dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1347 z 1588
Pokaż wyniki od 26.921 do 26.940 z 31759
  1. #26921
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Serio Mika! to powinni wracac do srodka miasta , jesc by chcieli zdrowe, to moze sie przezucic na sztuczne nawozy

    Peska o tych torbach pomyslalam ze dobre powiesic w stajni przy wejsciu.


    Gniazda na 100% nie bylo w zeszlym roku - bylo tam gniazdko wrobelkow. W tym roku tez tam bylo gniazdo wrobelkow i w kreciolku. Pozatym na wiosne jak sosna rusza to puszcza te "kutasiki" ktore ucinam, w tym roku tez ucinalam, potem drzewko zzuca stare igly - co roku wyciagam te stare co opadaja, nie dalej jak w zeszlym miesiacu je wyciagalam, bo opadaja na galezie kolo pnia i taka kupa zdechlych igiel jest, na tym zdjeciu z tylu co zrobilam to widac ze sa sciagniete wlasnie

    w zeszlym miesiacu wlasnie wyciagalam i mnie tam uzarla wielka latajaca mrowa, wydziobala mi kawlek reki a taki bol byl ze z krzykiem do domu wlecialam. Normalnie kawalek miesa mi wydarla. Z tylu za to nie konska mucha ale jelenia mucha, tez mnie zaatakowala, najpierw wydziobala mi na rece, pare cm za najmniejszym palcem, trzaslam ja ale szybsza byla, zleciala na dol i w stope mnie dziabla - pol stopy sie zrobila twarde i zero czucia, to samo na dloni - najmniejszy palec byl grubosci kciuka i pol dloni zdretwialej i twardej jak deska. Te muchy maja zeby jak zyletki. Ubilam france w koncu. Mrowa byla bolaca i do dzis mam slad bo wielka diure zrobila. Bie wiem, ale od tych upalow pelno badziewia lata

    Mika my z robakami mamy problem, odkad zmienili ze smieci zabieraja co 2 tyg a nie co tydzien jak reszte (papier i plastyki) to sie masakra dzieje. Raz mialam w tym roku ale mam szczescie bo M zabiera ze soba i wywala w pracy. A jak nam sie za duzo uzbiera - jak np teraz w wakacje bo Mloda normalnie produkuje smieci a mamy tylko 2 torby co 2 tyg - i jak on nie ma jak wyzucic, jedziemy na wysypisko. Ale Mloda u siebie w zeszlym roku miala tragedie - za duzo smieci ma, nie mogla tez wszystkich wywalic w tyg, caly garaz na podlodze miala....sie ruszajacy zobaczylam same zdjecia i dostalam gesiej skorki, a oni to musieli sprzatac.

  2. #26922
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pestka, albo Elfi - jak nisko moge ta roze obciac zeby nadal rosla??

  3. #26923
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    pare dni temu M wylal gore i daszek zrobil, wczoraj wylal boki






    Chipmunk zostawil slady





    i jak zobaczylam ze przelecial przypomnialam sobie co kupilam





    do odbijania w betonie, na ktoryms odbije tego szkielecika

  4. #26924
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał mania1220 Zobacz post
    Pestka, albo Elfi - jak nisko moge ta roze obciac zeby nadal rosla??
    Pokaż zdjęcie, ale generalnie obetnij ją teraz lekko, bo zimą coś tam zmarznie. Na wiosnę jak pokaże, które oczka (pąki) są żywe, to tnij nawet tak, żeby zostawić tylko 3-4 oczka od dołu pędu. I oczywiście wszystkie uszkodzone i zmarznięte pędy wycinasz.
    Róża jak ostro przycięta, to wypuszcza nowe pędy nawet z szyjki. A jeśli nie jest szczepiona, to z karpy korzeniowej.
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 23-08-2020 o 16:37
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  5. #26925
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    U nas plastuk i metal zabierają co półtora miesiąca. to jest chore. Nas jest 2, a mamy 2 wory za każdym razem. To co wykładają większe rodziny, to jest horror.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  6. #26926
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    co poltora miesiaca to bym miala caly garaz zawalony plastykiem i puszkami, styropianami - to wszystko razem mieszane zabieraja co tydzien i nie ma limitow.
    I by sie wode marnowalo zeby plukac zeby muchy nie siadaly w pojemnikach po jedzeniu to fakt macie strasznie.



    Pestka - wkleilam roze przed muchami, chodzi mi o te odstajace galezie na bok, jak nisko obciac zeby cos puscily - nie wiem czy szczepiona, byla juz posadzona jak dom kupilam.
    Jak nie obetne - zlamia sie od sniegu. A jak nie czytalas tego to powtorze - sa grube i sztywne, jestem w stanie tylko jedna do gory przyciagnac i za inna galaz przypiac, nie moge zadnej podporki wbijac ani patyka bo tam kable ida ze skrzyni na cala ulice i jak uszkodze to oni uszkodza moja kieszen, one maja ponad 2 metry wysokosci, te galezie.
    Ostatnio edytowane przez mania1220 ; 23-08-2020 o 18:27

  7. #26927
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    deski zostaly zerwane i przymiarka, M czeka az sie schlodzi bo jest niesamowity upal i humid i sie nie da nic robic - bedzie nakladal nowa warstwe. Jesli mu sie uda i zrobi to jutro kafle na podloge wsadzi juz.





    narazie to nie ma rak i nog ale do konca daleko. Nie wiem czy wszystkie wylewki w tym roku zrobimy, ale po lewej jak widac - tam bedzie, bedzie cala platforma , tam tez jest skrzynia z pokrywa na pompe - juz zrobiona, sie suszy na tarasie.
    przez to ze mam z gorki na pazurki nie w ta strone co trzeba beda platformy jak na tarasie.
    Bedzie tak jak pisalam ze z tej jednej strony bedzie rowno a z drugiej nie - bo tam za nisko jest.





    a tam gdzie stoi betoniarka - bedzie stal moj chlopek co byl na starej fontannie. A obok bedzie lawka - no bo zapomnialam napisac ze betonowa lawke bedziemy robic. Znaczy M bedzie robic

  8. #26928
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Bosz... Mania nie mogliscie zamiast tego nieszczesnego basenu sobie po prostu jacuzzi wstawic i pozostawic te stara fontanne?

    z drugiej strony u nas tez jest koncepcja basenu zamiast wyspy rabatowej, tylko u nas koparka wjedzie, mam takie miejsce gdzie zawsze trawa wyglada beznadziejnie, teraz w upały do szczegolnie i myslimy albo nad basenem albo nad jakuzzi, bylismy we Włoszech i ciagle korzystalismy, mozna sie schłodzic i wybąblowac

  9. #26929
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    TAR - stara fontanna byla tam gdzie teraz hustawka wisi - nie byloby tej scianki.
    Ale to nie jest basen to jest nadal fontanna, ale z mozliwoscia umoczenia tylka i serio watpie zeby sie moczylo - na dnie beda te same kamienie co mialam w starej. Nie wiem czy komus sie bedzie je chcialo przesuwac, ale jakby cos to sie da i po to kafle beda.
    Plan fontanny byl wezszy ale dluzszy w strone domu, ale jest inaczej bo wykorystalismy dziure ktora M na basen kopal - i sie nie dokopal Czesc przynajmniej a teraz zaluje ze wiecej nie poszlismy o stope.
    jesli chodzi o jacuzzi - nie lubie. Ani ja ani M. Bombelki sa dobre na chwile, szybko sie nudza jesli je masz na stale w domu - na wycieczcce jest inaczej, czowiek podjarany siedzi w tym. W domu - szybko bys zdecydowala ze wolisz stala wode jak w basenie, wiec buduj basen.
    Mowie nie ze swojego doswiadczenia ale z doswiadczenia kilku naszych znajomych ktorzy po euforii albo przestali uzywc albo sie ich pozbyli.

    Kiedys jezdzilismy pod namioty, mielismy takie fajne miejsce, mieli tam i saune, i basen i jacuzzi. W jacuzzi siedzialam raz, wolalam basen, a jezdzilismy tam kupe lat. M byl pare razy ale prosto z sauny prosto wlazil - co nie bylo dobrym pomyslem, no ale.
    estetycznie tez basen ladniej wyglada niz jacuzzi - przemysl to dobrze

  10. #26930
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    przyszla burza w nocy dwa dni temu, ale tak gruchlo ze szok, Mlody wylecial i zaslanial fontanne bo M nie posluchal i nie zaslonil. Kolo 2 w nocy bylo - slyszalam ja z sypialni. No i troche wody i zaba byla, siedziala cala noc. Postawilam jej deske zeby wylazla - ale kumacz nie byl na tyle kumaty i nie wylazla, zmuszona bylam kubelek i tekturke wziasc zeby ja wyciagnac.
    A dokladnie, jak z myszami - jak pisze myszy mam nornice na mysli, a jak pisze zaby - mam na mysli ropuchy. Zabe widzialam tutaj raz i to w lesie w domku, a tak to same ropuchy.

    no i koliberki - tego jeszcze nie mialam - juz ponad tydzien, moze nawet dwa - mamuska i dwie coreczki. Mamuska siedzi na magnolii a dzeciaki sie bawia na moim ogrodku, mam takie widoki ze szok. Slychac tylko mamuske jak piszczy do nich . Mam nadzieje ze przezyja i wroca na wiosne, dzis zwiedzily caly ogrodek, kazdy kat. Mam tance, piski i zabawe ze mowie wam az milo popatrzec - jednoczesnie zal - bo juz sie beda zbierac i odlatywac i znow bede czekac do maja
    pewno ich uczy na odlot.

    a fontanna jak krew z nosa. zostalo fugi zrobic . Mial dzis robic ale nie chce mu sie, jutro tez pewno jakas wymowke bedzie mial, az sie wkure i sama zrobie. Plan byl na ten weekend ze sobie juz wody napuszcze. Ale slabo to widze. Tak czy siak dlugo sie nia nie naciesze.

  11. #26931
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    woda juz dwa dni jest
    M dzis wrocil od Steve'a i podlacza pompe

    a poki co - zalozylam rampe dla zab, chipmunkow, mysz (!!) i wiewiorek - zeby sie nie potopily








    strasznie po oczach bije i musze cos innego wymyslec zeby mialy po czym wylazic, ale narazie jest to.
    nie chce lowic trupkow

  12. #26932
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Rampa rampą. Mania, pokaż fotę z całą fontanną

  13. #26933
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał mania1220 Zobacz post
    Pestka, albo Elfi - jak nisko moge ta roze obciac zeby nadal rosla??
    tak, by miała przynajmniej jeden żyjący pąk.
    przy niektórych gatunkach na własnym korzeniu mozna ściąć do zera, bo wybije od korzenia.

  14. #26934
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał mania1220 Zobacz post


    strasznie po oczach bije i musze cos innego wymyslec zeby mialy po czym wylazic, ale narazie jest to.
    nie chce lowic trupkow
    Może po prostu ładny konar porośnięty mchem?

  15. #26935
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ELFI - jest "normalna" ta roza , nie szczepiona, bo wyrosla mi jedna galaz w tym roku od korzenia. Poszukam wiec paka i zetne zanim sie zlamie.

    tez myslalam o konarze, musze gdzies do lasu isc, czasami takie fajne w palak wygiete sa.

  16. #26936
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    wkleilam tylko rampe bo pisalam ze M pompe podlaczal - wylewki jeszcze nie chodzily to co bede wklejac
    w kazdym badz razie - rura przelewowa dziala = przedwczoraj caly wieczor i cala noc tak padalo ze szok - padalo to malo powiedziane - napier**** deszczyskiem - gdybym nie miala rury to by przelalo gora i jeszcze bym w cholere wiadrem wyciagala - jak w starej wstalam - a tu wody tyle co nalalam, w lecie jak nie ma deszczow tyle mozna spokojnie to zatkac i wtedy jeszcze wiecej wody w srodku.

    dopiero co skonczylismy, on podlaczal i sklejal rury a ja reszte podlaczalam i sie bawilam w sznurki w rurze
    zaraz wkleje

  17. #26937
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie














  18. #26938
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    tu jest tyl - zazyczylam sobie wneke i daszek zeby rury nie byly na wierzchu, bedzie to zasloniete, n i wylewka na ziemi





    a tu podlaczenia wszystkich urzadzen i skimmer z pompa







    naokolo bedzie beton.
    daleka jeszcze droga

    kule bede musiala raczej wyciagnac - skimmer je przyciaga i lisci nie wciagnie. Chyba ze je przyczepie na zylki jak lilie. Jedna kulke najmniejsza musialam wogole wyciagnac bo juz ja ze skimmera lowilam.

    gora sciany nie zrobiona jeszcze, ale caly czas padalo a trzeba zeby nie padalo. Boki, wylewki , poprzesadzac krzaki spowrotem. No ale juz chodzi.


    wieczoram jeszcze cykne ze swiatlami

    jestem bardzo zadowolona , ciesze sie ze nowa zrobilismy

    a jak sie przyjzycie - woda jest lekko zielonkawa - dlatego ze nie ma juz czarnej gumy i od bocznych scianek ja rozjasnia.
    w lecie spokojnie mozna kamienie poprzesuwac pod wylewki i dupsko moczyc

    wydaje sie super plytka - nie jest, woda takie wrazenie robi, jak w basenie - sie wydaje ze plytko a tam gleboko.

  19. #26939
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    wczoraj czekalam na swiatelka, ciekawa bylam jak beda swiecic - balam sie ze tak samo beda swiecic jak w tej dlugiej wylewce co mialam brac - takiej jak mialam w starej fontannie ale miala byc na 5 stop - tam swiecilo tylko z wylewki

    a tu niespodzianka - woda swiatlo ponisla na sam dol






    a tu noca




    pokazywalam poprzednio jak swiatelka kupilam gdzie sa montowane, od tylu za woda co leci, jak daleko za sciana sa widac na tym zdjeciu co pokazalam tyl z rurami


    na dnie mam jeszcze swiatla - te mialam w starej fontannie jeszcze





    i w wylewkach i te na dnie sa na pilota, mozna je wlaczac jak sie chce i kiedy chce - zalezy od humoru
    wklejam wiec na oba sposoby pokazac












    [url=https://postimg.cc/pp4yvC29]





    zobaczcice co sie dzieje z betonowa sciana - ta czescia pod woda - jak jest dno podswietlone - wyglada jakby tam kafle byly tez - a nie ma


    balam sie tez czy swiatelka w wylewkach nie beda po oczach swiecic bo sa na prosto - ale nie swieca, woda je rozmywa i mozna sie w nie patrzec prosto
    Ostatnio edytowane przez mania1220 ; 31-08-2020 o 14:45

  20. #26940
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    bardzo ładnie wyszlo, jak głeboko tam jest?

    wiesz, ze ja w tym roku nie uzywalam chloru? postawilam na rosliny pływajace oczyszczajace, nie wali mi chlorem na ogrodku i mam wiecej żab, ważek i kapiących ptakow. raz na tydzien nadmiar roslin (bo mnoża sie na potęgę) oddaje kolezance dla rybek, nie ma glonow woda czysciusienka.

    wokol fontanny jakies płyty betonowe czy wylewany beton i zacierany? a moze o drewniane ścieżki sie pokusisz?

    Mania, czy dasz rade zrobic fote gdzie cały twoj ogrod widac z góry? moze jakims dronem? jestem ciekawa, bo co juz sobie wyobraze to za chiny mi strony nie graja. albo jakbys naszkicowala ostatecznie jakis bazgorł na kartce

Strona 1347 z 1588

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony