dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1291 z 1588
Pokaż wyniki od 25.801 do 25.820 z 31759
  1. #25801
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    zaloze nowy dziennik jak zaczniemy, na razie mija sie z celem. tylko czy ktos do niego zajrzy?

  2. #25802
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    TAR, ja na pewno
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  3. #25803
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    TAR - spuscilas niezla BOMBE na nowy rok
    Gratuluje! I tez zazdroszcze
    tylko co tak na sucho? Napewno masz cos na mysli, napewno parterowiec, ale co dalej? Wiekszy? mniejszy?Ile sypialni? Pokaz jak wyglada skoro juz wybralas.
    Zanim ruszy to ho ho, nie daj czekac
    Ogrodu zal bo sie narobilas jak dziki osiol i wyszlo swietnie, ale zrobisz znow.
    A to juz ostatni dom czy jeszcze nie????

    te siedziska dla piesow super. Manius pewno i by lezal - ale male M watpie - tej ciagle goraco.

    TAR wiem ze pisalas ale juz nie pamietam - jaka roznica miedzy psami masz?

  4. #25804
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    wiesz Mania jak juz wchodzic po dluzszym czasie to z przytupem i nie wiem czy pokusze sie na obietnice, ze to juz ostatni dom. Ty ciagle remontujesz i zmieniasz u siebie a ja zamiast remontow buduje nowy bralismy pod uwage 3 projekty i chyba zdecydujemy sie na najmniejszy powierzchniowo, bedzie niemalze identyczny jak obecny tylko mniej o jedna sypialnie i dach 2-spadowy, po zmianach bedzie mial jakies 135-140 m2 czyli prawie 90 metrow mniej niz obecny. Poniewaz tam nie ma gazu bedzie pompa ciepla, juz wstepnie mam wszystko powybierane. Łazienki i kuchnia poprojektowane, elektryka wstepnie tez juz jest, okna wybrane i mysle nad elewacja. chciałabym cegle z dodatkiem ciemnego tynku (drogie rozwiazanie) albo wpasowac w elewacje elementy stali corten. Wszystko zalezy od stanu srodkow na koncie no i na ile wyceni nam calosc budowlaniec. Na razie poki co nie mam jeszcze kupionej dzialki wiec nie napisze jakie projekty bierzemy pod uwage.

    Pomiedzy psiami jest 3 lata roznicy. Stanowczo za duzo, Kasti byl juz mocno rozpieszczonym jedynakiem i ciezko przezył pojawienie sie Wicia. Na poczatku strasznie go gonil jak maly chcial sie bawic i przytulac, odganiał go ode mnie, wyganiał z łożka. A teraz zyc bez siebie nie moga. Kastus juz jest calkowicie slepy wiec Wiciunio jest jego przewodnikiem i to naprawde rozczulajace jak maly kieruje duzego i sie nim opiekuje. Wziecie drugiego psa bylo swietna decyzja, ja chcialam od razu ale mezaty dlugo sie opieral, do momentu kiedy raz zobaczyl jak Kastus lubi sie bawic z innymi pieskami i jak mu tego towarzystwa brakuje kiedy jestesmy w pracy. Teraz juz wiemy ze gdyby nasze białaski odeszly to o ile wezmiemy kolejne beda to od razu 2 psiaki i najlepiej z jednego miotu (jesli rasowe to z porzadnej hodowli a nie pseudo) lub dwie schroniskowe biedy byle male. Dopuszczamy tez mozliwosc, ze kiedy jeden odejdzie to zeby drugiemu serce nie peklo wezmiemy ze schroniska starszego pieska do towarzystwa.

    Mania jak przyjdzie ten donut to zrobie fote jak bialaski sie prezentuja. Moze zamowisz dla Maniutka. Moim wiecznie zimno, nawet jak leza na cieplej podlodze to lubia byc okryte kocykiem. Wicio jak byl maly to nie, tez wiecznie mu bylo goraco, zmienilo sie to z wiekiem. W tym sezonie jesienno-zimowym w ogole bardzo sie zmienil, jest bardziej przytulasny, miziasty, dluzej spi i lubi byc zagrzebany w piernatach. Starzeje mi sie pies. Z kolei starszego jesienia i zima wyciagnac na poranny spacer to juz sztuka, musze mamic go kabanoskami zeby razczyl pupsko ruszyc.

  5. #25805
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Mania, klej przed chwilą kupiłam(pół miasta musiałam zwiedzić), będę przyklejała ten ozdobny sznurek do krzesła.
    Tar z przytupem ten rok zaczynacie Ja wczoraj też się zryczałam, kot nasz coraz słabiej się ma. Niewydolność nerek. Super te donuty wyglądają. V8 co ostatnio wklejałam był za 1250.
    Wystawiłam do sprzedaży mieszkanie szwagra, sprzedało się w dobę, za kilka dni idą do notariusza i kupują malusi domek. Metrażowo trochę większy od mieszkania+ garaż, działki prawie nie ma, ale na 3 piętro nie będą już się wdrapywać.
    Ostatnio edytowane przez mmikka ; 17-01-2020 o 14:26

  6. #25806
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmikka Zobacz post
    Ja wczoraj też się zryczałam, kot nasz coraz słabiej się ma. Niewydolność nerek.
    Mmikka, nie męcz kota. Pasqal też miał niewydolność nerek. Tydzień trwało zanim do mnie dotarło, że on lepiej wie ode mnie, że odchodzi. Teraz zdecydowałabym wcześniej.
    I... mam wadę wrodzoną nerek i miałam żyć do 20 roku życia. Ciągle żyję na kredyt. Umierałabym jak koty z niewydolnością. Nie pozwalaj kocialskiemu cierpieć.
    Tylko bądż z nim do końca u weta. Głaszcz delikatnie po łebku między uszkami. To koty uspokaja. Nie wie, że go nie zostawiasz samego.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  7. #25807
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    TAR lazienka i kuchnia zaprojektowana - POKAZ
    Elewacja cegla plus tynk - od kilku lat sie zastanawiam to u siebie to zrobic. Podoba mi sie to laczenie. Lubie cegle na wierzchu. A z dodatkiem tynku jeszcze ladniej - wiem ze kosztuje, sprawdzalam jakis czas temu w Polsce. Ale jesli to bylby ostatni dom - zacisnij pasa i zainwestuj.
    Pufy dla piesow teraz tak pomyslalam - czy aby mi Manius ich nie obsikal W domu nie sika ale jak moja pufa z barana stala to potrafil kilka razy oblac, no bo co, z jakas skala mu sie skojarzylo A Kilo Mlodej juz zupelnie na nia lal. Ale zdjecie daj jak przyjdzie.
    Co do oblewania, przywiozlam wczoraj te dwie skaly - bylo ciemno jak wrocilismy a na dworzu zimnica, Mlody mi je walnal na srodku kuchni i tak na cala noc zostalo. Rano schodzilam zastanawiajac sie czy Manius ich nie oblal - co skala to skala - na szczescie nic nie bylo.

    Roznica psow wiec prawie taka sama. I tez sie o to balam bo Manius tez rozpieszczony i na dodatek rzadzi domem, moje zdaie jest drugie. Ale ja tylko obszczekal jak ja przynioslam a potem juz mu wszystko przeszlo, mimo to czasem ma jej juz dosc i ucieka na kanape albo fotele - ona nie wskoczy jeszcze.

  8. #25808
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mika szkoda koci Ile ma juz lat??

    kiedy zaczynasz krzeslo?

  9. #25809
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Kot ma już 16 lat.


    Krzesło jest już obite, sznurek teraz tylko przyłożyłam i będzie tak wyglądało.
    A mój kot nie chciał mi w oczy popatrzeć teraz. Śpi przed kominkiem. On nawet nie jest siwy ze starości.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG6081.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	90,5 KB
ID:	439536   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG6080.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	99,4 KB
ID:	439537   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG6079.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	93,3 KB
ID:	439538   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG6082.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	439539  
    Ostatnio edytowane przez mmikka ; 18-01-2020 o 21:26

  10. #25810

    Domyślnie

    Oj MMikka rozumiem Cie w pełnią z kicią.... nasz 3 lata młodszy, ale z problemami dentystycznymi. Teraz jest lepiej, bo znów na sterydach....
    Gdy kicia będzie jednak odmawiała jedzenia... pomyśl, wiesz o czym....

    Krzesełko... wow i wpasowane w najblizsze otoczenie. (Do mnie idzie fotel do pokoju syna jak zrobię też się pochwalę )

    Tar - ja też będę sledzić Twoje budowanie i też zazdraszczam, bo uwielbiamy zmiany i zawsze coś przerabiamy, no... może nie tak jak Mania

    Mania psiunki sa przesłodkie

  11. #25811
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    MIka - wyszlo swietnie, nikt by sie nie skapowal ze to poszewka, pasuje do krzesla i reszty tez jak mowi Ave.
    co nastepne??

  12. #25812
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    pokaze moje skalki
    Pestka - sa z wlokna szklanego, podobno nie pekaja na mrozie - musialam sobie wygooglac.
    zobaczcie z bliska - jak prawdziwe.
    Sa duze, nie wiem czy widac ale postawilam cole i kazalam dzieciom siasc dla porownania.














    a teraz sie mozecie wiecej posmiac - fake trawe tez mam Yep! kupilam w tym samym sklepie w zeszlym miesiacu tez na licytacji, a jak zapytacie dlaczego to powiem - tak jak ogrodek bedzie nie bedzie na tyle miejsca zeby siac trawe a juz napewno wjechac kosiara. Moga byc malutkie miejsca z trawa - ale co? bede z nozyczkami doginac? Kawalek zielonego bedzie, wyglada jak prawdziwa, mozna nawet na pochylosciach rozlozyc i - piesy beda mogly na nia lac i nie zabija

  13. #25813
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Pasqal miał rok więcej.

    Póki kot je, to jeszcze nie jest całkiem źle. Ale obserwuj go, bo to taki rodzaj choroby, że może się nagle bardzo pogorszyć.

    Krzesło pięknie wygląda.


    Mania, z włókna szklanego i żywicy epoksydowej robiono kadłuby jachtów, więc to bardzo wytrzymałe.
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 17-01-2020 o 19:42
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  14. #25814
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    nie dosc ze czlowiek sie musi martwic o swoje zdrowie i rodziny to dochodza do tego zwierzaki. I z tym gorzej bo biedaki nie powiedza co ich boli.
    Nie mialam z tym do czynienia az sobie poszlam poczytac

    ....."Niestety niewydolność nerek, jest schorzeniem nieodwracalnym, a koty na nie cierpiące, są śmiertelnie chore. Możemy jedynie starać się spowolnić chorobę i zwiększyć jakość życia naszego pupila. Chore koty muszą pozostawać na specjalnej, głównie niskobiałkowej diecie do końca swojego życia. Karma dla kotów z niewydolnością nerek pozwala ograniczyć ilość azotu, powstającego podczas trawienia białek.
    Biorąc pod uwagę, że niewydolność nerek to schorzenie nieuleczalne – wszelkie zastosowane rozwiązania, mają wyłącznie na celu spowolnić rozwój choroby. Chory kot musi pozostawać na specjalistycznej diecie do końca swojego życia."


    tyle poczytalam. Serio? mie da sie wyleczyc? ale dobre news jest ze mozna spowolnic i kocie moze jeszcze zyc.
    Mika skoro weterynarz nie mowil nic o uspieniu to znaczy ze moze jeszcze pozyc.
    A tak na marginesie - ile zyje kot? Pestka ile najdluzej mialas? 16 lat to kupa czasu.
    Mika a diete mu zmienilas?

    dobrze ze poczytalam, skoro juz mam kota w domu. A psy tez maja.

  15. #25815

    Domyślnie

    koleżanka miała kota 24 letniego. (cały czas w domu)

  16. #25816
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Dziękuję w imieniu krzesła Wiecie jak się cieszę, że udało mi się z tą poszewką. Te wyszywane metalizowaną nitką lwy dodają pazura. Na jednym oparciu powiesiłam też chwosta. Teraz mąż mówi- krzesło dostało drugie życie, Ingrid w piecu miała go spalić.
    Pestka, można woskiem go potraktować? Sama bejca jest, bez lakieru.

    Mania, Maniuś senior nie był obszymurkiem? Coś mi się tak kojarzy, on pewnie kamień już by oblał Maja pewnie niewiele większa od puszki coli
    Na razie w planach mamy pomóc się przeprowadzić siostrze męża i szwagrowi. Nikt nie spodziewał się, że tak szybko sprawy się potoczą.
    Tar życzę tak szybkiej sprzedaży domu, jak tym udało się mieszkanie sprzedać.
    Kot jak odmówi jedzenia i picia, to będzie znak, że nadszedł czas. Na pewno z nim będę do końca.

  17. #25817
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    No, niestety wszystkim sterylizowanym kocurom grozi niewydolność nerek.
    Tu masz wszystko o niewydolności nerek u kotów i u psów https://cowsierscipiszczy.pl/dieta-n...m_medium=email
    Czytam w „Co w sierści piszczy” prawie wszystko co zamieszczają. Piszą weterynarze, więcwarto.

    Pasqal przeżył 17 lat, a Spinoza 14. Ale czytałam o kotach, które dożyły 25 lat.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  18. #25818
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    O wysokim moczniku i kreatyninie dowiedzieliśmy się pod koniec października, od kiedy miał podwyższone wyniki nie wiemy.
    Ostatnio edytowane przez mmikka ; 18-01-2020 o 21:24

  19. #25819
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez mmikka ; 18-01-2020 o 21:25

  20. #25820
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Mmikka, myślę o zastosowaniu bejcy wodnej, bo alkoholowa już się nie nadaje jeśli z karmnika mają ptaki korzystać.
    O krzesło pytałam Nie karmnik Dragonem zabejcowałam drewno. Trochę zmatowiało i dlatego o wosk zapytałam.

Strona 1291 z 1588

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony