dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1395 z 1588
Pokaż wyniki od 27.881 do 27.900 z 31759
  1. #27881
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Mania koniecznie rybią porodówkę zakładaj
    Jak będziesz miała rozród, to sprzedasz nadwyżkę rybich bachorków

  2. #27882
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Egipskie mam na diapozytywach ORWO. Wiesz co to było? Muszę je wszystkie oddać do zeskanowania, 900 sztuk A potem przejrzeć i zrobić korektę koloru, bo to przecież ORWO. Część mam na Fuji i Kodaku i z tymi jest lepiej, bo nie blakną. Zdjęcia z drugiej wizyty w Egipcie, jak pojechaliśmy tam wszyscy, ja, moja Kaśka, J i jego córki mam na negatywach.
    Tunezję mam tylko na papierze, bo zapomniałam wziąć aparatu i mam tylko to co znajomi zrobili. Z Angli i Nowego Yorku praktycznie mam tylko po kilka zdjęć na papierze. To samo z Paryża. Z Włoch trochę lepiej, ale głównie Wenecja, ciut z Triestu i Bolonii, a reszta po łebkach, mało fotek, bo nie było kiedy. Nie myślałam, że to będą jedyne wizyty w tych miejscach. Trochę mam z Wiednia i jazdy przez Austrię do Włoch. No, Barcelona, tę obfociłam jak tylko się dało, ale w kilku miejscach nie byłam. Np. Gaudiego nie lubię, więc nie poszliśmy oglądać kolorowej ceramiki na smokach I na BArcelonie skończyły się podróże. Pewnie już nigdzie nie pojadę.
    Zresztą ja inaczej fotografuję jak włóczę się sama. Wtedy robię zdjęcia jak ty, żeby pokazać. A sama (no, nie do końca) to tak naprawdę oglądałam tylko Egipt.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  3. #27883
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mika - az sie zaplulam ze smiechu
    akurat to nie jest trudne, duzo ludzi to robi.
    Blazenki musza byc same w akwarium zeby ryby nie wyjadly, to samo z Kardynalami. Na lokalnych widze jak sprzedaja blazenki.
    szkoda ze mi zadne nie przezyja no ale co zrobic.

  4. #27884
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pestka, zawsze sobie obiecuje ze zrobie albumy z kazdej podrozy co bylam, takie wiesz - prawdziwe albumy zeby kartki przewroicic - nigdy nie zrobilam
    Tak jak nigdy nie zrobilam dzieci od urodzenia do doroslosci

    strasznie zazdroszcze tych podrozy, jestem pies na zwiedzanie.
    nie, nie wiem co to ORWO

  5. #27885
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    To nie były jakieś wielkie podróże. Ot po kilka dni tu i tam. Egipt jest wyjątkiem – 9 miesięcy ciurkiem z czego 3/4 to jeżdżenie i zwiedzanie. Nie znoszę wycieczek. Tam jeździłam sama, albo z przyjaciółmi, ale zawsze korzystając z lokalnych przewoźników. Byłam między ludźmi miejscowymi i nie byłam traktowana jak byle turysta. Nie byłam zaledwie w kilku miejscach, bo albo mnie nie wpuścili, jak do oazy Siwa (zbyt blisko granicy z Libią), albo mi kasy zabrakło (lot do Faras).

    ORWO... kopiuję wpis z Wikipedii, bo więcej o tym piszą niż ja bym ci powiedziała:
    Pod znakiem towarowym „ORWO” część zakładów chemicznych koncernu AGFA (po II wojnie światowej na terenie NRD) produkowała od roku 1964 materiały fotochemiczne: filmy, papiery i odczynniki oraz taśmy magnetofonowe. Nazwa utworzona została od skrótu wyrazów „Original Wolfen” (siedzibą firmy było miasto Wolfen we wschodnich Niemczech). Firma powstała w roku 1909 i po II wojnie światowej istniała jako państwowa firma „Agfa Wolfen”. W 1964 arbitraż międzynarodowy rozstrzygnął, iż marka AGFA używana być może tylko przez przedsiębiorstwa na terenie Niemiec Zachodnich.

    Kolorowy film fotograficzny ORWO był używany głównie w krajach socjalistycznych, zarówno w fotografii jak i w kinematografii. Charakteryzował się niską czułością oraz dość szybką degradacją kolorów po latach archiwizowania. Fotografie z upływem czasu częściowo traciły kolory a zwłaszcza barwę cyjanową i przebarwiały się na czerwono. Komputerowa technika rekonstrukcji cyfrowej pozwala na przywrócenie oryginalnych kolorów zarówno uszkodzonym filmom jak i fotografiom.

    Kolorowe błony fotograficzne („filmy”, „klisze”) ORWO były sprzedawane także w Wielkiej Brytanii dopiero od lat 70., jako tańsza alternatywa. Jednak nieprzestawienie się ORWO na proces C-41 (zautomatyzowanie obrobki materiałów fotograficznych m.in w tzw. mini-labach) – spowodował stratę klientów.

    Marka ORWO, mimo upadku i wielokrotnych bankructw nadal istnieje. Aktualnie m.in. FilmoTec GmbH produkuje filmy (do kamer) czarno-białe oraz błony fotograficzne (klisze czarno-białe) do fotografii.

    Mimo, że były w PL dostępne filmy innych firm (Kodak, Fuji, Agfa, Konika), kupowało się ORWO, bo tańszy był i to znacznie. Łatwiej dostępny. A poza tym nie wiedzieliśmy, że będzie tracił kolory.
    Trochę filmów mam na Fuji, bo był w Egipcie tani i łatwodostępny. Ale na ORWO nie musiałam wydawać funtów, bo co tydzień był samolot z PL i rodzice mi przesyłali.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  6. #27886
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    zanim wyjechalam z Polski to juz zdjecia robilam, ale tylko bialo czarne, ciekawe jakich klisz uzywalam , ba, nawet nie pamietam jaki aparat mialam. pewno jakis ruski??
    patrz Pestka jak sie czasy zmieniaja, i jak dobrze ze teraz cyfrowo wszystko zapisywane a nie 24 zdjecia i kaput nowa klisza , [problem tylko taki ze jak sie mialo na kliszy to sie odrazu wywolywalo, a cyfrowo - 99% zostaje na kompie i nigdy nie wywolane
    probowalas juz wywolac? wyszly kolory zatracone?

  7. #27887
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    TAR - jak tam sypialnia? jakies postepy? jakies fotki moze w koncu???

  8. #27888
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał mania1220 Zobacz post
    TAR - jak tam sypialnia? jakies postepy? jakies fotki moze w koncu???
    jest jak bylo, szukam lamp i nic mi sie nie podoba i nie pasuje, przez to nie moge nic innego powiesic, zadnych dekoracji wiec na razie d. zbita
    ale pracuje nad nowym projektem, kupilam deski rozbiorkowe i bedziemy w przyszly weekend klasc na czesc sciany (wneke) pomiedzy kuchnia a salonem, reszta sciany bedzie pomalowana na ciemny grafit, ten sam kolor idzie na sciane okienna do kuchni. zamowilam tez dzis naroznik a sofy wystawilam na sprzedaz, troche mi zal bo prawie noweczki, nic nie zniszczona a za marne pieniadze. Drewno moglibysmy montowac jutro ale zamowila pilarke stolowa i czekam az przyjdzie. No i musze teraz zamowic farbe kredową ze by na grafitowo przemalowac fronty mebli w salonie, teraz sa biale a maja byc grafitowe, meble sa zbyt fajne i duzo kosztowaly, zal mi je sprzedawac. A drewno i tak do konca nie bedzie zrobione, bo czekam na nowy klimatyzator, zamowilam sobie do salonu nowy model i czekam na montaz. U mnie pelno sniegu i serwis nie mialby nawet jak podejsc do montazu agregatu i sam montaz lepiej jak temp. sa dodatnie. Wiec pewnie w marcu dopiero mi zamontuja.
    Musialam tez wymienic okap kuchenny na nowy, bo cos w nim nie stykalo, jak zaczeli go demontowac to sie okazalo, ze kabelek nie stykal. Ale juz stary okap poszedl do kogos innego, troche kasy odzyskalam

  9. #27889
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    TAR - to ho ho - duzo sie dzieje - mam nadzieje ze pokazesz wszystko???? koniecznie zrob fotke mebli przed i po jak pomalujesz
    wneke chce tez zobaczyc.
    swego czasu M chcial na dole u siebie na dlugiej scianie wsadzic drewno, ale tam za ciemno no i ta kamienna ciemna sciana, byloby jak w grobie , ale bardzo mi sie takie sciany podobaja wiec pokaz jak zrobisz.
    a naroznik jaki? daj fotke

  10. #27890
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    naroznik na zamowienie, zaraz poszukam fotek w fonie, bo zrobilam. i znajde foty z umeblowywania to bedziesz kojarzyc

  11. #27891
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    o taki 2,8 x2,8 metra w opcji bez spania ale pojemniki sa, podnoszone i regulowane podłokietniki. kolor grafitowy jakby przecierany. dzis lecialam wymieniac bo wczoraj granatowy zamowilam a potem wyszlo ze zmieniamy kolor sciany na grafitowy i dechy montujemy to granatowy naroznik bedzie od czapy


  12. #27892
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    przymierzylam chyba ze srylion naroznikow, ten wizualnie nie jest szczytem marzen ale jest mega wygodny za nieduze pieniadze. to co bym chciala kupic kosztuje ok. 18 tys. a jak na razie w totka nie wygralam.

    Aaa i mam juz te witryneczke metalowa na ksiazki, bedzie stala na tle tej drewnianej sciany

    a takie drewienko, fajne bo dechy sa niezbyt długie akurat łatwe do montazu i nie bedzie duzo odpadow, na srodku sciany jest wejscie do kuchni

    Ostatnio edytowane przez TAR ; 20-02-2021 o 18:18

  13. #27893
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Aaa i mam juz te witryneczke metalowa na ksiazki, bedzie stala na tle tej drewnianej sciany

    o tu mam zdjecie z kuchni te dwie sciany z oknami przemalowuje na ciemny grafirt, okap jest teraz culindryczny czarny, patrzac przez wejscie z salonu do kuchni bedzie widoczna ciemna ściana (w kuchni mam balagan to wam teraz nie ofoce, nie chce mi sie sprzatac bo skrecilam kostke godzine temu i czekam czy spuchnie, jak tak to lece na pogotowie) wiec musicie zadowolic sie zdjeciami z budowy




    a tu wneka wejsciowa do kuchni - to bedzie w drewnie a ten wystajacy kawalek bedzie ciemny grafit, ta sciana łączy sie ze sciana betonowa. na wizualce ładnie wyszlo
    szkoda, ze tej mojej nowej klimy nie ma dostepnej w kolorze czarnym

    tego mebla juz tu nie ma, teraz stanie tu, ta czarna witryna z ksiazkami, anemostat wyciągowy tez wymienie na czarny




    i z drugiej strony, z tego mebla nie zrezygnuje, mam tam barek, obrusy i przydasie.


    Ostatnio edytowane przez TAR ; 22-02-2021 o 12:01

  14. #27894
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    no ale gdzie ta metalowa poleczka

    naroznik mi sie podoba, wyglada na wygodny
    deski mi sie podobaja
    klima - obudowe mozesz spokojnie pomalowac wtedy sie zleje ze sciana

    widze ze duzo sie bedzie dzialo , kiedy bedziesz malowac? i kiedy kanapa przyjdzie??

  15. #27895
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Mania witryna na razie stoi w innym miejscu, nie bede przed remontem jej przestawiac do zdjecia, z ksiazkami waży srylion kilo
    Klimy nie pomaluje, strace gwarancje to raz a dwa kupuje w opcji WindFree, to taka dziurkowana obudowa, lakier moglby mi zapchać dysze. tej klimy na zdjeciu juz nie ma, miesiac temu zostala sciagnieta, w zamian bedzie lepsza i o wiekszej mocy chlodniczej. Ta troche za maly wydatek miala. Nowa bedzie miala wiecej chlodu a mniej prądu ciagnac od tamtej. Dobry deal zrobilam


    o to sa takie dyszki nawiewne, nie wieje po plerach tylko delikatnie mgielka chlodzi




    naroznik jest bardzo wygodny a dechy maja jeszcze dziury po starych gwozdziach, powinno ładnie wyjsc
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 20-02-2021 o 17:53

  16. #27896
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    malowac bedziemy w tygodniu a moze jutro mi sie uda meza namowic, w nastepny weekend zaczniemy drewno klasc, naroznik jak dobrze pojdzie pod koniec marca bedzie

  17. #27897
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    aaa ok, to inna ta klima niz teraz masz, nie boisz sie o nadmiar wody w powietrzu i meble?

    to mi powiedz jak jest - masz ja tylko w tym miejscu czy w kazdym pomieszczeniu??

  18. #27898
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    nie ma problemu z wilgocia, mam taka w pracy, poza tym u mnie jest wentylacja mechaniczna. klime mam w salonie i 2 sypialniach. a w kolejnych 2 pokojach nie bylo potrzeby. latem ta klima non stop chodzi, niestety przeszklony taras i wielkie okna od poludnia i zachodu daja tyle ciepla ze nie da sie nie miec. w sypialni czasem tez cala noc chlodze, ciezko sie spi latem jak ponad 24 stopnie na osi. ale zwykle schladzam tylko pokoj przed snem i wylaczam przed zasnieciem.

    ta nowa moge wlaczac na normalny tryb - czyli wieje normalnie albo na te funkcje windfree mgielki. ale nie pomaluje, bo dyszki moga sie zapchac i wtedy kicha. jak wymysla czarna to znowu zmienie
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 20-02-2021 o 18:16

  19. #27899
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    tak wyglada witryna, musze dokupic druga bo mi sie ksiazki nie mieszcza a po tacie mam jeszcze 6 kartonow, tatowe ksiazki beda w witrynie w gabinecie, oby tylko weszly


  20. #27900
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    tu by nie przeszly mgielki przy tych wilgotnosciach w lecie, ale robia takie mgielkowe wiatraki na dwor do siedzenia, pewno i w domu ktos uzywa. Normalnie to odciagacz wilgotnosci na wspol z klima chodzi.
    no wiem ze nie pomalujesz, inaczej zbudowany, normalny z dyszami by sie latwo dalo.
    a sprawdzalas czy nie maja ciemnych?
    ja tez kilka takich roznych na scianach mam biale (na wymiane powietrza) i ciemnych nie robia, ale nie mam tak ciemnych scian. Przyzwyczaisz sie i zwracac uwagi nie bedziesz. To tak jak u M na dole sciana w ciemnym graficie kamien a okno biale, juz nawet nie zwracam uwagi na to.

    a poleczki przestwiac nie musisz, a cyknac ja tam gdzie stoi, ot zeby sie pochwalic i pokazac, bo ja juz zapomniualam jaka byla a potem zapomnisz wkleic i co

Strona 1395 z 1588

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony