dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 16
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 319
  1. #81

    Domyślnie

    gratuluje dobrego wyboru. jakieś przeróbki czy zgodnie z oryginałem robisz.

  2. #82
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar piskatarzyna
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Żyrardów
    Posty
    8

    Domyślnie

    Także gratuluje i też się pochwale, że w końcu zakupiliśmy Szmaragda! Teraz jesteśmy na etapie spraw urzędowych

  3. #83
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar DRDZ
    Zarejestrowany
    May 2013
    Posty
    19
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    Witam, zamierzam kupic Szmaragda 3, chcę tez go trochę poprzerabiać pod własny gust. Ja nie bardzo lubię "małe okienka na wysokości brody", dlatego prosze o Wasza opinie nt. małych okienek w sypialniach na górze. czy mając juz wybudowany domek możecie wydać werdykt czy można sie ich pozbyć w ogóle. Czy wystarczy sam balon aby właściwie doświetlić te pomieszczenia?

  4. #84

    Domyślnie

    Pozbywać się ich to zły pomysł. Dom straci na urodzie. Mnie osobiście one pasuja, a zwłaszcza ze mamy jeszcze balkonowe.
    Weź pod uwagę ze to są sypialnie.
    Szmaragd III ten z podzielonym garażem!

  5. #85
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar DRDZ
    Zarejestrowany
    May 2013
    Posty
    19
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Post

    Cytat Napisał certa Zobacz post
    Pozbywać się ich to zły pomysł. Dom straci na urodzie. Mnie osobiście one pasuja, a zwłaszcza ze mamy jeszcze balkonowe.
    Weź pod uwagę ze to są sypialnie.
    Szmaragd III ten z podzielonym garażem!
    Tak Sz.III to z podzielonym garażem, taki chcemy.
    Co do urody, to może masz rację, że z zewnątrz jakoś wygląda, ale mieszka się wewnątrz i choć uroda jest kwestią gustu, mi z wewnątrz sie nie podoba. Ponadto myslę, że zabiera troche miejsca na ścianie i jak tak się wstawi np. szafkę, to zasłoni cześć okna. A skoro to są sypialnie, to jak sama nazwa wskazuje tam śpimy Więc po co mi dodatkowe okna
    Ale jak mówię to jest kwestia gustów i potrzeb mieszkańca.
    Ja pytałem posiadaczy Szmaragda czy wystarczy światła jedynie z drzwi balkonowych do oświetlenia tych pokoi. Po planach trudno jest się zorientowćać

  6. #86
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar acici
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ja odpowiadam - oczywiście że wystarczy światła tylko od drzwi balkonowych, bo pokoje przecież wcale nie są takie duże - mają nieco ponad 14m2, podobnie jak niektóre w bloku a takich rozmiarów pokój w bloku zazwyczaj ma tylko pojedyncze okno 150x150 cm a i tak jest b.jasny!! Więc do doświetlenia pomieszczenia wg mnie drzwi wystarczą spokojnie.
    Od mojego subiektywizmu dodam, że my te okienka powiększyliśmy wszerz, choć i tak się kończą pod brodą, jednak nie traci na tym zupełnie ustawność pokoi. Planowaliśmy i poddaliśmy rozmyśleniu po prostu wcześniej jakie meble gdzie chcemy umieścić i nam akurat te mniejsze okna w niczym nie przeszkadzają. W pokoju frontowym z narożnymi drzwiami pod oknem tym będzie biurko, zaś w naszej sypialni (p.lustrzany za garderobą) nic przy tym oknie stać nie będzie. No i chcieliśmy by było inaczej niż w bloku... - widoki na różne strony świata, a nie tylko na wschód i na zachód. A jeśli chodzi o wrażenie estetyczne... widziałam taką zmianę na żywo i mnie z zewnątrz ściana bez tych okien wyglądała b.surowo i miałam wrażenie, że czegoś wyraźnie tu brak (no chyba że byłaby mało widoczna, schowana za kępą drzew to ok).
    Dziennik budowy - Szmaragd MG Projekt
    Pytania i Komentarze - Szmaragd MG Projekt

  7. #87
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar DRDZ
    Zarejestrowany
    May 2013
    Posty
    19
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    Ja całkiem nie chcę się pozbyć okien z tej elewacji. Myślę, aby pozbyć się jedynie dwóch skrajnych, a środkowe wręcz powiększyć (aby parapet był na standardowej wysokości). Wtedy elewacja nie będzie taka pusta.

    Myślę też aby nie budować dachu nad garażem jak jest w projekcie, a zostawić go płaskim. Mój plan miejscowy nie pozwala na dachy płaskie, ale to dotyczy jedynie głównych połaci.

  8. #88

    Domyślnie

    My jednak powiększaliśmy te małe okienka, niewie ale jednak troche.

  9. #89
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar acici
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Fajny pomysł ze spłaszczeniem dachu nad garażem - projekt będący nowoczesnym będzie neo-nowoczesny (czyli jeszcze bardziej nowoczesny... I trochę grosza w kieszeni, bo dachówki nie będzie heh. Wniosek mój jest taki, że Szmaragd to ciekawy inspirujący projekt - bo już pojawiło się u inwestorów na forum kilka pomysłów na przerabianie go poprzez zmianę niektórych elementów, każdy przerabia go po swojemu a on i tak trzyma fason. Jest jak piękna kobieta - jakby ją nie ubrać, to i tak wygląda super! (ale zaszalałam z porównaniem...).
    Ostatnio edytowane przez acici ; 22-05-2013 o 21:57
    Dziennik budowy - Szmaragd MG Projekt
    Pytania i Komentarze - Szmaragd MG Projekt

  10. #90
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek898989

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-680
    Posty
    144

    Domyślnie

    A ja mam pytanko. Śledzę ten temat, przeczytałem cały i przyznam, że to jedyny taki dokładny szczegółowy wątek o szmaragdzie jaki znalazłem. Są opisy, są podane niektóre koszty, są zdjęcia w galerii.... Ja wraz z żoną będziemy budować Szmaragda III z dodatkowym stanowiskiem garażowym. Chcemy też wprowadzić zmiany na dole, może nie znaczne, ale jednak duże chcemy, aby część salonowa gdzie będzie tv kino domowe kanapa itd była obniżona o jakies 60-80cm względem reszty pomieszczeń na dole. Będą schodki, murek itd ale nigdzie nie mogę znaleść zdjęć z już wykończonego, a nawet umeblowanego szmaragda w środku. Może jest tu ktoś kto posiada takie zdjęcia? byłbym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam

  11. #91
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar acici
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek898989 Zobacz post
    A ja mam pytanko. Śledzę ten temat, przeczytałem cały i przyznam, że to jedyny taki dokładny szczegółowy wątek o szmaragdzie jaki znalazłem. Są opisy, są podane niektóre koszty, są zdjęcia w galerii.... Ja wraz z żoną będziemy budować Szmaragda III z dodatkowym stanowiskiem garażowym. Chcemy też wprowadzić zmiany na dole, może nie znaczne, ale jednak duże chcemy, aby część salonowa gdzie będzie tv kino domowe kanapa itd była obniżona o jakies 60-80cm względem reszty pomieszczeń na dole. Będą schodki, murek itd ale nigdzie nie mogę znaleść zdjęć z już wykończonego, a nawet umeblowanego szmaragda w środku. Może jest tu ktoś kto posiada takie zdjęcia? byłbym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam
    W pióra obrosłam od tych komplementów... no staram się jak mogę najsumienniej, by inni mieli jakiś z tego drogowskaz i chętnie bym zamieściła zdjęcia wykończonego Szmaragda, co na pewno to zrobię... jak go wykończymy czyli wtedy gdy Wy już pewnie będziecie mieć wybudowany swój; powoli nam idzie ta budowa (a na pewno sprawniej już prowadzenie bloga heh). Ze zdjęciami gotowego w środku będzie ciężko, bo inwestorów Szmaragda pojawia się tu na forum jak na lekarstwo (z czego może z 3-ech już mieszka), i niestety tylko ja (chyba!) prowadzę dziennik budowy ale co do wnętrza na razie nie można na mnie liczyć:/
    Ostatnio edytowane przez acici ; 24-05-2013 o 08:17
    Dziennik budowy - Szmaragd MG Projekt
    Pytania i Komentarze - Szmaragd MG Projekt

  12. #92

    Domyślnie

    Cytat Napisał acici Zobacz post
    i niestety tylko ja (chyba!) prowadzę dziennik budowy ale co do wnętrza na razie nie można na mnie liczyć:/
    I chwała Ci za to ))
    Szkoda tylko ze zaprzestałaś bo nie ukrywam ze byłaś jesteś wzorem dla nas.
    Umnie robota powoli do przodu a to z uwagi iż dużo sam robię bo zapewne z ekipą to już bym mieszkał.

  13. #93
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar acici
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ach, nie! Wcale nie zaprzestałam... Mąż kończy podmurówkę, a tak to po prostu nic się u nas nie dzieje na działce na razie i nie ma się czym dzielić:/ Szukamy ziemi do nawiezienia ale z tym jest mega wielki problem - żadnej większej budowy w pobliżu, a z budowy obwodnicy, która niedaleko się rozwija - odmówiono nam niestety... Póki co nie strach wokoło domu chodzić po zmierzchu, bo można nogę złamać, zaliczając te góry i doliny... Mamy pewną koncepcję na teren dookoła domu (a działka ma tendencję spadkową z tyłu domu ku przodowi), ale nie da się jej opisać, bo to jest zbyt skomplikowana... A co u Was Certusie??? Wyślijcie jakieś motywujące fotki!. Pozdrawiamyyyyyyy
    Dziennik budowy - Szmaragd MG Projekt
    Pytania i Komentarze - Szmaragd MG Projekt

  14. #94

    Domyślnie

    Powoli do przodu idziemy, powoli bo sam dużo robię. Kończe właśnie sufity - zostały płyty do położenia obsadzenie schodów i zaczynam szpachowanie a między czasie mam nadzieje ze glazurnik wejdzie do łazienek i podłogi na parterze.
    Drugi raz już nie zrobię stropu drewnianego, nie liczyłem kosztów ale czas jaki trzeba poswięcić to cholernie długo wychodzi ......
    Kiedy ruszacie u siebie .
    Fotki wyśle na maila.

  15. #95

    Domyślnie

    Cytat Napisał certa Zobacz post
    I chwała Ci za to ))
    Szkoda tylko ze zaprzestałaś bo nie ukrywam ze byłaś jesteś wzorem dla nas.
    Umnie robota powoli do przodu a to z uwagi iż dużo sam robię bo zapewne z ekipą to już bym mieszkał.

    WItam,
    Ja też bardzo dziekuję acici, bo dla nas jej dziennik budowy i jej cenne uwagi były drogowskazem, chociaż i tak nie zabrakło niespodzianek - ale tak już bywa na budowie. Obecnie mamy przykręcone regipsy na sufitach, dom się "wietrzy" - bo zimą były położone tynki. Reszta robót czeka.
    Pozdrawiam i nie ukrywam - chętnie zobaczyłabym fotki z Waszego Szmaragda.
    Obecnie myślę nad projektem kuchni - i powiem, ze brak mi pomysłu.
    Może podzielicie się swoim doświadczeniem?
    Pozdrawiam!

  16. #96

    Domyślnie

    Niewiem jak u ciebie luzik- ale my mamy powiększone okna w kuchni przez co za wiele nie zwojujemy z szafkami wiszącymi.

  17. #97

    Domyślnie

    Cytat Napisał certa Zobacz post
    Niewiem jak u ciebie luzik- ale my mamy powiększone okna w kuchni przez co za wiele nie zwojujemy z szafkami wiszącymi.
    My okna w kuchni zostawiliśmy wg projektu, natomiast zlikwidowałam podcień a na ścianie bocznej w jadalni zrobiłam okno 2,4x2,2 z wyjściem bocznym na taras.
    Co do kuchni to mam wątpliwości gdzie umieścić wysoką zabudowę
    dołączam fotkę z pierwszym projektem kuchni - liczę na cenne uwagi.
    pozdrawiam
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	KUCHNIA AYO 15.03.2013 (1).jpg
Wyświetleń:	275
Rozmiar:	67,2 KB
ID:	193844
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.JPG
Wyświetleń:	202
Rozmiar:	50,4 KB
ID:	193845Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC01342.JPG
Wyświetleń:	198
Rozmiar:	43,0 KB
ID:	193846
    przepraszam za jakość zdjęć, - robione telefonem
    Ostatnio edytowane przez luzik- fsl ; 05-06-2013 o 09:02

  18. #98
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar acici
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał luzik- fsl Zobacz post
    My okna w kuchni zostawiliśmy wg projektu, natomiast zlikwidowałam podcień a na ścianie bocznej w jadalni zrobiłam okno 2,4x2,2 z wyjściem bocznym na taras.
    Co do kuchni to mam wątpliwości gdzie umieścić wysoką zabudowę
    dołączam fotkę z pierwszym projektem kuchni - liczę na cenne uwagi.
    pozdrawiam
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	KUCHNIA AYO 15.03.2013 (1).jpg
Wyświetleń:	275
Rozmiar:	67,2 KB
ID:	193844
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.JPG
Wyświetleń:	202
Rozmiar:	50,4 KB
ID:	193845Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC01342.JPG
Wyświetleń:	198
Rozmiar:	43,0 KB
ID:	193846
    przepraszam za jakość zdjęć, - robione telefonem
    U nas projekt kuchni całkiem podobnie wygląda w tejże perspektywie, z tym że między "szafą z piekarnikiem" a niską zabudową mamy lukę na małe stanowisko do wypicia porannej kawki (gdzieś tam zdjęcie na poprzedniej podstronie jest...). Ale też mamy mieć obudowane meblami dolnymi wszystkie 3 ściany, bo niestety kiepsko w tej kuchni z miejscem na górne szafki...- tak jak Ty to masz zrobione to raczej jedyna opcja do zaakceptowania!
    Ostatnio edytowane przez acici ; 06-06-2013 o 22:46
    Dziennik budowy - Szmaragd MG Projekt
    Pytania i Komentarze - Szmaragd MG Projekt

  19. #99

    Domyślnie

    Cytat Napisał acici Zobacz post
    U nas projekt kuchni całkiem podobnie wygląda w tejże perspektywie, z tym że między "szafą z piekarnikiem" a niską zabudową mamy lukę na małe stanowisko do wypicia porannej kawki (gdzieś tam zdjęcie na poprzedniej podstronie jest...). Ale też mamy mieć obudowane meblami dolnymi wszystkie 3 ściany, bo niestety kiepsko w tej kuchni z miejscem na górne szafki...- tak jak Ty to masz zrobione to raczej jedyna opcja do zaakceptowania!
    Witam,
    Chyba na to wygląda, ze raczej nie da rady inaczej, a miejsce na poranną kawę planuję tam, gdzie u was spiżarka.
    pozdrawiam

  20. #100

    Domyślnie

    Cytat Napisał luzik- fsl Zobacz post
    Witam,
    Chyba na to wygląda, ze raczej nie da rady inaczej, a miejsce na poranną kawę planuję tam, gdzie u was spiżarka.
    pozdrawiam
    Dokładnie nie da rady inaczej, jak już to trzey by kuchnie przenieść do jadali, a tam to wtedy jest sporo możliwości.
    Umnie dokładnie teaki sam układ, a stolik na tzw poranną kawe planujemy w miejscu gdzie zaczyna się wykusz jadalni dokładnie na wysokości ścianki zabudowy lodówki.

Strona 5 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony