dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 502 z 1421
Pokaż wyniki od 10.021 do 10.040 z 28404
  1. #10021
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    neujan

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Oščadnica
    Kod pocztowy
    02-301
    Dzielnica
    Slowacja
    Posty
    51

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Chcę zapytać, czy u kogoś pracuje RBR w systemie grawitacyjnym? Nie robi to problem piecu?

  2. #10022

    Domyślnie

    Cytat Napisał neujan Zobacz post
    Witam wszystkich. Chcę zapytać, czy u kogoś pracuje RBR w systemie grawitacyjnym? Nie robi to problem piecu?
    U mnie pracuje "polowicznie" grawitacyjnie Tzn. podgrzewanie c.w. jest grawitacyjno-pompowe, pompa wlacza sie b.sporadycznie. Ale wymiennik c.w. mam praktycznie 1.5 m od kotla, wiec strat niemalze nie ma. Pomyslalem sobie, ze taka opcja jest lepsza niz ustawianie opcji cwu+mieszajaca na sterowniku.
    https://esterownik.pl/device/12171
    https://www.olx.pl/oferta/CID619-IDqyKnd.html
    RBR 11 kW, wyremontowany budynek, 165 m2 pow. mieszk., ściana ceglana 40 cm z pustka pow. ocieplona 6 cm styropianu, poddasze użytkowe, ocieplone 20 cm wełny. Wymiennik cwu z wężownicą - 140 l.

  3. #10023
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    edgar184

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Wilków / Kraków
    Posty
    161

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Nie wiem czy Ci odpowiada co jest teraz ?
    Widzę że masz ustawioną temp. pokojową na 20 stopni w tej chwili masz 24.
    Aby korzystać z czujnika pokojowego trzeba w ustawieniach zaawansowanych przestawić tryb pompy CO dla reg. wewnętrznego w pozycję "wyłączona" bądź "cykliczna"
    Ustawiają czasy cykli.
    Jesli na palniku jest ok to nic więcej nie grzebać.
    Witajcie.
    Odpowiada i to bardzo.
    Pytam czy można coś jeszcze zmienić, bo zawsze coś można zmienić . ( tzn. według mnie spalać mniej .
    Pompę co i cwu mam włączoną na stałe, bo wydaje mi się że piec chodzi stabilniej.
    Ale jest ok, w domu ciepło, cieplej niż nastawione, bo podłogówki śmigają, na minimum, a kaloryfery i tak są zimne bo są głowice.
    A jak mi potrzeba gdzieś cieplej to po prostu odkręcam głowice.
    A i tak przełączam przez dzień na tryb lato bo za gorąco od tych podłogówek.
    Na palniku, wg.mojej skromnej jeszcze wiedzy wszystko jest ok.
    Do kotłowni nie chodzę, piec oglądam na tv, lapku, i komorce, czego chcieć więcej?? Chyba tylko tańszego eko.

  4. #10024

    Domyślnie

    @edgar184

    Zagladalem na Twoj wykres i rzuca sie w oczy temperatura spalin.... masz rozkalibrowany czujnik?
    https://esterownik.pl/device/12171
    https://www.olx.pl/oferta/CID619-IDqyKnd.html
    RBR 11 kW, wyremontowany budynek, 165 m2 pow. mieszk., ściana ceglana 40 cm z pustka pow. ocieplona 6 cm styropianu, poddasze użytkowe, ocieplone 20 cm wełny. Wymiennik cwu z wężownicą - 140 l.

  5. #10025
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał edgar184 Zobacz post
    Witajcie.
    Odpowiada i to bardzo.
    Pytam czy można coś jeszcze zmienić, bo zawsze coś można zmienić . ( tzn. według mnie spalać mniej .
    Pompę co i cwu mam włączoną na stałe, bo wydaje mi się że piec chodzi stabilniej.
    Ale jest ok, w domu ciepło, cieplej niż nastawione, bo podłogówki śmigają, na minimum, a kaloryfery i tak są zimne bo są głowice.
    A jak mi potrzeba gdzieś cieplej to po prostu odkręcam głowice.
    A i tak przełączam przez dzień na tryb lato bo za gorąco od tych podłogówek.
    Na palniku, wg.mojej skromnej jeszcze wiedzy wszystko jest ok.
    Do kotłowni nie chodzę, piec oglądam na tv, lapku, i komorce, czego chcieć więcej?? Chyba tylko tańszego eko.
    No to mniej-więcej tak ma to wyglądać
    Pozdrawiam i dobrej nocki życzę wszystkim.

  6. #10026
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    edgar184

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Wilków / Kraków
    Posty
    161

    Domyślnie

    Cytat Napisał gmaj22 Zobacz post
    @edgar184

    Zagladalem na Twoj wykres i rzuca sie w oczy temperatura spalin.... masz rozkalibrowany czujnik?
    Tak, każdy kto patrzy na wykresy tak mòwi. Na dniach postaram się je skalibrowac..

  7. #10027
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał gmaj22 Zobacz post
    Wczoraj zmienilem z automatu na grupowe. Zaczalem od nadmuchu 40 % dla 8kW, ale histogram pokazal, ze za duzy nadmuch byl. Jeszcze wczoraj wieczorem zmniejszylem na 38%, slupki histogramu przeszly bardziej na srodek, ale dzis zauwazylem, ze temperatura spalin jest znacznie wyzsza od temp c.o. ( pila ma za duze zeby ). Zmniejszylem jeszcze bardziej do 36% (taki nadmuch byl wczesniej na automacie- do niedzieli rano wlacznie). Czy dobrze rozumuje, ze za mocno wialo i zbyt wiele w komin. Niestety wszystko robie teraz na odleglosc, podpierajac sie wykresami i histogramem. Popiol sprawdze dopiero pod koniec tygodnia. Prosze bardziej doswiadczonych kolegow o spojrzenie na moj sterownik i sugestie, co jeszcze mozna zmienic?
    Jesteśmy w okresie przejściowym. Histgram tylko pomaga,nie jest wyrocznią.Zaczekaj aż cykle będą płynne.Czyli powtarzalne.Można wtedy cosik z wykresów wyczytać
    Lepiej mocniej dmuchać,niż mniej.Nadmuch 36% można prowadzić w manualu,w grupowym nie.

  8. #10028
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał edgar184 Zobacz post
    Tak, każdy kto patrzy na wykresy tak mòwi. Na dniach postaram się je skalibrowac..
    Pamiętaj,że kalibruje się w temp.pracy czujnika

  9. #10029
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał edgar184 Zobacz post
    Witajcie.
    Odpowiada i to bardzo.
    Pytam czy można coś jeszcze zmienić, bo zawsze coś można zmienić . ( tzn. według mnie spalać mniej .
    Pompę co i cwu mam włączoną na stałe, bo wydaje mi się że piec chodzi stabilniej.
    Ale jest ok, w domu ciepło, cieplej niż nastawione, bo podłogówki śmigają, na minimum, a kaloryfery i tak są zimne bo są głowice.
    A jak mi potrzeba gdzieś cieplej to po prostu odkręcam głowice.
    A i tak przełączam przez dzień na tryb lato bo za gorąco od tych podłogówek.
    Na palniku, wg.mojej skromnej jeszcze wiedzy wszystko jest ok.
    Do kotłowni nie chodzę, piec oglądam na tv, lapku, i komorce, czego chcieć więcej?? Chyba tylko tańszego eko.
    Ilość paliwa na palniku jest znacząca,w każdym etapie cyklu spalania.czy auto,grupowe,czy manual.
    Chyba,że prowadzący-palacz jest na tyle sprytny,że wprowadza kocioł w pracę ciągłą.Co nie koniecznie znaczy ,że w pożądaną. Może to być objaw małej wprawy w prowadzeniu kotła,lub brak innej możliwości...

  10. #10030
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał edgar184 Zobacz post
    \
    Ale jest ok, w domu ciepło, cieplej niż nastawione, bo podłogówki śmigają, na minimum, a kaloryfery i tak są zimne bo są głowice.
    A jak mi potrzeba gdzieś cieplej to po prostu odkręcam głowice.
    .
    Karoka nie ma racji,potwierdzając całą Twoją wypowiedź.
    Głowice termostatów ,nie są od kręcenia.Ustawia się je raz,po testach,i nigdy więcej.Ich "kręcona" praca w układzie CO(czytaj ,częste kręcenie)-jest dla stabilnego układu CO niepożądana.
    Ostatnio edytowane przez Novy! ; 15-10-2013 o 16:39 Powód: add,wyjaśnienie

  11. #10031

    Domyślnie

    Cytat Napisał Novy! Zobacz post
    Jesteśmy w okresie przejściowym. Histgram tylko pomaga,nie jest wyrocznią.Zaczekaj aż cykle będą płynne.Czyli powtarzalne.Można wtedy cosik z wykresów wyczytać
    Lepiej mocniej dmuchać,niż mniej.Nadmuch 36% można prowadzić w manualu,w grupowym nie.
    Wydawalo mi sie, iz wczesniej przy nadmuchu 38% za bardzo wzrastala temp spalin w stosunku do temp. na kotle, choc wzrastala dosc szybko...pila miala geste i wysokie zeby. Po zmniejszeniu na 36% obawialem sie ze moge wedzic. Dlatego teraz jest 37% i mysle ze optymalnie. Nic juz nie ruszam do momentu obserwacji palnika i popiolu. Jesli bedzie potrzebna korekta to mysle, ze nieznaczna...w granicach +/- 1%. Bardziej wtedy skupie sie na programatorach, zeby je sensownie zgrac.

  12. #10032

    Domyślnie

    Cytat Napisał gmaj22 Zobacz post
    Wydawalo mi sie, iz wczesniej przy nadmuchu 38% za bardzo wzrastala temp spalin w stosunku do temp. na kotle, choc wzrastala dosc szybko...pila miala geste i wysokie zeby. Po zmniejszeniu na 36% obawialem sie ze moge wedzic. Dlatego teraz jest 37% i mysle ze optymalnie. Nic juz nie ruszam do momentu obserwacji palnika i popiolu. Jesli bedzie potrzebna korekta to mysle, ze nieznaczna...w granicach +/- 1%. Bardziej wtedy skupie sie na programatorach, zeby je sensownie zgrac.
    Jakim groszkiem palisz przy tak małych nadmuchach?
    Dobrze by było gdybyśmy w stopkach podawali moc kotła i rodzaj groszku, ekogroszku, miału lub czym palimy (butelki, kamienie, wykładziny PCV etc... ).
    Ostatnio edytowane przez krzysztof7 ; 15-10-2013 o 05:25

  13. #10033

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztof7 Zobacz post
    Jakim groszkiem palisz przy tak małych nadmuchach?
    Dobrze by było gdybyśmy w stopkach podawali moc kotła i rodzaj groszku, ekogroszku, miału lub czym palimy (butelki, kamienie, wykładziny PCV etc... ).
    W tej chwili Retopalem, ale na nizsze temperatury czeka tez Wesola Moc kotla w stopce u mnie jest, opal zas wyszczegolniony jest w opisie na eSterownik...wystarczy poszukac
    https://esterownik.pl/device/12171
    https://www.olx.pl/oferta/CID619-IDqyKnd.html
    RBR 11 kW, wyremontowany budynek, 165 m2 pow. mieszk., ściana ceglana 40 cm z pustka pow. ocieplona 6 cm styropianu, poddasze użytkowe, ocieplone 20 cm wełny. Wymiennik cwu z wężownicą - 140 l.

  14. #10034

    Domyślnie

    Aby te wszystkie informacje wyszukać trzeba mieć bardzo dużo czasu, a tego mi ostatnio brakuje.
    Niemniej dzięki za info.

  15. #10035
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar keteimj
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    SITANIEC - KOLONIA
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztof7 Zobacz post
    Aby te wszystkie informacje wyszukać trzeba mieć bardzo dużo czasu, a tego mi ostatnio brakuje.
    Niemniej dzięki za info.
    No u Ciebie wszystko widać jak na dłoni

  16. #10036

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    Da się coś polepszyć ? Pracuje w automacie , jak to robicie że macie bardziej "płaski" przebieg CO ?

    Załącznik 218635Załącznik 218636
    W automacie zawsze temp.przebija o 5*C i ten wykres zawsze będzie inaczej wyglądał jak na grupowym bo tam przebija o 2*C. Do tego jeszcze u niektórych chodzą pompy na stałe i to też wygłasza trochę tą linię. Można jeszcze uruchomić mieszkająca .

  17. #10037
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał gmaj22 Zobacz post
    W tej chwili Retopalem, ale na nizsze temperatury czeka tez Wesola
    Jestem ciekaw,jak poprowadzisz Wesołą,właśnie nią palę

  18. #10038

    Domyślnie

    Cytat Napisał neujan Zobacz post
    Witam wszystkich. Chcę zapytać, czy u kogoś pracuje RBR w systemie grawitacyjnym? Nie robi to problem piecu?
    U mnie na razie CO pracuje na grawitacji (pompa CO wyłączona). Nie zauważyłem żadnych problemów, zobaczymy jak będzie w zimie, gdy wszystkie grzejniki będą włączone.

  19. #10039

    Domyślnie

    Cytat Napisał Novy! Zobacz post
    Jestem ciekaw,jak poprowadzisz Wesołą,właśnie nią palę
    Na razie sie wstrzymuje z Wesola, Poczekam, az kociol nie bedzie przechodzil w tryb lato. Chociaz niewykluczone, ze sprawdze wczesniej, np. gdyby okazalo sie, ze "zamulilem" kociol niskim nadmuchem, wzglednie pojawila sie "czarna". Wtedy czyszczenie kociolka, wiaderko Wesolej i dobrze dam w palnik Albo raczej na odwrot: najpierw w palnik, potem zas co sie nie wypali to sie wyczysci. Bedzie okazja, zeby dobrac nadmuch dla mocy 12 kW.
    Przy okazji pytanie: 12 kW dla RBR 11 kW to juz max? Nie ma chyba sensu jeszcze dobierac dla 16 kW?
    Jesli chodzi o stabilizacje temperatury w instalacji, mysle, ze duzo pomaga mi w tym c.w.u. grawitacyjna oraz czujnik powrotu zamontowany na powrocie c.w.u. a nie c.o. Bylo to celowe, zeby uniemozliwic eCoalowi gwaltowna reakcje na chlodniejszy powrot z c.o. w postaci podbicia nawiewu i temperatury niezaleznie od nastaw. Tak to rozumiem... czy dobrze?
    https://esterownik.pl/device/12171
    https://www.olx.pl/oferta/CID619-IDqyKnd.html
    RBR 11 kW, wyremontowany budynek, 165 m2 pow. mieszk., ściana ceglana 40 cm z pustka pow. ocieplona 6 cm styropianu, poddasze użytkowe, ocieplone 20 cm wełny. Wymiennik cwu z wężownicą - 140 l.

  20. #10040
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kalio
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Krzyżacka ziemia
    Posty
    1.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    2. Badamy kotły, pokażemy wyniki za, miesiąc albo trzy miesiące... To zależy od kolejki w laboratorium w Łodzi.
    data posta 16-08-2013 09:43
    Z tych trzech został tylko jeden

Strona 502 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony