dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1327 z 1588
Pokaż wyniki od 26.521 do 26.540 z 31759
  1. #26521
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    oststanio pokazywali lisa, chyba w US bylo. Przylazl ludziom na ogrodek a tam kot siedzial. Kot jasne ze mniejszy od lisa - a tak mu "kota" pogonil ze jak to ogladalam to sie smialam na glos

    Dzis wstaje rano wychodze - a tu garaz otwarty. Jak weszlam bocznymi drzwiami okazalo sie ze synogarlica wleciala i siedzi. Wygonilam. Ale nie zamykalam bo mialam cos jeszcze wrocic i wziasc. Wrocilam za minutke i zamklam garaz. Minelo 8 godzin - zrobilo sie cieplo jak diabli, jutro ma padac i potem tez wiec poszlam skosic trawe co wyrosla - jak bylo cieplo) zeby potem przejechac maszyna i rozsypac granulki na pedraki i odzywke bo na weekend juz bede siac trawe. I co?? ta malpa synogarlica byla w garazu, siedziala pol dnia. Wleciala spowrotem jak mnie rano minuty nie bylo.
    A garaz moj M zostawil otwarty na cala noc i nawet nie raczyl mi textnac rano jak jechal do pracy ze otwarty


    Mika te poziomki z Biedronki to zasialam z 4 lata temu, nadal kwitna i maja duze owoce to nie wywalam i nowych nie sieje. ZObaczymy jak bedzie w tym roku - czy jeszcze beda ok czy juz czas wywalic i nowe posiac. Z samosiejek ocalala jedna, miedzy kamieniami sie zasiala. Czy jakas od korzeni nowa urosla? Nie wiem, napewno.

  2. #26522
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    poszlam skosic ta trawe jak mowilam, ilez mi to zajelo jak na froncie mam kawalkow 4?
    Wrocilam i co?

    MAJA OBGRYZLA MI JAPONCZYKA

    wynioslam hortensje i roze i japonczyka (tego co mi przemrzl ale zostawilam bo moze odzyje i tylko mu liscie padly) na slonce i zeby podlac. Calutki dzien nie ruszala. No to wziela teraz i go obgryzla!
    Najwidoczniej trawy jej nie brak - bo obgryzla i wyplula Odrazu wiedziala ze zle zrobila bo jak sie zapytalam co zrobila to zwiala w najdalszy kat i ogon podkulila
    co nie zmienilo NIC kompletnie bo dwie minuty potem zatopila zeby w paprotce - na moich oczach


    wiecie jaki bede miala ogrod w tym roku???

    OBGRYZIONY

    nie przez mszyce i inne robactwa ale przez mojego pieska

  3. #26523
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    sory Mania ale brechnełam z tego obgryzionego ogrodu. Mała Maja diablica wcielona, juz ja lubie. A liscie żarla czy galazki tez obgryzla? jak tak to zasmaruj mascia na grzyba albo mascia tzw. sztuczna kora (tez jest antygrzybowa) klon odbije. za to na moich palmowych Asahi Zuru i Little Princes az czarno od mszycy, dzis musze opryskac, bo liscie juz maciupkie. Tylko pada, moze po pracy nie bedzie to psikne. Szkoda mi moich.Tego Butterfly zamowilam i czekam na dostawe, potrzebuje go dac do ciemnego kata zeby rozjasnił. I postanowailam dokupic 3 hortensje pnace, no rosnie ta jedna u mnie oblednie, ma cien, wilgoc, zyzna ziemie i swiatłocien.
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 14-05-2020 o 14:16

  4. #26524
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Mikka posadź je w workach. Na allegro są specjane do sadzenia ziemniaków

    A do mnie jedzie mahoniowa ławeczka do ogrodu O taka Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot 2020-05-14 at 12.50.34.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	68,2 KB
ID:	444090 Upolowałam za 271 zl z przesyłką. I żeby nie było... jest podobno z mahoniu.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  5. #26525
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    No, to Majeczka cię przekoli ostro. Nie, żeby mi zal nie było ogrodu, ale zwinęłam się w kulkę ze śmiechu
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  6. #26526
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    jak z hortensjami sie zloscilam tak wczoraj jak japonczyka obgryzla to juz sama sie smialam No na amen mi zalatwi wszystko co nie iglaste i na wysokosci jej paszczy, Chinkowate tez dziabala na poczatku ale chyba ja pokulo to zrezygnowala po kilku razach, ale zdazyla odgryzc tez
    Galazek nie gryzie, tylko liscie odgryza. Potem wszystkie leza pod spodem. No nudzi jej sie!! Zabawek pelno, galazek, patykow i korzeni po przekopkach sie wala i jeszcze jej malo. faza wyciagnia materialu spod kamieni jej juz przeszla ale jakies 3 tygodnie ciagle zbieralam po domu strzepy. Moze liscie jej tez przejda, inaczej na ogrod bede musiala patrzec od jakiejsc wysokosci, nie wiem, okulary sloneczne zaloze i nalepie paski dolem zeby obgryzionego nie widziec

    takie torby co Pestka piszesz (w takim stylu) na pomidory kupilam. Na ziemniaki to takie fajne otwieranie bokiem maja.

    Fajna laweczka, mialam taka w lesie. I teraz jak zaczelam planowac ogrod i wymyslilam to przejscie ze slupami - zalowalam ze ja zostawilam dla tych co moj domek kupili. Bo bym miedzy tymi slupami postawila Moja byla chyba z akacji, nie pamietam, albo jakies inne egzotyczne drzewo. I byla olejowana, ale jakims kijowym olejem bo jak przyszly humidy to od wilgotnosci cala zaszla grzybem. Ciagle musialam myc.
    A moglam przywiezc do domu, wyczyscic dobrze, przeleciec ja Cutekem - na nim sie grzyb sie nie robi, No ale, skad mialam wiedzic ze wymysle slupy.

  7. #26527
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    TAR tego Butterfly kupilas co ja? Japonczyka?

    dzis juz cieplo sie zaczyna i zero przymrozkow to wszystkie krzaki wyjada na dwor, jak wyniose cykne fotki moich.

  8. #26528
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał mania1220 Zobacz post
    TAR tego Butterfly kupilas co ja? Japonczyka?

    dzis juz cieplo sie zaczyna i zero przymrozkow to wszystkie krzaki wyjada na dwor, jak wyniose cykne fotki moich.
    tak, dokladnie tego samego. Moze powinniscie z Majka na wiecej spacerow chodzic co by dziewczyna wyzyła sie zapachowo i ciekawosc zaspokoila. Macie chyba sporo lasow i parkow dookola. Zabrac gowniare, przebiezki jej robic czesciej to nie bedzie sie nudzic tylko zmeczona usnie. A Maniek nie bawi sie z nia? Moje stale zapasy uprawiaja, zazwyczaj Wicio mały zaczepia. Kasti dziadek burknie ale po chwili chetnie sie przylącza do gonitwy. Pomyslec, ze duzy bialy 11 lat bedzie mial w lipcu.

  9. #26529
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    3 donice kupiam do -40C, to jak Japonczyki wjada do szopki na zime to powinny przezyc
    albo i nie

    to jest Emperor I







    Butterfly






    rozlozystego wybralam, czyli bedzie obgryziony

    no i jeszcze mam dwa Tamukeyama. Jeden przemarzniety i obgryziony przez Maje, drugi poki co OK.


    i jeszcze Sumaka wzielam (Tiger Eyes). Mam zamiar go w donicy trzymac jak najdluzej sie da. Wzielam bo ma faja forme. Moglam w sumie isc i wykopac za plotem - kolo mnie rosnie ich masa. Zawsze chcialam miec w ogrodzie go, wiem ze inwazyjny, ale ten Tiger Eyes mniej niz inne odmiany. W zeszlym roku zobaczylam u Heather w ogrodzie wiec juz wiedzialam ze w ogrodzie moze rosnac.





    juz wychodzilam ze sklepu jak go dojrzalam, przypomnial mi bonsai - no i na wozku wyladowal.

    jeszcze nic nie posadzone, ale wsadzilam w donice i wysoko na lawie ustawilam zeby ta mala malpa nie dorwala sie

  10. #26530
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    TAR nie pojde na spacery teraz bo jak widzialas wczoraj - znow kojoty chodza I jak pisalam - osiedle jest otwarte na lasy. Miedzy domami sa przejscia do lasu zrobione a caly nasz park juz zupelnie otwarty. Czlowieka zadko atakuja ale na male psy sie zucaja jak glodne
    Ona sie bawi z Maniusiem i wariuja, ale on ma prwdzej dosc a ona szaleje. Jak sie tu wyszaleje to padaja i spia pare godzin.
    Ona ma wiecej energii bo mlodziutka, manius jeszcze 3 lat nie ma a czasem jak dziadek - tez potrafi na nia warknac. Szczegolnie rano jak ona gotowa do akcji po wstaniu a on by se jeszcze pospal. Ucieka jej. Na kanape albo fotel. Ona wskoczyc jeszcze nie umie. Na tych w domu, bo na te na dworzu wskakuje, ale poduszek jeszcze nie ma. Przedwczoraj probowala kilka razy wskoczyc na to krzeselko co widac na zdjeciu - niestety nie wyszlo jej. Jeszcze nie

  11. #26531
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    a co do krzeselek. Pisalam ze stol kupilam i nowe krzesla, wiec sa spakowane i jada spowrotem do sklepu. Z dwoch powodow. Krzesla byly OK, ale podramienniki mialy za niskie i mi nie pasilo. A stol raz ze kwadratowy okazalo sie NO-NO i potrzebuje okragly to i mniejszy. No i na koniec jak juz zlozony byl i go pogooglalam okazalo sie ze rdzewieje, jednej babce po pol roku zerdzewial. Caly metalowy byl i mialam w planie szybe na gore wsadzic bo nie cierpie odglosu metalowych blatow, no ale - rozlozylam i w pudelku czeka do 19 maja. Dopiero wtedy zwroty przyjmuja.

    Moze wcale stolu nie bede kupowac, dwa krzesla i jakis trochu wiekszy stolik i styka. Zobacze. Znalazlam sliczne krzesla jakie chce ale sa bardzo drogie i musi poczekac.

  12. #26532
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Dziś przyjechały moje zakupy w szkółce Szmita. M. in. kalina amerykańska (viburnum trilobum) Spring Red Compact' i klon mandżurski (acer madshuricum).
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  13. #26533
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    mam tiger Eye, ale on o tej porze ma bardziej pomaranczowe liście

  14. #26534
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pestka, zadnego z tych krzakow nie znam

    ELFI u mnie lysio nic nie rosnie, sezon sie spoznil o jakies 2-3 tygodnie

    wracalam ze sklepu cyklam nasze Sumaki - lyse jeszcze. Drzewa tez.




    wszedzie ich pelno

    tu moja Pansy.... widac jak przemarzly kwiatki.
    te nowe nie wiem - czy sa nowe, czy sie uchowaly, moze cos tam zakwitnie, ale napewno nie tak jak powinno





    a to "sliwa". Jesli nawet zakwitnie to koncowki kwiatow bedzie miala paskudne. Jeszcze jakis stworek cos tam pociagnal - na zdjeciu zauwazylam, nie wiem czy mam sie martwic???




  15. #26535
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mamy teraz long weekend, pierwszy po zimie. I plany nam sie schrzanily
    Dzis mialam przesadzic 3 krzaki i wyniesc wszystko z szopki - no to pada
    M ma jutro dokonczyc dach i zabrac sie za rozebranie jej i zaczac budowac taras pod nowa szopke. No to mamy tylko jutro, bo w niedziele i poniedzialek ma padac.
    Do kitu.
    Praca sie zaczyna i coraz mniej czasu.

    wczoraj wyjechalismy a za rogiem kolo domu sie pasla sarna. W nosie miala samochody, przy samej drodze stala, z 4-5 metrow od ulicy i to na krzyzowce gdzie non stop samochody. Jeszcze tutaj sarny nie widzialam kolo nas, perwszy raz.
    Indyki zamilkly, chyba je kojoty przegonily.
    Koliberkow nadal nie mam zadnych Najpozniej co mialam to 12 maja, a tu juz 15 - gdzie one saaaaaa???

  16. #26536
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    zimno im
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  17. #26537
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    czystka w srodku robiona w szopce - myszor wielki i tlusty w pudelku uciekal przedemna
    Zgryzla wszystko! Dwa pokrowce na kanapy na szmelc, na duza kanape i na fotel, jeden sie uchowal tylko. Pokrowiec na lodke na daszek - zgryziony
    Nasion, orzechow - milion wszedzie Smrod od jej kupy - nie do zniesienia
    na koniec znalazlam dziure w podlodze - wygryzla i tak wlazila jak drzwi byly zasypane

    Zawolalam dzis sasiada - tego co ma tak wysoko taras co scianke stawialismy. Pytam sie czy chce drzewka bo mi szkoda scinac a ma lysy ogord - wzieli Przyszedl, wykopal sobie, dalam mu taczki i wywiozl. Kazalam mu szybko zakopywac zeby korzenie nie wyschly, mial jechac po ziemi troche zeby wymieszac z glina - pojechali i wsiakli Juz ch z 3 godziny nie ma, drzewka stoja na trawie , korzenie na wierzchu Mam nadzieje ze nie padna.

    Oboje powiedzieli - najpierw on jak stal u mnie na ogrodzie, potem ona ze swojego tarasu ze lubia moje ptaki mowie no tak, sa bo je karmie

    no i maja psa. Wczoraj przywiezli, jakis maly buldog, 4 latek. Nie wiem czy on czy ona, ale teraz mam psy z wszystkich 3 stron Razem 4 bo ci z tylu dwa maja i moje dwa to razem 6 psow. Teraz sobie wyobrazcie jaki jazgot bedzie

  18. #26538
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Też bym się na mysiory wściekła Po kieszeni uderzą te dziury no i ten smród U nas widzę dosyć dużo dziur w ziemi ale lokatorów nie widzę. Zawsze mnie te dziury zastanawiają, kiedy one wyłażą? Albo jestem ślepa i ich nie widzę jak łażą.
    Pestka, ławeczka dotarła?

  19. #26539
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Mania kota powinnaś mieć. U mnie nawet w ogrodzie nie ma ani myszy, ani nornic. A dziś któreś z bandy kreta utłukło.

    No, jest, ale kolor muszę jej zmienić. I... naprawdę jest z mahoniu 2-osobowa, ale większa by tu nie wlazla.
    Sorry, za bałagan kamienny. Przerabiam front. Chcę ciurkadełko zrobić. Elfir na facebooku pokazała takie fajne. Papuguję.

    Nazwa:  IMG_2319.jpg
Wyświetleń: 164
Rozmiar:  97,2 KB
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  20. #26540
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    BBbbbbzzzzzzzzZZZZZzzzZZZZZZZZZzzzzzzyyyyyyYYYYYYy yyyyyyyttttttttttttTTTTTTTTTTtttttttt...

    KOLIBERKI SAAAAAAAAAAA

    Jak batem trzasnal 8:15 wieczorem uslyszalam meserszmita i zobaczylam
    Przylecial na zwiady. Dobrze ze wczoraj nowe picie powiesilam - teraz jestemm happy

Strona 1327 z 1588

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony