dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 16
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 319
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Napisał acici Zobacz post
    Anndzia, ale masz wyczucie.... żeby tak na zdjęciu zidentyfikować kolor i firmę? - dobra jesteś! Parametry się zgadzają, owszem. Ale nie mamy niestety takiego kawałeczka i szkoda, że nie możemy pomóc, bo po zrobieniu - jak chyba wszyscy - pozbyliśmy się ścinków, które nie były już potrzebne. A nie chcą Ci sprzedać jednej "belki"? Pewnie całe pudło trzeba zakupić, w którym jest ileś tam sztuk, tak?
    No właśnie trzeba kupić cały arkusz 4m. Ale dzięki Będę szukać dalej, albo w końcu kupię cały arkusz, żeby go prawie cały wyrzucić. Bez sensu, ale cóż...
    Projekt Niewielki M05bL

  2. #62
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar acici
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie wyrzucaj absolutnie tego co Ci zostanie, bo są ludzie właśnie tacy jak Ty, którym akurat zabrakło skrawka. Trzeba się ogłaszać, gdzie tylko mogą zobaczyć to inni poszukujący!! Teraz mnóstwo ludzi robi czarne / grafitowe dachy z taką właśnie podbitką, zatem myślę że na kogoś w końcu trafi, kto będzie chciał dokupić. Pozdrawiam
    Dziennik budowy - Szmaragd MG Projekt
    Pytania i Komentarze - Szmaragd MG Projekt

  3. #63

    Domyślnie

    mam pytanie: ile m2 wyliczyli u Ciebie tynkarze? u nas wyszło 470 bez sufitu w jadalni, ściany garażu (tej od strony wiatrołapu) łącznie z kotłownią (ściana przylegająca do salonu)

  4. #64
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar acici
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ojej... to trochę inaczej u nas wyszło. Nam tynkarze wyliczyli 650 m2, natomiast my sami - 611 m2, razem z całym garażem, kotłownią i sufitami na całym dole (oczywiście nie wykluczając otworów okiennych i drzwiowych, bo one niestety są pomijane i liczone do powierzchni tynków). A obliczenia sobie sam, czy to rachunek tynkarzy??
    Dziennik budowy - Szmaragd MG Projekt
    Pytania i Komentarze - Szmaragd MG Projekt

  5. #65

    Domyślnie

    Strasznie duża różnica ponad 100m2 a ten sam projekt te same okna pomieszczenia itp. hmm??? a może przez spiżarkę tyle wyszło hehe.
    Mi tynkarze wyliczyli i sami są w lekkim szoku że tak mało, spodziewali się ponad 600m2. hmmm może się walnęli w liczbach,
    Mam odliczone: sufit w jadalni od podciągu do podciągu przy kuchni, odliczone wnęki nad wykuszem jadalni i w salonie, ściana garażowa i sufit w garażu. .

  6. #66

    Domyślnie

    a jak z elewacja ile m2 Wam wyszlo

  7. #67
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar acici
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał certa Zobacz post
    Strasznie duża różnica ponad 100m2 a ten sam projekt te same okna pomieszczenia itp. hmm??? a może przez spiżarkę tyle wyszło hehe.
    Mi tynkarze wyliczyli i sami są w lekkim szoku że tak mało, spodziewali się ponad 600m2. hmmm może się walnęli w liczbach,
    Mam odliczone: sufit w jadalni od podciągu do podciągu przy kuchni, odliczone wnęki nad wykuszem jadalni i w salonie, ściana garażowa i sufit w garażu. .
    hmmm, raczej się machnęli u Ciebie tynkarze w obliczeniach, naszym tynkarzom wyszło 650 m2, <playro> napisał, że u niego 643 m2... więc analogicznie. Aaaaaale to nic, pewnie wyjdzie na korzyść - mniej zapłacicie za robotę skoro wyszło tak niewiele
    Co do elewacji - ponieważ było to rok temu, to nie pamiętamy za nic na świecie ile policzono tych metrów, ani ile poszło wiader tynku. Pogrzebię w rachunkach - może znajdę i wtedy na pewno Ci napiszę!
    Ostatnio edytowane przez acici ; 04-10-2012 o 19:50
    Dziennik budowy - Szmaragd MG Projekt
    Pytania i Komentarze - Szmaragd MG Projekt

  8. #68

    Domyślnie

    zapomniałem dopisać odliczyli część okien które mają po kilkanaście m2 szt., ale mimo wszystko wychodzi mniej. dziś się rozliczyłem z chłopakami więc reklamacji nie uznaje, a ściany piknie wyglądają - idealna gładź ......

  9. #69

    Domyślnie

    hej Ania. jak postępy w wykańczaniu domu i siebie hehehehe
    u nas wkońcu skończyli elewacje i dekarze zabrali się za daszki nad garażem i trasem. W między czasie działa hydraulik i mam nadzieje ze przed 1.11 zrobimy wylewki.

  10. #70
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar acici
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    do certa: A u nas.... tyle co na zdjęciu ostatnim widać. Dom przy ziemi cały w różowej opasce.... kobiety kuszą się o pytanie, czy tak to już zostanie, hehe. Trzeba tą styropianową opaskę zajechać klejem i na wiosnę dopiero zrobimy podmurówkę. Właściwie już się nic u nas nie dzieje. Sezon się zamyka. Czekamy już na zimę i.... poród, który nastąpi jakoś w przeciągu miesiąca. Teraz nasze myśli, skupienie i fundusze pójdą w inną stronę a do kontynuacji domu wrócimy na wiosnę, już we trójkę - wraz z córeczką
    Pochwal się i wyślij nam zdjęcia domku na maila, please!!
    Ostatnio edytowane przez acici ; 26-10-2012 o 12:34
    Dziennik budowy - Szmaragd MG Projekt
    Pytania i Komentarze - Szmaragd MG Projekt

  11. #71

    Domyślnie

    Cytat Napisał acici Zobacz post
    Pochwal się i wyślij nam zdjęcia domku na maila, please!!
    poleciało na priva .....

  12. #72
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar piskatarzyna
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Żyrardów
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam Forumowiczów Planujemy z narzeczonym wybudować domek. Szczególnie przypadł nam do gustu Szmaragd z pracowni MG Projekt, ale jeszcze nie jesteśmy pewni czy na pewno ten dom wybudujemy. Głównie zależy to od finansów. Możecie się wypowiedzieć jak się współpracuje z tą pracownią? Czy nie ma jakichś problemów przy zakupie projektu? Może znajdzie się ktoś kto podzieli się informacją ile wyniosła go budową tego domu? Pozdrawiam Kas.

  13. #73
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar piskatarzyna
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Żyrardów
    Posty
    8

    Domyślnie

    Chyba nikt mi nie pomoże?

  14. #74

    Domyślnie

    witam, . co znaczy dobra współprca z tą pracownią?

  15. #75
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar piskatarzyna
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Żyrardów
    Posty
    8

    Domyślnie

    HeJ Mam na myśli sprawy przy zakupie projektu, może wiesz czy można u nich zrobić zmiany w adaptacji ?

    Pozdrawiam

  16. #76

    Domyślnie

    Z tego co sie orientowałem wtedy to oni bezposredni nie prowadzili sprzedaży tylko poprzez biura współpracujące i tak ja zkupiłem i wszelkie zmiany za posrednictwem tego biura u architekta.
    hejka

  17. #77
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar piskatarzyna
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Żyrardów
    Posty
    8

    Domyślnie

    Hejka!
    Wzięłam i zatelefonowałam do tej pracowni MG Projekt, w końcu dostałam odpowiedź na nurtujące mnie pytania.... A więc prowadzą sprzedaż bezpośrednią ( ja tak zamówię projekt, ale dopiero po rozmowie z architektem) i zmiany w adaptacji też mogą wprowadzić

  18. #78

    Domyślnie

    Chyba kryzys i ich dopadł bo mi nie chcieli sprzedać tylko poprzez posredników.

  19. #79
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar piskatarzyna
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Żyrardów
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał certa Zobacz post
    Chyba kryzys i ich dopadł bo mi nie chcieli sprzedać tylko poprzez posredników.
    W Naszym kraju prawie każdego dopadł kryzys, Ciebie nie ?
    Ważne że mogę zakupić bezpośrednio także pozdrawiam

  20. #80
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adso

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    okolice Trójmiasta
    Posty
    52

    Domyślnie

    Witam , postanowiłem podzielić się z Wami swoją radością .
    Dnia 6 lutego br. rozpoczeła się budowa naszego wymarzonego Domu ... piszę o tym tu bo od forum wszystko się zaczeło .. ...z chęcią podziele się swoimi spostrzeżeniami. pozdrawiam a.

Strona 4 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony