dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 53 z 1421
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 28404
  1. #1041

    Domyślnie

    Cytat Napisał firmainstalco Zobacz post
    Do siłowników podłogówki lepiej zastosować przewód 3 żyłowy wtedy mamy większy wachlarz sterowników do wyboru
    Widziałem w dokumentacji że w większości sterowników potrzeba przewodu minimum 3 żyłowego na napięcie 230V (2 przewody zasilanie 230V i jeden przewód podający fazę na siłownik), sterowniki na przewody 2 żyłowe to tylko takie które zasilane są z baterii lub nie posiadają elektroniki tylko termostat.
    Spotkał się ktoś z siłownikami na mniejsze napięcie niż 230V?

  2. #1042
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fi***o

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Łaszczów
    Kod pocztowy
    22-650
    Posty
    128

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Widziałem w dokumentacji że w większości sterowników potrzeba przewodu minimum 3 żyłowego na napięcie 230V (2 przewody zasilanie 230V i jeden przewód podający fazę na siłownik), sterowniki na przewody 2 żyłowe to tylko takie które zasilane są z baterii lub nie posiadają elektroniki tylko termostat.
    Spotkał się ktoś z siłownikami na mniejsze napięcie niż 230V?
    Oczywiście są wersje o napięciu 24v

  3. #1043
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michał30
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Pelplin
    Kod pocztowy
    83-130
    Posty
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Widziałem w dokumentacji że w większości sterowników potrzeba przewodu minimum 3 żyłowego na napięcie 230V (2 przewody zasilanie 230V i jeden przewód podający fazę na siłownik), sterowniki na przewody 2 żyłowe to tylko takie które zasilane są z baterii lub nie posiadają elektroniki tylko termostat.
    Spotkał się ktoś z siłownikami na mniejsze napięcie niż 230V?
    Tak oczywiście że są siłowniki na 24V,np: http://salus-controls.pl/pl,ta24mr-2...czny,80,p.html przerabiałem chwilowo ten temat w tym dziale http://forum.muratordom.pl/showthrea...3%B3wce-wodnej może znajdziesz coś dla siebie.

  4. #1044

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Widziałem w dokumentacji że w większości sterowników potrzeba przewodu minimum 3 żyłowego na napięcie 230V (2 przewody zasilanie 230V i jeden przewód podający fazę na siłownik), sterowniki na przewody 2 żyłowe to tylko takie które zasilane są z baterii lub nie posiadają elektroniki tylko termostat.
    Spotkał się ktoś z siłownikami na mniejsze napięcie niż 230V?
    A czy musisz zakładać te sterowniki? Zawsze to dodatkowe wydatki(zakup, zużycie energii....), jeśli możesz to rozrysuj swoją instalację i zapodaj tu na forum a spece coś doradzą jak to obejść. Instalacja im prostsza tym bardziej mniej zawodna. Zawsze co dwie głowy .....

  5. #1045
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Gelo_26
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    510
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    ja tez planowałem siłowniki ale stwierdziłem że najpierw jeden sezon będę grzał bez tych siłowników. W sumie nie żałuje że ich nie kupiłem, wydaje mi się że przy odpowiednim wyregulowaniu przepływów na pętlach podłogówki one są zbyteczne.

  6. #1046

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gelo_26 Zobacz post
    ja tez planowałem siłowniki ale stwierdziłem że najpierw jeden sezon będę grzał bez tych siłowników. W sumie nie żałuje że ich nie kupiłem, wydaje mi się że przy odpowiednim wyregulowaniu przepływów na pętlach podłogówki one są zbyteczne.
    Tak jak piszesz. Całość można wyregulować rotametrami.

  7. #1047

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    Tak jak piszesz. Całość można wyregulować rotametrami.
    Wczoraj rozmawiałem z hydraulikiem który zrobił mi już rozprowadzenie cwu i kanalizacje i proponuje mi do całego domu w podłogówce że założy zawór 4-drogowy (aby obniżyć temperaturę na podłogówkę) do tego 2 rozdzielacze podłogówki (osobno na parter i piętro). Tylko mówił że same rotametry nie wystarczą aby wyrównać temperatury w pomieszczeniach tylko powinny być zamontowane razem z głowicami termostatycznymi (tyle ile pętli tyle głowic). Nie wiem czy same rotametry wystarczą czy trzeba dokupywać też głowice? Po drugie montując głowice stracę możliwość sterowania temperaturą bezpośrednio z sterownika z pieca bo głowica termostatyczna będzie dążyć zawsze do ustawienia takiej samej temperatury.
    Wczoraj zacząłem powoli rozrysowywać sobie CO, ale na razie sobie to odpuściłem bo jestem na etapie elektryki i trochę to czasu zajmuje.

  8. #1048
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fi***o

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Łaszczów
    Kod pocztowy
    22-650
    Posty
    128

    Domyślnie

    Powtarzam to już ostatni raz do podłogówki najlepiej zastosować zawór termostatyczny bez względu na to czy będziesz miał głowice na pętlach czy nie .
    Jeśli nie będzie głowic temperaturą w pomieszczeniu wzorcowym możesz ustawiać zdalnie bezpośrednio z ecoala . Reszta pomieszczeń być może będzie miała podobną temperaturę albo i nie .
    Jeśli z kolei będzie to zawór N-drogowy musi być napęd dodatkowa automatyka i dodatkowy moduł do zdalnego sterowania.

  9. #1049

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Wczoraj rozmawiałem z hydraulikiem który zrobił mi już rozprowadzenie cwu i kanalizacje i proponuje mi do całego domu w podłogówce że założy zawór 4-drogowy (aby obniżyć temperaturę na podłogówkę) do tego 2 rozdzielacze podłogówki (osobno na parter i piętro). Tylko mówił że same rotametry nie wystarczą aby wyrównać temperatury w pomieszczeniach tylko powinny być zamontowane razem z głowicami termostatycznymi (tyle ile pętli tyle głowic). Nie wiem czy same rotametry wystarczą czy trzeba dokupywać też głowice? Po drugie montując głowice stracę możliwość sterowania temperaturą bezpośrednio z sterownika z pieca bo głowica termostatyczna będzie dążyć zawsze do ustawienia takiej samej temperatury.
    Wczoraj zacząłem powoli rozrysowywać sobie CO, ale na razie sobie to odpuściłem bo jestem na etapie elektryki i trochę to czasu zajmuje.
    Pamiętaj że ty za to płacisz. On ma z tego pieniądze, rabaty i procenty. A co ty masz? dodatkowe koszty, automatykę która może zawieść, no i dodatkowe zużycie prądu.
    U mnie jest zawór termostatyczny 3 drogowy i resztę robią rotametry. Na pewno bym tego nie zmienił bo zdaje egzamin.
    Kiedyś ktoś zapodał gdzieś schemat który w 3min zaadoptowałem aby stworzyć swój schemat. Jest nie do końca zrobiony ale oddaje to co działa u mnie. Zobacz jak jest podłączona podłogówka.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Instalacja CO.jpg
Wyświetleń:	187
Rozmiar:	83,2 KB
ID:	116253
    Użyłem tego schematu bez zgody autora za co przepraszam, ale jest na tyle zmieniony że na pewno działanie jest inne niż oryginał.

  10. #1050
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Gelo_26
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    510
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    ja mam cały dom w podłogówce zasilanie podłogówki poprzez zawór mieszający termostatyczny ESBE na którym mam ustawione 30C
    oddzielny rozdzielacz na parter oddzielny na poddasze, rozdzielacze z głowicami ( przez cały sezon oni razu nie użyłem głowicy ) i rotametrami. Rotametrami kręciłem tylko na początku.

  11. #1051

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gelo_26 Zobacz post
    ja mam cały dom w podłogówce zasilanie podłogówki poprzez zawór mieszający termostatyczny ESBE na którym mam ustawione 30C
    oddzielny rozdzielacz na parter oddzielny na poddasze, rozdzielacze z głowicami ( przez cały sezon oni razu nie użyłem głowicy ) i rotametrami. Rotametrami kręciłem tylko na początku.
    U nie też jest 4 pomieszczenia w podłogówce.
    Jak raz dobrze wyregulujesz przepływy to już masz z głowy na wieki.
    Tam gdzie masz mieć cieplej, podłogówka jest ułożona gęściej i może (choć nie musi) mieć większy przepływ. Tam gdzie ma być chłodniej odwrotnie. Jedynie czym możesz kręcić w moim przypadku to termostatycznym zaworem 3drożnym zwiększając lub zmniejszając temp.
    Ani razu podczas zimy nie kręciłem tym zaworem. Kiedy spada temp. eCoala załącza pompę i załatwia tą sprawę. Identycznie z grzejnikami, tylko tam już jest temp.CO bez zaworów n-drożnych.

    P.S.
    Co do temp. CO za mnie też robi to eCoala wg ustawionej krzywej grzania. Zimniej - wyższa, cieplej - niższa całkiem ciepło - przechodzi w ustawienia Lato od temp. którą mu ustawiłem.
    Ostatnio edytowane przez zbigmaz01 ; 17-05-2012 o 15:28 Powód: Dopisek

  12. #1052

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gelo_26 Zobacz post
    ja mam cały dom w podłogówce zasilanie podłogówki poprzez zawór mieszający termostatyczny ESBE na którym mam ustawione 30C
    oddzielny rozdzielacz na parter oddzielny na poddasze, rozdzielacze z głowicami ( przez cały sezon oni razu nie użyłem głowicy ) i rotametrami. Rotametrami kręciłem tylko na początku.
    Czyli za piecem masz zawór mieszający ESBE za zaworem są dwa rozdzielacze, regulacja temperatury w pomieszczeniach polega na regulowaniu zaworu ESBE, podnoszenie temperatury na piecu nic nie zmienia bo zawór ESBE i tak ją obniży?

  13. #1053
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Gelo_26
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    510
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Tak
    Tak jak pisałem wcześnije tym zaworem kręciem tyko raz ustawiłem 30C i zero kręcenia reszte załatwi pompka i ecoal.
    Masz racje zwiększenie temp na kotle nic nie da
    Ja mam podłogówkę i grzejniki więc jesi chce szybko zwiększyć temperaturę to załatwiaja to grzejniki
    Ostatnio edytowane przez Gelo_26 ; 17-05-2012 o 21:21

  14. #1054
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    Jakie wymierne korzyści daje mi palnik bruner w stosunku do brucera/ekoenergii w RBR`ce 11kW ?
    Zmodyfikowana konstrukcja,jakość spalania ta sama.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  15. #1055

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    Jakie wymierne korzyści daje mi palnik bruner w stosunku do brucera/ekoenergii w RBR`ce 11kW ?
    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Zmodyfikowana konstrukcja,jakość spalania ta sama.
    Jakość spalania - lepsza (mniejsze spiekanie żużlowe).
    BURNER jest palnikiem MNIEJSZYM od Brucera/Ekoenergii.
    Możliwość bardzo łatwej zmiany (zmniejszenia) maksymalnej mocy palnika przez użytkownika poprzez wymianę tanich członów wewnętrznych (w przypadku stwierdzenia takiej potrzeby).
    Ukłony dla Redakcji

  16. #1056
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Jakość spalania - lepsza (mniejsze spiekanie żużlowe).
    BURNER jest palnikiem MNIEJSZYM od Brucera/Ekoenergii.
    Możliwość bardzo łatwej zmiany (zmniejszenia) maksymalnej mocy palnika przez użytkownika poprzez wymianę tanich członów wewnętrznych (w przypadku stwierdzenia takiej potrzeby).
    W obecnej chwili modyfikacja Brucer-ekoenergia pozwoliła dorównać Burnerowi-S.Wiadomo,to jest modyfikacja oraz klejenie korony.
    W Burnerze-S wymiana członów.I tu i tu jest trochę zabawy.Dla chcącego nic trudnego.No ale wygoda kosztuje
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  17. #1057
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fi***o

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Łaszczów
    Kod pocztowy
    22-650
    Posty
    128

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    A czy oryginał będzie też dobrze działał bo przewody i rurki rozłożone a po posadzkach ma przyjść instalator i podłaczyć mi to wszystko według oryginalnego schematu. Ogolnie prze ta wod kan i co stracilem chyba z pieć lat życia instalatorowi nie spodobało się, że przedstawiłem mu projekt ogólnie według niego wszystko jest do dupy, pex uponor do dupy, kocioł za słaby grzejniki za małe,pompek za dużo, dylatacje płyt nie potrzebne, regulacji podłogówki nie ma bo nie ma zaworów a tak wogole to na 100% gdzieś mi coś zamarznie.
    Jedyne sensowne rozwiązanie w tym przypadku to zmiana instalatora . Widać ten nadaje się jedynie do gadania , a pojęcia nie ma za grosz . Myślę że lepiej teraz znaleźć innego niż potem poprawiać źle wykonaną instalacje.

  18. #1058

    Domyślnie

    No i już masz odpowiedź. Lepiej teraz zmienić instalatora niż zapłacić za niefachową robotę a potem jeszcze raz płacić za przeróbki lub zezwolić aby to skończył a potem jeszcze płacić za nadmierne spalanie i mieć kłopoty z instalacją która nie zdaje egzaminu.
    Z tego co piszesz to twój instalator zatrzymał się w czasie i nie dostosował się (nie nauczył) do nowych technologii wykonania instalacji.
    Ostatecznie to są twoje pieniądze.

  19. #1059
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Żeby sobie trochę ulżyć można odkręcić zasobnik, odkręcić podajnik, wyciągnąć ze środka ruszt awaryjny i zostaję sam kocioł, będzie lżej.
    Można stosować w układzie zamkniętym po użyciu zaworu zabezpieczającego DBV, można zamówić z tym zaworem i dostaniesz już zamontowany na kotle z obejściem.
    Nie ma problemu żeby kociołkiem grzać samą CWU latem i może pracować na budynku w którym jest tylko podłogówka.

  20. #1060

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    Może i głupie pytanie ale nie daje mi spać po nocy ... Jak "wkładaliście" kocioł do kotłowni ? Rbr11kW waży ~ 400kg ... Mam pare schodów wykręcanych po drodze - teleportacja ? Serio pytam jak to "monstrum" włożyć do kotłowni

    Drugie pytanie kto ma kocioł w układzie zamkniętym ?

    Trzecie : kto ma Rbr`ke tylko z podłogówką i grzeje nim cwu bez dodatków typu solary itd ?
    Ja mam 17kW czyli troszkę większy i cięższy.
    Odp.1 Do piwnicy mam okno 90x90cm i przez to okno, odkręciłem podajnik . Trzy osoby dały radę.
    odp.2 Ja mam

Strona 53 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony