotowe i projekty indywidualne http://projektysylwiistrzeleckiej.pl/
    Jednak znajdziesz tam i projekty gotowe po niecałe 4 tys i dużo pokazanych projektów indywidualnych. To architektka warszawska, dlatego sporo tych domów jest wokół W-wy, ale są też na Mazurach i Ślasku. W Muratorze był dom stojący w Prażmowie, a Świat Rezydencji pokazał kilka lat temu wnętrza sierzchowskiego domu http://www.swiatrezydencji.pl/architektura/inspiracje/kuszacy-smak-prowincji?p=1
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  15. #24615
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Manieczka, tymi daj trochę czasu, bo ja kończyny mam w ogrodzie teraz i skądś muszę wytrzasnąć jeszcze następne, żeby się obrobić, bo i dom zaczęliśmy wreszcie na poważnie kończyć. Zrobiłam na święta hybrydy na paznokciach i co... ślady po nich nie ma

    Po kolei
    Cegła i plytki ceglane. Jest tego bardzo dużo, ale ja coś tam wiem tylko o dwóch. No jest jeszcze 3-cia, ale oni robią sztuczne cegły na bazie gipsu, więc na elewację do kitu.

    Ręcznie formowane:


    Klinkierowe:


    PAMIĘTAJ o OGRZEWANIU, bo w PL będziesz musiała solidnie dom ocieplić nie dlatego, że u nas zimniej. Po prostu ogrzewanie jest drogie.JAk cię coś zainteresuje, podrzucę linki.

    • Gaz na wsi możesz mieć ze zbiornika, który albo wkopią na działce, albo postawią na wieszchu wielką kolubrynę. Płacisz wtedy za gaz i za wynajem zbiornika. Wg mnie skórka za wyprawkę.
    • Pompa ciepła + podłogówka – to najtańsze w eksploatacji, ale na początek sporo kasy kosztuje.
    • Ogrzewanie nawiewowe – nie wiele wiem, bo cena urządzenia mnie kiedyś tak zaskoczyła, że odpuściłam.
    • Kocioł na paliwo stałe z elektroniką, praktycznie samoobsługowy. Mam taki na pellety (drewno). Raz na tydzień, albo żadziej, jak w tej zimy, napełniam zbiornik i on sobie sam pobiera. Raz, dwa razy w sezonie grzewczym usuwam popiół. Jest go nieco mniej niż kilogram z każdej tony spalonych pelletów.
    • Podobne kotły są na eco-groszek (węgiel), ale on ani taki eco, ani czysty. Sąsiad ma i mimo, że do kotłowni przejście jest przez garaż, to pył podczas czyszczenia i napełniania zbiornika, dociera do przedpokoju.
    • Elektryczne – forumowa Braza założyła niedawno w domu panele sufitowe na podczerwień i fotovoltaikę na dachu. Poprosiłyśmy ją o wypowiedż po sezonie. Na razie wiadomo, że grzeje super.
    • Elektryczne folie grzewcze, które w przeciwieństwie do wodnej podłogówki kładzie się na wylewce betonowej, a nie zatapia w niej. Można na tym bezpośrednio kłaść deskę trójwarstwową, płytki, kamień. Nie wiem jak wychodzi w eksploatacji.
    • Pieco-kominek jest najbardziej eco i ekonomiczny. Postawiony w centralnej części domu przez dobrego Zduna, ogrzeje taką powierzchnię jaką dom będzie miał, ale trzeba przewidzieć go stawiając fundamenty. Poza tym nie każdy lubi taskać 1, czy 2 razy dziennie porcję drewna do domu. Nie każdy też chce mieć drewutnię przy domu. Zawsze to jakieś kłopoty. Jednak to moje marzenie.
    • Legalett, czyli ogrzewany fundament – to rodzaj ogrzewania powietrzem, które krąży w rurach zatopionych w płycie fundamentowej. Skandynawski pomysł. Dla mnie za późno, bo dom stoi, ale podoba mi się to. MA jedną wadę, mianowicie bezwładność. Trzeba włączyć ze 3 dni wcześniej, zanim chce się mieć miłe ciepełko w domu.

    To na razie tyle co do ogrzewania.

    PROJEKT domu
    Jak przeczytałam co napisałaś o swoich chciejstwach, przypomniałam sobie dom, który stoi w sąsiedniej wsi. Obserwowałam jak go budowano. Jeździmy tamtędy do naszego przyjaciela na skróty. Gdybym znała projektantkę wtedy, gdy wymyślałam nasz dom... EH... Ma 360 m2, trochę dużo, ale jest super.

    Nazwa:  DOM w Sierzchowie-01.jpg
Wyświetleń: 131
Rozmiar:  84,6 KB
    Nazwa:  DOM w Sierzchowie-02.jpg
Wyświetleń: 134
Rozmiar:  86,9 KB


    Sylwia Strzelecka projektuje domy, z kamienia, cegły i drewna. Spośród pracowni, które oglądam w necie jej projekty są chyba najbardziej w twoją stronę Moją zresztą też. Najlepiej pooglądaj resztę
    Nie przestrasz się, bo strona internetowa jest koszmarna http://www.soprojekt.pl/
    Po lewej są 2 katalogi: projekty gotowe i projekty indywidualne http://projektysylwiistrzeleckiej.pl/
    Jednak znajdziesz tam i projekty gotowe po niecałe 4 tys i dużo pokazanych projektów indywidualnych. To architektka warszawska, dlatego sporo tych domów jest wokół W-wy, ale są też na Mazurach i Ślasku. W Muratorze był dom stojący w Prażmowie, a Świat Rezydencji pokazał kilka lat temu wnętrza sierzchowskiego domu http://www.swiatrezydencji.pl/architektura/inspiracje/kuszacy-smak-prowincji?p=1
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  16. #24616
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    gaz ze zbiornika wyjdzie porównywalnie co PC powietrze-woda.
    Pamiętaj, że do gazu musisz mieć projekt instalacji, odbiory - to też kosztuje.

    Fotowoltaika jest droga. Chyba, że ktoś wybiera tylko grzanie domu prądem (co jest całkiem sensowne w domu superenergooszczędnym lub pasywnym).

    Kocioł na paliwo stałe (łącznie z kominkiem) to zanieczyszczanie sobie pyłami, siarką, PM 10 własnego otoczenia. Także, gdy spala się drewno. Poza tym trzeba nadzorować - trudno wyjechać zimą na narty.

    eko-groszek nie jest od słowa ekologia tylko ekonomia.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 27-04-2019 o 13:12

  17. #24617
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Elfi ciesze sie ze jstes ,dzieki za rady i wytlumaczenie

    Pestka Tobie i tak do grobowej deski bede wdzieczna za grzebanie w necie i szukanie

    kazdy kto ma swoje 3 grosze prosze o pisanie!

    Nie zapominam o ogrzewaniu, to napewno bedzie moja zmora - z prostej przyczyny - w Europie macie wiecej rozwiazan grzewczych, tutaj na prad i gaz ziemny w 90% o reszcie nawet nie wiem. Zalzezy mi na tym zeby bylo czysto i cieplo. I zeby nie dzwigac i nie robic duzo kolo tego.
    Dom bedzie kanadyjczyk - pomijajac fakt ze sie go najszybciej buduje to ja chce "puste" sciany jak tutaj sie robi ze wzgledu na prowadzenie rur, kabli itp i latwosci przerobki. Nie znam domow murowanych i jedynie gdzie widzialam "betonowe" pustakowe sciany to sciany nosne w bloku i tutaj w domu sciana ktora oddziela dom od garazu. Wiem ze kazdy dom ma swoja zalete i wade.
    Szkieletowy tez chce z tego wzgledu ze bedziemy zakladac centralna klimatyzacje - no niestety ja z moim plucem musze miec inaczej kite odwale w lecie, a szkieletowe tez sie szybciej sie nagrzewaja.
    Ktore z powyzszych ogrzewan nadaje sie do podlaczenia razem zeby mi cieplo w zimie a zimne dmuchalo z jednych otworow?
    Pestka przy swoim ogrzewaniu co masz? nadmuchy? jak to jest w Polsce? To musze wiedziec od razu jak projekt beda robic.

    Podlogowki nie chcemy, w calym domu tak jak tutaj mamy bedzie drewniana, wraz z kuchnia. Plytki tylko w lazienkach. To tez jedno z chciejstw. Wiem ze maja deski pod ktore mozna wsadzic podlogowke ale nie bedziemy klasc.
    Kominek jeden tylko w kominkowym. Szkoda, ale niestety nie ma tam gazu ziemnego zeby dwa zrobic.

    Pestka co do domow - teraz trafilas w sedno. Teraz mozemy pogadac. . Moj klimat Co orawda nie ma domu nadal jak ja bym chciala ale wszystko jest do rzerobki - tylko nie wiem, te jej domy to murowane czy szklieletowe? Cena projektu to chyba najmniejszy wydatek z calej papierologi

    Pojemnika z gazem na ogrodzie nie chce. panicznie sie boje tego. Pewno jest bezpiecznie to miec ale nadal mnie ziarki przeszly jak tylko to przeczytalam. Ja nawet nie lubie butli od grilla
    Ale jest kwestia kuchni - ze wzgledu jaka kuchnia bedzie jestem zmuszona zrobic kuchnie/plyte gazowa - indukcja nie pasuje. Juz sie przyzwyczailam, chociaz nadal mnie wnerwia to dlugie czyszczenie. Jak rozwiazac ten temat? Kuchenka bedzie na 5-6 palnikow, gdzie ta butla idzie?? Za dom? bo nie wyobrazam sobie jej miec w domu pod kuchenka....

  18. #24618
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    o mialam jeszcze napisac cos - Pestka, okazalo sie ze ta "wiocha" tak naprawde nalezy do Lubartowa i jest ulica Lubartowa. Na rowerze mozna dojechac do centrum . Ale jest za miastem wsrod pol i lasow. Pewno przylaczyli do miata? Miasteczka? nie wiem jakie duze to Lubartowo.

  19. #24619
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    a poki co....
    zalecane jest wyciagniecie bombek na choinke, bo zima i tak nam - jak co roku - ostatniego srodkowego palca pokazala






    wiem ze zle widac ale dla kontrastu wisi czerwone poidelko dla koliberkow i klon caly jest w czerwonych pakach. Takie wiosenne akcenty podczas "zimy" na koniec kwietnia
    Listki na pnacych hortensjach pewno mi zmarnieja

  20. #24620

    Domyślnie

    Tez mi się podoba ten dom. Mania dlaczego nie indukcja?

Strona 1231 z 1588

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony