dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 1002 z 1421
Pokaż wyniki od 20.021 do 20.040 z 28404
  1. #20021

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    No ale jak już przejdzie w to podtrzymanie to co to jest ?
    Ja za dwustan uważam stan, kiedy sterownik raz jest w trybie "praca", raz w "podtrzymaniu". Niezależnie od ustawionego trybu pracy w sterowniku (eCoal, Ręczny, Grupowe).

    Jeśli obciążymy odpowiednio kociołek, to mamy pracę ciągłą i tu się w pełni zgadzam.

    Po za tym przy grzaniu samego CWU, stworzenie warunków do pracy ciągłej jest na prawdę trudne.
    Ja uważam dwustan za pracę w "podtrzymaniu" i w stanie "pracy" .
    W grupowym w czasie "pracy" mogę modulować sobie moc co w normalnym dwustanie tego nie uzyskam, jedyna regulacja to częstotliwość przełączania się pomiędzy trybami. Nie ma problemu w zimie jak ktoś ma stały odbiór ciepła, u mnie jak włączy się jedna pompa nie ma problemu, ale jak włączą się równocześnie dwie do wydoją piec z ciepłej wody i pomieszczeń nie dogrzeją nawet za 12 godzin.

  2. #20022

    Domyślnie

    @SUSPENSER: Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to jutro wrzucę Kazacha, bo dojechał suchutki "

    Myślę, że wielu forumowiczów już czeka na wyniki
    https://esterownik.pl/device/12171
    https://www.olx.pl/oferta/CID619-IDqyKnd.html
    RBR 11 kW, wyremontowany budynek, 165 m2 pow. mieszk., ściana ceglana 40 cm z pustka pow. ocieplona 6 cm styropianu, poddasze użytkowe, ocieplone 20 cm wełny. Wymiennik cwu z wężownicą - 140 l.

  3. #20023
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    Nie będę dobitny jak Novy, ale popytaj, poczytaj, a na pewno się dowiesz...
    Nawet w trybie "automat eCoal" występuje praca dwustanowa.
    Ehh. Najgorzej jak gość nie wie co pisze.Podtrzymanie,dwustan,praca ciągła-słownik szeroki,z wiedzą raczej słabo.Trudno rozmawiać z człowiekiem ,który napisał:
    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    ...a palisz najprostszym sposobem krótka przerwa i krótkie podawanie aby wykres był najprostszy, co ja uważam za mało ekonomiczne.
    Nawet kolesie z ES wiedzą już,że prosta "krecha" w wykresie CO to pełen sukces.Trudne do osiągnięcia,bo żaden ich soft tego nie oferuje.Trudne do osiągnięcia nawet na SPP,bo trzeba sporej wiedzy aby dobrać parametry (zapotrzebowanie w moc) czyli podawanie/przerwa,aby taki wykres otrzymać.Dwustan jest oszczędnym trybem spalania,ale i takim złem koniecznym z racji nie możliwości ustawienia w ecoalu "cylu kombinowanego" ,czyli w dwustanie zawsze będzie to podawanie i przerwa tak jak ustawiliśmy.Jeśli ustawimy zbyt małą moc,próbując dotrzeć do pracy ciągłej,to może się okazać ,że spalimy w efekcie więcej niż w dwustanie.Znacznie więcej.Dlatego SPP oferuje pracę z modulowaną mocą.Owszem,parametr podawanie/przerwa jest zestawiony na "sztywno",ale już sam algorytm korzysta z niego wykorzystując procentowe dobieranie mocy z ustawionych na "sztywno" parametrów.Tylko po to,aby utrzymać zadaną CO.Utrzymać,nie przebić.I to jest jego przewaga nad ecoalem.
    To tak najprościej jak mogłem.
    Ostatnio edytowane przez TwojPan ; 12-09-2014 o 08:33

  4. #20024
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    No to znowu się Novemu naraziłeś tym wpisem
    Herr Wiesław,niech pan nie podgrzewa atmosfery.Nic nikomu nie zamierzam udowadniać. Są ludzie ,z którymi warto poklikać w wybranym temacie -i są tacy z, którymi nie warto.
    I tyle.

  5. #20025

    Domyślnie

    Z tymi "mądrościami" to różnie bywa... Jedne wypływają z niewiedzy, inne z braku doświadczenia, a jeszcze inne z błędnych założeń. Na przykład czytając wypowiedzi kolegów na temat Wesołej i jej spalania w podtrzymaniu, że nie poleży ona na palniku dłużej niż 90-120 minut oraz konfrontując to z moimi ustawieniami, przy których nawet po 180-240 minutach potrafiła odpalić, o czym zresztą pisałem wcześniej, wniosek wyłania się sam, że moja "wesoła" jest tylko z nazwy...
    Ale sporo z Was, czytając mój wpis dotyczący tego zagadnienia , pomyśli zapewne: "co ten Grześ za pie@@ły wypisuje"..
    I nie musi to wcale oznaczać, że nie warto kimś takim poklikać. Prościej wyprowadzić go z błędu
    https://esterownik.pl/device/12171
    https://www.olx.pl/oferta/CID619-IDqyKnd.html
    RBR 11 kW, wyremontowany budynek, 165 m2 pow. mieszk., ściana ceglana 40 cm z pustka pow. ocieplona 6 cm styropianu, poddasze użytkowe, ocieplone 20 cm wełny. Wymiennik cwu z wężownicą - 140 l.

  6. #20026
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał gmaj22 Zobacz post
    Z tymi "mądrościami" to różnie bywa... Jedne wypływają z niewiedzy, inne z braku doświadczenia, a jeszcze inne z błędnych założeń. Na przykład czytając wypowiedzi kolegów na temat Wesołej i jej spalania w podtrzymaniu, że nie poleży ona na palniku dłużej niż 90-120 minut oraz konfrontując to z moimi ustawieniami, przy których nawet po 180-240 minutach potrafiła odpalić, o czym zresztą pisałem wcześniej, wniosek wyłania się sam, że moja "wesoła" jest tylko z nazwy...
    Ale sporo z Was, czytając mój wpis dotyczący tego zagadnienia , pomyśli zapewne: "co ten Grześ za pie@@ły wypisuje"..
    I nie musi to wcale oznaczać, że nie warto kimś takim poklikać. Prościej wyprowadzić go z błędu

    Niestety tak to jest, że gdy jakiś węgiel robi się znany i polecany to nagle połowa sprzedawców twierdzi, że go ma - sprzedają więc ten sam jako dwa lata temu Pieklorz, w tym roku Wesoła itd., bo papier wszystko przyjmie, ba nawet sobie worki z napisami drukują, żeby to uwiarygodnić.

    Zresztą napisy na workach to osobna historia - szczytem było pisanie 25 MJ/kg na workach z ... Komoranami, które mają przecież 19,8 MJ/kg - one nawet ciepła spalania nie mają na tym poziomie [niektórzy sprzedawcy piszą je dużymi literami bo jest wyższe od kaloryczności i też w MJ/kg a nie każdy kupujący zna różnicę].

    A potem zaczynają się wpisy, że jednak ta "Wesoła" aż taka dobra nie jest.


    Teraz masz prawdziwą - daj znać gdy ją sprawdzisz u siebie bo sam jestem ciekaw wyniku, a wcześniej daj znać jak się Kazach spala bo ja go dopiero wieczorem wsypię [w rurze podajnika jeszcze mam Wesołą].
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  7. #20027

    Domyślnie

    Otóż to... "wesoła" Wesołej nierówna . Kazach...w nocy dałem kocioł w tryb "zima" i przy ustawieniach: grupowe 8kW/8kW, krotność 3, z nadmuchem 38%, zadanej 55C, powtórzył cykl zaledwie 10 razy, więc wszelkie wnioski będą obarczonę dużym błędem. Niemniej jednak mogę powiedzieć, że zaobserwowałem rano kilka niedopałków, które pewnie wzięły się z przewęglenia palnika na grupowym przy słabym odbiorze. Praktycznie palnik "aktywowany" jest spadkami temp. c.w.u., kiedy co pół godziny załączy się pompa cyrkulacyjna. A że od kotłown i(i bojlera w niej) jest do domu spory kawałek, dlatego widać wszystko na wykresie
    Od ok. godz. 8:00 kocioł pracuje w trybie ręcznym 3sek/87sek, wiatr 39% i wciąż się odstawia, ale przed chwilą widziałem popiół i jest dużo lepszy; praktycznie nie ma czego w palcach rozgniatać.
    Bardziej wiarygodne będą Twoje testy, ale na konkretny SVER poczekać trzeba, aż zrobi się chłodniej.
    Ostatnio edytowane przez gmaj22 ; 13-09-2014 o 14:23
    https://esterownik.pl/device/12171
    https://www.olx.pl/oferta/CID619-IDqyKnd.html
    RBR 11 kW, wyremontowany budynek, 165 m2 pow. mieszk., ściana ceglana 40 cm z pustka pow. ocieplona 6 cm styropianu, poddasze użytkowe, ocieplone 20 cm wełny. Wymiennik cwu z wężownicą - 140 l.

  8. #20028

    Domyślnie

    Ja w tym i w zeszłym roku kupiłem wesoła od tego samego producenta (worki zmienili bo podobno te się bardziej rzucają w oczy i mają mikro wentylacje) i są obie całkowicie różne. Zeszłoroczną mogłem robić przerwy w podczymaniu po 120minut, a nawet jak zapomniałem przełączyć na automat to odpaliła się po 4 godzinach, tegoroczna dostawa nie wytrzyma więcej niż 60minut. Z racji tego podczymania do grzania CWU w lecie się nie nadaje, bo nie można zejść temperaturą poniżej 50C i dzienne spalanie jest przez to wyższe, przyjdzie zima to porównam różnice w spalaniu. W tegorocznej widać za to że popiołu jest bardzo mało (dobijam już do 70minut pracy pieca i na popielnik nic mi jeszcze nie spadło). Wygląda raczej że zeszłoroczna wesoła musiała być chrzczona.

  9. #20029
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szczudlo
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Posty
    256

    Domyślnie

    Panowie, jak wymieszać węgiel? Wsypać worek jednego potem worek drugiego? Ślimak sam to wymiesza czy jak? Kupiłem jakiś worek najtańszego w castoramie, i nie wiem jak zmieszać go z workiem chwałowice.
    około 150m2 - rbr ekouniwersal 11kW
    https://remote.esterownik.pl:8080/device/1544/

  10. #20030
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczudlo Zobacz post
    Panowie, jak wymieszać węgiel? Wsypać worek jednego potem worek drugiego? Ślimak sam to wymiesza czy jak? Kupiłem jakiś worek najtańszego w castoramie, i nie wiem jak zmieszać go z workiem chwałowice.
    Jak masz tylko worek to dobrze byłoby to przemieszać, rozumiem że chcesz spróbować ?
    Ja masz większą ilość to sypać przemiennie, worek jednego, worek drugiego.
    Paliwo schodzi takim jakby lejem także jak będzie się zapadać będzie się mieszać samo.
    Widzę że szykujesz się na małą wojnę z tym węglem
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  11. #20031
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szczudlo
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Posty
    256

    Domyślnie

    Tak mam tylko worek, miałem nadzieję, że uniknę mieszania węgla w taczkach. Ehh co za życie, no nic ide do piwnicy w białej koszuli . Taka wojna trochę nierówna, wyruchali mnie bez mydła. Miało być pięknie a jest do bani i to drożej niż z retopalem, który problemów nie robił prócz dużej ilości popiołu. Aaa albo będę sypał z dwóch worów na raz
    Ostatnio edytowane przez szczudlo ; 14-09-2014 o 14:13
    około 150m2 - rbr ekouniwersal 11kW
    https://remote.esterownik.pl:8080/device/1544/

  12. #20032
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    No tak też moiżesz bez taczki.
    Przewieś po przeciwnych rogach zasobnika te worki, trachnij delikatnie po rogach i niech się sypie powoli to i się wymiesza.
    Tę koszulę to sobie przebież bo Cię żonka zarypie, hehe

  13. #20033
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    berdnard

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Boszowy
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    433

    Domyślnie

    Witam
    pierwszy raz za mojego żywota zrobiłem zakup czarnego złota prosto z kwk Wesoła -wysuszyłem go na naczepie prawie przez tydzień w msc czerwcu
    jak by coś nie wypaliło z nim to urwe krocze tym co go polecają tutaj

  14. #20034
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Szczudlo nie wiem co to kupiłeś ,ale na pewno to nie są Chwałowice bo biorę go już 4 sezon i problemów z nim nie mam.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  15. #20035
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Minertu wziąłem na próby trochę Chwałowic 5 - 25 prosto z patelni, z pewnego źródła - od kolegi węglarza i też mi kalafiory wyszły. Tym bardziej dziwne, że miesiąc temu nakruszyłem sobie trochę z orzecha Chwałowice i paliło się fajnie, bez koksu. Tylko dość sporo popiołu było - tak ciut poniżej 10%.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  16. #20036

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Szczudlo nie wiem co to kupiłeś ,ale na pewno to nie są Chwałowice bo biorę go już 4 sezon i problemów z nim nie mam.
    Kalafiory mu wyszły bo miał wyczyszczony palnik i dał pełną moc dmuchawy i podawania aby mu nie zgasło. Pokazywał palnik po kilku dniach i było wszystko OK, także nie wiem czemu szuka sobie kolejnych problemów (zakup i mieszanie węgla). Ja też jak wyczyściłem palnik to po załadunku nowej dostawy miałem problem z paleniem i gaśnięciem w podtrzymaniu i po kilku dniach jak palnik się wypełnił i korektach ustawień wszystko powoli wraca do normy.
    Teraz wiem czemu wesoła i wszystkie węgle wysokokaloryczne nie są zalecane do grzania CWU, bo widocznie wcześniejsza dostawa była chrzczona, a ta ma bardzo mało popiołu i duża kaloryczność i niepotrzebnie utrzymuje mi wyższą temperatury spalin.
    Ostatnio edytowane przez Maher ; 14-09-2014 o 18:55

  17. #20037
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pietruch78

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    krakow
    Kod pocztowy
    30-422
    Posty
    212

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Minertu wziąłem na próby trochę Chwałowic 5 - 25 prosto z patelni, z pewnego źródła - od kolegi węglarza i też mi kalafiory wyszły. Tym bardziej dziwne, że miesiąc temu nakruszyłem sobie trochę z orzecha Chwałowice i paliło się fajnie, bez koksu. Tylko dość sporo popiołu było - tak ciut poniżej 10%.
    No to mam teraz zonka
    U mnie Chwalowice 5-25 spalily sie ladnie w fajce , bralem od Bukowskiego z Zabierzowa. Ale bylo tego tylko worek na probe.
    Kurcze cena kusi , ale jak maja byc kalafiory w pozniejszym okresie jak na twoich fotkach to niestety kwestia zakupu wiekszej ilosci daje do myslenia

  18. #20038
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Kalafiory mu wyszły bo miał wyczyszczony palnik i dał pełną moc dmuchawy i podawania aby mu nie zgasło. Pokazywał palnik po kilku dniach i było wszystko OK, także nie wiem czemu szuka sobie kolejnych problemów (zakup i mieszanie węgla). Ja też jak wyczyściłem palnik to po załadunku nowej dostawy miałem problem z paleniem i gaśnięciem w podtrzymaniu i po kilku dniach jak palnik się wypełnił i korektach ustawień wszystko powoli wraca do normy.
    Teraz wiem czemu wesoła i wszystkie węgle wysokokaloryczne nie są zalecane do grzania CWU, bo widocznie wcześniejsza dostawa była chrzczona, a ta ma bardzo mało popiołu i duża kaloryczność i niepotrzebnie utrzymuje mi wyższą temperatury spalin.

    Za każdym razem gdy testuję nowy węgiel czyszczę palnik [wybieram popiół z palnika aż do ślimaka] i potem nie mam problemów z nie gaśnięciem, paleniem itp. - to kwestia ustawień - oczywiście pełnej mocy dmuchawy nie daję bo i po co.

    U mnie przy Wesołej spaliny mają ok. 80*C a mała ilość popiołu i szybkie wypalanie powoduje tylko skrócenie czasu podtrzymania do 20 minut.

    Wiem, że mam inny palnik bo PPS 25, lecz czy inni użytkownicy RBR mają tak samo jak u Ciebie ?
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  19. #20039
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał berdnard Zobacz post
    Witam
    pierwszy raz za mojego żywota zrobiłem zakup czarnego złota prosto z kwk Wesoła -wysuszyłem go na naczepie prawie przez tydzień w msc czerwcu
    jak by coś nie wypaliło z nim to urwe krocze tym co go polecają tutaj
    Oj tam oj tam nie strasz gdy nie wiesz czy będziesz w stanie dotrzymać słowa
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  20. #20040

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Za każdym razem gdy testuję nowy węgiel czyszczę palnik [wybieram popiół z palnika aż do ślimaka] i potem nie mam problemów z nie gaśnięciem, paleniem itp. - to kwestia ustawień - oczywiście pełnej mocy dmuchawy nie daję bo i po co.

    U mnie przy Wesołej spaliny mają ok. 80*C a mała ilość popiołu i szybkie wypalanie powoduje tylko skrócenie czasu podtrzymania do 20 minut.

    Wiem, że mam inny palnik bo PPS 25, lecz czy inni użytkownicy RBR mają tak samo jak u Ciebie ?
    To jak rozwiązujesz problem gdy nie masz odbioru ciepła (grzejesz tylko CWU + podczymanie), na palniku masz czysty węgiel który rozpalasz i spalony węgiel spada ci na dno palnika (mało popiołu) i zapada się żar i podawanie nowej dawki jest po niżej nadmuchu. U mnie po 5 dniach dopiero popiół
    się uzbierał na tyle aby utrzymywał żar na powierzchni palnika. Wcześniej nigdy nie miałem z tym problemu gdy miałem duży odbiór ciepła i paliłem gorszymi jakościowo węglami (zwiększone podawanie - mniejsza kaloryczność i więcej popiołu)

Strona 1002 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony