dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1368 z 1588
Pokaż wyniki od 27.341 do 27.360 z 31759
  1. #27341
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Poza kosiarką wszystko mamy na szczęście elektryczne. Co nie znaczy, że te durne zakazy mnie nie wkurzają. Są idiotyczne i nie przemyślane. Wiesz ile w Krakowie, gdzie zakazano w ogóle palenia w kominkach i piecach wynosi procent zanieczyszczenia powietrza spowodowany przez kominki? ... 0,3%
    Wszystko co spalinowe nam zakazują. Kominków też nie wolno, a ogrzewanie jak ktoś ma węglowy stary piec, to musi wymienić. Tylko te kopciuchy mają ci najbiedniejsi, a dopłaty są śmieszne i oczywiście uzależnione od wysokości dochodu na osobę w gospodarstwie. Kto ma wyższy dochód to dostanie wyższą dopłatę. Problem też w tym, że najpierw musisz zapłacić, a zwrot potem.
    Z tym, że np. odkurzacza i kosiarki nie wolno w tzw. dni smogowe. Ale oczywiście czujniki smogowe są tylko gdzie nie gnie i nigdzie na wsi. U nas najbliżej jest czujnik 8 km od domu.

    Czego ta twoja córka tu szuka
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 23-11-2020 o 14:50
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  2. #27342
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    na duze posiadlosci jak masz to kosiarka tylko spalinowa, na baterie za szybko wysiadzie zanim sie skosi - to zrozumiale. A na kabel to masakra, mialam na kabel i sprzedalam po dwoch koszeniach, wszystko mam na baterie, ale na moja trawe styka.

    Rozumiem ze dmuchawy na spalimny be i fe, przelkne to - fakt smierdzi i huku robi ze hej, szczegolnie w miescie jak robia ulice itp - u nas tak na spaliny miasto dmucha, ale na elektryke to juz zupelnie nie kapuje - nic do powietrza nie wypuszcza a za prad sie samemu placi wiec?
    i jesli maja na mysli elektryczne - to wszystko? na baterie tez?? bez sensu.
    kosiarka tez robi huku, a jakos te liscie trzeba zebrac, szczegolnie z miejsc gdzie grabki nie zdadza egzaminu jak jakies szczeliny i zaulki. Dla mnie glupota. Nawet jak sie podmucha to chwila moment i liscie zebrane w kupke i do wora.

    pestka, w nowych domach tutaj nie uswiadczysz prawdziwych kominkow - juz kiedys pisalam o tym. Jedynie jak kupisz starszy dom. Ale fakt - gazowy jest duzo taniej, drzewo kosztuje mase. I fakt, jak sie jest nie przyzwyczajonym do zapachu dymu to jadac w taka okolice - smierdzi ja nie jestem przyzwyczajona i mi to smierdzialo, nawet w parku zapach ognisk mnie wnerwial, szczegolnie jak ktos codziennie palil. Bo ludzie ropzne zeczy wzucaja do piecow i kominkow.

    mimo to jak mozna wprowadzic zakaz skoro ludzi nie stac na wymiane a jak mowisz im biedniejszy tym mniej dostanie? to juz jest bardziej bez sensu niz caly zakaz

    nie wiem czego szuka i mam nadzieje ze szybko sie wyleczy, ALE.....jechac na wizyte inaczej niz na stale, wiec i tak nie bedzie wiedziala jak sie zyje - sie dokladaja do rachunkow ale to nie to samo co na swoim zyc.

  3. #27343
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Wy macie gaz własny. Cena inna. U nas gaz, prąd są drogie. Żeby nie kominek i kocioł na pellety, to ja bym w domu zimą zamarzła. Mój dom nie był budowany ekstra nowocześnie. Wiele, masę jest takich domów. Ocieplenie dodatkowe by się przydało, choć nasz ma akurat 46 cm grubości ściany. Tyle, że to bloczek YTONG, dobry, ale jednak ;( . U was ściany dużo cieńsze, ale też ceny za ogrzewanie inne. I... oczywiście nierząd ma to gdzieś. Zresztą poprzednie rządy też. Jest lobbowanie za gazem, a Unia go w zasadzie już zakazała, bo to paliwo nieodnawialne. Co z tego. U nas buduje się rurociągi, rozprowadzenia gazu. Doprowadzenie do domu od linii w drodze kosztuje 20 tysięcy. No, żesz qrdę skąd ludzie mają na to brać. I to jeszcze po to, żeby za 3-4 lata okazało się, że ich nie stać na gaz.
    Wiesz, Maniu, ja jestem tym tak zmęczona, zła, nieszczęśliwa... Cieszę się, że większość życia już mam za sobą, ale... mam córkę Jak ona będzie w tym bagnie mogła żyć?

    UPS, ulało mi się. Sorry.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  4. #27344
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    wiem, dlatego pisalam ze tutaj inaczej.
    Kominkow prawdziwych zakazali "bo domy sie spala", zaden sie od kominka nie spalil z tego co wiem odkad tu jestem, za to pare domow wylecialo w powietrze przez gaz. Bo cos nieszczelne bylo. Zwykly trick zeby gaz byl bo kasa plynie, a drzewo? jest drogie w uzyciu do kominkow ale mozesz od prywaciaka z jego lasu kupic wiec rzad nie zarabia.
    Tak gaz jest tani - ale tutaj tez jest chwyt, wyciagne rachunek to napisze, zlodziejstwo ze hej. To samo z pradem. Nie wiem czy taki tani, wiem jedno - jak ktos ma ogrzewanie na prad to masakra jakie rachunki.
    Ale zobacz , jak to mowia trawa zawsze zielensza po drugiej stronie, inny przyklad ze macie lepiej - u nas wysoki podatek od ziemi i domu, odnawianie hipotek co kilka lat i mozesz nie dostac bo sie banku odwidzi wtedy - albo szukac innego banku badz brokera zeby znalazl prywatnego i placic bajonski procent , albo chalupe sprzedac i wynajac mieszkanie - a wynajem mieszkania jest drozsze od hipoteki rzad dal im zielone swiatlo i ceny za wynajem poszly w gore ze hej. Ja nie wiem jak ludzie placa, bo nawet zarabiajac minimalna stawke nie jestes w stanie zaplacic za mieszkanie w pojedynke a gdzie reszta?
    tak wiec w kazdym kraju jest cos zle.
    nawet jak masz cos swoje to nie jest twoje , nie zaplac podatku od domu i ziemi to tracisz wszystko. Przychodza i zabieraja. U mnie w miescie - nie zaplac za wode - wplywa to na podatek od domu i ziemi.

    albo - poszerzaja droge, nie dostaniesz kasy - zabiora ci kawal soprzed domu i jeszcze slupy ci na posesji postawia.
    ale w PL tak samo, u mnie w domu weszli sobie bezczelnie i postawili slup bez pytania zeby sasiadce prad podlaczyc. I nie wygrasz.

    wspulczuje bezdomnym chociaz masa jest z wyboru, ale oni chyba maja najmniej problemoiw, pomijajac zime.

  5. #27345
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Wy macie gaz własny. Cena inna. U nas gaz, prąd są drogie. Żeby nie kominek i kocioł na pellety, to ja bym w domu zimą zamarzła. Mój dom nie był budowany ekstra nowocześnie. Wiele, masę jest takich domów. Ocieplenie dodatkowe by się przydało, choć nasz ma akurat 46 cm grubości ściany. Tyle, że to bloczek YTONG, dobry, ale jednak ;( . U was ściany dużo cieńsze, ale też ceny za ogrzewanie inne. I... oczywiście nierząd ma to gdzieś. Zresztą poprzednie rządy też. Jest lobbowanie za gazem, a Unia go w zasadzie już zakazała, bo to paliwo nieodnawialne. Co z tego. U nas buduje się rurociągi, rozprowadzenia gazu. Doprowadzenie do domu od linii w drodze kosztuje 20 tysięcy. No, żesz qrdę skąd ludzie mają na to brać. I to jeszcze po to, żeby za 3-4 lata okazało się, że ich nie stać na gaz.
    Wiesz, Maniu, ja jestem tym tak zmęczona, zła, nieszczęśliwa... Cieszę się, że większość życia już mam za sobą, ale... mam córkę Jak ona będzie w tym bagnie mogła żyć?

    UPS, ulało mi się. Sorry.
    Pestka chyba troche przesadzasz, skad wzielas to 20 tys. za podlaczenie W dwoch domach robilam gaz i ta twoja kwota to jakas z ksiezyca. U mnie nie bylo w ogole rurociagu w drodze, zrobilismy projekt, geodete, pozwolenia i przekazalismy gazowni koszt. 6 tys. i gazownia nam za to zwrocila, koszt podłączenia do sieci to 1800, podlączeniie/przylącze od drogi do domu 1500 zł. Rachunki tez nie zabijaja miesiecznie srednio mi wychodzi 200-270 zł (zalezy od roku) a mam dom spory i parterowke. Izolacja zwykly styro 15 cm,
    A jesli ktos nie ma fotoogniw to gaz w tej wciaz jest najtanszym zrodlem ciepla. Chociaz moj kolejny dom zrobie na pompe ciepla pw i do tego fotoogniwa, szkoda ze 5 lat temu kiedy sie budowalam nie byly tak popularne. A w zyciu smerdziucha peleta czy groszka bym nie zamontowala.

    Dmuchawy mi nie robią - nie uzywam, na moim wygwizdowie wiatr sobie sam radzi a jak nie to kosiarka zbiore. Od 8 lat uzywamy starocia elektrycznego za 300 zł. i dajemy rade.

    Z jednym sie zgodze, w tym krajiu zycie to bagno i kilometr mułu a nierzad kombinuje jak utrudnic zycie zwyklym ludziom i samemu nakraść do woli.
    ***** *** i konfederacje
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 23-11-2020 o 16:47

  6. #27346
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Mania ja osobiscie nie mam kominka, nie lubimy, nie uzywamy, szkoda miejsca i szkoda bylo wydawac kase na cos niepotrzebnego. Tez mnie wkurzaja smrodziarze. drewno tez syfi i smierdzi, moi sasiedzi zaczeli ostatnio palic to bialasy ze spaceru w szarych skarpetach wracaja, wszystko na elewacji, trawie i w naszych plucach. Mnie ciezko teraz na spacery sie wychodzi, mam coraz wieksze problemy z oddychaniem. Nie dobija mnie tak alergia co smog i dym.

  7. #27347
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Wszystko ma wady i zalety.

    Tarcia, u nas firma, która, która prowadzi „gazociągi” dała taką wstępną wycenę. Nikt nie mówił, że ktoś będzie za to zwracał. Ja się tym głębiej nie interesuję, bo nie chcę mieć gazu. 3 przypadki zatrucia, w tym jeden prawie śmiertelny jak na jedną rodzinę wystarczy. Boję się gazu jak mało czego.

    Natomiast o kominku... Suche drewno liściaste, zadbany komin i rozpalanie we właściwy sposób. Z mojego komina nie zobaczysz lecącego dymu.
    Twoi sąsiedzi palą jakimś mokrym drewnem, sosną, a na dodatek nie umieją posługiwać się kominkiem. To niestety przypadłość wielu posiadaczy kominków i kotłów na paliwo stałe. Tyle, że bio paliwa to konieczność, bo są odnawialne. Na dodatek urządzenia do spalania drewna nie są produkowane z materiałow szkodzących środowisku jak cała fotovoltaika, elektronika... Nie żebym była jakoś zakręcona na nie, bo większość mojego zawodowego życia zarabiałam pieniądzę dzięki komputerom i elektryczności. Natomiast nie cierpię wciskania kitu, Kominki są be, a samochody i elektrownie na węgiel już nie. Ropa i węgiel, gaz kiedyś się skończą, a póki co kopcą solidnie i z blogosławieństwem ogółu.

    Mam po kokardę wkręcania ludzi w to co komuś jest wygodne, bo przynosi kasę. Chciałabym żyć spokojnie bez zastanawiania się, czy za miesiąc nie okaże się, że mnie nie stać na wodę, prąd, śmiecie, bo ci co rządzą nie umieją sprostać, albo nie chcą, problemom.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  8. #27348
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Tar - w mojej okolicy co najmniej trzy domy w ostatnich 3 miesiącach poleciały z dymem z powodu błędów w montażu paneli fotowoltaicznych.
    Maz pracuje w energetyce i jakby nie robił wyliczeń dla nas - mało opłacalne, jeśli nie masz jakiegoś ogromnego zużycia prądu (stopa zwrotu z inwestycji równa długości żywotności instalacji - czyli wychodzisz na zero).

    Przyszłość to pewnie PC, zwłaszcza gdy robi się coraz cieplej zimą i można spokojnie montować powietrzne. I elektrownie atomowe.

    Wycięlibyśmy szybko wszystkie lasy, gdyby cały przemysł i energetyka miały funkcjonować na drewnie.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 23-11-2020 o 17:59

  9. #27349
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Pestka, to wala was na bezczela z ta wycena. Moze im sie jedno zero dopisalo co do kominkow, mialam i nie lubie, teraz nie mam. a to ze ludzie syfem pala to tez prawda, dla mnie o tyle problem ze smierdzi, ich problem ze predzej czy pozniej komin sie zapali (tak sie stalo u znajomych, kominiarz to pojecie im obce, palili syfem)

    Elfir, fotoogniwa to tylko jak masz dojscia i duze rabaty plus dobra firma instalatorska plus dofinansowanie, ja akurat mam dostep zawodowo do jednych i drugich tylko jeszcze dofinansowania brak wiem, ze gmina pisala o jakies programy, moze beda, wtedy sie zdecyduje. a nowa dzialke moze sie kupi na terenie tej samej gminy, dobrze sie tu mieszka. Ja o pompie powietrznej mysle patrzac pod katem ostatnich zim.
    Z ciekawosci chalupy sie sfajczyly, bo instalator dal ciala czy jakosc fotoogniw chinska?

  10. #27350
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Mój J też to liczył i mówi, że muszą jeszcze sporo stanieć, aby zwrot kosztów rzeczywiście był opłacalny.

    Elfir, a wiadomo dlaczego się to pali?

    Poświęcanie lasów dla energetyki i przemysłu, to oczywiście szaleństwo. Ale chyba w Szwecji uzyskują pokaźne ilości energii spalając w nowoczesnych spalarniach śmiecie. Jest też możliwość wykorzystywania biomasy, farmy wierzby energetycznej. Nie wgłębiałam się w to, więc nie wiem ile by tego trzeba było naprodukować. Natomiast na pewno domy jednorodzinne znakomicie dałyby sobie radę ogrzewając drewnem
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  11. #27351
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    TAR, a wiesz może jak to u Brazy działa – fotovoltaika + podczerwień? Coś kiedyś napisała, ale potem już nie dała więcej informacji.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  12. #27352
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Niedawno w mojej okolicy widziałam płonący komin. Bardzo widowiskowe Tak lekko nad szczytem komina słup ognia sięgał 150 cm.

    Ludzie palą przede wszystkim mokrym drewnem. Jak pali się suchym, wysezonowanym, to nie ma smrodu.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  13. #27353
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ja tylko rozbije rachunek za gaz, za ostatni rachunek wrzesien -pazdziernik, teraz czekam na nowy

    samego gazu uzylam na $21.48 plus vat = 24.30

    a potem jest nastepnych 5 linijek - za dostarczenie gazu do mnie, za dostarczenie gazu do gazowni, za to WOGOLE MAM GAZ (jakbym wyjscie miala!) i jeszcze rzadowa oplata za wydzielanie carbonu , plus vat = 84.54, a na nastepnej kartce upchniete "inne oplaty z gazowni" na sume $12.44 - bez wytlumaczenia co to i dlaczego .
    czyli sam gaz na 24$ a reszta na $96.98

    za prad jeszcze lepiej jest, tam juz wogole przegiecie....zrobili gdzies tam turbiny i cos jeszcze - z czego ja bym nie korzystala, znaczy z tego pradu - rzadowy pomysl, pomysl okazal sie niewypalem i kasa podatnikow sie zmarnowala, a dlug zostal w rzadzie, dowalili wiec wszystkim i splacamy to. Kazdy ma dowalone na rachunku plus jak z gazem - 5-6 dodatkowych linijek byle tylko kase wyciagnac.
    najlepsze jest ze czesc US dostaje prad od nas - jak to zawsze bywa - maja go taniej niz my. Nic nowego, nasza canadian whisky robiona tutaj i wieziona tam - jest tez tansza tam niz tu.

    z pradem jest tylko tyle dobrze ze jest "czas ochronny", miedzy grudniem a marcem czy jakos tak - elektrownia nie moze odlaczyc pradu jesli sie nie placi. A niestety sa tacy ludzie bo poprostu nie maja kasy na to. Dlug zostaje, trzeba bedzie splacic, ale prad jest. Z gazem juz tak nie jest.

  14. #27354
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    mowilam ze ubralam dwie choinki? bo mi M wniosl i na srodku walnal oba pudelka, nie mialam wyjscia musialam sie pudelek pozbyc
    no i podobno koty choinki rozwalaja?
    u mnie Maja rozwala wszystkie bombki co nisko sa zwala i nie uswiadczysz spodniczki pod spodem bo rozwleka po domu - tak mialam czuja i nie zaczepilam na rzepy ich, zwalilaby choinki.
    na szczescie mam na tych choinkach plastykowe bombki

  15. #27355
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    Z ciekawosci chalupy sie sfajczyly, bo instalator dal ciala czy jakosc fotoogniw chinska?
    To ciężko stwierdzić.
    Pewnie połączyły się dwa czynniki - firm montujących FV powstało jak grzybów pod deszczu.

  16. #27356
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    mania - u nas też są opłaty stałe (za utrzymanie sieci gazowej), zmienne (związane z ilością zużytego gazu, w tym opłaty środowiskowe) + cena samego gazu.
    Podobnie jest z prądem.

    U nas od kilku lat gaz tanieje, ale rosną opłaty stałe.

  17. #27357
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ciezko nie nazekac, ale ciagle tez nie mozna. Zawsze mozna kupic namiot, albo zbudowac szalas i gleboko w lesie siedziec a jesc co las da

  18. #27358
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie








  19. #27359
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie








  20. #27360
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Jak nie można w prosty sposób, to się nabija opłaty dodatkowe. Wszędzie to samo. Ja już nawet nie próbuję zrozumieć co mi wyliczyli na rachunku za prąd.
    Okresu ochronnego zimą u nas nie ma. Mogą wyłączyć nawet z tak durnego powodu jak omyłkowe niedopłacenie kilku zł. z rachunku. A potem, żeby włączyli, to musisz opłacić wsio co zalegasz i bardzo wysokie opłaty za przywrócenie, i za przyjazd ekipy do licznika. Natomiast za 3 dniowe zamarzanie przy -20 na zewnątrz, bo mieli awarię, to nie ma mowy żeby cokolwiek ze stałych opłat odliczyli.
    Eh...

    Te morskie cudności całkowicie powariowały z kolorami. Pełen oczopląs
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

Strona 1368 z 1588

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony