dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1300 z 1588
Pokaż wyniki od 25.981 do 26.000 z 31759
  1. #25981
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Tak przeczytałam, wiesz ile na fejsie jest panikarzy, ktorzy "radza", same wujki i ciocie dobre rady. wczoraj mi siora przyslala jak jedna madra sie wypowiada, ze okichany pies przenosi zarazki i zeby nie dotykac psow. no coz moje "okichane" siedza w domu i jak na razie nic im nie grozi im wieksza technika i dostep do roznych mediow, w ktorych az roi sie od glupcow tym wieksze zabobony i ciemnota z ludzi wychodzi. najgorsi sa panikarze i katastrofiści - to dopiero jatka.

    Joana to masz duzo, zupke da sie zrobic i kuraka upiec u mnie kilka sloikow z bigosem jeszcze od swiat zapasteryzowanych. Ja zawsze gotuje na pulk wojska i dlatego takie zapasy. Ale to dobrze pozjadamy wszystko i bedzie miejsce na świeże.

  2. #25982

    Domyślnie

    Ja już kilka osób musiałam opierniczyć, żeby mi nie przesyłali bzdur. Słucham ekspertów, którzy przedstawiają się z imienia i nazwiska. Dzisiaj zrobiłam kaszotto z pęczaku, podkręciłąm go łyżką masła orzechowego. Miało być na dwa dni, a mój młody dokładkę woła

  3. #25983
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    o widzisz, ja mam 3 słoje grzybow suszonych, nadszarpne zapas, dodam pokrojona kiełbaske, cebulke i tez kaszotto zrobie. z orkiszowej mozna? bo mam tylko taka

  4. #25984

    Domyślnie

    Z każdej można, nie wiem ile orkiszowa dochodzi. Młody lubi pęczak i bulgur, mniej gryczaną, więc takie najczęściej robię. I się cieszę, bo są dzieci co kaszy nie tkną

  5. #25985
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    a na smutki polecam ksiazke Chmielewskiej Dzikie Bialko, jak znalazl o panikarzach i brakach w sklepach. Ewentualnie Lesia sobie poczytac.

  6. #25986

    Domyślnie

    Nie mam w domu tych książek, a biblioteka zamknięta. Ale znam doskonale

  7. #25987
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    teściowa kupiła trzy wielkie wory ziemniaków, wiec jesteśmy na diecie ziemniaczanej - placki, knedle, puree, frytki, kopytka...

  8. #25988

    Domyślnie

    Elfir, czyli ty z tych co po corona 10 kg więcej

    Ja w ciąże nie zajdę, w alkoholizm nie wpadnę, nie rozwiodę się, co najwyżej dziecko do okna życia wepchnę Co najwyżej po dwóch tygodniach powiem, ze się rozmyśliłam

  9. #25989
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał joana_ Zobacz post
    Elfir, czyli ty z tych co po corona 10 kg więcej
    teściowa wpadła w panikę kompletną. Wydzwaniała, że mamy nakupić witamin, że sklepy pozamykają.
    Mężowi też się udzielało. Co chwila zaglądał do spiżarki, jakbym do zrobienia jednego obiadu zużywała kilo mąki, cukru i wszystkie puszki z groszkiem.

  10. #25990

    Domyślnie

    Mojej kuzynki mąż to samo, od dwóch tygodni do biedronki codziennie chodził. Ona się teraz śmieje, że i wojna dwudziestoletnia jej nie straszna

  11. #25991
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    mojemu stanowczo wyjaśniłam, że więcej do zamrażarki nie wejdzie, a nim zużyję tyle mąki, ile planował nakupić, szybciej się mole zalęgną.

  12. #25992
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    ja wreszcie zuzywam zapasy zalegajace w zamrazalniku. jedne ziemniaki chyba posadze, bo juz im ogonki rosna
    Joana mozesz ebooka sobie sciagnac. Zdrowa dawka smiechu w zyciu tez jest potrzebna. Dzis moj maz byl w sklepie we wsi, wszystko na polkach lezy nawet papier "do twarzy" ja niestety od kilku dni jestem zaglutana, lekarz mnie oblukal i stwierdzil, ze to przeziebienie li tylko. przyczynilo sie do tego latanie rozchelstana po szkolkach i spacerki w deszczu no i pociagajacy mezaty i siora. jeszcze dwa dni i bede zywa. Bialaski robia za kaloryferki, w łózku jest bosko maz, psy, tv i ksiazka a wszystko po smacznej obiadokolacji. dziewczyny 3-mcie sie poreczy i nie dajmy sie zwariowac.

  13. #25993
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    zostalo mi 9 rolek papieru
    wczoraj bylam po mleko, nadal papier schodzi w chwile, nadal szaleja, ostatni raz mieli w piatek. Oczywiscie zastalam puste polki.
    Wykupili make wtedy a wczoraj pelno maki. Jedzenia jest masa i prawde mowiac niczego nie brakuje oprocz tego cholernego papieru i dezynfekcyjnych szmatek i mydelek. Udalo mi sie kupic dwie buteleczki zelu do rak zeby M mial w samochodzie bo w pracy roznie bywa. Limit 2 na osobe. Na papier tez sa limity. eh!

    czym sie martwie to praca. Niestety my tez bekniemy. Zero pracy na horyzoncie. Wiele malych firm padnie i juz nie wstanie. My tez mozemy.
    Masa ludzi juz na bezrobociu, niestety ludzie jak ja czyli co maja swoje firmy nie maja zadnego zaplecza od rzadu. Lezymy na ryju
    Kto wie, moze przez to wroce do Polski wczesniej

    tak wiec, brakiem papieru sie najmniej przejmuje.

    Granice sa juz pozamykane dla obcokrajowcow i turystow. Tylko Kanadole i stali rezydenci i obywatele US moga wjezdzac. Jesli Kanadole jednak sa chodzi gdzie w innym kraju nie zostana wpuszczeni. Dla tych co sa zdrowi a zostali odcieci od powrotu rzad prewidzial pomoc - zakup biletow. Dla tych co musza gdzies indziej zostac - tez pomoc na niezbedne potrzeby (jedzenie, leki). Nie powiedzieli jednak czy to pozyczka czy darowizna od rzadu.
    Od jutra juz tylko 4 lotniska w calym kraju beda przyjmowac miedzynarowodw loty.
    A kazdy co wroci przymusowa 2 tygodniowa kwarantanna.
    W Ontario mamy wprowadzony stan wyjatkowy.
    Kazali nam w domach siedziec i jechac tylko po "chleb".
    Niestety nie da sie, pracowac trzeba. I sie modlic zeby praca byla.

    no jakby nie patrzac, przypomina to Hiszpanskie flu (Hiszpanka po polsku??) z 1918 gdzie epidemia zaczela spadac jak sie wszyscy pozamykali i odgrodzili, ale zanim to sie stalo miliony padly i sie roznioslo po swiecie.
    Flu i tak najwieksze zznowo zbiera, co roku w Kanadzie umiera okolo 3500 ludzi na to. A tu nastepne gofno sie pokazalo.
    Ostatnio edytowane przez mania1220 ; 17-03-2020 o 13:27

  14. #25994
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Byłam w aptece po syrop, ma drzwiach wielka kartka- posiadamy maseczki w sprzedaży- więc z ciekawości zapytałam po ile są te maseczki. 8,50 sztuka, zwykła maseczka tzw. chirurgiczna. Wcześniej były po 0,40 zł.
    Mój papier dalej wirtualny, nie mam żadnej wiadomości o wysyłce zamówienia.

  15. #25995
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    maseczki wykupione u mnie, jednak sa liscie zakazanych produktow z podnoszeniem cen jak papier itp.
    Syropy wykupione, wczoraj chcialam wziasc - nie ma.
    Wirtualnie nie kupi sie nic bo tez nie ma, dostarczenie pokazuje....na polowe kwietnia.

    za to ruch ma trawka, jak pamietacie u mnie jest legalna, i sprzedaz z monopolistycznych rzodaowych sklepow i z prywatnych poszla w gore im ze hej.
    No i benzyna taka tania ze nie pamietam kiedy tyle kosztowala.

    produkty w sklepach w 90% jak juz zuca (papier, mydla i inne antybakteryjne) nie sa po wyzszej cenie ale na przecenie. Jak sie ma szczesie ze akurat sa. Jedynie w prywatnych malych widuja ceny.
    Te oszolomy z ebay co pokazywalam zostaly wywalone.
    Jeden sprzedawca na amazonie tu w Kanadzie (BRUDAS - sic!) na szmatkach dezynfekcyjnych zarobil okolo 100 tysiecy. I bezczelnie sie chwalil i powiedzial w wywiadzie - no co?kazdy tak zarabia. Za paczke za ktora sie placi 20$ (a 14$ na przecenie) bral ponad 70$, a jak zobaczyl jakie zapotrzebowanie - tym co kupili zlikwidowal zamowienia i wystawil na nowo podwyzszajac na ponad 80$.
    Amazon sciagnal wszystkie jego produkty a potem zablokowal mu konto. Brudas zrobil sie slawny na calym swiecie bo juz w kazdym kraju o nim pisali.
    Oh i jeszcze bezczelnie powiedzial ze on ma dzieci w prywatnej szkole i musi placic a rzad mu nie zaplaci ani kasy nie odda.
    Parszywy czlowiek.


    tak, pokaze go, napietnowac syfa ludzkiego








    objezdzil wszystkie sklepy Costco - to sklep w ktorym mowilam kiedys ze trzeba miejsc karte wejsciowa, tam sprzedaja wieksze opakowania i rozmiary - ja nawet nie pojechalam bo kolejki byly kilometrowe. Wiec w jednym sklepie sie wkurzyli i nie chcieli mu sprzedawac to sie na nich wydarl ze musza, ze inni robia to samo co on.

    sek w tym ze on wyplynal bo zaczal sie chwalic naokolo ile zarobil na ludzkeij desperacji......

  16. #25996
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    M dzis spotkal sasiada z rogu w sklepie jak kawe kupowal.
    Sasiad jak my ma mala firme, w tych samych butach jedzie i mowi ze pociagnie tylko miesiac i to max.
    Z papierem do tylka to samo, a nawet ma gorzej - jest ich 4 w tym dwoje nastolatkow. Zostaly mu 2 rolki papieru i nie idzie nigdzie kupic.
    Wczoraj widzialam na lokalnych ogloszenie ze 5 w domu i maja ostatnia zeby ktos pomogl.

    normalnie czyste szalenstwo. I debilstwo.
    niestety nie znam nigoko w zadnym sklepie zeby dal mi cynk ze wlasnie dowiezli. Mam nadzieje ze zanim wykoncze swoje 9 rolek to sie uspokoja idioci z kupowaniem. Jakby co mam duzo mokrych husteczek i duzo do nosa.
    ewentualnie skusze sie na te liscie na ebay, chociaz w sumie? z debow teraz mi opadaja to moge prosto z drzewa rwac

  17. #25997
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Dębowe twarde
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  18. #25998
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    U nas problem papieru, mąki, kasz zanikł. W poniedziałek o 22 wracaliśmy od naszego znajomego z sąsiedniej wsi. Starszy pan , po 70, jest sam bo żona w Zielonogórskim opiekuje się matką staruszką, która ma 90 i coś tam. Normalnie cały tydzień mieszka w Warszawie. Teraz wydawnictwo rozpuścio pracowników do domów. Rozwieźli im komputery po domach i tylko ustalili dyżury przy telefonie w filmie. Pracują zdalnie. Więc znajomy doszedł do wniosku, że ogród na tym skorzysta.
    Wracając od niego wpadliśmy do Tesco po piwo. Na parkingu był 1 samochód, a na półkach trochę mniej towaru, ale bez braków. Przeszłam się po sklepie żeby sprawdzić. Z obsługi przywitała nas 1 pani pilnująca kas samoobsługowych .
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  19. #25999
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    byłam dziś i jedyne czego nie było, to kaszy gryczanej niepalonej. Ogólnie kasze nieco przetrzebione, ale nie braki, co mało kartoników.
    Z mleka tylko 3,2 % - 0,5% i 1,5% brak. Ale to się trafiało i bez zarazy.

    Papier był.

  20. #26000
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    mam wrazenie, ze ludzie jakos przywykaja powoli do sytuacji, moze my Polacy łatwiej, naznaczeni doswiadczeniem komuny, wojen, wiecznych brakow. na wiosce w sklepie jest wszystko. wczoraj zajechalam co by totka wyslac, kupilam jablka, marchew, pory na surowke, kasz, makaronow, mąki opor, tylko chleb byle jaki. papier toaletowy najtanszy jaki w hurtowniach sprzedaja. ten lepszy nie schodzi, bo drozszy. w miescie tez raczej jest podobnie (sekretarka mi przekazala) po miescie teraz nie jezdze. szef nam kazal albo pracowac w domu albo w biurze z zachowaniem ostroznosci. czyli bez odwiedzin, kurierzy i listonosze paczki zostawiaja na zewnatrz w wwydzielonej strefie. jak cos podpisujemy to mamy rekawiczki jednorazowe i zel dezynfekujacy. gorzej maja chlopaki na budowach.

    to co Mania opisujesz to jakas paranoja, ludzie to jednak maja w glowach nasrane. i jednak nie ma porownania tej pseudo grypy do hiszpanki, nie te czasy, nie to bezpieczenstwo i dostep do lekow i technologii. wtedy miliony umarly. wojna byla. predzej czy pozniej uporaja sie z tym wirusem, jak sadze szczepionka nawet juz jest nukowcy, lekarze tez opracowuja grupy lekow, po ktorych przechodzenie choroby jest lzejsze. grunt to nie panikowac i sie nie nakręcać. z tygodnia na tydzien powinno byc lepiej. a po tylku wszyscy dostaja. trzeba scisnac poslady i jakos to przetrwac. a nieroby na socjalach moze wreszcie rusza dupska do roboty.

    ciekawe komu zalezalo zeby taki chaos i kryzys wywolac? najbardziej po nosie dostaja bogaci, biedni byli i nadal sa biedni

Strona 1300 z 1588

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony