dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Koszt mb fundamentu pod domek 72m2

    Witam, posiadam domek drewniany, bardzo stary i chciałbym wykonać pod nim fundament.
    Jeśli chodzi o wykonanie robót, kopanie, szalunek, zbrojenie wykonam te prace z moim kumplem. Więc chodzi mi jedynie o podanie przybliżonych kosztów materiałów pod fundament. Czyli ile wyniesie mnie koszt drutu i betonu.. Domek o wymiarach 11 na 7,2 metra.

    Chciałem kopać dół na głębokość 120 cm i szerokość.. no właśnie jaką szerokość zalecacie panowie..
    Z góry dziękuje za odpowiedz i pomoc...
    Ostatnio edytowane przez m4rsh4ll ; 21-06-2011 o 21:36

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    taką, żeby przynajmniej wleźć do wykopu

  3. #3

    Domyślnie

    i zgodnie z projektem?

  4. #4
    zibik_eng
    Guest
    zibik_eng

    Domyślnie

    Cytat Napisał m4rsh4ll Zobacz post
    Witam, posiadam domek drewniany, bardzo stary i chciałbym wykonać pod nim fundament.
    Jeśli chodzi o wykonanie robót, kopanie, szalunek, zbrojenie wykonam te prace z moim kumplem. Więc chodzi mi jedynie o podanie przybliżonych kosztów materiałów pod fundament. Czyli ile wyniesie mnie koszt drutu i betonu.. Domek o wymiarach 11 na 7,2 metra.

    Chciałem kopać dół na głębokość 120 cm i szerokość.. no właśnie jaką szerokość zalecacie panowie..
    Zamów projekt, wystąp o pozwolenie na budowę, zatrudnij kierownika... można zrobić nielegalnie bez projektu - czyli tak jak na forum muratora jest to "popularne" (zaraz zaczniesz sypać debilne pytania jaki beton jakie zbrojenie etc etc, bez wytycznych z projektu w jaki sposób zabezpieczyć podkopaną chałupę i wykopy wąskoprzestrzenne przed zasypaniem ludzi i bez kierownika. W przypadku nieszczęścia np obsunięcia się ścian wykopu na "kumpla" masz gwarantowanego prokuratora.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony