dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 263 z 1588
Pokaż wyniki od 5.241 do 5.260 z 31759
  1. #5241

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomkowa Zobacz post
    Sylwia, bardzo piękny ten pomysł, ale ta ściana jest zrobiona z fazowanych trójkątów Tak cichutko szepnę, że jak przetniesz kwadratową fazowaną płytkę, to najdłuższe brzegi powstałych dwóch trójkątów będą bez fazy. Jeżeli chciałabyś osiągnąć taki efekt jak na zdjęciu powyżej, to musiałabyś dać wszystkie potrzebne trójkąty do fazowania brzegu. To raczej mocno podroży całe przedsięwzięcie, choć, oczywiście, jest do zrobienia
    Ta ścianka poglądowa, chodziło o dół. I tak będę musiała zamówić fazowane trójkąty, bo jak zrobię tak

    to też trza będzie ciąć. Chcę zamówić od razu wszystkie, żeby fazka była jednakowej szerokości. O kosztach już lepiej nic nie mów...ale jak ma być to taka jaką chcę

  2. #5242

    Domyślnie

    Cytat Napisał SylwiaS Zobacz post
    Ta ścianka poglądowa, chodziło o dół. I tak będę musiała zamówić fazowane trójkąty, bo jak zrobię tak
    to też trza będzie ciąć. Chcę zamówić od razu wszystkie, żeby fazka była jednakowej szerokości. O kosztach już lepiej nic nie mów...ale jak ma być to taka jaką chcę
    Skoro idziesz na całość, to zamów płytki takich rozmiarów, żeby się elegancko całe zmieściły, bez kombinowania, co zrobić z kilkoma centymetrami, które zostają Wysokość jest, a jaka szerokość tego kawałka, który ma być w lustrach?

    Nie wiem, w jaki sposób mierzyłaś, bo przy płytkach o boku 30 cm (mają przekątną długości 42,45 cm) powinno Ci przy ścianie 268 zostać ok 13 cm wolnego
    Jeśli dobrze liczę, to najlepsza byłaby u Ciebie płytka o wymiarze 34,4 cm. Zmieściłoby się ich 5, a na dole weszłyby trójkąty, niemal idealnie połowa kwadratu o takim wymiarze Bo kwadrat o boku 34,4 cm ma przekątną 48,65, tak? I to jest wysokość płytki układanej w karo Przy ścianie wysokości 268 cm, przy płytce o boku 34,4 cm ułożonej w karo zostanie Ci ok. 5 mm luzu
    Ostatnio edytowane przez Tomkowa ; 24-04-2016 o 08:52

  3. #5243

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomkowa Zobacz post
    Skoro idziesz na całość, to zamów płytki takich rozmiarów, żeby się elegancko całe zmieściły, bez kombinowania, co zrobić z kilkoma centymetrami, które zostają Wysokość jest, a jaka szerokość tego kawałka, który ma być w lustrach?

    Nie wiem, w jaki sposób mierzyłaś, bo przy płytkach o boku 30 cm (mają przekątną długości 42,45 cm) powinno Ci przy ścianie 268 zostać ok 13 cm wolnego
    Jeśli dobrze liczę, to najlepsza byłaby u Ciebie płytka o wymiarze 34,4 cm. Zmieściłoby się ich 5, a na dole weszłyby trójkąty, niemal idealnie połowa kwadratu o takim wymiarze Bo kwadrat o boku 34,4 cm ma przekątną 48,65, tak? I to jest wysokość płytki układanej w karo Przy ścianie wysokości 268 cm, przy płytce o boku 34,4 cm ułożonej w karo zostanie Ci ok. 5 mm luzu

    Ale się naliczyłaś
    Jeszcze do końca nie wiem jak to ma wyglądać, pożyjemy, zobaczymy.
    Wiesz dobrze skąd płytki, więc kombinuję jak mogę. Ścianę przeznaczoną na lustro mam prawie 3 m szeroką, ale nie chcę całej tylko część, więc na szerokość jak wyjdzie tak wyjdzie . Centymetr w tą czy tamtą nie robi dla mnie różnicy. Kombinuję z tymi prostokątami bo mój T wymyślił aby nie dawać do samego sufitu, a tak może go przekonam. A Ty zamiast mnie dołować to mnie wspieraj

    W tym poprzednim zdjęciu to chyba były takie, ale kosztują 95 zł /szt!

    Ostatnio edytowane przez SylwiaS ; 24-04-2016 o 09:58

  4. #5244

    Domyślnie

    Sylwia, przy płytkach 30x30 zostanie Ci ok. 13 cm i daj ten pasek na dole, nie będzie się rzucać w oczy, że tam będą prostokąty Idź od listwy do samego sufitu

  5. #5245

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomkowa Zobacz post
    Sylwia, przy płytkach 30x30 zostanie Ci ok. 13 cm i daj ten pasek na dole, nie będzie się rzucać w oczy, że tam będą prostokąty Idź od listwy do samego sufitu
    Też o tym myślałam.
    I to się nazywa wsparcie

  6. #5246

    Domyślnie

    Cytat Napisał SylwiaS Zobacz post
    Też o tym myślałam.
    I to się nazywa wsparcie
    I jeżeli trójkąty będą wyłącznie na brzegach, to fazowanie ich to już zupełnie inna rozmowa Nawet można tego nie robić Pisałam o zleceniu szklarzowi fazowania, bo przeraziłam się, że chcesz zrobić lustro z trójkątów, ciąć płytki "wiadomoskąd" i je dodatkowo wszystkie fazować

  7. #5247

    Domyślnie

    Cytat Napisał SylwiaS Zobacz post
    Ale się naliczyłaś
    Jeszcze do końca nie wiem jak to ma wyglądać, pożyjemy, zobaczymy.
    Wiesz dobrze skąd płytki, więc kombinuję jak mogę. Ścianę przeznaczoną na lustro mam prawie 3 m szeroką, ale nie chcę całej tylko część, więc na szerokość jak wyjdzie tak wyjdzie . Centymetr w tą czy tamtą nie robi dla mnie różnicy. Kombinuję z tymi prostokątami bo mój T wymyślił aby nie dawać do samego sufitu, a tak może go przekonam. A Ty zamiast mnie dołować to mnie wspieraj

    W tym poprzednim zdjęciu to chyba były takie, ale kosztują 95 zł /szt!

    Widziałam trójkąty 30x30x42.4 cm faza 10 mm za 20 zł za sztukę.

  8. #5248

    Domyślnie

    Cytat Napisał POEMA Zobacz post
    Widziałam trójkąty 30x30x42.4 cm faza 10 mm za 20 zł za sztukę.
    Trochę drogo, a gdzie?

  9. #5249

  10. #5250

    Domyślnie

    Cytat Napisał POEMA Zobacz post
    Na Allegro z Wrocławia
    Mimo, że namiar lakoniczny, znalazłam, dzięki
    A tajemniczość w pełni rozumiem
    Ostatnio edytowane przez Tomkowa ; 24-04-2016 o 20:22

  11. #5251
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Wczoraj pojechaliśmy odebrać nasz nowy mixer. Największe zaskoczenie, to z domu, który z ''widzenia'' znam od dawna Kiedyś pisałam, że nigdy w Szwecji nie byłam w domu, który jest urządzony, na znany nam styl skandynawski. Parkując koło tego domu, pomyślałam, że pewnie trafimy wreszcie na tak urządzony dom.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	86,3 KB
ID:	353976 No i pudło, dalej nie jest mi dane na żywo zobaczyć skandynawskiego stylu w Skandynawii.
    Po drodze zatrzymaliśmy się koło Galerii ze starymi rzeczami. Właścicielka dala nam wizytówkę, od razu skojarzyłam jej internetową sprzedaż.
    Zrobiłam fotkę ławki, kiedyś ona była ławą rzeźniczą. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ława.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	95,1 KB
ID:	353977 i zbliżenie na cenę Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cena.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	83,4 KB
ID:	353978
    Ponad 2000 zł w przeliczeniu na złotówki. Niestety, tutaj nic nie kupiliśmy. Pojechaliśmy do mojego ulubionego sklepu Ilva w Malmo i tam na wyprzedaży kupiłam 2 świeczniki. Kupiliśmy też kilka puszek spray. Były też zestawy do malowania szkła. Ale tylko zielone, fioletowe, niebieskie, różowe. Nie było z efektem lustra. Kupiłam też zestaw- podkład i efekt chromu, tylko puszeczki małe i drogie .

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	21059_6b1849fb039ef7551d98117604b6aa1c.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	39,7 KB
ID:	353982 nowy w cenie rzeźniczej ławy
    Ostatnio edytowane przez mmikka ; 25-04-2016 o 10:43

  12. #5252
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    do tylu jestem, wczoraj czasu nie bylo

    Mika to jest moj blender


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0981.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	61,6 KB
ID:	353994


    Juz go mam chyba z 4-5 lat. Przedtem mialam wlasnie ze szklanym dzbanem i z ulga zmienilam na plastykowy. Ja wle plastykowe, lzejsze. Myje sie tak samo.
    Ten model co mam ma wieksza pojemnosc tez, te szklane maja mniejsza i wygladaja na skrocone, ciekawe ze tylko w KA bo inne firmy maja wysokie.
    Jak dziala i czy go lubie?? Blender jak blender, Ameryki nie odkryli, nie jest nic lepszego od innych, powiem nawet ze wcale najlepszy nie jest. Nadaje sie do kruszenia lodu ale ludzie narzekaja na rozdrabnianie owocow . Ja nie mam z nim problemu w robieniu niczego, nawet plackow ziemniaczanych (kawalki ziemniakow i cebuli do srodka i poszedl, kto by tarl). Uzywam do plackow i do smoothies. Albo zimnej kawy z lodem.
    Mam go nie ze dobry ale bo "pasuje" do reszty, znaczy mixera i czajnika.

    Czajnik do dupy. Juz raz wymienialam na drugi. No ale pasuje to go uzywam - taka durna jestem.
    Powinnam jeszcze kuchenke i lodowke zmienic do kompletu

    Mika czy tam jest taki sam prad i wtyczki jak w Polsce???

    Ten mixer co pokazalas czarny to byl moj pierwszy, tylko srebrny mialam, potem kupilam silniejszy wiszacy.

    Kurna a ceny za takie "antyki" tutaj tez wysokie. Zastanawiam sie kto to kupuje??? Przeciez takie cos mozna latwo podrobic bo jest sposob na postarzenie drewna. Nie dalabym nawet grosza za to, tyle starych domow i szop stoi styknie pare belek czy desek wytachac haha
    Ostatnio edytowane przez mania1220 ; 25-04-2016 o 14:47

  13. #5253
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Sylwia - lustro bedzie pierwsza klasa
    Bardzo mi sie podoba...od zawsze zreszta.
    Czy ono bedzie bez ramki zadnej? Bo jak z ramka to kwadraty nie trzeba fazowac bo ramka zakryje. Chociaz po nowoczesnemu lepiej bez ramki.

    Ja mam rame duza, musze ja wytachac z piwnicy i zobczyc jak mi wyjdzie to co ja planuje.

  14. #5254
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    wersja na bogato
    a raczej - wersja na swieta bedzie jak znalazl



















    postawilam lampki co mialam bo swieczniki byly z kominka i mi ich tam brakowalo. Przyzwyczajenie.
    Nie mam wiecej tak wysokich swiecznikow, lampki te sa waskie moga narazie byc. Szkoda ze nie wyzsze.

    jeszcze nie znalazlam pomyslu co i jak tam bedzie stac. Mam multum durnostojek, ale nadal szukam tego konkretnego planu. Czekam az M przywiezie mi wachlarz, zobaczymy czy bedzie tam pasowal. To juz szczegol i sie moge bawic. Wazne ze jadalnia skonczona i mam ja z glowy.

  15. #5255
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    pomysl na tacke





    z wiekszej oprawki bedzie lepsza


    i lustro zostalo przywiezione








    piekne! rama zarabiscie szeroka.
    Czeka na pomalowanie. Nie bede pryskac, ta maluje pedzlem akrylowa srebrna.

  16. #5256
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    jak Tomkowej pokazalam...dumam nad moim Barley'em i jeszcze go nie zrobilam. Zdecyduje jak zrobie biurko - na weekend sie za niego zabieram. Chyba ze najpierw sie wezme za dwa goscinne na gorze bo mlody juz ostatecznie ma zabrac swoje bety i mozna przenosic lozka i zaczac malowac.
    Wiec jak skoncze biurko wtedy zdecyduje na jaki poalowac Barley'a. Wiec tymczasowo dostal lampke



  17. #5257
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    O cholera, super ta Twoja wersja na bogato
    A lustro ....................no zazdroszczę Ci go
    Zrobiłam fotkę naklejki z mixera : Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG1586.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	88,1 KB
ID:	354002 stan jest taki Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG1585.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	95,1 KB
ID:	354003
    Wtyczka europejska, gdzie go sprzedająca nabyła i ile ma lat, nie wiem, nie pytaliśmy
    Dziewczyna pokazała tylko swój nowy nabytek, też kitchenaid tylko rozbudowany.
    Lód kruszy, owoce miksuje, pewnie za kilka dni wrzucimy również ziemniaki.
    Ciekawa jestem tylko, czy można w nim ubić pianę z białek?

  18. #5258
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mika a kto by sie przejmowal ile ma lat
    stan blendera wspanialy a to sie liczy, no i ze dziala!
    Moj jak kupowalam byl najwyzszym modelem, teraz juz jest tez starym, juz inne wersje robia.
    A bialek nie ubijalam, bialka ubijam recznym (tez KA ) bo Ci powiem szybciej i latwiej i lepsza piana niz w duzym mikserze.

    O prad i wtyczki pytalam bo my tu mamy 110 napiecie i pamietam ze do duzych mikserow trzeba bylo w PL jakis tramsformer podlaczac. Czy zmienili to juz? Wiesz moze? z ciekawosci pytam.

  19. #5259
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mika skleroza nie boli - zapomnialam!
    na tej lawie rzeznickiej co pokazalas stoja wazy czy cos takiego, wazony, czy co to - CUDOWNE
    Odswierzyc je i przepiekne na kwiaty lub jako durnostojki, az mi slinka pociekla jak je zobaczylam

  20. #5260
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Widziałam na allegro aukcje, gdzie sprowadzone z US sprzęty już są przerobione na nasze wtyczki, bez tych transformatorów.
    Kiedyś jechaliśmy tutaj autem, same pola a na środku drogi leżał karton, zatrzymaliśmy się żeby go z drogi zdjąć, w środku był inhalator z tą inną wtyczką
    Jak wczoraj pokazałam mężowi ceny robotów KA w Polsce i tutaj używane, to jak Bóg da i jeszcze kiedyś tutaj wrócimy, to może kupimy
    Chociaż, ja bym chciała żeby była możliwość przyjechania tutaj jesienią, jestem postrzelona, ale mój ulubiony wyprzedażowy loppis będzie
    Chciałam dać fotki moich wczorajszych świeczników, ale nie chcą się dodać, są w brzydkim przygaszonym fioletowym kolorze, drewniane, wysokie 30 cm.
    Chyba wezmę papier ścierny, zeszlifuję ten kolorek troszkę i potraktuję tą srebrną farbą co jest w zestawie z podkładem.

Strona 263 z 1588

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony