dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1346 z 1588
Pokaż wyniki od 26.901 do 26.920 z 31759
  1. #26901
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Wisteria po 3 latach od wsadzenia da radę i można już nawet nie podlewać. Myszy korzeni nie gryzą. Chyba, że przez przypadek, więc takiej wisterii już nic nie zrobią. Gryzą nornice, ale za małe ząbki mają na wisterię. Co innego jakby to był karczownik.

    Z Hortensji lubię wyłącznie Limelighty i tylko takie mam. Twoje, PUK... PUK... w niemalowane, piękne są.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  2. #26902
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pestka , piszac myszy - mam na mysli nornice, bo to nornice mi tu sie roplenily. Nie tylko u mnie, wszyscy mieli w zeszla zime tez.
    Jakas plaga z nimi od zeszjej jesieni Myszy jako myszy nie widzialam dawno, z parenascie lat.
    Wisteria w tym roku sadzona wiec dlatego sie martwie. Te france raz w zimie - jak jeszcze tam trawe mialam - w zimie mi niezle tunele na ogrodku porobily - jadly trawe pod sniegiem. Korzeni nigdy mi zadnych nie uszkodzily, ale sie martwie na zapas.

    z tych hortensji jestem dumna nikt na osiedlu takich nie ma, rosna tam 4. Podcinam galazki jak zarosna duzo bo wole to niz je przesadzac, taka fotka po necie krazy z calym "plotem" hortensji, napewno wiesz jakie, zakochalam sie w nim i posadzilam kilka naraz zamias jedna np.
    Mam nadzieje ze za fontanna tez tak mi wyrosna.

    bardzo mi sie podoba tez drzewko Limelight, jak pojade do sklepu kolo mnie w koncu stane i zdjecie cykne, przed mala fabryczka przepiekna rosnie.
    Sa jeszcze biale hortensje, nie wiem jaka to odmiana, kwitna predzej i te sa ladne. Ale ja nie znam sie na nich, wiem tylko tyle ze wybralam Limelighty bo raz ze nie trzeba sie martwic o kolor i kwasnosc ziemi, a dwa - kwitna na starych i nowych pedach. Nie kazda Hortensja tak rosnie. To sa krzaki dla leniwych i chcacych miec klopot z glowy

    do roz za to nie mam szczescia. Zzeraja mi albo mszyce albo gasienicie
    na hortkach w tym roku i na wisteriach udalo mi sie zatrzymac mszyce, kupilam specjalne mydlo i zrobilam sama psikacza. W zeszlym roku i w poprzednim - strasznie mi zezarly hortensje, a wisterie dlaczego wykopalam? bo byly wrecz pozarte przez mszyce i mimo ze walczylam z nimi - to przegralam.
    zadna ze mnie ogrodniczka, niestety.

    Boguski mi kwitna trzeci raz i magnolia kwitnie trzeci raz.
    teraz bede miala zagwozdke jak utrzymac Boguski przy zyciu przez zime, chyba je wsadze tam gdzie jest pompa, tam najzimniej w domu bo ocieplenia nie ma. W garazu za zimno

    dwa dni temu sobie siedzialam na tarasie, jedna kwitnaca Boguske postawilam niedaleko fotela, jakies 1.5 metra odemnie i koliberek przylecial - wsadzila dziuba w kazdego kwiatka. Bylam zla ze ani aparatu ani nawet telefonu nie mialam, a wstac nie chcialam bo by odleciala. Ale widok byl boski, tak blisko.

    aaa...i synogarlice nastepny chow maja. dzieci poszly na swoje, uwily nowe gniazdkoe w choinie - tamto gniazdko im spadlo jak dzieci urosly, siedzialy juz bidule na galazkach.

  3. #26903
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    z fontanna narazie nic...czekam az M bedzie mial cos wolnego, a wiem ze w ten weekend tylko jeden dzien ma wolny a w nastepny wcale bo jedzie przeprowadzac Steve'a, wiec nie wiem, ale dlugo sie nia nie naciesze, zanim sie obejrze trzeba bedzie wode spuscic na zime.

  4. #26904
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Tak o tej hortensji piszesz, że myślałam, że masz odmianę hybrydową, która kwitnie na pędach jednorocznych i na pędach dwuletnich. Przetrzebałam internet i takiej Limelight nie ma Jakby były, to bym „buty sprzedała”, żeby mieć w ogrodzie.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  5. #26905
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pestka, zle sie wyrazilam, co na mysli mialam to to ze scinam i nie musze sie martwic o zawiazki pakow, jak inne krzaki maja, ze sie w poprzednim roku robia zawiazki pakow (jak inne hortensje czy magnolie). Te wypuszczaja nawet z obcietych starych nowe galazki na wiosne i z nich kwitna kwiaty.
    Jakbym musiala uwazac co sciac a co nie to bym oszalala.
    Nie wiem jak masz, ale ja ich nie lubie zostawiac jak prekwitna, zawsze te uschniete na jesien usowam.

    Nadal mam zagwozdke co z ta jedna za fontanna, wszystkie sadzone razem, jednego dnia, w tej samej ziemi, odzywki razem dostaly te same, raz na rosniecie i drugi na kwitniecie i nadal ta jedna ani jednego kwiatka nie miala. Zobaczymy w przyszlym roku czy zakwitnie czy bede musiala nowa posadzic. Jeszcze dwie musze tam dosadzic po bokach, zeby caly tyl za fontanna z hortensji miec.

    Boguska znow inaczej kwitnie - zeby zakwitla najlepiej obskubac ostatnie liski na galazkach.
    Coraz zimniej sie robi, dzis mialam 9C w nocy, niedlugo bede je musiala na noc do domu wnosic.

  6. #26906
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    jeden myszor zlapany (nornica) po nocy

    bylam wlasnie na froncie i przeganialam kota - krecil sie kolo choinki - ptaszki

  7. #26907
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Limelighty zostawiam na zimę, bo u nas zima to taka ostatnio Pierwsze zdjęcie jest ze stycznia, a drugie już sierpniowe
    Nazwa:  2019_01-18styczeń_Hortensje-P1010029.jpg
Wyświetleń: 379
Rozmiar:  104,1 KB
    Nazwa:  2019_08-22sierpien_HORTENSJE-IMG_8368.jpg
Wyświetleń: 379
Rozmiar:  101,0 KB
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  8. #26908
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Moja bida z nędza. Jak się doda fotka. Guzik, za duże zdjęcia.
    Ostatnio edytowane przez mmikka ; 20-08-2020 o 11:48

  9. #26909
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Mmikka, zmniejsz zdjęcie, żeby było poniżej 2 MB. Inaczej nie wejdzie. A potem Zaawansowana Edycja / Zarządzaj Załącznikami i otworzy się okienko dodawania zdjęć. Na kóncu nie zapomnij potwierdzić.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  10. #26910
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pestka piekna ta hortka!

    tak wysuszone zostawione u mnie szans ze sniegiem by nie mialy po tym plotem, ale co mi sie podoba bo widze na fotce, a i tutaj naokolo mnie duzo rosnie - trawy. Jak uschna i zime przetrzymuja takie stojace. Trawy i palki.

    czy masz tam roze pod ta hortensja?? Wyglada jak moje ktora zakrywa skrzynke od kabli, jak ja ciac?? Wyrosla jak glupia - juz nie mam kwiatkow, tylko pelno owocow, ale tak wyrosla i taka twarda ze jej nie moge rzechyli, musze ja podciac bo w zimie ja snieg zlamie, cykne potem fotke - nie wiem co z nia zrobic????

  11. #26911
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    wiadomosci z wczoraj:

    1. Hortensja o ktorej isalam dwa razy ze nie zakwitla - ta tegoroczna - a wyrosla najwyzsza z nich - wyglada na to ze sie namyslila i wczoraj patrze jak podlewalam - a ona kwiaty zaczela robic. SERIO?????? wszystkie niedlugo zaczna przekwitac a ta bedzie teraz kwitla???? watpie zeby zakwitla na full'a.
    Ona byla jako krzak najmarniejsza z wszystkich 5 duzych, ale jak kupilam je to wszystko bylo pozamykane i oni wybierali i przed sklep przywozili, ja napewno bym jej nie wziela
    zobaczymy co z niej bedzie. Grunt ze kwiatki sie zawiazaly.


    2. Czeka mnie dzis niepotrzebny wydatek 170$. Tyle kosztuje usuniecie gniazda

    stoje sobie wczoraj i podlewam trawe i patrze na krzaki i mysle ze w koncu musze M pogonic zeby mi pomogl, trzeba kreciolki podciac bo stracily swoje krecenie, drzewa sa wysokie i trzeba na drabinie, a musi mi drabine przytrzymac - srodkowa choinka jest wyzsza odemnie a co mowic o tych dwoch.





    I tak patrze na choinke i mysle czy mi dzieci jakas donice tam wzucily?? Akurat....przygladam sie i gesiej skorki dostalam














    Gniazdo szerszeni
    przy samym wejsciu

    w Polsce macie zolte zdaje sie, my mamy czarne i lepiej sie na nie nie napatoczyc, oczywiscie gdzie lataja? Na skuske przez przejscie.

    pokazuje je bo sa niezle france - sa bardzo agresywne, jak sie zucaja to do twarzy, kuja raz po razie nie ze raz, nie umieraja po tym, "pluja" jadem w oczy i sie slepnie na kilka godzin - zwierzaki , nie wiem czy ludzie tez, maja pamiec doskonala - jak sie za blisko kreci i uznaja cie za predatora to jak nie skuja cie odrazu to sobie czekaja - cierpliwie jak platny zabojca, innych ludzi nie rusza ale ciebie zaatakuja. Uklucia sa bardzo bolesne. Sa wyczulone na wibracje, trzasniecie drzwiami, skakanie, ciecie trawy - nie wolno tez miec duzych ruchow kolo gniazda, machac rekami itp - najlepiej sie rakiem powoli wycofac. Duzo ludzi idzie niewinnie kosic trawe i laduje w szpitalu po spotkaniu z nimi. Najlepsze jedzenie uwazaja takie ktore walczy o zycie a one je zabijaja, czyli zadne truchla, normalnie sadystki. Jakies 5x wiejsze od miodnej pszczoly - uwielbiaja je jesc bo pszczolki maja proteine w sobie. Jeden duzy szerszen w minute potrafi zabic 40 pszczol w minute

    to takie male fakty i ciekawostki jesli chodzi o te france.

    kosilam trawe 2 godziny wczesniej, bylam mniej niz pol metra kolo nich Otarlam sie ramienem o galezie a sa na wyskosci ramienia gdzies, nie zauwazy;am, ani nie zauwazylam w poprzednich dniach co kosilam. Podejzewam ze strazniczka ktora tam ciagle siedzi akurat byla w srodku i mnie nie zauwazyla, bo siedzi i plinuje.
    M podszedl na jakis metr odrazu sie mu jedna zucila do twarzy, na szczescie odsunal glowe i zwial do domu.
    Mialam cholerne szczescie wczoraj.
    Gdyby byly w duzej choince - zostawilabym je - ale sa zaraz przy wejsciu, gniazdo jest potezne i niestety ale one nie nadaja sie do samodzielnego usuniecia. Tymbardziej ze to drzewo ma twarde igly i galezie i nie da sie ot tak wsadzic worka w nocy i sciagnac. Jak sie naruszy i zle to zrobi to kaput.

    tak ze musialam zadzwonic i dzis przyjada sciagnac. Pewno raz w zyciu to widze . Nie wiem jak beda sciagac, mam nadzieje ze da sie cyknac fotke gniazda bo jest wielkie.
    Ostatnio edytowane przez mania1220 ; 20-08-2020 o 15:30

  12. #26912
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    zapomnialam o ciekawostce nr.3

    wczoraj malowalam Cutekiem to co nie pomalowalam - 3 slupy jeszcze i cala gore belek na slupach, widzialyscie ile tego wszystkiego mialam - wliczajac w to tarasy - wszystko od poczatku maluje tym samym pedzlem - nawet go nie zaslanialam, ot caly czas lezy w otwartym pojemniczku - nie zasycha, nic sie z nim nie robi. I dokoncze nim jeszcze ta czesc co M ma skonczyc

  13. #26913
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    To z tych róż płatki się zbiera i uciera z cukrem?

    Dobrze, że te dziadygi was nie dopadły. Aż mi ciary ze strachu przeszły.

  14. #26914
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mika tez mialam ciarki.
    Kobitka wczoraj przyjechala, powiedziaa ze tak duzego gniazda w tym roku jeszcze nie widziala, miala w tym roku tylko male na wielkosc piesci. Powiedziala tez ze te moje bardzo aktywne i ze nie maja nad nimi litosci bo sa bardzo agresywne - czyli to co pisalam. I ze nie sa az tak super pozyteczne. Okazalo sie ze strazniczek jest zawsze dwie - ja jedna wypatrzylam zanim przyjechala. Gniazda nie usuwaja, wpuscila trucizne do srodka i zatkala "korkiem". Powiedziala ze za tydzien mozna sciagnac. Fakt, workiem by sie nie dalo, dzis jak juz nie lataja podeszlam i trzeba by cala galaz obciac zeby z workiem sciagnac. Od tylu tak wyglada





    wczoraj od tylu podejsc sie nie dalo bo atakowaly. Moze sie nie rozwali na amen jak bede sciagac.

  15. #26915
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mika to te dzikie

    ja swoja traktowalam po macoszemu, obcinalam tylko chore, uschniete i te co na chodnik zaczely wchodzic zeby nikogo nie pokuly, ale nic pozatym i teraz dziwolag wyrosl, GDZIE MAM OBCIAC????

    te boczne, jestem w stanie podniesc i zaczepic o inne tylko jedna galaz, reszty nie dam bo sa ciezkie - wbic nic nie moge w ziemie, patyka czy cos, bo tam sie kable rozchodza na cala ulice, jakbym przebila to bym placila. A jak tak zostawie to mi je snieg zlamie.







    jak wyprostowalam te galezie to maja ponad 2 metry

  16. #26916
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    a teraz cos ohydnego.....







    muchy!
    i genialna "lapka" na muchy.
    Komarow, much w tym roku multum, ale muchy sie najbardziej do domu pchaja. Nie pomaga tez fakt ze Mloda tu z dziecmi juz 2 miesiace siedzi i wszedzie po domu jedzenie lezy bo dzieci jak to dzieci. No i nie zamykam siatki od drzwi zeby psy wychodzily, a jak zamykam bo klima leci to dzieci i tak dzrwi nie zamykaja

    mialam plage w domu z muchami. I wynalazlam to. jakis proszek w srodku, zalalo sie woda, france wchodza do srodka i juz nie wylaza. Worek sie wypelni i caly wywala. Caly sezon moze wisiec. Powiesilam zaraz przy drzwiach na lampie, czasami zajechalo bo smierdzi jak diabli, ale juz przeszlo.
    Setki ich tam juz jest, az gesiej skorki sie dostaje jak sie na to patrzy, ale dziala na 5 z 3 plusami. W domu mam 99% mniej much.

    jak macie problem z muchami i mozna to kupic w Polsce to polecam.
    kupilam dzis jeszcze dwie na nastepny rok, gdyby nie mieli.

  17. #26917
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Nie znałam tego worka-pułapki. Na szybko sprawdziłam, to u nas wyskakują po ok. 40zł za sztukę. Z Chin na przyszły rok można zamówić, wyjdzie ok 10$ za 5 sztuk.
    Teraz mnie wkurzają kosze na odpadki bio. Każde podniesienie klapy, to rój małych gówienek się do góry unosi. Nie chcę tam truć muchozolem, bo w domyśle mam, że może naprawdę na kompost te odpadki przerobią.
    Wieczorem pilnuję się, żeby przy zapalonym świetle nie otwierać okna. Komarów nie chcę zapraszać, siatki w oknach nie mam. W drzwiach balkonowych powiesiłam i w dzień daje radę, mało much wpada.

    Wracając do szerszeni, to gniazdo mają bardzo ładne

  18. #26918
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mika nigdy tyle much nie bylo co w tym roku, moze przez te ciagle upaly. Czesto tez nas wita zapaszek gnojowki z farm.
    Ten lapacz dobry tam gdzie konie, moze Pestka powie corce? Wiecej w torbie niz na zadach gryzace.

    u mnie jedna torba na amazon 20$, sa jeszcze wieksze torby.

    Mika same muszki? bo w takie upaly u nas w odpadach z zywnosci i na normalnych smieciach robaki trupie sa wolalabym muszki chyba

  19. #26919
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Wczoraj w nocy 2 szerszenie w pracowni utłukłam. Chyba przelatują od czasu do czasu na przełaj przez poddasze. Wszystko pootwierane, więc mają wolną drogę. Te się chyba zgubiły. Jeden dostał klapkiem, a drugi z „gaśnicy” Raid na szerszenie. Ale to nasze żółte. Tych twoich bym się bała tak potraktować.

    To gniazdo może było już w zeszłym roku, tylko małe. Nie wiem czy one budują od razu określony rozmiar, czy rozbudowują.

    Moja Kaśka sprowadza z Anglii FLY-OFF. To działa i na konie, i na jeźdżca. Zakłada się koniom bransoletki na pęciny ( https://www.facebook.com/PieceOfHay ) I przy okazji... popatrzcie jakie urocze buty dla koni. Te przyjeżdżają z Nowej Zelandii.
    Łapacz jest stacjonarny, a FLY-OFFy konie noszą cały czas gdziekolwiek są. Działają na muchy, gzy, komary, kleszcze i nie wiem co jeszcze.

    Burza chodzi naokoło. Od 16-tej cały czas pada, ale byle jak. Poszłam wynieść resztki na kompost, jakieś 20 m w jedną stronę i liczyłam krople, które na mie upadły. Aż całe 32 Sucho
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  20. #26920
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Robaki/larwy muchy w ubiegłym roku trułam w koszach na zmieszane. W tym roku nie widzę ich. Kojarzyły mi się z wyjadaniem zgnilizny z trudnogojących się ran
    Mania, w Polsce często trafia się na informację, że mieszkańcy bloków pobudowanych na obrzeżach miast dzwonią na policję, że rolnik gnój wywiózł czy w nocy zboże kosi.

Strona 1346 z 1588

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony