dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 1003 z 1421
Pokaż wyniki od 20.041 do 20.060 z 28404
  1. #20041
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Z chwałowicami nigdy nie miałem problemów a zwłaszcza obecnie na spalaniu grupowym. Po powrocie zasypię jeszcze wesołą. Piec nieoczyszczony od mojego wyjazdu (6.09). Palnika nigdy nie czyszczę po zmianie opału. Generalnie wesoła dość szybko się koksuje.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  2. #20042
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Zapomniałem dodać ,że teraz mam gotową mieszankę chwałowic z pieklorzem.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  3. #20043

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Z chwałowicami nigdy nie miałem problemów a zwłaszcza obecnie na spalaniu grupowym. Po powrocie zasypię jeszcze wesołą. Piec nieoczyszczony od mojego wyjazdu (6.09). Palnika nigdy nie czyszczę po zmianie opału. Generalnie wesoła dość szybko się koksuje.
    U mnie jak zmniejszyłem nadmuch to wszystko dopala się na pył i nic się nie koksuje i palnika też nie czyszczę tylko wcześniej mi się wypaliło niż przewidywałem i jak już wygasł to wyczyściłem resztki popiołu z palnika.

  4. #20044
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    berdnard

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Boszowy
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    433

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Oj tam oj tam nie strasz gdy nie wiesz czy będziesz w stanie dotrzymać słowa
    Witam
    z kwk wesoła 25-30 lat wstecz-to był towar, popiołek wyglądal jak z oryginalnych papierochów marlboro
    przewiozłem kope tysięcy ton w tamtych latach
    niestety trza miec szczęście trafic w danym dniu aby trafic na dobrą ścianę-pokład
    napiszę co jest wart te moje czarne złotko z wesołej-jaka jest różnica z kop. piast -ziemowit bo tylko dotychczas z nich korzystałem
    zdrówka

  5. #20045
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał berdnard Zobacz post
    Witam
    z kwk wesoła 25-30 lat wstecz-to był towar, popiołek wyglądal jak z oryginalnych papierochów marlboro

    zdrówka
    Hej Rajmund
    Kiedyś Marlboro tez było inne,teraz jest z niego popiół jak z najgorszego węgla
    Lecisz teraz na SPP?Jakim opałem karmisz palnik?Jak tam Wasze testy ecoala?
    Pozdrawiam.

  6. #20046
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    To jak rozwiązujesz problem gdy nie masz odbioru ciepła (grzejesz tylko CWU + podczymanie), na palniku masz czysty węgiel który rozpalasz i spalony węgiel spada ci na dno palnika (mało popiołu) i zapada się żar i podawanie nowej dawki jest po niżej nadmuchu. U mnie po 5 dniach dopiero popiół
    się uzbierał na tyle aby utrzymywał żar na powierzchni palnika. Wcześniej nigdy nie miałem z tym problemu gdy miałem duży odbiór ciepła i paliłem gorszymi jakościowo węglami (zwiększone podawanie - mniejsza kaloryczność i więcej popiołu)
    Gdy się zapadnie żar nawet z 2-3 cm to tragedii nie ma i przy pierwszym cyklu pracy ilość popiołu jest już wystarczająca ,ale ja mam pps 25 z mniejszą gardzielą niż ekoenergia.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  7. #20047
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał berdnard Zobacz post
    Witam
    z kwk wesoła 25-30 lat wstecz-to był towar, popiołek wyglądal jak z oryginalnych papierochów marlboro
    przewiozłem kope tysięcy ton w tamtych latach
    niestety trza miec szczęście trafic w danym dniu aby trafic na dobrą ścianę-pokład
    napiszę co jest wart te moje czarne złotko z wesołej-jaka jest różnica z kop. piast -ziemowit bo tylko dotychczas z nich korzystałem
    zdrówka
    U mnie popiół wygląda jak z papierosa - zobacz filmiki z pracy palnika, które niedawno wrzucił kolega i popiół na kołnierzu palnika

    Wpis #38

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ogroszek/page2
    Ostatnio edytowane przez SUSPENSER ; 15-09-2014 o 20:15
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  8. #20048

    Domyślnie

    To mój pierwszy post, także witam wszystkich serdecznie.

    Chciałbym się zapytać o to gdzie mogę znaleźć instrukcję obsługi do kotła RBR?
    Przymierzam się do wymiany kotła i od paru tygodni śledzę wątki i czytam informacje dostępne w sieci. Podjąłem już decyzję, że chcę mieć piec z podajnikiem. Pytanie tylko który.

    Jednym z głównych kandydatów jest RBR 12kW. Niestety nie mogę nigdzie znaleźć szczegółowych informacji dotyczących tego kotła (nie licząc tego forum), a chciałbym się o nim jak najwięcej dowiedzieć przez kupnem. Jednak 20531 postów w temacie RBR przekracza moje fizyczne możliwości - nie jestem w stanie się przez wszystkie posty przebić. A zdążyłem zauważyć, że ktoś z użytkowników taką instrukcję miał i podsyłał na priva. Także, jeśli ktoś z Was posiada to poprosiłbym o przesłanie - będę wdzięczny

    Pozdrawiam,
    fosfor

  9. #20049

    Domyślnie

    Ten kocioł jest jedną wielką ściemą i tajemnicą. Niczego się nie dowiesz na stronie producenta. i rzekomo ma jakieś badania (bardzo tajemnicze), bo nikomu nie wolno ich udostępniać. Bardzo drogi , garażowy kocioł - mocno się zastanów nad tym wyborem. Zobacz sobie Scam-a z dobrym palnikiem i SPP do sterowania. Zostanie Ci sporo kasy w kieszeni i zadowolenie z zakupu.

  10. #20050
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztof7 Zobacz post
    Ten kocioł jest jedną wielką ściemą i tajemnicą. Niczego się nie dowiesz na stronie producenta. i rzekomo ma jakieś badania (bardzo tajemnicze), bo nikomu nie wolno ich udostępniać. Bardzo drogi , garażowy kocioł - mocno się zastanów nad tym wyborem. Zobacz sobie Scam-a z dobrym palnikiem i SPP do sterowania. Zostanie Ci sporo kasy w kieszeni i zadowolenie z zakupu.
    Czyli użytkownicy tego kotła Twoim zadaniem to też wielka ściema?
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  11. #20051

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztof7 Zobacz post
    Ten kocioł jest jedną wielką ściemą i tajemnicą. Niczego się nie dowiesz na stronie producenta. i rzekomo ma jakieś badania (bardzo tajemnicze), bo nikomu nie wolno ich udostępniać. Bardzo drogi , garażowy kocioł - mocno się zastanów nad tym wyborem. ,,,,
    Raczej na garaż mi to nie wygląda https://www.google.pl/maps/place/Kolejowa+1,+22-650+%C5%81aszcz%C3%B3w/@50.530845,23.7270272,179m/data=!3m1!1e3!4m2!3m1!1s0x4724bc2791d4fc47:0x88abe 07a2d5dac9b ,

    https://www.google.pl/maps/@50.5312095,23.7273634,3a,75y,169.2h,89.95t/data=!3m4!1e1!3m2!1s9zWLHSNhOkSkK6GmHk0T_w!2e0 .

    Sam osobiście widziałem zaplecza kilku "bardziej znanych" producentów kotłów. Dobrze, że gotowe produkty oglądamy tylko w sklepach i na kolorowych folderach.
    Andrzej

    Słucham Radia Wnet http://wnet.fm/

  12. #20052

    Domyślnie

    Z jednej strony nie najlepiej świadczy o firmie, że ciężko znaleźć informacje o danym produkcie, ale z drugiej, patrząc na ilość użytkowników tego kotła, coś w nim musi być, skoro nie ma o nim informacji, a jest tak popularny. Nie czytałem wszytkich postów na forum, ale z tych co do tej pory zdążyłem to wydaje mi się, że większość użytkoników była zadowolona.(?)
    Ale dzięki za info, Scam-a też wezmę pod uwagę przy wyborze. Przyznam szczerze, że do tej pory myślałem tylko o Ogniwo Eko Plus i RBR

  13. #20053

    Domyślnie

    Cytat Napisał fosfor Zobacz post
    To mój pierwszy post, także witam wszystkich serdecznie.

    Chciałbym się zapytać o to gdzie mogę znaleźć instrukcję obsługi do kotła RBR?

    fosfor
    Faktycznie jak się nie umie szukać to się nie znajdzie, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę "rbr ekouniwersla instrukcja obsługi" i na pierwszej stronie już kilak jest. Szybciej niż pisanie dla samego pisania Życie trzeba sobie ułatwiać a nie utrudniać, chociaż trafiając na to forum wybierasz to drugie.

    Pozdrawiam

  14. #20054

    Domyślnie

    Cytat Napisał CooleR`ek Zobacz post
    Faktycznie jak się nie umie szukać to się nie znajdzie, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę "rbr ekouniwersla instrukcja obsługi" i na pierwszej stronie już kilak jest. ,,,,
    CooleR`ek jeżeli można spytać, jakiej przeglądarki i wyszukiwarki używasz, bo ja wpisując "rbr ekouniwersal instrukcja obsługi" nie mogę nic znaleźć.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej_M_ ; 16-09-2014 o 17:42
    Andrzej

    Słucham Radia Wnet http://wnet.fm/

  15. #20055

    Domyślnie

    Cytat Napisał CooleR`ek Zobacz post
    Faktycznie jak się nie umie szukać to się nie znajdzie, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę "rbr ekouniwersla instrukcja obsługi" i na pierwszej stronie już kilak jest. Szybciej niż pisanie dla samego pisania Życie trzeba sobie ułatwiać a nie utrudniać, chociaż trafiając na to forum wybierasz to drugie.

    Pozdrawiam

    Jakbym znalazł wcześniej to bym nie pytał na forum.
    Poza tym masz literówkę - "ekouniwersla" - więc ciekawe co za instrukcję znalazłeś.

  16. #20056

    Domyślnie

    Cytat Napisał fosfor Zobacz post
    Jakbym znalazł wcześniej to bym nie pytał na forum.
    Poza tym masz literówkę - "ekouniwersla" - więc ciekawe co za instrukcję znalazłeś.
    Jak cię interesuje moja stara którą mam jak kupiłem kocioł to mogę ci podesłać. Kocioł kupiłem w grudniu 2011 a DTR jest chyba z 2012.
    Podaj adres na PW to wyślę.


    PS
    Poszło.
    Ostatnio edytowane przez zbigmaz01 ; 16-09-2014 o 17:46

  17. #20057

    Domyślnie

    Cytat Napisał CooleR`ek Zobacz post
    Faktycznie jak się nie umie szukać to się nie znajdzie, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę "rbr ekouniwersla instrukcja obsługi" i na pierwszej stronie już kilak jest. Szybciej niż pisanie dla samego pisania Życie trzeba sobie ułatwiać a nie utrudniać, chociaż trafiając na to forum wybierasz to drugie.

    Pozdrawiam
    Google produkuje rbr-a czy instalko? Wygląda, że google jest producentem kotła. Na stronie instalko same slogany reklamowe niczym nie podparte.
    " RBR EKOUNIWERSAL - stalowy kocioł wodny centralnego ogrzewania produkowany przez naszą firmę wyposażony jest w najlepsze na rynku rozwiązania służące efektywnemu spalaniu paliw stałych. Świadczy o tym certyfikat na“znak bezpieczeństwa ekologicznego” w najwyższej klasie “A” wydany przez niezależną jednostkę certyfikującą (Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu). Oznacza to, że należy on do grupy urządzeń o najniższej emisji szkodliwych dla środowiska związków, a także charakteryzuję się wysoką sprawnością. - slogan niczym nie potwierdzony
    zużycie węgla o 40% mniejsze niż w tradycyjnych kotłach


    niska emisja zanieczyszczeń do atmosfery potwierdzona Świadectwem na Znak Bezpieczeństwa Ekologicznego - nikt nie widział, a jeśli rzekomo widział to nie wolno pokazywać..... sic...

    Żadnych informacji potwierdzonych dokumentem i oczywiście brak DTR. JEDNA WIELKA TAJEMNICA ???? !!!!!

    Ilu jeszcze frajerów da się skusić na ten cud techniki garażowej ?????
    wymiennik wykonany ze stali o podwyższonych parametrach - o nikomu nie znanych parametrach zastosowanej stali


    CUDA PANIE CUDA .

  18. #20058
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    A kolega Krzysztof to w końcu kupił RBRa czy przyszedł sobie podnieść swoje ego na forum ?
    Udajesz że tak dużo wiesz ale też żadnych faktów.
    Jak Ci już pisałem jakiś czas temu jesteś tylko krzykaczem, pewnie z konkurencji.
    Dziwne że cały rok Cię nie było na forum a teraz jak się sezon zaczyna to uaktywniłeś się na forum.
    Szlak trafia że od Bałki co dzień kurier podjeżdża po kotły a u Ciebie wszystko stoi ?

  19. #20059
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Nawiązując do postu Karoki, ciekawe kiedy BBE się pojawi ?

  20. #20060
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    On tu jest cały czas
    Jak już to jeszcze kalia brakuje, chyba taki miał nick, będzie komplet i już się niczego tu nikt nie dowie.

Strona 1003 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony