dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1529 z 1588
Pokaż wyniki od 30.561 do 30.580 z 31759
  1. #30561

    Domyślnie

    Przyznam się, nigdy automatem nie jeździłam. I bardzo lubię mieszać drążkiem

    Mania muszę cofnąć się i zobaczyć te nóżki na wizce.

    Znioslam sobie embargo, zima mnie zaskoczyła. Dziecko wyszło lepić bałwana, wrócił utytłany. Buty ma zimowe nowe, ale nie śniegowce. Rękawiczek jedna para, reszta pojedyncze sztuki. Jutro pewnie będę brodzić w śniegu na naszych wiejskich drogach.

    Tar, ja to chyba będę cię prosiła, żebyś mi klony wypatrywała fajne w tej twojej szkółce. I tak z raz do roku jadę w tamte strony.

  2. #30562
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    wu wiem ze na odwyrtke to nie dziala, ale nadal uwazam ten przepis za DURNY
    i popatrz na to z innej strony - nauczysz sie jezdzic manualem i przesiadziesz na automata, z przyzwyczajenia chcesz lapac za biegi i machac nogami - latwo o wypadek bo albo nacisniesz na hamulec badz na bieg jak nie gtrzeba badz w panice chwycisz i zaciagniesz hamulec reczny - wiec uwazam to za bzdurny przepis. Typowe koszenie kasy. Bo wiedza ze ludzie za granica nie chca jezdzic maualami a tylko automatami wiec jak zza granicy - to niech placi.
    wyobraz sobie ze zrobilas karte rowerowa na 3 kolkowy rower, czyli jak sie przesiadzesz na zwyklego z dwoma kolkami - dostaniesz mandat. Paranoja.
    Tlumaczylam ze tak tutaj nie ma, prawo jazdy jest jedno, na obojetnie czy z wajcha czy automat, a jak nim bedziesz jezdzic (ze skrzynia) to juz twoja sprawa - ryzykujesz ze ktos ci w dupe wjedzie jak sie bedziesz glowkowal jak biegi poprzezucac i twoja strata bedzie.

    uwierz, za kazdym razem jak jade do Polski to ktos musi mnie wozic, raz jeden przez te ponad 30 lat tylko sie wychylilam do kierowcy i zapytalam czy to automat - raz jeden - skubany tak gladko przzezucal ze nic nie czulam, jakbym automatem jechala, reszta - wiecznie mialam "plecy obite". Wiec co to prawo jazdy ma do jakosci jazdy? NIC.

    Polska to dziwny kraj, a wczoraj wlasnie sie dowiedzialam na wlasnej skorze jak w Polsce sa lamane prawa i nic nie moge zrobic ani sie odezwac bo bedzie jeszcze gorzej.

  3. #30563
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Joana takie na wizce mam w lawce tylko ze zlote, ja te srebrne kupilam





    a jak sie wkurze to zwykle dfrewniane kupie i na srebrno pod komode pomaluje

  4. #30564
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    u nas ronda rozwiązują problemy z korkami i to bardzo skutecznie.

  5. #30565
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Joana chetnie, sama musze podjechac i sobie kupic, ktore mam w tym ogrodzie ale maja juz takie korzenie ze byloby grzechem je wykopywac:
    Autumn Blaze, Pacific Sunset, Red Sunset, Carnival, Ginnala i chce tez judaszowce - zwyklego zielonego, Ruby Falls, Melon Beauty, Rising Sun, Pink Pom Pom ew. Forest Pansy. Dobrze mi sie sprawdzily a w miejscu nowym bedzie im jeszcze lepiej. Bylam dzis tam i stwierdzilam ze mam ogrom wolnego terenu. A czesc sosen na pewno bede wycinac, bo zagluszaja sie nawzajem a chcialabym ladne okazy a nie wysokie łyse cherlaki. W ogole pracy tam bedzie ogrom.

    Ja wole automatem jezdzic wieksza wygoda.

  6. #30566
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał mania1220 Zobacz post

    Polska to dziwny kraj, a wczoraj wlasnie sie dowiedzialam na wlasnej skorze jak w Polsce sa lamane prawa i nic nie moge zrobic ani sie odezwac bo bedzie jeszcze gorzej.
    a co sie stalo?

  7. #30567
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Elfi nie sadze ze rozwiazuja korki, nie wszedzie, pomijajac "bol glowy" - tutaj sa znienawidzone i wlasnie korki robia - u mnie w gorach przy wyjezdzie z miejscowosci tez slawne rondo jakis madry inaczej wymyslil, a jest to jedyna droga zeby sie wydostac i dostac do miasta - to co sie dzieje jak turysci przyjezdzaja to wola o pomste do nieba, od lat usliuja ludzie naciskac zeby je zlikwidowali bo jest masakra i nic nie dziala, odcinek 6 km jedziesz godzine poltora. Wlasnie przez rondo. Jak go nie bylo - nigdy problemu nie bylo. Swiatla sa o niebo lepsze.

    druga sprawa ktora mnie przeraza i moja Mloda tez bo juz w Polsce troche siedzi - to przejscia co macie dla pieszych. Nie ma dnia, ale doslownie nie ma dnia zebym w gazecie nie czytala ze kogos przejechali i potracili. I wcale sie nie dziwie. Pomiajac idiotow co na nic nie patrza - kazdy moze przechodnia potracic - macie zwykle przejhscie bez swiatel, jadac nie widzisz ze ktos stoi po prawej czy lewej stronie, latwo wlasnie wjechac w pieszego. Tutaj takie przejscia nie maja byhtu bo trupy by sie sialy gesto. Moja Mloda to sie boi w Polsce jezdzic przez to. Bardz, bardzo zle rozwiazane. Na kazdym przejsciu jak tutaj mamy powinny byc swiatla dla kierowcow ktore wlacza pieszy.

  8. #30568

    Domyślnie

    Z tymi korkami to różnie bywa, ale mniej wypadków na rondzie niż na normalnym skrzyżowaniu.

    Tez mi się wydaje, że łatwiej o wypadek jak z manualnej przesiądź się na automat, ale to może mój strach przemawia.

    Mania, u ciebie będą pasowały te metalowe, nie dawaj drewnianych.

    A co ty za przygodę miałaś z tym łamaniem prawa?

  9. #30569
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    z dobrych wiadomosci - udalo mi sie zaoszczedzic pare stowek i dzis kupilam na lokalnych noweczke kran do kuchni co chcialam - czyli ten co mam czyli dotykowy tej samej firmy co kupilam pot filler

  10. #30570
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    ja tam nie mam problemu przesiadac sie z manuala na automat i odwrotnie, tak samo jak nie mam problemu wsiasc do dostawczaka i pojechac.

  11. #30571
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    opisalam sie i wcielo mi w eterze posta - zrobilo sie bialo i post nie wlazl

  12. #30572
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Mania, nie połączyłam ronda ze skrzynią biegów.
    Napisałam, że to prawda z prawem jazdy. A potem o tych rondach, że przesiedleńcy naszych rond nie lubią.
    Ja nie demonizuję automatów, pierwszy mieliśmy kilkanaście lat temu. Właśnie pierwszą jette mieliśmy. Teraz też automat.
    Nie sądzę, że ten przepis jest przeciwko ludziom z zagranicy. Bardziej dotyczy młodzieży, robią kurs prawa jazdy na automacie i potem chcą np jeździć autem rodziców, z manualną skrzynią.
    Wypadków mamy w kraju mnóstwo. Dużo za dużo śmiertelnych.
    Osobiście nie lubię rond turbinowych w obcej miejscowości. Już kilka razy źle się na pasie ustawiliśmy i pojechaliśmy nie tam gdzie chcieliśmy. W małych miejscowościach ronda są super. W dużych miastach wolę światła.
    Tutaj na wsi, niedaleko na drodze wojewódzkiej mają przebudować skrzyżowanie na rondo. Osobiście się cieszę. Wojewódzką nikt nie jedzie 50. Ruch w obie strony bardzo duży. Lewoskręt często podnosi ciśnienie

  13. #30573
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mika a ja nie demonizuje manualnych, kazdy lubi czym innym jezdzic, ja demonizuje durne prawo bo uwazam ze jest durne, jakos tutaj nie ma z tym problemu i nie ma wypadkow bo sie ktos przesiadl z jednego na drugi, wiec nie wiem czym to w Polsce popieraja???
    wypadkow macie o wiele za duzo, niestety w Polsce jazda i wyjscie na spacer na ulicach jest na wlasne ryzyko, za szybko, za wariacko, jak jedziemy do Polski widzimy roznice serio widac, strach jechac.
    Lewoskret na swiatlach powinien byc i zadnych wypadkow nie ma.

  14. #30574
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Często idąc do miasta po zakupy nakładam drogę i idę do bezpieczniejszego przejścia dla pieszych.
    Czasem piesi jak zombi na ulicę wchodzą.
    A jako pieszą wpieniają mnie porzucane na chodnikach hulajnogi miejskie.

  15. #30575

    Domyślnie

    Prędkość, prędkość to jest u nas problemem. Wszyscy chcą szybko, przez to jest też najwięcej wypadków.

    No i na wsiach, gdzie często nie oświetlone ulice, brak chodników, maszerujący piesi nie ta strona jezdni i bez odblasków

  16. #30576
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ...."zgodnie z artykułem 288 Ustawy o cudzoziemcach, każdy obcokrajowiec przebywający na terenie Polski jest obowiązany posiadać przy sobie paszport lub dokument podróży uprawniający do pobytu na naszym terytorium"

    znaczy za kazdym razem co bylam w Polsce na kanadyjskim paszporcie - lamalam prawo i jakby mnie gdzies 'zlapali" moglabym mandat dostac
    ani ja ani M o tym nie wiedzielismy, dzis to przeczytalam w gazecie. No w zyciu bedac gdzies poza kanada bym przy dupie ani paszportu ani biletu nie nosila, bo jakby zostalo skradzione badz zgubione - to amen, problemy i jazda do ambasady jesli by to paszport byl. A hotelach gdzies w US albo we Francji nawet jak z hotelu wychodzilismy to ladowaly w sejfie.

    inaczej znow niz tutaj. Tutaj nie trzeba nic przy sobie miec, malo tego - jesli policjant bezprawnie, bez podstaw chce wylegitymowac - nie trzeba mu nawet imienia podawac nie wspominajac o pokazaniu jakiegokolwiek dokumentu. A w samochodzie jak zlapia za szybkosc badz cos - legitymuja tylko i wylacznie kierowce. I w portfelu mozna tylko karte bankowa nosic.

    ja widze ze dlugo droga mnie czeka na nauczenie sie zycia w Polsce

  17. #30577
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    wczoraj mi posta wcielo, pisalam ze mam jeszcze jeden plan - tymczasowy, wiec ta lawka co kupilam jak pamietacie jest z oparciem, mam oparcie wywalic, zmienic obicie i ma byc do sypialni. Ale zanim to sie stanie to pomyslalam ze moze narazie by zostawic ja jak jest, razem z oparciem, postawic w kuchni, kupic stol wiekszy i duzo miejsca wtedy, lawka dluga na 2 metry - spokojnie 3 osoby siada. No i kupic inna narazie a potem jak zamienie to ta kupna nowa wsadzic do salonu jak mam zamiar, ze dwie 3 osobowki sofy i lawka.
    Mam juz kilka lawek na oku. Musze pomyslec czy kupic czy zrobic. Plus jeszcze mam ta co teraz w salonie , zawsze sie gdzies upcha, np. do drugiej sypialni - albo do wiatrolapu.


    tyle mi sniegu napadalo ze Maja poza taras nie wychodzi - za krotkie nozki. Manius smiga a ta bidna stoi, musze dzis za lopate chwycic i im sciezki rozkopac.

  18. #30578
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał mania1220 Zobacz post
    ja widze ze dlugo droga mnie czeka na nauczenie sie zycia w Polsce
    i to sa wlasnie te niuanse o ktorych tyle razy pisalam, zebys zastanowila sie czy na pewno tego chcesz. nas lokalnych glupie prawo i wolna amerykanka urzedow frustruje a co dopiero Ciebie. Masz jeszcze czas

  19. #30579
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    TAR wiesz dobrze ze ja nie chce ale M chce i jade za nim Pewno bede nieraz bluzgac - bo ile jeszcze nie wiem?
    Jestescie przyzwycajone do roznych takich a ja dopiero bede sie uczyc.
    wolna amerykanka urzedow - sama widzialas co mi i Ewie zrobili mam miesiac w plecy i wiecej siwych wlosow przez to

  20. #30580

    Domyślnie

    Mania, takich kwiatków jeszcze sporo przed Tobą
    Ja się już nastawiłam, że wracacie

    U mnie wczoraj sypało cały dzień śniegiem, dzisiaj jeszcze leży, choć zaczyna się robić ciapa.

Strona 1529 z 1588

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony