dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Czy zaplanowane warstwy pokazane na rysunku są prawidłowe?

    Jestem w trakcie remontu kotłowni polegającego na likwidacji zaniżenia pod piecem. Przewiduje się warstwy betonu i piasek. Dolny beton jest świeżo wylany, reszta czeka. Jeżeli będę czekał, aż wszystko wyschnie całkowicie, to termin zakończenia wszystkiego będzie odległy. Myślę o pewnym przyspieszeniu /w granicach rozsądku/, chciałbym wprowadzić pionowo do samego dołu wentylację /np. 4 szt/, coś w rodzaju rurek drenarskich. W mojej sytuacji powstała szczelna wanna i jak jakaś warstwa nie będzie sucha, będą problemy - a wykonawcy chcą to zrobić szybko.
    Być może, są na rynku produkty służące do takich zastosowań.

    Czy zaplanowane warstwy pokazane na rysunku są prawidłowe? Piasek zagęszczany będzie ręcznie, potem udeptywany /warstwowo co 27 cm/.
    Czy konieczna jest dylatacja obwodowa? Czy musi dotyczyć dwóch górnych warstw betonowych?
    Piec waży 300 kg. Mam starą trylinkę, może w miejscu gdzie będzie piec wykorzystać ją. Myślę o wybrukowaniu w górnej części piasku, a potem betony.
    Załączam rysunek.
    Proszę o rady.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Prezentacja9.jpg
Wyświetleń:	111
Rozmiar:	25,3 KB
ID:	61780  

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    będą problemy z udeptaniem 80 cm piasku...

  3. #3

    Domyślnie

    po co ten beton na dole i izolacja. jezeli byla kotlownia to piec stal na czyms wczesniej. . jezeli tylko po to aby zrobic izloacje, to u gory izolacja jest zbedna

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Henrykk Zobacz post
    Jestem w trakcie remontu kotłowni polegającego na likwidacji zaniżenia pod piecem. Przewiduje się warstwy betonu i piasek. Dolny beton jest świeżo wylany, reszta czeka. Jeżeli będę czekał, aż wszystko wyschnie całkowicie, to termin zakończenia wszystkiego będzie odległy. Myślę o pewnym przyspieszeniu /w granicach rozsądku/, chciałbym wprowadzić pionowo do samego dołu wentylację /np. 4 szt/, coś w rodzaju rurek drenarskich. W mojej sytuacji powstała szczelna wanna i jak jakaś warstwa nie będzie sucha, będą problemy - a wykonawcy chcą to zrobić szybko.
    Być może, są na rynku produkty służące do takich zastosowań.

    Czy zaplanowane warstwy pokazane na rysunku są prawidłowe? Piasek zagęszczany będzie ręcznie, potem udeptywany /warstwowo co 27 cm/.
    Czy konieczna jest dylatacja obwodowa? Czy musi dotyczyć dwóch górnych warstw betonowych?
    Piec waży 300 kg. Mam starą trylinkę, może w miejscu gdzie będzie piec wykorzystać ją. Myślę o wybrukowaniu w górnej części piasku, a potem betony.
    Załączam rysunek.
    Proszę o rady.
    1. Odkopac i znalezc stara izolacje fundamentow,( jezeli byla) przy scianach i polaczyc z nowa ktora nalezy tymczasowo wywinac do gory
    2. Chudziak ( na mokro i bardzo rowno, min 1 dzien poslizgu lub wiecej w zaleznosci od zastosowanej izolacji)
    3. Opuscic izolacje na chudziak i zrobic cala na chudziaku ( chodzi o przewiazanie ze stara aby byla ciaglosc izolacji)
    4.Wylac plyte betonowa na izloacje, aby ja docisnac, 100mm(2 lub 3 dni przerwy ze wzgledu na ubijanie)
    5. Piasek lub piasek zmieszany z cementem na sucho ( cement troche wchlonie wilgoci i wzmocni podloze), ubic plyta fundamentowa(mala maszyna jak kosiarka).
    6. Jezeli cos ciezkiego bedzie stac w calej piwnicy to mozna kupic suchy beton zamiast piasku , jezeli punktowo bedzie duze obciazenie to mozna tylko w tym miejscu dac suchy beton ( plus odsadzki po 1 m) . Ale sam piasek powinien wystarczyc

    7. Zakladajac 300kg piec, plus wklad 50kg max = 350kg, i w skrajnym przypadku 4 nogi- punktowo ( przewaznie sa szyny), kazda o powierzchni ludzkiej stopy, to wychodzi po 350/4 = 87.5 kg

    7a. wniosek: to tak jakby twoja tesciowa stala na jednej nodze ( wiesz to tak samo jak policja sprawdza kierowcow po 24 w nocy)= czyli nic waznego

    8. Suchy beton do wzmocnienia i wyrownania ( tanszy ale nalezy ubijac, ubijarke i tak bedziesz mial do piachu)( min 50mm po ubiciu)
    9. Mokry beton z zbrojeniem 150mm ( siatka mozna gotowa kupic o wymiarach 2.5 na 2.2 m srednica min 10mm)
    10. jezeli masza cykora to robisz dylatacje wokol ( pieca) podstawa pieca plus 1m, kladziesz na gore zbrojenia, pionowo, kawalek czegos o grubosci max 5mm,
    tak aby zrobic szczeline do zbrojenia, i wtedy bedziesz mial kontrolowane pekanie wzdloz tej szczeliny ( nie ktore firmy na drugi dzien, nacinaja pila posadzki na kilka milimetrow).
    11. Obowiazkowa jest dylatacja na obowodzie warstw betonu, nie piasku(material poslizgowy, np papa ). Jezeli piwnica jest duza bedziesz musial zrobic dylatacje na gornej warstwie betonu ( popatrz sobie w necie), a wyglada to tak ze beton lejesz partiami, lub nacinasz, lub robisz wkladki do kontrolnego pekania.
    12. Najwazniejsza jest IZOLACJA, nie skop tego i nie oszczedzaj.
    13.To jest jedno rozwiazanie z mozliwych.
    14. A teraz

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony