dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 503 z 1421
Pokaż wyniki od 10.041 do 10.060 z 28404
  1. #10041
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar keteimj
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    SITANIEC - KOLONIA
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał gmaj22 Zobacz post
    ............Bedzie okazja, zeby dobrac nadmuch dla mocy 12 kW.
    Przy okazji pytanie: 12 kW dla RBR 11 kW to juz max? Nie ma chyba sensu jeszcze dobierac dla 16 kW?
    Jesli chodzi o stabilizacje temperatury w instalacji, mysle, ze duzo pomaga mi w tym c.w.u. grawitacyjna oraz czujnik powrotu zamontowany na powrocie c.w.u. a nie c.o. Bylo to celowe, zeby uniemozliwic eCoalowi gwaltowna reakcje na chlodniejszy powrot z c.o. w postaci podbicia nawiewu i temperatury niezaleznie od nastaw. Tak to rozumiem... czy dobrze?
    Ustawienie w spalaniu grupowym 12kW nie znaczy że kocioł będzie pracował z mocą 12kW zwiększa się tylko czas podawania o 2s przy
    16kW o kolejne 2s i tak chyba do 20kW, jak ci się kopczyk nie zapada i kociołek daje radę to nie musisz podnosić na 12kW.

    Znalazłem tłumaczył mi to minertu na 162/163str
    Ostatnio edytowane przez keteimj ; 15-10-2013 o 19:53 Powód: dopisek

  2. #10042

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    przełączyłem pompy wcześniej na stałe ale w autoadapt. Widać cykliczne wychłodzenie wieczorem o 1 -1,5*C ale wentylacja chodzi na za dużym "biegu" - malowanie parapetów, itd - musi się wietrzyć.

    Generalnie nie przeszkadza mi to (przebijanie) , chodzi mi o to czy da się jeszcze z 1kg wungla zbić ?

    Może macie info czy będzie możliwość sterować z ecoal`a zaworami 3D termo ? Włączanie i wyłączanie pomp przy podłogówce i działającej różnie wentylacji średnio się sprawdza.
    Na grupowym jeszcze by trochę spadło ale chyba nie o kg i wtedy tak by nie przebijało. Możesz spróbować to nie boli a jedynie trzeba dopasować wiatr aby wiał tak jak potrzeba.

  3. #10043
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    edgar184

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Wilków / Kraków
    Posty
    161

    Domyślnie

    Wszyscy na meczu??

    Skalibrowałem dziś czujniki, zasadniczo to nie było co kalibrować.
    Nalałem wody do kubka, prosto z kranu, i wsadziłem czujnik co, czujnik spalin i termometr z lidla.
    Wszystkie te temperatury zjechały do jednego poziomu, odchyłki do 0.5 stopnia, wiec nic nie ruszałem.
    Do tego po chwili jeszcze wsadziłem czujnik cwu, i zasadniczo pokazywał to samo, aczkolwiek leciutka korekta.
    Pomyślałem że wszystko ok, więc może temperatury rozjadą się na wyższych stopniach, zagotowałem wody, i te czujniki do gorącej wody.
    I zasadniczo wszystkie pokazywały to samo. Zresztą widać to na dzisiejszym wykresie.

    Także u mnie czujniki są ok, to skąd ta temperatura spalin??
    Czy skoro wszystko jest ok, tj, ciepła woda jest, w domu ciepło jest, piec chodzi stabilnie, i spalanie chyba jest ok to ta temp. spalin jest taka zła??
    Mam jeszcze w rurze przed czujnikiem deflektor ograniczający ciąg w kominie, może on robić problem??

    W tej chwili pale mieszanką czecha/marketowca z retopalem, na grupowym 8kw i nadmuchem 41%.
    Ostatnio edytowane przez edgar184 ; 15-10-2013 o 20:14

  4. #10044

    Domyślnie

    Hej

    Jutro pierwsze uruchomienie kotła Domek 166m2 wszędzie podłogówka tj dół i góra w sumie ok 1100mb. RBR 11kW i Panowie instalatorzy zastanawiają się czy by jednak na czas uruchomienia nie zablokować dopływu wody CO u góry twierdząc że taki mały piecyk na początku może nie uciągnąć. Zgadzać się z nimi czy spróbować puścić ogrzewania dołu i góry?

    Czy jest jakaś możliwość sterowania pompą cyrkulacyjną za pomocą e-coala ? Z sterownika fizycznie nie ma takiej możliwości natomiast na mapie (esterownik) widać przyszarzałą pompę. Domniewam że może jakoś się da?

    Proszę o odpowiedź
    pozdrawiam
    Krystian

  5. #10045

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    Jakie słupki są pożądane i jak je uzyskać - mógłbyś streścić ?

    Miałem wcześniej próbę 8kW -8kW , schodziłem z nadmuchem ale kreski po pewnym czasie pojawiały się w dziwnych miejscach... tzn zrobiłem korektę o jedno oczko zostawiłem na pół doby w spokoju a tu duża kreska pojawiała się ze skrajnej strony i więcej mniejszych prawie w środku ale żadnej kreski w środku ...

    Próbowałem ręcznego dłużej i ten w miarę opanowałem , ale wykresy b.podobne do automatu ...spalanie jakby mniejsze ale wtedy wentylacja pracowała tak jak powinna i się tak nie wychładzało jak teraz.
    Wiele razy pisali że słupki to nie wyrocznia tylko lekka orientacja w którą stronę iść. Ważne aby nie za mocno dmuchać bo kominem ucieka i spiski ale i nie za słabo bo niedopał i ta czarna na ścianach. Musisz obserwować palnik i tak jak ktoś już pisał schodzić z nadmuchem w dół aż się zacznie pojawiać sadza a wtedy podnieść ze dwa oczka do góry. Tu jest po trzebny czas i ręce precz od drzwiczek.

  6. #10046
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał edgar184 Zobacz post
    Wszyscy na meczu??

    Skalibrowałem dziś czujniki, zasadniczo to nie było co kalibrować.
    Nalałem wody do kubka, prosto z kranu, i wsadziłem czujnik co, czujnik spalin i termometr z lidla.
    Wszystkie te temperatury zjechały do jednego poziomu, odchyłki do 0.5 stopnia, wiec nic nie ruszałem.
    .
    Mam nadzieję,że posłuchałeś rady i czujniki kalibrowałeś w temp,w jakiej na co dzień będą pracować?
    Za wyjątkiem czujnika spalin,bo tutaj trochę to kłopot,jest to chyba najlepsze rozwiązanie
    Ostatnio edytowane przez Novy! ; 15-10-2013 o 20:29

  7. #10047

    Domyślnie

    Cytat Napisał fender1 Zobacz post
    Hej

    Jutro pierwsze uruchomienie kotła Domek 166m2 wszędzie podłogówka tj dół i góra w sumie ok 1100mb. RBR 11kW i Panowie instalatorzy zastanawiają się czy by jednak na czas uruchomienia nie zablokować dopływu wody CO u góry twierdząc że taki mały piecyk na początku może nie uciągnąć. Zgadzać się z nimi czy spróbować puścić ogrzewania dołu i góry?

    Czy jest jakaś możliwość sterowania pompą cyrkulacyjną za pomocą e-coala ? Z sterownika fizycznie nie ma takiej możliwości natomiast na mapie (esterownik) widać przyszarzałą pompę. Domniewam że może jakoś się da?

    Proszę o odpowiedź
    pozdrawiam
    Krystian
    A patrzyłes w zakładkę programatora?

  8. #10048

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    ... Tu jest po trzebny czas i ręce precz od drzwiczek.
    Potwierdzam... w pierwszych dniach po odpaleniu kotla, mimo iz mialem sporo czasu na zapoznanie sie z nim, nie udawalo mi sie utzrymac rak z dala od drzwiczek na dluzej niz kilka godzin. Wystarczy popatrzec, jakie sa wykresy w nocy, kiedy nikt kotla nie dotyka, temperatury sa stabilne. Nie ma tez wprawdzie odbioru c.w., ale rowniez wychladzania pomieszczen,
    https://esterownik.pl/device/12171
    https://www.olx.pl/oferta/CID619-IDqyKnd.html
    RBR 11 kW, wyremontowany budynek, 165 m2 pow. mieszk., ściana ceglana 40 cm z pustka pow. ocieplona 6 cm styropianu, poddasze użytkowe, ocieplone 20 cm wełny. Wymiennik cwu z wężownicą - 140 l.

  9. #10049

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    Kocioł uciągnie z palcem w d. u ...
    Nie wiadomo jakie masz opory w instalacji i jakie pompy dobrane do rozdzielaczy , bo zakładam że masz dwa rozdzielacze : parter i piętro ? Tu możesz mieć problem a nie w kotle
    Tak mam dwa rozdzielacze dół (8 pętli) u góra (10 pętli). Pompa która ma to ogarnąć to WILO YONOS PICO 25/1-6.

  10. #10050

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    Kocioł uciągnie z palcem w d. u ...
    Nie wiadomo jakie masz opory w instalacji i jakie pompy dobrane do rozdzielaczy , bo zakładam że masz dwa rozdzielacze : parter i piętro ? Tu możesz mieć problem a nie w kotle




    Tego się już nauczyłem że jak się zagląda co 5sek to kocioł się obraża i ma wyj..ane na wszystko
    A'propos oporow: widzialem juz kiedys u znajomego, jak "fachowiec" ukladal petle ogrzewania podlogowego. Tak jakby byl to elektryczny kabel grzewczy...ciasne petle "tam i z powrotem" Dyskretnie dalem do zrozumienia znajomemu, zeby albo fachowiec zmienil sposob ukladania, albo znajomy fachowca...
    https://esterownik.pl/device/12171
    https://www.olx.pl/oferta/CID619-IDqyKnd.html
    RBR 11 kW, wyremontowany budynek, 165 m2 pow. mieszk., ściana ceglana 40 cm z pustka pow. ocieplona 6 cm styropianu, poddasze użytkowe, ocieplone 20 cm wełny. Wymiennik cwu z wężownicą - 140 l.

  11. #10051
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    edgar184

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Wilków / Kraków
    Posty
    161

    Domyślnie

    Cytat Napisał Novy! Zobacz post
    Mam nadzieję,że posłuchałeś rady i czujniki kalibrowałeś w temp,w jakiej na co dzień będą pracować?
    Za wyjątkiem czujnika spalin,bo tutaj trochę to kłopot,jest to chyba najlepsze rozwiązanie
    Hmm, myślę że pokazywały zgodnie z moimi oczekiwaniami .
    Tyle że teraz nie wiem jaka temperatura spalin u mnie ma być prawidłowa, bo jak na razie temp. spalin jest niska a woda w cwu cieplutka, i w domu cieplutko.
    Może gdy nadejdzie zima, to temp.spalin będzie wysoka, a i w domu ciepło, i na wykresach porządek.

  12. #10052

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    A patrzyłes w zakładkę programatora?
    Podpowiem koledze: Ustawienia/Zaawansowane/ Wyjscie pompy mieszajacej- powinno byc: "Cyrkulacyjna", ustawiasz sobie przy tym temperature jej zalaczenia jesli praca pompy ma byc zalezna od temperatury. Dodatkowo mozesz sobie ustawic czestotliwosc jej pracy cyklicznej oraz zaprogramowac prace na caly dzien. To zrobisz w Programatory/Programator pompy cyrkulacyjnej. Bardziej pod nos juz chyba nie mozna podac....
    https://esterownik.pl/device/12171
    https://www.olx.pl/oferta/CID619-IDqyKnd.html
    RBR 11 kW, wyremontowany budynek, 165 m2 pow. mieszk., ściana ceglana 40 cm z pustka pow. ocieplona 6 cm styropianu, poddasze użytkowe, ocieplone 20 cm wełny. Wymiennik cwu z wężownicą - 140 l.

  13. #10053
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    edgar, odbierz priva.

  14. #10054

    Domyślnie

    Cytat Napisał edgar184 Zobacz post
    Hmm, myślę że pokazywały zgodnie z moimi oczekiwaniami .
    Tyle że teraz nie wiem jaka temperatura spalin u mnie ma być prawidłowa, bo jak na razie temp. spalin jest niska a woda w cwu cieplutka, i w domu cieplutko.
    Może gdy nadejdzie zima, to temp.spalin będzie wysoka, a i w domu ciepło, i na wykresach porządek.
    Temperatura spalin od ponad godziny jest wyzsza niz temp. c.o....cos sie ruszylo... Ale wciaz uwazam,. ze cos jest nie tak z czujnikiem, miejscem jego zamontowania (czy fabryczne na pierwszej czesci czopucha/kolana? ). Wspomniales cos o ograniczeniu ciagu przed czujnikiem... A moze czujnik jest po prostu mocno zabrudzony?
    https://esterownik.pl/device/12171
    https://www.olx.pl/oferta/CID619-IDqyKnd.html
    RBR 11 kW, wyremontowany budynek, 165 m2 pow. mieszk., ściana ceglana 40 cm z pustka pow. ocieplona 6 cm styropianu, poddasze użytkowe, ocieplone 20 cm wełny. Wymiennik cwu z wężownicą - 140 l.

  15. #10055

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    Ja to nazywam ślimakiem

    Ile wam zjada teraz kg/d ? I jakie macie temp w domciu ?
    W chwili obecnej wskazuje 5,29 kg/dobę. Temp. wewn. 21,5 st.

  16. #10056
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał gmaj22 Zobacz post
    Temperatura spalin od ponad godziny jest wyzsza niz temp. c.o....cos sie ruszylo... Ale wciaz uwazam,. ze cos jest nie tak z czujnikiem, miejscem jego zamontowania (czy fabryczne na pierwszej czesci czopucha/kolana? ). Wspomniales cos o ograniczeniu ciagu przed czujnikiem... A moze czujnik jest po prostu mocno zabrudzony?
    O to samo pytałem
    I jeszcze jedną rzecz.

  17. #10057

  18. #10058
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Justka_krk
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-209
    Posty
    483
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    103

    Domyślnie

    Proszę o wypowiedź użytkowników pieca na temat głośnej jego pracy. Po zamontowaniu, pierwsze co rzuciło się w uszy, to donośne buczenie w całym domu! Po konsultacji ze sprzedającym (Karoka), zostały zakupione nie tyle zwykłe gumy jako podkładki, a profesjonalne maty wyciszające piece z podajnikiem (na niskie i głośne tony). No cóż, po dzisiejszej nocy ogromne rozczarowanie, bo nadal słychać, co prawda ciszej, ale jednak buczenie. Dodam, że dom projektowałam w taki sposób, aby kotłownia oddzielona była od części mieszkalnej. Tym samym, sypialnię mamy całkowicie po przeciwnej stronie względem kotłowni, a niestety, noc to oczekiwanie na następną porcję "buuu".
    Proszę o darowanie sobie ew. wypowiedzi: "piec z podajnikiem musi buczeć", bo jeżeli musi, to producent wyraźnie winien podawać w instrukcji taką cechę użytkową. Ja niestety dowiedziałam się o - dla mnie kompletnie dyskwalifikującej produkt - cesze dopiero po zamontowaniu.
    Pierzchamotki i ich plotki

    Dziennik Budowy Pierzchamotek


    !!!Sprzedam nowe gąsiory Creaton Domino Czarny Angoba!!!

    Nie zbliżaj się do kozy z przodu,
    konia z tyłu,
    a głupca z każdej strony...

  19. #10059
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał Justka_krk Zobacz post
    Proszę o wypowiedź użytkowników pieca na temat głośnej jego pracy. Po zamontowaniu, pierwsze co rzuciło się w uszy, to donośne buczenie w całym domu! Po konsultacji ze sprzedającym (Karoka), zostały zakupione nie tyle zwykłe gumy jako podkładki, a profesjonalne maty wyciszające piece z podajnikiem (na niskie i głośne tony). No cóż, po dzisiejszej nocy ogromne rozczarowanie, bo nadal słychać, co prawda ciszej, ale jednak buczenie. Dodam, że dom projektowałam w taki sposób, aby kotłownia oddzielona była od części mieszkalnej. Tym samym, sypialnię mamy całkowicie po przeciwnej stronie względem kotłowni, a niestety, noc to oczekiwanie na następną porcję "buuu".
    Proszę o darowanie sobie ew. wypowiedzi: "piec z podajnikiem musi buczeć", bo jeżeli musi, to producent wyraźnie winien podawać w instrukcji taką cechę użytkową. Ja niestety dowiedziałam się o - dla mnie kompletnie dyskwalifikującej produkt - cesze dopiero po zamontowaniu.
    Ja swój też słyszę w nocy, ale nie jest to jakieś przeraźliwe czy uciążliwe buczenie. Kiedyś nawet chciałem odizolować przekładnię od podajnika ale mam tam śruby na imbus i nie mogę kluczem podejść

  20. #10060
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 75max
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Włoszczowa
    Kod pocztowy
    29-100
    Posty
    327

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    Ja swój też słyszę w nocy, ale nie jest to jakieś przeraźliwe czy uciążliwe buczenie. Kiedyś nawet chciałem odizolować przekładnię od podajnika ale mam tam śruby na imbus i nie mogę kluczem podejść
    no niestety buczenie słychać zwłaszcza jak się kończy paliwo w zasobniku było już kilka razy na forum o odizolowaniu silnika od przekładni poprzez zastosowanie sprzęgła, ale to są pół środki takie odizolowanie powinien zapewnić producent napędu (i postarać się powinien o to producent pieca) i tłumaczenie że silnik jednofazowy zawsze będzie buczał nie jest żadną odpowiedzią na ten temat.
    https://esterownik.pl/sterownik/2677
    Rbr11/12kW eCoala,ekogroszek,ekoenergia,130m2 dom 1980r 9x11 dwa pietra ściany styropian 12 strop styropian 8 dach nie ocieplony CWU 140L

Strona 503 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony