dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 52 z 1421
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 28404
  1. #1021
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Myślałem że tyle ci połyka tylko dla potrzeb CWU.
    Jak dogrzewasz jeszcze trochę chatkę to jest jak najbardziej ok.

  2. #1022
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Myślałem że tyle ci połyka tylko dla potrzeb CWU.
    Jak dogrzewasz jeszcze trochę chatkę to jest jak najbardziej ok.
    W ubiegłym sezonie na CWU szło dziennie ok 2,7-3,3kg /24h
    Zbiornik CWU 140l dla 5 osób.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  3. #1023

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    W ubiegłym sezonie na CWU szło dziennie ok 2,7-3,3kg /24h
    Zbiornik CWU 140l dla 5 osób.
    U mnie jest ta różnica że ja grzeję cały bufor (!000L) to musi być więcej.

  4. #1024
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar emisb
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Kod pocztowy
    34-324
    Posty
    170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    czy ktoś z was ma może ustawiona pompę mieszającą jako podłogówkę w ecoalu i ma zamontowany czujnik do podłogówki? Jeżeli czujnik dam do wylewki, to taka masa betonu ma strasznie dużą bezwładność temp. i mam wątpliwości czy to się sprawdzi, dlatego pytam. Jeżeli ktoś ma taki czujnik to gdzie go dokładnie umieścić?

  5. #1025
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fi***o

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Łaszczów
    Kod pocztowy
    22-650
    Posty
    128

    Domyślnie

    Witam
    Czujnik podłogówki mierzy temperaturę powietrza a nie temperaturę posadzki . Powinien być umieszczony na ścianie na wysokości ok. 150 cm z dala od źródeł ciepła takich jak telewizor , kominek i tp.

  6. #1026
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar emisb
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Kod pocztowy
    34-324
    Posty
    170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał firmainstalco Zobacz post
    Witam
    Czujnik podłogówki mierzy temperaturę powietrza a nie temperaturę posadzki . Powinien być umieszczony na ścianie na wysokości ok. 150 cm z dala od źródeł ciepła takich jak telewizor , kominek i tp.
    To konkretnie zapytam:
    na parterze mam podłogówkę, na piętrze kaloryfery.
    Myślałem żeby na piętzre dać czujnik temperatury wewn/zewn podłączony pod zaciski czujnika wewnętrznego w ecoalu.
    A co zrobić na dole? Jaki czujnik najlepiej i gdzie go podłączyć?

  7. #1027
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fi***o

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Łaszczów
    Kod pocztowy
    22-650
    Posty
    128

    Domyślnie

    najlepiej taki sam jak na piętrze
    Podłączamy pomiędzy cz. spalin a cz. temp. wewnętrznej

  8. #1028

    Domyślnie

    Cytat Napisał emisb Zobacz post
    To konkretnie zapytam:
    na parterze mam podłogówkę, na piętrze kaloryfery.
    Myślałem żeby na piętzre dać czujnik temperatury wewn/zewn podłączony pod zaciski czujnika wewnętrznego w ecoalu.
    A co zrobić na dole? Jaki czujnik najlepiej i gdzie go podłączyć?
    Cytat Napisał firmainstalco Zobacz post
    najlepiej taki sam jak na piętrze
    Podłączamy pomiędzy cz. spalin a cz. temp. wewnętrznej
    Abyś dokładnie wiedział gdzie Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Podłączenie1.JPG
Wyświetleń:	128
Rozmiar:	49,9 KB
ID:	115816

  9. #1029

    Domyślnie

    Cytat Napisał emisb Zobacz post
    czy ktoś z was ma może ustawiona pompę mieszającą jako podłogówkę w ecoalu i ma zamontowany czujnik do podłogówki?
    Ja tak wlasnie mam zrobione. Czujnik podlogowki umieszczony jest na parterze, natomiast czujnik temperatury wewnetrznej na pietrze. Oba zamontowane sa na wysokosci wlacznikow swiatel (w ramce modulowej).

  10. #1030
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fi***o

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Łaszczów
    Kod pocztowy
    22-650
    Posty
    128

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    Abyś dokładnie wiedział gdzie Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Podłączenie1.JPG
Wyświetleń:	128
Rozmiar:	49,9 KB
ID:	115816
    Zbyszek na Ciebie4 to zawsze można liczyć.
    Pozdrawiam

  11. #1031

    Domyślnie

    Cytat Napisał emisb Zobacz post
    czy ktoś z was ma może ustawiona pompę mieszającą jako podłogówkę w ecoalu i ma zamontowany czujnik do podłogówki? Jeżeli czujnik dam do wylewki, to taka masa betonu ma strasznie dużą bezwładność temp. i mam wątpliwości czy to się sprawdzi, dlatego pytam. Jeżeli ktoś ma taki czujnik to gdzie go dokładnie umieścić?
    Nie odpowiadałem wcześniej bo pominąłem twój post. Tak ustawioną pompę możesz zobaczyć u mnie. Wszystkie czujniki są są wykorzystane, a niektóre np:CWU (przez krótki okres czasu) były wykorzystywane dodatkowo jako pokojowy. Czujników u mnie jest dość a i tak jeszcze jak by były to też bym wykorzystał.
    Cytat Napisał firmainstalco Zobacz post
    Zbyszek na Ciebie4 to zawsze można liczyć.
    Pozdrawiam
    Jak coś wiem albo jest u mnie sprawdzone to dla czego mam się nie odezwać? Ja też na początku pytałem, nawet teraz niekiedy pytam

  12. #1032

    Domyślnie

    Cytat Napisał aregh24 Zobacz post
    Ja tak wlasnie mam zrobione. Czujnik podlogowki umieszczony jest na parterze, natomiast czujnik temperatury wewnetrznej na pietrze. Oba zamontowane sa na wysokosci wlacznikow swiatel (w ramce modulowej).
    Jaki przewód ciągnąłeś do czujnika (przekrój), masz może zdjęcia jak to wygląda w ramce ? Jak jest to skonfigurowane z układem pieca i powiązane z pracą pomp/siłowników.

  13. #1033

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Jaki przewód ciągnąłeś do czujnika (przekrój), masz może zdjęcia jak to wygląda w ramce ? Jak jest to skonfigurowane z układem pieca i powiązane z pracą pomp/siłowników.
    Nie bardzo pamietam jakie kable ciagnalem ale byly to chyba 2x0,5mm. Jesli chodzi o te remki to troche sie zagalopowalem bo jeszcze ich nie wybralem. Narazie czujniki leza w golych puszkach

  14. #1034
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Gelo_26
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    510
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Odnośnie ramek to dużo osób robi tak że wstawia ramkę + zaślepkę do ramki w której frezuje lub nawierca się otworki my w firmie czasami realizujemy tak pomiar temperatury w budynkach przemysłowych

    Mam pytanie czy ktoś z was ogrzewa wodę w bojlerze nie przechodząc na tryb letni tylko odłącza odbiór ciepła przez grzejniki.
    Ja od kilku dni robię taki test że pompkę cwu mam ustawioną jako cyrkulacyjna ( 2min pracy i 40 postoju ) i trochę zszedłem z pracą podajnika w dół . Wiem że takie rozwiązanie ma wadę w przypadku dużego odbioru ciepłej wody no ale u mnie przy moim zasobniku sprawdza się. A jak jeszcze wydłuży się praca do 10dni na jednym worku eko to będzie fajnie

  15. #1035

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gelo_26 Zobacz post
    Odnośnie ramek to dużo osób robi tak że wstawia ramkę + zaślepkę do ramki w której frezuje lub nawierca się otworki my w firmie czasami realizujemy tak pomiar temperatury w budynkach przemysłowych
    I tak dokladnie mam zamiar zrobic u siebie. Zastosuje zwykla zaslepke badz podswietlany wlacznik, w ktorym zdemontuje rzeczone podswietlenie.

  16. #1036
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Jaki przewód ciągnąłeś do czujnika (przekrój), masz może zdjęcia jak to wygląda w ramce ? Jak jest to skonfigurowane z układem pieca i powiązane z pracą pomp/siłowników.
    Pisałem już kilka razy że do czujników zew/wew/podł. stosujemy kabel 2 x 0,25mm2 ale nie grubsze jak 2 x 0,5 mm2.
    Ustawiasz temp. na programatorach i wszystko. Gdy temp. w pomieszczeniu jest za niska to pompka pracuje, jeśli czujnik podaje zadaną wartość pompka się wyłączy. Nie trzeba żadnych siłowników po 400pln ani żadnych innych pierdół.
    Proponuję przestudiować instrukcję ze sterowników i będziesz wszystko wiedział co i jak.
    Przeglądnij instrukcję Cobry, eCoala, Bruli czy Ognika i może wtedy wybierzesz.
    Instrukcje sterów znajdziesz na stronach producentów ewentualnie na mojej stronce wszystko znajdziesz.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  17. #1037

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Pisałem już kilka razy że do czujników zew/wew/podł. stosujemy kabel 2 x 0,25mm2 ale nie grubsze jak 2 x 0,5 mm2.
    Ustawiasz temp. na programatorach i wszystko. Gdy temp. w pomieszczeniu jest za niska to pompka pracuje, jeśli czujnik podaje zadaną wartość pompka się wyłączy. Nie trzeba żadnych siłowników po 400pln ani żadnych innych pierdół.
    Proponuję przestudiować instrukcję ze sterowników i będziesz wszystko wiedział co i jak.
    Przeglądnij instrukcję Cobry, eCoala, Bruli czy Ognika i może wtedy wybierzesz.
    Instrukcje sterów znajdziesz na stronach producentów ewentualnie na mojej stronce wszystko znajdziesz.
    A dlaczego nie grubszy niż 2x0.5 (z punktu widzenia elektrycznego im grubszy przewód tym lepszy, mniejsze straty), akurat mam w nadmiarze przewodu 2x0.7 i myślałem że wykorzystam do ewentualnych czujników lub do siłowników od podłogówki.

  18. #1038
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fi***o

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Łaszczów
    Kod pocztowy
    22-650
    Posty
    128

    Domyślnie

    [QUOTE=Maher;5376285]A dlaczego nie grubszy niż 2x0.5 (z punktu widzenia elektrycznego im grubszy przewód tym lepszy, mniejsze straty), akurat mam w nadmiarze przewodu 2x0.7 i myślałem że wykorzystam do ewentualnych czujników lub do siłowników od podłogówki.[/Q

    Spokojnie możesz wykorzystać przewód który masz . Czujniki warto później skalibrować bo mogą być nieznaczne odchyłki wskazań.

  19. #1039
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fi***o

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Łaszczów
    Kod pocztowy
    22-650
    Posty
    128

    Domyślnie

    Do siłowników podłogówki lepiej zastosować przewód 3 żyłowy wtedy mamy większy wachlarz sterowników do wyboru

  20. #1040
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Nie jestem elektrykiem ale prawdopodobnie chodzi o opór takiego przewodu, piszę jakie powinny być.
    Czujniki na pewno trzeba będzie skalibrować bo będą wskazywać błędne wartości.

Strona 52 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony