dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 863 z 1588
Pokaż wyniki od 17.241 do 17.260 z 31759
  1. #17241

    Domyślnie

    Pierwszy świąteczny akcent gotowy, czas zawieść na drzwi i zacząć się wprowadzać w nastrój świąteczny
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20171219_155401.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	403467
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20171219_155413.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	91,3 KB
ID:	403468

  2. #17242
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Sama robiłaś? Świetne!

  3. #17243

    Domyślnie

    Sama,sąz tamtego roku, nie chciało mi sie robić nowych w tym,więc tylko podkleiłam co odpadło

  4. #17244
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Mania paczek pilnujesz?
    Joana, zaśliniłam się i kapustę na bigos kupiłam. Jutro mięcho nabędę i stanę przy garze

  5. #17245
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    u mnie powoli sie pyrkoli a mezaty jak ten lisek wokol gara krazy zaraz ide wstawic gar w zimne miejsce i jutro znowu podgotuje i tak az do piatku bedzie sie przerabial. a w calym domu kapusta jedzie mimo wentylacji

  6. #17246
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    U mnie kapusta i powidła śliwkowe robią za parfumę domową W życiu w grudniu nie smażyłam powideł.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  7. #17247
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    powidla sliwkowe to ja dodaje do bigosu

  8. #17248
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    ślinotoku dostałam a bigos nie wskazany przy laktacji

  9. #17249
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Też powidła dodam
    M z kotem karpiem się opychają, ja nie lubię, mimo, że "królewski" z Zatora.

  10. #17250
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Doriko, odbijesz sobie za jakiś czas

  11. #17251
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    prezenty juz musialam zawijac we wstazeczki bo najmlodsze porozciagalo, reszta sie trzyma dzielnie, Natki najwiecej kombinuje i zaglad.
    A ja wlasnie siadlam ze sluchawkami dzwiekoszczelnymi i SIEDZE NIE SLUCHAM normalnie szok co za piski i krzyki.


    Joana te wianuszki sa przesliczne, powinnas robic i sprzedawac.

    Mloda miecho wyciagla tezsie bierze za bigos. Musze cala kuchenke i sciane obkleic zlotkiem bo widze to w czarnych kolorach


    co u mnie hmmm...moze na poczatek pokaze to.....





    to sa kabanosy, albo raczej wspomnienie kabanosow
    kupilismy 4 peta w sobote, mialy sobie ladnie polezec i sie podsuszyc. Na swieta. Wcoraj - a wcoraj wtorek byl - mysle sobie - dziabne kawalek bo dawno nie jadlam. No i wlasnie taki kawalek wyciaglam! Wspomnienie kabanosow najlepsze ze nawet nie widzialam ze byly jedzone, Mloda powiedziala ze sredni zjadl bo je lubi. Hmm...to nie bedzie kabanosow na swieta bo znajac M zapomni kupic.


    a teraz oj M...oto jak ukroil sobie sernik





    ze srodka bo jak mi powiedzial - nie lubi brzegow
    myslalam ze padne jak to zobaczylam


    wczoraj rano schodze na dol i widze TO





    to sa moje deski na schody...sciana tez zbomblowana...myslalam ze dzieciaki wypsikaly plyn do okien bo tam stal, ale nie, cos gorszego
    nad deskami jest panel z bezpiecznikami, ja go otwieram i a tam kupa wody i kapie na dol





    na poczatku myslalam ze woda do garazu nie zamknieta byla badz Chris uszkodzil cos z woda z tylu (ale jak jak tam ie powinno byc zadnej rury) , M w pracy, ja sama z dziecmi i moze byc bum albo pozar, przylecial Rick, odkrecil wejscie kabli z ulicy








    te kable ida z ulicy, sa zakopane albo raczej zatopione w rurze pod podloga w garazu, na suske idzie. Za glowe sie chwycilam
    Rick wpadl na genialny pomysl zeby to zakleic...mowie mu ze nigdy! woda zacznie sie pdnosic bo wylotu nie bedzie miala i w gorep rosto do skrzynki i wtedy to bum bedzie. mielismy -25C, wszystko na kosc zamarzlo, na nastepy dzien przyszla straszna odwilz plus deszcz - wszystko zaczelo puszczac, wiec pewno jakas rura zamarzla i pekla jak sie roztopilo i leci a to znaczy wielkie $$$$$ na kucie i naprawianie.
    Wtedy zielona lampka mi sie zapalila - snieg topnieje, kaluza tam sie zrobila, podejrzewam ze przecieka rura ktora idzie z ulicy z kablami .

    zlapalam za te;efon dzwonie do nich mowie co sie dzieje, doslownie niecale 10min po moim telefonie facet mi puka, ze musi odlaczyc mi prad.
    no i fajnie, zostalam bez pradu, 4 dzieci tutaj. Dobrze ze 2 kominki i kuchenka gazowa bo ja wiem kiedy i kogo znajde? Na mus musze elektryka i to na zaraz-teraz.
    Facet mi odlaczyl licznik i prad





    jak odlaczal poprosilam zeby mi podal jakas firme zeby to zrobili. Dal mi ilka nazw, znalazlam, zadzwonilam. W ciagu godziny przyjechal gosciu.
    i co sie okazalo? ze mialam racje a zadna hippteza Ricka sie nie sprawdzila





    no wiec szanowny builder zle zrobIl! powinna byc pianka plus zabetonowane, nie zrobi tego
    Elektryk powiedzial ze to dziw ze dopiero teraz to sie stalo, ze juz dawno powinno zaczac przeciekac, lata temu

    zrobi elegancko i przestalo leciec





    no i powiedzial ze takie cos sie baaaardzo zadko zdaza zeby woda tak rura poleciala prosto do domui do panela
    w godzine potem przyjechali z miasta i mi podlaczyli prad.
    Zdazyli zanim ciemno bylo. Tylko ja musialam wyskoczyc z 470$ co jest malo bo nic z elektryka nie robil tylko naprawial (elektryk) co builder spapral

    licznik i wejscie kabli z ulicy sa na prawej scianie garazu, a panel moj w domu jest p drugiej stronie na dole w jaskini, jakby tak cos pod garazem poszlo, trzeba by caly kuc. UFFF....odetchenlam ze sie tylko na tym zakonczylo.


    Poszlam tez do Dysona zapytac co grane ze nie maja moich odkurzaczy. No niestety - ten model ( a wzielam V7) tyle ludziow sie na niego zucilo ze nie ma, nie wiedza kiedy bedzie - nici z prezentu Juz minelo ponad 3 tyg odkad zaplacilam. Wiec gadu szmadu i ona sie mie pyta czy mam jakies inne Dysony w domu, mowie ze tak, dwa i oba sa u nich zarejestrowane, a ona ze jak tak to sie moge zalapac na upust u nich , sprawdzila i sie okazalo ze 15% Zawsze cos! wysylka za darmo. Pogadalam z M i sie zgodzil - kupilam V8 Absolute, czyli ten najwyzszy, trudno. Ale obejdzie mnie kupowanie dodatkowej szczotki do podlog drewnianych bo idzie w komplecie.
    A tamten? w sklepie nadal nie maja, dzwonilam dzis, tez podobno kupa ludu na nie czeka, w iatek gosciu ma do mnie dzwonic co z tym zrobimy. Wiec albo kase wezme spowrotem albo Mloda poczeka i wezmie odkurzacz i mi kase odda. Nic sie nie zmarnuje .


    lampa przyszla
    moze sie nie podobac ale ja ja uwielbiam
    juz wiem dlaczego taka droga - spod to nie szklo a krysztal a ten abazur to taki co trzeba zaplacic za niego okolo 150$ bo sa takie drogie, sa abazury i abazury
    co prawda brzydko wyglada przy nie zrobionym pokoju z tymi budyniowo granatowymi scianami, ale zanim beda czarne musze poczekac - wazne ze lampa jest! w koleczka











    i toby bylo natyle z tych paru dni, a teraz musze isc bo mnie Natki meczy o kartki do rysowania

  12. #17252

    Domyślnie

    O matko Mania! Ale przygoda przed świętami!

    Mój bigos tak jak u Tar, codziennie się pyrka, potem do spiżarki i tak aż do świąt, i tez dodaje powidła śliwkowe. Dla samej siebie 6kg kapusty
    Mówisz Mania sprzedawać wianki? Ludzie by chcieli za darmo, nie liczą ile kosztują ozdoby, a już wogóle nie biorą pod uwagę pracy jaką się w to wkłada.

    Lampa idealnie się wpasowała,jest miodzio. Ja odstawiam zaraz młodego do sąsiadki i jadę po koparkę reszta prezentów przyszła wczoraj

  13. #17253
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    no, bo przeciez nie moze byc nudno

    do mojego bigosu dodaje powidla sliwkowe wlasnej produkcji, garsc rodzynek, garsc borowikow, garsc sliwek suszonych, setke czerwonego wina, 3 koncentraty pomidorowe z pudliszek (jest najlepszy bez goryczy i najbardziej pomidorowy) troche kminku (nie dodaje gdy kapuste mam z kminem ukiszona a taka wlasnie mam ) pare łyzek miodu, duzo kielbasy wczesniej wysmazonej, piers z indyka tez podsmazona, przyprawe do bigosu z kamisa i to wszystko zalewam woda. indyka i kielbase wrzucam z tym tłuszczykiem z patelni, bo kapusta to lubi i lepiej sie gotuje. bigos pyrkam do czasu az zmieknie, straci te ostrosc kwasu i bedzie ciemny jak wino. soli nie daje, bo styknie ze kapusta i kielbasa jest slona. takiego bigosu nauczyla mnie robic babcia i zawsze jest hitem swiatecznym. jest tez dobry na nowy rok po sylwestrze. swietnie leczy kaca

    w zasadzie to musze tylko w piatek lub sobote upiec 2 schaby ze sliwka (jeden dla nas, drugi dla mamy - jeden piekarnik) mezu zlozyl tez zapotrzebowanie zebym upiekla karkowke -moze to dobrze nie bedziemy wtedy wedliny kupowac bo i po co,wlasna bedzie. rzutem na tasme doloze do schabow. upieke tez 2 serniki (znowu jeden dla nas i jeden dla mamy) malego pierniczka, makowiec zamowilam tam gdzie ryby. i nic wiecej nie robie poza wywarem na karpia, pokrojeniem karpia i osoleniem. samo gotowanie chwile przed podaniem na stol.
    w tym roku u nas bedzie skromnie, juz nie to zdrowie by sie opychac, salatki nie robie zamiast tego zrobie pieczone krojone buraki na rukoli z feta, orzechami i suszonymi pomidorami - zdrowiej niz warzywna z majonezem i czasowo lepiej.

    a taka mam choinke, bardzo skromna ale takie lubie najbardziej





    generalnie pasuje do naszych wnetrz.

  14. #17254
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    TAR podoba mi sie choinka , no ak, taka pasuje w takich nowoczesnych wnetrzach, moja by tam odstawala jak 7 obcy pasazer

    Joana wiem ze to zabiera czas i kazda pierdulka kosztuje, nie na darmo takie wianuszki taniutkie nie sa w sklepach


    Ja robie sernik i torcik, M makowca kupi, a po swietach jeszcze zrobie jablka z roza w koszulkach.
    Salatka u mnie musi byc, w majonezie ututlana, bo to podstawowe zarelko mojego M na swieta To mnie tez czeka.


    udalo mi wygospodarowac pol godziny rano zanim halastra wstala zeby w ciszy napic sie kawy, a teraz witajcie narody - koniec z cisza.

    zostal mi jeden prezent jeszcze kupic dla mojego M, Mloda dzis posle do sklepu bo gdzies jedzie to po drodze bedzie miala.
    Za oknem niestety zimnica i snieg, po odwilzy ani sladu.

  15. #17255
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    no wlasnie, twoja jest odpowiednia do twojego wnetrza a moja pasujaca u mnie. idiotycznie by wygladala taka obwieszona srylionem dekoracji. a tak wpasowala sie w calosc. pod choinka leza prezenty ekologiczne jeden dla sasiadow a drugi dla nas kupione w pasiece zestawy: 3 miody + 2 miody pitne, wosk pszczeli świeczka figurka i dodatki: propolis i cos tam jeszcze. mysle ze to bedzie mily upominek no nie? po naszej kolacji idziemy do sasiadow na ciacho, grzanca i spotkanie wiec tak glupio z pustymi rekami by bylo

  16. #17256
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Tar, bardzo ładna twoja choinka, a jeszcze fajniejszy prezent pod nią Dawno miodu pitnego nie piłam.
    Dodam do bigosu rodzynek i miodu, pierwszy raz w życiu. Kilka ziarenek jałowca do swojego dodałam.
    Mania, ty to się nie nudzisz. Dobrze, że w same święta nie zaczęło kapać. Sernikową dupkę mój M chętnie zjada. Nawet w sklepie jak kupuje, to szuka czy jest z brzegiem. Sprzedawczynie się cieszą, bo okrawki sprzedają. Jak ostatnio piekłam jeden makowiec, to mi burał, że mogłam dwa małe, bo cztery dupki by były Twój odkurzacz niedostępny, jak moje akcesoria do robota. Jeszcze ich nie dostałam. Z Chin krócej przesyłki idą

  17. #17257

    Domyślnie

    Powtórzę się, Tar Twoja choinka jest taka Twoja!

    Ja nie daję miodu i rodzynek, ziarna jałowca zawsze, powidła, śliwki najlepiej wędzone, wino prawie zawsze, ale mojego nie ma, to sama resztek nie będę z butelki spijała Też nie daję soli, w kapuście gotuję zawsze coś wędzonego, mięso i kiełbasę osobno i przyprawiam właśnie mięsiwo i z tym tłuszczem całość wrzucam do kapusty. Koncentratu nie daję od lat.

  18. #17258
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mika zadko, a wlasciwie pierwszy raz w zyciu widzialam zeby bezprzewodowy Dyson zucil na rzecenie, nizej 150$ bylo, to nie jest malo na i tak drogich odkurzaczach, wiec jak zucili przeceny w US i w Canadzie na Black Friday to sie ludzie zucili na ten model. To i braklo. Niech nawet 10 tys ludzi kupilo
    ja tam sie ciesze, bo koniec koncow dostalam ten najwyzszy model i to z rabatem od Dysona, w sklepach bym musiala normalna cene zaplacic.


    bigosu nie robilam juz 2 lata. teraz bedzie popisowa Mlodej. A nie robilam bo M nie chcial. 3 lata temu tyle zrobilam ze potem mi zalegal w zamrazalniku i w koncu wywalic musialam. Lubimy ale nie jemy duzo. Ziol nie trawie zadnych, wiec jak jechalismy do sklepu i Mloda kazala jalowiec i lubczyk kupic postawilam VETO musiala jej styknan sama jalowcowa kielbacha. Do tego nie wiem co daje ale wiem ze boczek i zeberka. ja dawalam wolowine i swinine , wolalam wiecej miesa niz kielbas.
    chyba bigosow tyle co gospodyn...


    mojemu M kupuje takie ustrojstwo co robi wode gazowana. Nie syfon typowy chociaz i takie sa. Ostatnio mi w sklepie pokazal ze musi sobie taka maszyne kupic, wiec mu kupie. Ja gazowanych niecierpie napoi. Nigdy nie lubilam. Ale faceci jak to faceci - lubia bekac.
    sernik tez M lubi z rodzynkami a ja bez. I on lubi z galaretka a ja z galaretka tylko na zimno serniki lubie.

    miod pitny raz M z Polski przywiozl

  19. #17259
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    widzicie a ja jalowca nie daje, wole gotowa mieszanke bigosowa dodac. nie daje tez liscia laurowego i ziela angielskiego a moja mama daje. ja daje takie dodatki bo lube bigos kwasno-slodko-winny. kielbase uwedzona podsmazam, bo jest smaczniejsza i bardziej chrupka niz taka gotowana w bigosie.

    no ale to prawda ile gospodyn tyle bigosów na pewno kazdy jest smaczny

  20. #17260

    Domyślnie

    Mania z napojami to taj jak u mnie, chociaż po imprezie lubię sobie rano beknąć jak facet

Strona 863 z 1588

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony