dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1586 z 1588
Pokaż wyniki od 31.701 do 31.720 z 31759
  1. #31701
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Mój mąż powiedział - Tapeciarka na to urządzenie. Wcześniej nie napisałam tego, bo pomyślałam, że wymyśla
    Wyposażenie z lat 70/80 lądowało na strychu jak do domu kupili coś nowocześniejszego. Paździerze zajęły miejsce drewnianych mebli.
    Mania, skorzystaj z dzisiejszego wieczoru i poproś męża niech zetknie czy te lampy na podwórku się zapaliły.

  2. #31702
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmikka Zobacz post
    Tar, zapomniałam napisać - wam w tym lesie zawsze słońce świeci
    cos w tym jest, widzialas ogrodzeniowe? w sobote lub niedziele pojedziemy krecic z drona, bo chce domek sobie wyznaczyc w koncu, moze wiatru nie bedzie. a filmik ci wrzucilam? chyba tylko na watsappie dziewczyny dostaly

  3. #31703
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Mika dobrze gadasz, niech lampy sprawdzi jak juz jest

  4. #31704
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał mania1220 Zobacz post
    ...
    Gorzej bo woda jest ale odplywu nie ma trzeba by skopac wszystko, Gosik duzo skopac musialas? czy juz mialas jakis tam odplyw?
    Ja nie mam takich hektarów jak Ty. Cała moja działka to 10 arów i miałam szambo tuż za budynkiem gospodarczym, więc jak podłączali mnie do gminnej kanalizacji i robili przyłącze na działce to przy okazji mój brat poprowadził mi rurę kanalizacyjną do letniej kuchni ok 5m i obok zrobił też toaletę. Wtedy nawet nie myślałam że za kilka lat będę robiła taki remont domu i w tamtym budynku będe mieszkała przez prawie pół roku.
    Wcześniej (dla mnie od zawsze) była tam woda żeby można było mieszać żarcie świniom i parować ziemniaki ale za odpływ robiło wiaderko metalowe

  5. #31705
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    A strych jakby znajomy
    U mnie przed remontem domu było podobnie, bo na strych zawsze się wynosiło wszystkie "przydasie" w tym dwie franie... i dopiero jak zdjęli dach i podstawili duża przyczepę, to poszło błyskawicznie... w niecałą godzinę przyczepa była pełna ale strych czyściutki...

  6. #31706
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    niestety lamp nie sprawdzi bo dzis sie juz do mnie nie odezwal wiec nie wiem gdzie polazl, a jutro oddaje juz klucze .
    Ja sie zastanawiam ile by kosztowalo usuniecie lamp. Sa dwie, na betonowych slupach, no normalne uliczne. O ile jedna sie w oczy nie zuca bo choina wyrosla i ja zaslania, tak ta druga stoi i ja widac nagusienka Dol tylko obrosniety, nie wiem czym, chyba winogronem.
    Trzecia le bez slupa za to cala lampa jest na oborze

    poszlam sprawdzic i zeby sie dostac do szmaba i zrobic odplyw to minimum 25 metrow trzeba skopac szabmo jest po drugiej stronie za domem. Ewentualnie pociagnac do domu i wejsc do piwnicy i tam sie podlaczyc to jakies 14 metrow.
    Ostatni sposob - poczekac az zaczna klasc kanalizacje i wtedy pociagnac.
    Gosik no tak samo tam, wode sie lapalo w wiaderka dla swin i krow.

    strych - no u mnie w gorach nie bylo tak, nie wzucalo sie tam zadnych przydasiow , w sensie - a moze sie sprzyda. Staly tam i stoja tylko "normalne" rzeczy i od dziecka pamietam ze bajzlu nie ma i sie nie zucalo jak popadnie, wszystko zawsze ladnie poukladane
    pewno temu tez dziwi mnie taki bajzel u ludzi i syf, inaczej u mnie bylo.
    A potem zeby pranie bylo czyste ciocia zrobila tam suszarnie, znaczy na pranie, zeby z kominow nie syfilo, szczegolnie jak sasiad dom podniosl i za niski komin zrobil - wszystko podobno na nasz balkon leci. I wsadzili okno dachowe.
    Ostatnio edytowane przez mania1220 ; 23-02-2022 o 21:46

  7. #31707
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Tar, tylko zdjęcia oglądałam.
    A ty Mania nie kracz z tymi łańcuchami
    Popatrz, nawet masz wózek, żeby na niego te wiaderka pakować i do kontenera wozić
    Stodołą (deskami) oborę możesz obić.

  8. #31708
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mika, kandydatki na lancuchy sa juz dwie

    wlasnie myslalam o tym wozku ze fajnie by bylo jakby go zostawili, nawet galezie co obetne wywiezc do tylu bedzie fajnie, M kupic musi maly traktrek-kosiarke i do niej przyczepic i wywiezc na tyl.

    na oborze bardziej widze czarne, nie jestem zwolenniczka desek

  9. #31709
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał mania1220 Zobacz post
    poszlam sprawdzic i zeby sie dostac do szmaba i zrobic odplyw to minimum 25 metrow trzeba skopac szabmo jest po drugiej stronie za domem...

    strych - no u mnie w gorach nie bylo tak, nie wzucalo sie tam zadnych przydasiow , w sensie - a moze sie sprzyda. Staly tam i stoja tylko "normalne" rzeczy i od dziecka pamietam ze bajzlu nie ma i sie nie zucalo jak popadnie, wszystko zawsze ladnie poukladane
    pewno temu tez dziwi mnie taki bajzel u ludzi i syf, inaczej u mnie bylo.
    A potem zeby pranie bylo czyste ciocia zrobila tam suszarnie, znaczy na pranie, zeby z kominow nie syfilo, szczegolnie jak sasiad dom podniosl i za niski komin zrobil - wszystko podobno na nasz balkon leci. I wsadzili okno dachowe.
    No u mnie było dużo przydasiów, ale wszystkie równo ustawione wstarych meblach i pudłach jak największe skarby, bo raz w roku strażacy sprawdzali porządek jako przeciwdziałanie pożarom... Oczywiście były też linki na pranie, bo w zimie gdzieś trzeba było je suszyć skoro nasza łazienka miała aż 4 M2...
    No a skoro pranie się suszyło to musiało być też co jakiś czas odkurzone żeby pranie się nie pobrudzili
    U nas nie wynosiło się ciuchów i innych szmat, więc nie było worków ale specjalna walizka z zabawkami dla dzieci gdy przyjadą na wakacje, to już tak, puste słoiki na zaprawy w różnych wielkościach i ilościach przekraczających znacznie coroczne zapotrzebowanie, jakieś meble i naczynia zapasowe, stare żyrandole, lampy, czyli rzeczy w zapasie lub wymienione na inne ale może kiedyś się przydadzą... Nie przydały mi się przez 10 lat mojego mieszkania, więc wylądowały na przyczepie bez żalu...

  10. #31710
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Gosik, no, ludzie uprawiaja "zbieractwo" i to zrozumiem, czego nie rozumiem to takiego bajzlu, bo tak ciezko poukladac na kupke, krzesla postawic, a nie zucac jak popadnie i jak poleci i jak wyladuje tak zostanie, no ale widzac co w piwnicy bylo strych mnie wcale nie zaskoczyl.
    Az dziw ze cala dzialka jest super czysta, jedynie co to na kupce malej z gruzu te z pradu cos co Mika dojrzala leza, pozatym czysciutko, w przeciwienstwoe do dzialki obok gdzie wlasciciele syf po krzakach zwalili.
    Zastanawiam sie ile kontenerow bede potrzebowac ha ha.
    Damy rade, maski, kombinezowny i sie wywali wszystko. Bedzie dobrze.

  11. #31711
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    hehehe tylko na 2 sztuki masz lancuchy, ja bym dolozyla jeszcze kilka

    w bialym pokoju zyrandol identyko jak w domu mojej babci. troche zmian bedzie, odwalisz hawire to ci pozazdroszcza.

  12. #31712
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    w miare rozwoju sytuacji zobaczymy ile lancuchow dolozyc

    TAR a jak myslisz co jest w tym bialym na suficie kolo komina??? bo M tez nie wie, co to moze byc?

  13. #31713
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    M dzis byl testy zrobil na lot juz. Wczoraj tam nie byl bo padalo, dzis idzie zaniesc reszte i wymierzy mi jakie dlugie zaslony potrzeba.
    Oddaje tez klucze dzis Ewie. Ma sie zapytac kilka zeczy w tym - jak sytuacja z szambem sie ma. Puste? pelne? Zebysmy nie przyjechali i sie nam co nie przelalo. Ma im tez powiedziec zeby juz wiecej krzakow nie wycinali zadnych. I zeby nikomu klucza nie dawala na zadne pokazywanki. Wiecie o co chodzi.
    jeszcze jedno miejsce ma sprawdzic, chodzi o siatke i psy, musze wiedziec gdzie na szybko czyms zastawic jak wrocimy i je wypuscimy zeby dyla nie daly.

  14. #31714
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    wyglada na jakis czujnik albo lampke, cholera wie co to, nie mogl zapytac?

  15. #31715
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    najpierw mowil ze nie wie a teraz jak zapytalam to powiedzial ze jakis wywietrznik, ale dlaczego na suficie i od czego? kazalam sie jej zapytac

  16. #31716
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    czyli musi tam byc jakis szacht wentylacyjny i zalozony jest anemostat. oj sprawdzcie to zeby sie nie okazalo ze komin jeszcze dodatkowy nad tym jest

  17. #31717
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    moze kiedys stal tam jakis piec i komin byl wiekszy, po jakims remoncie, piec usuniety, zasklepili kominy i zostawili jeden wyciag zwany wywietrznikiem wychodzi mi wiec ze komin jest wiekszy niz to co widac w pokoju

  18. #31718
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    poslalam mu co napisalas i kazalam jej zapytac
    komin w pokoju wystaje 70x30, reszty z zadnej strony nie widze, znavzy w pokoju obok, wiec albo sciana tam jest bardzo gruba do drugiego pokoju jak zewnatrzna albo nie wiem co, na strychu jest tylko jeden komin

    zagwozdka techniczna

  19. #31719
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    moze byc grawitacyjna ale czemu zrobili to rurami kanalizacyjnymi? pewnie byly najtansze

  20. #31720
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    pewno tak
    zmienic nie ma problemu, wazne ze jest, bo juz dawno o tym myslalam jak to rozwiazac, w starych domach nikt tego przewaznie nie ma, dla mnie to plus duzy ze pomysleli.

Strona 1586 z 1588

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony