dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 12 z 1421
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 28404
  1. #221
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sipus31
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Kod pocztowy
    43-502
    Posty
    250

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Gdybym nie sprawdził to bym nie polecił.Byłem wczoraj u niego i nie podoba mi się popiół.
    Obniżenie mocy dmuchawy mogło by zapobiec powstawaniu szlaki w takich ilościach.
    sipus cyknij tylko fotkę tego czegoś co masz w taczce i pokaż.
    ok.zrobie fotke jutro

  2. #222
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał sipus31 Zobacz post
    ok.zrobie fotke jutro
    Baterie ładujesz w aparacie?
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  3. #223
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sipus31
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Kod pocztowy
    43-502
    Posty
    250

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Baterie ładujesz w aparacie?
    Hehe.Kurcze zagoniony bylem caly dzien,postaram sie szybko nadrobic zaleglosci.

  4. #224
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sipus31
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Kod pocztowy
    43-502
    Posty
    250

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	popiol 111.JPG
Wyświetleń:	384
Rozmiar:	41,6 KB
ID:	87685
    Tak wyglada popiol.

  5. #225

    Domyślnie

    Ale masz paskudny eko....

  6. #226
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Wygląda jak lawa wulkaniczna

  7. #227
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar S76
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    171
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Sipus31,
    sugeruję sprawdzenie poprawności osadzenia korony palnika. U mnie podczas wygrzewania wylewek tworzyły się podobne spieki i to nie na Retopalu ale na lepszym groszku "Iskra". Okazało się, że w korpusie palnika był niewielki żeliwny nadlew, który uniemożliwiał poprawne osadzenie korony. Tłumacząc obrazowo - korona wchodziła o ~1 cm za płytko i nawet bardzo gruba warstwa silikonu nie była w stanie tego uszczelnić. Nadlewu prawdopodobnie nigdy bym nie wykrył gdyby nie to, że po osadzeniu korony na sucho wyczułem jej lekkie "kołysanie". Po usunięciu tego nadlewu i poprawnym osadzeniu korony na silikonie jest o niebo lepiej, choć spieków całkowicie nie udało mi się wyeliminować.
    Ja także palę retopalem z Piasta kupionym u pośrednika (jak się później okazało złodzieja i kombinatora), tak więc jeżeli kupowałeś bezpośrednio, Twój retopal nie powinien być gorszy od mojego.

  8. #228

    Cool

    Testy groszku zrobione... karoka miałeś rację, wielkie gówno strasznie duże spieki koksowe powstają. Tak na marginesie... ile kosztuje analiza takiego groszku w instytucie w Zabrzu?? Czy ktoś kiedyś sądził się o tonę ekogroszku?

  9. #229
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał fabio197812 Zobacz post
    Testy groszku zrobione... karoka miałeś rację, wielkie gówno strasznie duże spieki koksowe powstają. Tak na marginesie... ile kosztuje analiza takiego groszku w instytucie w Zabrzu?? Czy ktoś kiedyś sądził się o tonę ekogroszku?
    Drogo, sprawa nie warta zachodu. Najlepiej kupić ze 2 worki i sprawdzić przed zakupem większej ilości.
    Najbezpieczniejszy sposób żeby nie wpakować się w jakieś wiecie co

  10. #230

    Domyślnie

    Mój RBR pewnie już się spawa niestety muszę poczekać do maja ,zazdroszczę wszystkim użytkownikom RBR i życzę Wesołych Swiąt
    Ostatnio edytowane przez marcinraven ; 04-12-2011 o 16:57

  11. #231
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sipus31
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Kod pocztowy
    43-502
    Posty
    250

    Domyślnie

    No ja dzis testowalem system powiadomien sms,dosypalem sobie wegla wczoraj ale nie zmienialem ustawien czasu pracy podajnika,teoretyczny zasyp zasobnika mial byc dzis o godz 19:41 i ku mojej radosci dokladnie o tej godzinie przyszedl sms ze sobnik pusty ,takze system dziala,szczytem marzen byloby jeszcze powiadomienie o zerwanej zawleczce (zaraz po fakcie) bo juz 2 razy dotknela mnie ta przypadlosc,
    Druga sprawa wgralem uaktualnienie,zmniejszylem moc dmuchawy o 1 % , i ustawilem kociol jako 17 kw ,(wczesniej byl chyba 25 nie wiem czemu) i ku mojemu zdziwieniu po otwarciu drzwiczek widac tylko male spieki,nie chce zapeszac bo kociolek idzie teraz na minimalnych ustawieniach,zawor 4d mocno skrecony ale chyba jest spora poprawa.

  12. #232

    Domyślnie

    taaa a sms- o schłodzonym piwie w zasobniku ustawiłes????

  13. #233
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sipus31
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Kod pocztowy
    43-502
    Posty
    250

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    taaa a sms- o schłodzonym piwie w zasobniku ustawiłes????
    Tak ale po pierwsze lepiej w lodowce a po drugie to bylby sms od zony hehe

  14. #234
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Hej sipus, tylko cię zabrakło na chwilę i temat zamarł.
    Chyba jest tak dobrze że użytkownicy RBRka nie mają o czym pisać.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  15. #235
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sipus31
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Kod pocztowy
    43-502
    Posty
    250

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Hej sipus, tylko cię zabrakło na chwilę i temat zamarł.
    Chyba jest tak dobrze że użytkownicy RBRka nie mają o czym pisać.
    Chyba tak. Jak co to jest jeszcze bratnie forum i chyba duzo osob z niego korzysta z samego faktu sterownika ecoal.

  16. #236
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar keteimj
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    SITANIEC - KOLONIA
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    420

    Domyślnie RBR 17kW - nie ma jak fasola

    Witam wszystkich użytkowników RBR-ów

    Jestem posiadaczem od początku września RBR 17kW dwufunkcyjny z produkcją ciepłej wody.
    Mój domek to około 100m2 ocieplony syropian 15cm frez oganika platinum strop teriva ocieplenie 10cm.
    Instalcja 60 żeberek z termoregulatorami + łazienka oraz na w ponad połowie powierzchni podłogówka 4pętle w części dublująca kaloryfery
    Od początku zakładałem, że będę palił peletem i inną biomasą. Piec montowany przez firmę INSTALCO
    Powiem tak od początku przetestowałem kilka rodzajów ekogroszku różnej maści ten po 17zł z groszem za worek z CASTORAMY i ten po 26zł oraz inne ale powiem tak pomimo znacznej różnicy cen to aż tak wielkiej różnicy nie widziałem w ilości popiołu i spiekach ale nie będę sie w tej kwestii autorytatywnie wypowiadał bo były to nieduże ilości spalonego węgla ok 50 do 100kg przy tym jak to na początku majstrowanie przy ustawieniach.
    Najlepiej szło jak miałem mieszankę pellet 8mm z groszkiem.
    No i zakupiłem 3T pelletu 6mm 730zł tona + transport =800zł/T.
    Sam pellet pali się bardzo dobrze po spaleniu pozostaje pyłek jak mąka można go odkurzyć odkurzaczem i nie powiem że o tym od początku nie myślałem natomiast co do kaloryczności tego paliwa to już gorzej bo piec żeby złapać odpowiednią temperaturę musi nieźle powalczyć no i przedmuchać trochę tego towaru w okresie gdzie paliłem samym pelletem szło ok 20-40kg /doba oczywiście tego zużycia u mnie nie można brać dokładnie bo był czas jakiś zanim zamknąłem klatkę schodową na strych później założyłem uszczelki do drzwi wejściowych no i wiadomo zużycie ciepłej wody.
    Przy piecu dwufunkcyjnym użycie ciepłej wody w większej ilości kąpiel – wanna powoduje dość szybki spadek temperatury CO i teraz żeby to piec odrobił to trzeba żeby trochę powalczył na samym pelecie ciężko się podnosi i tak jak dla mnie to te 17kW jest tak na styk wszystko zależy od korzystania, ale na razie jeszcze temperatur -20*nie było.
    Poza tym kilka razy przy paleniu pelletem miałem zerwaną zawleczkę, a to dlatego że gwałtownie rosła temperatura podajnika i zamontowany strażak zalewał pellet w ślimaku który pęczniał i blokował ślimak.
    W tej chwili strażak mam zamknięty zgodnie z zaleceniem instalatora –tylko raz był alarm zapłon paliwa ale nie było tak źle byłem w pobliżu pieca i szybko zagadnienie opanowane.
    Obecnie od miesiąca palę Pellety + odpady fasoli i to jest to pomimo że tworzą się spieki to tym się nie przejmuję bo piec pracuje stabilniej nie ma skoków temperatury podajnika , po dwóch tygodniach palenia oczyściłem piec i popielnik było wszystkiego dwie szuflady z popielnika razem z tym co wymiotłem z pieca i z czystym sumieniem mogłem rozsypać to na działce.
    Jutro jadę po fasolę bo mi się skończyła ma być po 250zł/T wcześniej miałem 200kg za free.
    Dwa dni idzie sam Pellet i znów są skoki temperatury podajnika powyżej 60* nie wiem dlaczego tylko się domyślam.
    Na zdjęciach moja kotłownia i piec w czasie pracy przed czyszczeniem i paliwo.

    Pozdrowienia dla Pana Daniela B - i delikatnie przypominam o sobie

    Jak na początek to tyle bo zraz jakas nowela wyjdzie

    https://esterownik.pl/remote/631
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	44.jpg
Wyświetleń:	384
Rozmiar:	38,6 KB
ID:	89229   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11.jpg
Wyświetleń:	440
Rozmiar:	31,0 KB
ID:	89230   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	22.jpg
Wyświetleń:	386
Rozmiar:	36,7 KB
ID:	89231   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	33.jpg
Wyświetleń:	368
Rozmiar:	37,2 KB
ID:	89232  

  17. #237

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Hej sipus, tylko cię zabrakło na chwilę i temat zamarł.
    Chyba jest tak dobrze że użytkownicy RBRka nie mają o czym pisać.
    Mają, mają tylko nie potrafią się zebrać Dziwną rzecz zaobserwowałem, mianowicie przy paleniu "ekogroszkiem nr1 w Polsce" firmy Prestige ( pisałem już wcześniej że wielkie gó..... 0% spiekalności, 29kj wartość opałowa, 3% popiołu) uzyskuję bardzo niskie temp spalin 45-60stopni, groszek strasznie się koksuje (mógłbym produkcję koksu otworzyć i to całkiem dobrego i jakoś z tym bym się pogodził, tylko że strasznie dużo skroplin wytrąca mi się w kanale wylotowym i tam gdzie się kończy kolano regulowane od pieca po prostu sobie kapie na śliczną nierdzewkę Wcale nie jest tego mało mam tam podstawiony pojemnik z którego skropliny przelewam sobie do butelki ... po 4 dniach jest tego z 200ml. Po zasypaniu podajnika groszkiem "marketowym" ( spiekalność nie podana, 26kj wartość spalania?, 6-9% popiołu) temp spalin oscyluje w granicach 55-78stopni skroplin zero... nawet jednej malutkiej kropelki nie ma. Oczywiście ustawienia pieca i uruchomione kaloryfery są porównywalne. Dodam jeszcze że wilgotność opału również jest porównywalna.. raczej suchy. Czy to że na "ekogroszku nr 1" robi się koks i jest niska temp spalin może świadczyć o jego wysokiej energetyczności??
    Ps. Witam serdecznie kolegę keteimj.

  18. #238
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Te skropliny są powodem niskiej temp. spalin.
    fabio z racji tego czym się obecnie zajmuję nie przystoi mi wypowiadać się na temat firmy Prestige.
    Chwalą się tym że sprzedają eko z K.J i jest on numerem 1 ale którym numerem on jest to ci nie powiem bo nie wiem. Mogę ci powiedzieć że jeśli jest to faktycznie eko z K.J. to powinien być to dobry węgiel bo miałem taki, nawet jeszcze mam chyba kilka worków.
    Ładnie się wypala, nie tworzy żadnych spieków kaloryczność średnia bo bliżej mu do 24 jak do 29MJ/kg.
    Koledzy już pisali jaka jest historia powstania tej firmy i jak poszperasz w innych pokrewnych tematach to kiedyś się natkniesz na takie info.

  19. #239

    Domyślnie

    No więc chyba będę musiał odszczekać to co napisałem o eko nr1... po wgraniu softu 0.2.9.9 i ustawieniu korekty dmuchawy w grzaniu na +5% spieki koksowe całkowicie zniknęły sadzy nie ma prawie wcale, popiołu też niewiele pojawiły się za to spieki żużlowe, ale nie jest ich za dużo. W porównaniu do tego co było to słoneczny dzień do najczarniejszej nocy Szczerze mówiąc to sam już nie wiem czy trafiłem na kilka worków jakiegoś syfu czy to zasługa korekty dmuchawy. Czas pokaże. Dzisiaj zmniejszyłem korektę na +3% i będę testował dalej W tej chwili jestem ogromnie zdziwiony że taki mały banał +/-5% sprawił tak ogromną różnicę. Chylę czoła przed całą ekipą zaangażowaną w projekt ecoal bo robi kawał dobrej roboty.

  20. #240
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar S76
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    171
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Witaj keteimj!

    Bardzo fajnie, że opisujesz swoje doświadczenia ze spalania biomasy. Ja także zakupiłem RBR-a z myślą o docelowym spalaniu biomasym jednakże na pierwszy sezon grzewczy zakupiłem 3,5 tony węgla. Obecnie testuję współspalanie węgla ze zgranulowanymi otrębami pszennymi.
    U mnie także, nawet na czystym groszku, występują skoki temperatury podajnika o 10 - 20 stopni C. Temperatura podajnika wzrasta zawsze w momencie "odstawienia" kotła. Z tym, że przy groszku raczej nie grozi to zapłonem paliwa w zasobniku. Przypuszczam, że przy spalaniu czystej biomasy bezpieczniej byłoby zaktualizować soft do wersji co najmniej 0.2.9.1 i zdecydowanie zmniejszyć czas postoju podajnika w podtrzymaniu (10 - 15 minut ?).
    Bardzo ciekawe jest to, że dodając odpady z fasoli ustabilizowałeś temperaturę podajnika, Jedyne wytłumaczenie, które przychodzi mi na myśl, jest takie, że ślimak kruszy fasolę na drobne kawałki, które wypełniają puste przestrzenie pomiędzy granulami pelletu i w ten sposób "uszczelniają" porcję paliwa w podajniku.
    Czy w okresie letnim także planujesz spalać czystą biomasę?

    Pozdrawiam

Strona 12 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony