dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 16
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 319
  1. #261
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    JulLen

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Nasielsk
    Kod pocztowy
    05-191
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam

    Planujemy w niedługim czasie ruszyć z budową naszego Szmaragdu 4.
    Jeżeli ktoś byłby chętny pokazać swój domek, byłbym bardzo wdzięczny.

    W razie czego proszę o kontakt na adres: [email protected]

    Pozdrawiam

  2. #262
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    JulLen

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Nasielsk
    Kod pocztowy
    05-191
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam ponownie

    Poszukuję realizacji w Warszawie i okolicach.

  3. #263

    Domyślnie

    Witam serdecznie, jestesmy na etapie wyboru okien do naszego Szmaragdu. Moze nam Pani powiedziec jaki byl koszt Waszych okien i jak to sie ma do kosztorysu? Pozdrawiam

  4. #264
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar acici
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie wiem jak wygląda wycena okien w kosztorysie - za nasze daliśmy lekko poniżej 18 000 (chyba 17 500) ale był to fatalny wybór! Robiliśmy kilka wycen i okna wiodących w Polsce firm były wycenione na 3 tysiące drożej i żałujemy, że poskąpiliśmy i u nich nie zamówiliśmy....mimo, iż zastanawialiśmy się nad tym, czy nie dołożyć w zamian za jakość....zdecydowaliśmy się na trochę tańszy feler co mamy teraz. Choć u dwóch znajomych nie dzieje się z nimi nic - u nas były już 2 wymiany - czyli jest to trzecia partia i o mały włos nie wylądowaliśmy w sądzie (a może i nawet wylądujemy w końcu, bo ileż można?!). Problem w tym, że spawy pękają w narożach i wiadomo - traci na tym szczelność. Mają jakiś feler na taśmie produkcyjnej w fabryce i chyba wciąż go nie wyeliminowali, do czego się przyznać nie chcą, bo w trzeciej partii też mamy pęknięcia, masakra! Jeszcze jesteśmy na gwarancji...
    Dziennik budowy - Szmaragd MG Projekt
    Pytania i Komentarze - Szmaragd MG Projekt

  5. #265
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    To i tak wcale nie mało. Były tam jakieś specjalne elementy typu grubsze szyby, nietypowy kolor, ciepłe parapety czy suwane drzwi tarasowe typu HST? Mnie okna (fix) i zwykłe otwierane tarasowe/balkonowe bluEVOLUTION 82 MD Classic (średnie Uw 0,9) z montażem wyceniono na około 21 tys. zł brutto, z dodatkami typu ciepłe parapety około 25 tys. zł brutto -- ale mam w sumie 18 okien i raczej trochę większe.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  6. #266
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar acici
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    To i tak wcale nie mało. Były tam jakieś specjalne elementy typu grubsze szyby, nietypowy kolor, ciepłe parapety czy suwane drzwi tarasowe typu HST? Mnie okna (fix) i zwykłe otwierane tarasowe/balkonowe bluEVOLUTION 82 MD Classic (średnie Uw 0,9) z montażem wyceniono na około 21 tys. zł brutto, z dodatkami typu ciepłe parapety około 25 tys. zł brutto -- ale mam w sumie 18 okien i raczej trochę większe.
    A gdzie tam specjalne elementy... sztuk okien mamy 16, kolor orzech obustronnie, drzwi suwanych nie chcieliśmy, bo nie da się otworzyć dwóch skrzydeł. Parametry są takie u nas: deceuninck, 5 komorowe, szyba meritum, okucie roto multi. Nie wiem co to ciepłe parapety!
    Dziennik budowy - Szmaragd MG Projekt
    Pytania i Komentarze - Szmaragd MG Projekt

  7. #267
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Octans
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    227
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Gratuluję postępów. Kominek wygląda rewelacyjnie i nie uważam aby był strasznie masywny na tej ścianie. Wykończenie kamieniem zmieni troszeczkę jego proporcje. Możesz zdradzić ile kosztowało Was wykonanie jego zabudowy?

  8. #268
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Octans
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    227
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    To i tak wcale nie mało. Były tam jakieś specjalne elementy typu grubsze szyby, nietypowy kolor, ciepłe parapety czy suwane drzwi tarasowe typu HST? Mnie okna (fix) i zwykłe otwierane tarasowe/balkonowe bluEVOLUTION 82 MD Classic (średnie Uw 0,9) z montażem wyceniono na około 21 tys. zł brutto, z dodatkami typu ciepłe parapety około 25 tys. zł brutto -- ale mam w sumie 18 okien i raczej trochę większe.
    My wykonaliśmy sami "ciepłe parapety" . Sami zajęliśmy się montażem parapetów, pod każdy daliśmy styropian xps i piankę energooszczędną, niskopręźną. Z pierwszym parapetem trochę się bawiliśmy, ale z następnymi poszło szybciej i łatwiej. Parapety mieliśmy wyceniane w salonie z oknami, cena o kolgromeratów 100% wyższa niż w hurtowni parapetów. Dwa parapety drewniane zamówiliśmy przez Allegro mimo opłaty 70 zł za kuriera wyszły 150 zł taniej.

  9. #269
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar acici
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Praca nad kominkiem kosztowała 1800 zł, a koszt robocizny + materiały + sam kominek czyli wszystko razem do kupy = 10 tys.
    Naszą inspiracją co do pociągnięcia tej czarnej wnęki było zdjęcie znalezione na stronie kominkimyslowice.pl. Jakoś tak nam ekskluzywnie to wygląda....:


    Trwa intensywna praca nad projektowaniem łazienek......
    Dziennik budowy - Szmaragd MG Projekt
    Pytania i Komentarze - Szmaragd MG Projekt

  10. #270
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Octans
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    227
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    W wizualizacji łazienka wygląda na maleństwo, a przecież to duże pomieszczenie Pierwsze to musiałam sobie poukładać, gdzie co jest, ponieważ w swojej szmaragdowej łazience sporo pozmieniałam. Drugie drzwi w łazience prowadzą do pralni? Bardzo spodobała mi się umywalka i uważam, że siedzisko jest dobrym pomysłem. Świetne rozwiązanie na komin z lustrem, przyznaję od razu, że chyba zapożyczę Mozaiki ładnie skomponowane, będą tworzyć w całej łazience element wspólny. Prysznic bez brodzika, podobnie jak u nas, tylko ja mam go w innym miejscu (tam gdzie u ciebie umywalki) i zbudowaliśmy jedną ścianę do niego. Czy macie już przyjęte jakieś rozwiązanie odnośnie prysznica bez brodzika, chodzi mi o zabezpieczenie przed przemakaniem i spływanie wody?

  11. #271
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar acici
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Red face

    Drugie drzwi są od pralni. Prysznic bez brodzika jest tylko w projekcie, bo naprawdę będzie z brodzikiem. Oczywiście chcieliśmy bez - i nawet tak była podłoga przygotowana przy kładzeniu ogrzewania z rurkami ale po zrobieniu jej w ostatnim momencie zmieniliśmy zdanie i zostało zrobione wszystko pod brodzik.... Powodem właśnie jest to "a co jeśli"... czyli "a co jeśli zacznie przeciekać na garaż.... Wtedy rozkuwanie, masa problemów, osuszanie itd. Jasne, że po prostu musi być to dobrze zrobione i pewnie wtedy o żadnym przeciekaniu mowy nie będzie ale jednak spanikowaliśmy wyobrażając sobie co by było, gdyby..... Poniosła nas wizja pleśni na ścianach i skuwania gresu... więc praktyczność wzięła górę. Na dole za to nie będzie brodzika (nawet takiego kształtu nie ma w sklepach.....) ale nie mamy pod dolną łazienką pomieszczeń, więc to już mniejszy problem z "a co jeśli...". U was też się dzieje na całego, super, podglądam!
    Dziennik budowy - Szmaragd MG Projekt
    Pytania i Komentarze - Szmaragd MG Projekt

  12. #272
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Robertooo

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-984
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam wszystkich serdecznie

    Jestem po przeczytaniu bloga Acici i jestem pod wrażeniem, ogromnym. Aktualnie edukuje się max by jako laik wiedzieć jak wystartować itp ...
    Oczywiście tak jak Państwo wybrałem projekt SZMARAGD 5 i w kolejnych dniach dokonuje zakupu projektu w pracowni MGP (po wszystkich formalnościach które się kończą dot. ziemii). Bardzo bym z Zona chciał zobaczyć dom na żywo - nawet tylko z zewnątrz i utrzymywać z Państwem kontakt nawet poprzez te forum aby czerpać z Państwa doświadczenia. Mam 100 lub nawet pewnie 1000 pytań także będę zobowiązany jeśli ktoś z Państwa zechce nawiązać tez ze mną kontakt mailowy / telefoniczny aby na początek doradzić i pozwolić z mniejszym stresem rozpocząć inwestycje życia (wawa)

    Serdecznie zapraszam do kontaktu
    Robert
    Mail: robi.gaw (at) gmail.com

  13. #273

    Domyślnie

    Witam, za miesiąc zaczynam budowę Szmaragda 4. Z zainteresowaniem od roku czytam i oglądam blogi dotyczące tego domu i jego "siostrzanych" projektów. Łazienka super, ja również komin ukryłam za lustrami, ale na razie wyłącznie w swojej głowie - widzę jednak dzięki Pani wizualizacji, że idę w dobrym kierunku
    Gratuluję postępów i pomysłów oraz pozdrawiam z zimnego zachodniopomorskiego

  14. #274
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Taki nowoczesny dom najlepiej wygląda bez kominów!
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  15. #275
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Robertooo

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-984
    Posty
    5

    Domyślnie

    Agnieszka ja planuje start na koniec lata - przełom sierpnia i września. Oczywiście to plan przy założeniach ze będzie brak problemów i szybko załatwi się papierki i formalności. A przymierzaliscie się już do kosztów Sz4 bo widzę ze niewiele różni się wielkością od Sz5?

  16. #276

    Domyślnie

    Za postawienie domu w SSZ (robocizna) płacimy 65 tys. To średnia stawka w moim województwie. Wołano od nas od 60 do 85 tys. Jak widzisz już na wstępie będzie poślizg, bo nasz kosztorys przewiduje niższą sumę. Niczego nie będziemy robić sami, wszystko zlecamy. Umowę podpisaliśmy z firmą na czerwiec, więc będziemy więcej mogli powiedzieć na ten temat właśnie w okolicach sierpnia i września.

  17. #277
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    To bardzo drogo! U mnie (Waw) ceny 40-50 tys. zł dla podobnego budynku..

  18. #278
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Robertooo

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-984
    Posty
    5

    Domyślnie

    Agnieszka tez zastanawiam się nad firma ale też nad tym aby kolejne etapy przekazywać osobnym fachowcom. Agnieszka możemy powymieniac się informacjami na priv lub telefon (w szczególności jak estymujesz koszt całej inwestycji w porównaniu do kosztorysu MGP). Adres mail mój jest wyżej.

    PS. Czy udało się Tobie w wawa lub okolicach województwa zobaczyć taki domek na żywo (chociaż z zewnątrz)?

  19. #279

    Domyślnie

    Ładnie ten kominek wygląda, ale czy będzie aż tak piękny biały kolor po sezonie palenia
    ---------------------------------------------------------

  20. #280
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar acici
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał certa Zobacz post
    Ładnie ten kominek wygląda, ale czy będzie aż tak piękny biały kolor po sezonie palenia
    A nie, nie! To powyżej to tylko inspiracja dotycząca ogólnego kształtu itd. Nasz kominek ze względów praktycznych będzie tak jak narożnik, który sobie upatrzyliśmy - czyli szary (gdzieś niedawno wrzucałam w wątku taki znaleziony w necie ciemnoszary u kogoś już skończony właśnie). Bo jak to w domu używanym a nie sterylnym - biel bielą jest przez pierwsze dni a potem cóż.....szlag by mnie trafiał na widok smolnych plam na białej ścianie.... na szarej też może będzie widać ale zdecydowanie później hehe.
    Dziennik budowy - Szmaragd MG Projekt
    Pytania i Komentarze - Szmaragd MG Projekt

Strona 14 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony