dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1303 z 1588
Pokaż wyniki od 26.041 do 26.060 z 31759
  1. #26041
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mikaaaaaaa..........
    zebys wiedziala ze papier wartosciowy
    M mowil ze jak wczoraj podjechali to bylo przed 9 rano, zostalo juz tylko 5 paczek tego co nam kupil i mniejsze paczki - 4 zostaly
    narawde sie nie uspokoja??
    tak czy owak, jak wrocili z tym papierem do domu, mowie - hej, zrobmy inters, mamy 60 rolek , wystawie kazda za 1000 na ebay i zarobimy 60 tys

  2. #26042
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ci co mają bidet wygrali

  3. #26043
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Elfi, sprzedaz bidetow poszla w gore - fakt tutaj nie jest to przyjete. Ja osobiscie tez nie mam i nie chcialam nawet jakbym mogla, na to samo wyjdzie wejsc pod prysznic.
    Zamiast bidetow uzywam od lat mokrych specjalnych szmatek ktore mozna spuszac w kibelku. Na szczescie ich mam duzo w domu.

    Teraz gorsza sprawa, sledze wiadomosci bo musze.
    Pomijajac ze coraz wiecej ludzi zwolnien dostaje i z musu musza isc na bezrobocie :
    wiekszosc nie dostanie zadnej kasy od rzadu bo pracowali na pol zmiany badz za malo wyrobili godzin badz - tak jak my - sa na swoim.
    Domy i hipoteki - dwa dni temu kilka glownych bankow oglosilo ze dadza ulge i nie trzeba bedzie placic do pol roku. Niestety jak dzis sie okazalo banki klamaly.
    Ludzie juz pozwalniani dzwonili do bankow, okazalo sie ze dostali odmowe badz odpowiedz - masz za krotka historie hipoteki z nami.
    I tu wlasnie jest ten problem o ktorym pisalam ze macie lepiej. Co kilka lat trzeba odnowe robic, duzo ludzi wtedy przenosi sie do innego banku bo znajduja lepsze nizsze oprocentowanie. Wiec jasne ze nie maja dlugiej historii.
    Ja narazie jestem z jednym bankiem, papiery na zamkniecie odnowy podpisalam ale ale jeszcze nie u adwokata, wiec nie wiem czy bank nie bedzie sie chcial wywinac. Jesli sie uda bede szczesliwa, mam zaplecza na pol roku zeby placic i przezyc. Ale jesli sie nie uda bede nie tylko w czarnej dupie z praca ale i z domem.

    W canadzie w porownaniu z innymi krajami mniej zachorowan i mniej smierci, jednak rzad sie wzial twardo za to, niestety bedzie to strasznym kosztem.

    M wlasnie czytal gazete, w New Jersey w US w jednej rodzinie zmarly 4 osoby. Podejrzewaja ze zarazili sie od goscia z ktorym byli na obiedzie. Ta osoba tez nie zyje niestety. Szok, 4 osoby naraz.

  4. #26044
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Mój papier dalej wirtualny, cały czas był ktoś w domu a status paczki- odbiorca nieobecny. Teraz kurier telefonu nie odbiera, według infolinii pracują do 20,00.
    Najbardziej nie lubię opłaconych paczek, bo powyższa sytuacja co jakiś czas się powtarza. Jak za pobraniem, to spod ziemi odbiorcę wygrzebią
    Dzisiaj poszłam po pieczywo i rzuciła mi się w oczy alejka zawalona papierem i ręcznikami.
    Mania, o tym ostatnim rodzinnym obiedzie i u nas piszą, nie czytałam, ale tytuły widzę. Tutaj dopiero się rozkręca, w szpitalach już brakuje rękawiczek i maseczek, kombinezonów już od dawna nie ma. Multum ludzi na kwarantannach i personel medyczny łapie wirusa. Więcej laboratoriów testy robi, szybciej będą wyniki. Oby jeszcze testów było pod dostatkiem. Koleżanka mi opowiadała o sanitariuszach szpitalnych którzy pacjentów wożą na różne badania, maseczka mu się nie należy(brakuje) ale jak ten sam sanitariusz odbierał z samochodu przywiezione żarcie dla lekarzy i im zaniósł, to jego nie poczęstują, bo zbiórki są pt. dla lekarzy.

  5. #26045
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mika problem z maseczkami taki ze normalni ludzie jak my tak naprawde ich nie potrzebuja a wykupili (ja ani jednej nie mam). Maseczka nie pomoze w niczym - lekarze trabia o tym ale tak nikt nie slucha. Kto je naprawde potrzebuje to lekarze, sanitariusze i wszyscy inni ktorzy wlasnie zajmuja sie , przewoza, badz maja stycznosc z pacjentami. Wirus uparty, na nerdzewce do 9hr sie utrzyuje. Co z tego ze sie maske zalozy, styknie cos dotknac a potem doktkanc twarzy swojej badz dziecka i sie przeniesie, a dotykamy twarzy bezwiednie nie wiexac nawet o tym.

    U mnie boja sie ze braknie lozek na intensywnych oddzialach mimo ze mamy multum szpitali.

    Rozmawialam dzis z moim brokerem, podkrec wszystko zeby papiery szybko jeszcze dopracowac i zeby zamknac ta cholerna odnowe poki bank cos nie wymysli.
    Czekam jeszcze na telefon od tego co wycene ma robic i diabli wiedza czy nawet przyjdzie????
    Paczke dzis mialam do odebrania, przyniosla mi, taka co do pospisania. Ale powiedziala ze jak jeszcze jakas przyjdzie i trzeba podpisac to tylko zostawi mi w skrzycne bez podpisu, maja tylko zaznaczac ze przez wirusa.
    Do wielu krajow juz poczta nie bedzie docierac - w tym do Polski, ani listy ani paczki - wstrzymane.

    siedzimy w domu sie nie ruszamy, M musi jednak po mleko jechac bo ostatni worek wsadzilam.

    Mika - a nie lepiej ci odwolac to zaowienie, dostac kase spowrotem a isc i w skepie kupic?

  6. #26046
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    kupilam probki OSMO. wzielam 9. W tym czesc ze tylko sie jednorazowo ciagnie, na sciany itp bo bede miec scianke no i slupy. Ciekawe czy wysla?? sklep dziala na wysylki, normalnie zamkneli, ale ciekawe kiedy poczta zawiesi sie. Jednej paczi cyba nie dostane, cholera z Indii idzie i juz mam wiadomosc ze jest stop.

    TAR - chcialam Cie prosic o cos. czy mozesz cyknac fotke schodow ktore sa za oszkleniem? Pokazac mi jak wygladaja po zimie? PLEASE

  7. #26047
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ........stalo sie to co mowilam do M kilka dni temu - ruszyla lawina zapchanych sraczykow.
    papieru ludzie nie mieli, uzywali co sie da no i maja w domach katastrofe.

  8. #26048
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    wcale wesolo nie jest
    z dniem dzisiejszym w Ontario przybylo 50 nowych chorych, w calej canadzie jest juz 915 w tym 12 smierci. Wyzdrowialo 10. Idzie jak burza

    w tym tygodniu o bezrobocie wystapilo juz 500 tys ludzi, w porownaniu z zeszlym rokiem w tym samym tyg tylko 27 tys.
    Zwolnienia nadal sa robione, wiec bedzie wiecej.
    Sama AirCanada (linie lotnicze) juz 5000 zwolnilo.

    Zero wiadomosci wiec sama zadzwonilam do tego co wycene robil, zaraz ide rewolucje w domu robic bo przyjezdza rano o 9. Ciesze sie ze tak szybko poszlo. Bo oni tez moga juz nie jezdzic jak tak dalej pojdzie. Ostatnie co jest niewiadoma bedzie - co z adwokatami? Zebym miala gdzie papiery podpisac. Zadzwonilam do brokera i powiedzial ze nawet czasu nie mial zadzwonic do nich (o moja wycene) bo po rozmowie ze mna zostal zasypany telefonami, mowil ze jakies 100 telefonow mial bo ludzie tak sie boja o hipoteki, nie wiedza c robic z platnosciami, maja zamkniecia itp itd. wiec odwalilam robote za niego .


    Ktora wie dlaczego we Wloszech takie ognisko sie zrobilo? Dlaczego tam????? Wyprzedzili Chiny.

  9. #26049
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    serce sie kraje, przeczytalam ze w Polsce zmarla mloda dziewczyna co dziecko niedawno urodzila

    podoba mi sie ze wprowadziliscie kary za zlamanie kwarantanny - u mnie jeszcze tego nie ma, a ludzie lamia zakazy.
    Podoba mi sie tez pomysl z UK ze daja pieczatke na reke dla tych co maja miec kwarantanne. Latwo nie jest zmyc i latwo zauwazyc.

  10. #26050
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    We Włoszech najstarsze społeczeństwo w Europie. Do tego młodzi długo z rodzicami mieszkają. A młodzi najbardziej roznoszą. Do tego bardzo późno zaczęli kwarantannę robić a chyba do nich po Chinach najszybciej trafiło.
    Do tego niewydolna służba zdrowia.

    Mnie to ciekawi dlaczego Niemcy pomimo dużej ilości przypadków mają tak niską śmiertelność. Mają jakiś sposób czy inaczej kwalifikują przypadki?

  11. #26051
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Dziewczyna była zarażona ale zmarła na sepsę. Trudno powiedzieć czy gdyby nie wirus to by żyła.

  12. #26052
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Mania, też nie mam ani jednej maseczki. Miałam jak siostra chorowała i w maseczkach musiała chodzić. Potem wszystkie do siebie do domu zabrała.
    W szpitalu uważam, że sanitariusz wożący ludzi na wózkach powinien teraz nosić Lekarz który bez zabezpieczenia robił wywiad z pacjentem, który na koniec przyznał się, że był we Włoszech poszedł na kwarantannę, a taki chłopina, który tego samego pacjenta może prowadzić do RTG już jest trochę olewany. Niby nie jest to szpital teraz traktowany jako zakaźny, ale pacjenci często są wspólni. Trafia np. z przepukliną a ląduje w zakaźnym. Albo z zakaźnego wyskoczył przez okno i wylądował na reanimacji już w innym szpitalu, zaraz po tym skoku przyszedł ujemny wynik tego pacjenta.
    Ta młoda mama oficjalnie na sepsę zeszła, miała cesarkę, odwiedziła ją jej mama, która z Woch przyjechała- tak wyczytałam w necie. Straszna tragedia.
    Tar też przyłączam się do prośby o fotkę desek z zewnątrz. Musimy schodki do ogródka zrobić. Już wiem, że na pewno nie chcę podestu, tarasu. Tylko 3 schodki po dwie tarasowe deski.Od strony pokoju za drzwiami balkonowymi jest wnęka w murze długości 1,5 metra, licząc od góry, to będzie pierwszy poziom, potem jeszcze 2 schodki i jesteśmy na trawniku, którego nie mam. Patrząc na trawę Tar, aż zazdroszczę tego pięknego zielonego dywanu. Mania, ty też kiedyś taki miałaś.

    Z przesyłki nie chciałam rezygnować, pozamawiałam sobie płyny do prania a papier i ręczniki, to tak przy okazji. Wszystko co zamówiłam mam jeszcze w domu, więc nie musiałam nic extra na szybko dokupić.
    Ostatnio edytowane przez mmikka ; 20-03-2020 o 20:58

  13. #26053
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    wiem ze miala sepse, ale nie wiedzialam o matce

    Mika ano mialam, sama sie nim zachwycalam bo chuchalam, dmuchalam na niego. A teraz mam kamienie, zero trawy z tylu. Niestety Manius spustoszenie sieje gdzie popadnie Majka jakos narazie w jeden kat chodzi ale czy ja wiem jak dlugo to bedzie?

    M przybija ostatnie na widoku nieprzybite ;istwy podlogowe. Bo jak sie komus nie chcialo to teraz musi szybko.

  14. #26054
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mika a dlaczego nie chces tarasu ani podestu?
    Ja musze, mam wysoko dom nad ziemia - 4 schody, na dodatek pod ukosem, a pod tarasem kupa ziemi i kamieni - tak jak builder zrobil

  15. #26055
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Teraz wywaliliśmy schody, miały podest na tyle mały, że się nie posiedziało. Dużego robić nie chcę, bo wolę jak stół z krzesłami na ziemi stoi. 3 metry dalej jest ogródek sąsiada i głupio tak na podwyższeniu się siedzi. Płot nie może być zasłaniający wszystko na amen, gdyż w naszej części jest wieczny cień. Teraz wygrabiłam taczkę mchu z trawy, a jeszcze nie skończyłam. W ubiegłym roku rozebrany został płot lamelowy, od tamtego czasu na razie nic nas nie dzieli, tylko krzaczki rosną. W tym roku jakiś się postawi, ja jestem za jak najbardziej prześwitującym.
    Możliwe, że kupimy deski z modrzewia syberyjskiego i je olejem potraktujemy. Nie wiem czy kupić ryflowaną, czy prostą deskę. W tych zagłębieniach tylko brud będzie się zbierał.

  16. #26056
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie






    Ojciec Tadeusz Rydzyk apeluje, by ludzie wpłacali pieniądze na Radio Maryja czy TV Trwam. Zakonnik ostrzega, że w przeciwnym razie może dojść do bankructwa katolickich mediów.

    "Kochana Rodzino Radia Maryja, w poważnej sytuacji pandemii koronawirusa bardzo trudno zwrócić mi się do Państwa – słuchaczy i widzów Telewizji Trwam, ale czynię to w trosce o istnienie naszych mediów. Prosimy, abyście nie odkładali na potem przekazywania pomocy materialnej na funkcjonowanie i istnienie jakże ważnych dla Polski i Polaków, w Ojczyźnie i poza jej granicami, Radia Maryja i Telewizji Trwam" - pisze w apelu, umieszczonym na stronie "Radia Maryja", ojciec Tadeusz Rydzyk.



    ARE U FU*** KIDDING ME????
    WHAT IS WRONG WITH HIM????



    Przypomina, że "te nasze media nie mają przychodów z abonamentu ani dotacji rządowych, jak na przykład TVP i ostatnio przyznane 2 mld złotych, co oczywiście przyjmujemy ze zrozumieniem, bo utrzymanie telewizji, mediów kosztuje bardzo dużo". Dodaje, że jego media istnieją tylko, dzięki "pomocy świadomych i odpowiedzialnych katolików i Polaków"


    SERIO???? Mial na mysli emerytow ktorzy maja wyprane mozgi???


    na czerwono bo to o pomste do nieba wola!!!
    normalnie sie noz w kieszeni otwiera.
    Ludzie umieraja, nie ma maseczek dla sluzby zdrowia, a ten wola o kase na swoje radyjko.
    Wezcie mnie powstrzymajcie bo jak sie rozpedze to on cao z tego nie wyjdzie.
    Co za kraj ze na takiego bata nie ma....oppppsss zapomnialam - dla glosow dupo-lizacy rzad kosciolkowi.
    zwykly smiertelnik nie ma nic do gadania.
    dostal dopiero kupe szmalu z Waszych podatkow - juz przechulal?
    flaki sie mi wywrocily do gory nogami jak to przeczytalam

  17. #26057
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Mania, w takim momencie cieszę się, że dużo emerytów nie ogarnia przelewów internetowych.Mniej dostanie. Jak z mamą rozmawiałam o tym, to niby oburzona, ale nie wiem tak do końca, czy prawdę mi powiedziała, bo tego radia słucha. Z drugiej strony nabijała się Rydzyka, jak powiedział, że bezdomni mu samochody podarowali.

  18. #26058
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doriko Zobacz post

    Mnie to ciekawi dlaczego Niemcy pomimo dużej ilości przypadków mają tak niską śmiertelność. Mają jakiś sposób czy inaczej kwalifikują przypadki?
    Kwalifikacja przypadków jest absolutną dowolnością. Dla ogarnięcia paniki służby mogą żonglować danymi.

    Czy dziewczyna, która zmarła na sepsę zmarłą na nią czy na koronawirusa?
    Sepsą zaraziła się przed zakażeniem koronawirusem czy to koronawirus wywołał sepsę?

  19. #26059
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    dziewczyny na chwile wyszlam, bo chora jestem i zrobilam wam schody, malowane byly w 2017 r., deska czolowa olejem bezbarwnym, widac jak zdezelowana i odznacza sie od pozostalych, w tym roku mezaty chce troche tego zeszlifowac szczotka druciana i poolejowac raz jeszcze ale na ciemno jak na ogrodzeniu, ta czerwien mnie wpienia.







    niestety te deski nie sa najpiekniejsze, schody zrobione z resztek a poniewaz wczesniej lezaly na zewnatrz mialy juz czarne przebarwienia. Nie sadzilam, ze beda robione, mial byc podest z usypanej ziemi i trawy ale nie wypalilo. Po przeolejowaniu ich na ciemno beda lepiej wygladac.

    A taras na bezbarwno kolor zmienia naturalnie:

    Ostatnio edytowane przez TAR ; 21-03-2020 o 16:35

  20. #26060
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Wypraszam sobie My oboje emeryci, a Rydzka i jego pomysły, jego firmy spuścilibyśmy w sedesie z dużą przyjemnością nawet ryzykując zatkanie

    Elfir, koronawisus atakuje zdaje się wyłącznie płuca. Sepsą mogła się zarazić bo była osłabiona.

    A słyszałyście... W chinach robią badania oparte o statystyki zachorować. Okazuje się, że ci z grupą 0 chorowali najrzadziej, a najczęściej ci z grupą A
    https://www.rmf24.pl/raporty/raport-...or,nId,4387103
    Według publikacji zamieszczonej przez medRxiv, grupa krwi nie tylko jest jednym z głównych czynników wpływających na nasilenie objawów, ale też ważnym czynnikiem decydującym o samym ryzyku zarażenia wirusem. Wyniki tych badań, publikowanych przez badaczy z Wuhan i Shenzen mają charakter wstępny, jednak badania przeprowadzono na pokaźnej próbie ponad 2100 pacjentów z kilku szpitali w Wuhan i Shenzen.
    Okazało się, że liczba pacjentów z poszczególnymi grupami nie oddawała ogólnego rozkładu grup krwi wśród miejscowej ludności. Wśród pacjentów była spora nadreprezentacja pacjentów z grupą A, mniejsza z grupą AB oraz nieznaczna z grupą B. Natomiast pacjentów z grupą 0 było wśród hospitalizowanych znacznie mniej niż można by się spodziewać.






    Czytaj więcej na https://RMF24.pl/raporty/raport-koro...mpaign=firefox

    udzie z grupą krwi A chorowali sporo częściej, z grupą AB częściej, a ci z grupą B nieznacznie częściej niż przeciętna. Natomiast ludzie z grupą O chorowali rzadziej

    Czytaj więcej na https://RMF24.pl/raporty/raport-koro...mpaign=firefox
    udzie z grupą krwi A chorowali sporo częściej, z grupą AB częściej, a ci z grupą B nieznacznie częściej niż przeciętna. Natomiast ludzie z grupą O chorowali rzadziej

    Czytaj więcej na https://RMF24.pl/raporty/raport-koro...mpaign=firefox
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

Strona 1303 z 1588

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony