dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 16
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 319
  1. #101
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek898989

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-680
    Posty
    144

    Domyślnie

    witajcie ponownie. dziękuję za odpowiedź na mój post. szkoda, że nikt tu nie ma zdjęć wykończonego szmaragda ale poczekamy zobaczymy. Mam pytanie odnośnie murarzy. My juz działke mamy zaklepana. Ale pewnie papierkowe sprawy potrwaja i budowa ruszy dopiero na wiosnę chociaż ja ma głęboką nadzieję, że uda sie do zimy postawić stan surowy otwarty z dachem. Czy ktoś może polecić jakaś dobra sprawdzoną ekipę ? Najlepiej włąśnie taką, która juz budowała szmaragda i ma jakieś doświadczenie przy tym projekcie. Acici jak Wasza ekipa? Jesteście w stanie ich polecić? Skąd oni są? My będziemy budować dom pod Warszawą na zachodniej częsci.

  2. #102

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek898989 Zobacz post
    Warszawą na zachodniej częsci.
    Mogę ci polecić swoich chłopaków którzy budowali moj szmaragd jaki również jednego kolegi tutaj z forum. Takwięc byłby to już ich trzeci taki projekt. Ja jestem zadowolony, czysto dokładnie i co najważniejsze sciany trzymają pion. Panownie są z lubelskiego z okolic Acici hehehe .........
    Dokładnie w ktrej części warszawy pod warszawy budujesz?

  3. #103
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek898989

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-680
    Posty
    144

    Domyślnie

    Stare Babice, myślę, że kojarzysz To by było super mieć sprawdzoną ekipę. Skąd oni są? Z lubelskiego? Dobrze zrozumiałem? Jak u nich z noclegiem? I jak sobie liczą za wybudowanie domu?

  4. #104

    Domyślnie

    O nocleg nie musisz się martwić, maja swoją melinę. Codzień rano od 7 do 18 pracuja.
    Co do ceny musisz gadać, projekt nie jest prosty przy podciagach jest co robić.
    Jaby co zapraszam do siebie na rekonesans.

  5. #105
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek898989

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-680
    Posty
    144

    Domyślnie

    certa, napisalem PW jakby co

  6. #106
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar acici
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mnie o ekipę ktoś kiedyś z forum pytał, zrobiłam wywiad z naszymi Bobami Budowniczymi i odmawiają wyjazdów poza lubelskie, bo maja full roboty na miejscu, dom za domem stawiają i jeszcze ile trzeba na nich czekac po "rezerwacji". Byliśmy zadowoleni z ich roboty, wzielismy ich od znajomych i poleciliśmy tez sąsiadowi - skorzystał, tez zadowolony. Firma rodzinna, elastyczni w kontakcie (otwarci i łatwo przyswajalni), sumienni, przeciwnie do dekarza który lepiej niech sie w okolicy nie pokazuje bo spartolił i mąż powiedział, ze mu z d....y jesień średniowiecza zrobi.
    Pamiętajcie, by pisać z robotnikami umowy i jeszcze z dopiskiem, ze w razie znaleziońych niedoróbek bedą poprawiać wszystko na własny koszt, bo inaczej jak przyjdzie co do czego to każdy mowi potem, ze to nie jego wina i umywa ręce!!
    Dziennik budowy - Szmaragd MG Projekt
    Pytania i Komentarze - Szmaragd MG Projekt

  7. #107
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jarekd07

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Warszawa-Chotomow
    Kod pocztowy
    02-763
    Posty
    16

    Domyślnie

    Witam
    Bardzo proszę o pomoc forumowiczów może pamietacie ile Wam poszło dysperbitu na fundamenty.
    Pozdrawiam Jarek

  8. #108

    Domyślnie

    Ja nie smarowalem tym czymś co po jakimś czasie i tak splynie jak teren podmokly.
    Ja juz będziesz smarowalem to na dwa razy i od środka też..

  9. #109
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar AdrianaK
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam wszystkich Szmaragdowiczów!
    Skoro mamy już prawie wymurowaną drugą kondygnację naszego wymarzonego domu, to chyba czas najwyższy się ujawnić. W zasadzie budujemy Szmaragd z drobnymi zmianami, ale de facto jest to Szmaragd3 (no może nie dokładnie). W momencie kiedy kupowaliśmy projekt nie było jeszcze trójki.Najważniejsze zmiany to: Z dwóch dolnych łazieneczek mamy jedną łazienkę, do gabinetu jest jedno wejście z wiatrołapu, z malej garderoby na górze + kawałka sypialni zrobiona będzie pralnia, no i niestety ze względu na wąską działkę musieliśmy się pozbyć okien od strony jadalni.
    Od dawna podczytywałam Wasze forum, aż w końcu znalazłam się w miejscu, kiedy muszę zadać pytanie bardziej doświadczonym "budowniczym".
    Czy ktoś z Was ma na dachu blachę Ruukki Classic Premium? Chcemy taką położyć, chętnie zobaczyłabym ją na dachu naszego projektu, jak wygląda w rzeczywistości.
    Będę wdzięczna, jeśli ktoś udostępni mi zdjęcia (oczywiście jeśli ktoś taki istnieje).

    Pozdrawiam... w szczególności założycielkę wątku . To dzięki Tobie dałam się namówić małżowi na ten projekt a teraz jestem z tego bardzo zadowolona
    Ada

  10. #110

    Domyślnie

    Ada a czy robiliscie kalkulacje kosztow blacha a dachwka.
    Przy takim dachu to jest mnostwo odpadow.

  11. #111
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    misiekone

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    6

    Domyślnie

    Ja wybrałem Plannję Scandic w kolorze grafit - taka mi się podobała i wg mnie wygląda super, a przede wszystkim pasuje do tego projektu. Ponadto rynny w kolorze srebrnym - efektowne zestawienie.

  12. #112

    Domyślnie

    Ktoś tu widze zapożyczył sobie pomysł na przeróbki i do tego czerpie $$$
    http://www.mgprojekt.com.pl/szmaragd-4

  13. #113
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Octans
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    227
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał certa Zobacz post
    Ktoś tu widze zapożyczył sobie pomysł na przeróbki i do tego czerpie $$$
    http://www.mgprojekt.com.pl/szmaragd-4
    Jak zobaczyłam Szmaragda CZWÓRKĘ od razu pomyślałam o waszym projekcie

  14. #114
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Octans
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    227
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał certa Zobacz post
    Ktoś tu widze zapożyczył sobie pomysł na przeróbki i do tego czerpie $$$
    http://www.mgprojekt.com.pl/szmaragd-4
    Po prostu sami stworzyliście niezły projekt Tylko nie pamiętam już czy u was pojawiła się kabina prysznicowa wydzielona z części garażowej. Rozwiązanie z wydzielonym prysznicem na pewno pojawiało się u DANY1104. Mam pytanie jakie zmiany wprowadziliście na piętrze? Czy macie garderobę obok łazienki czy przerobiliście na ten cel gabinet? My wprowadziliśmy wiele zmian na parterze m.in mamy zamkniętą kuchnię i doprojektowaliśmy kabinę prysznicową w łazience.

  15. #115

    Domyślnie

    Na pietrze z garderoby obok sypialni zrobiliśmy pralnie, a gardeobe między pokojami zostawiliśmy jak w projekcie. Może kiedyś pomyślimy nad gabinetem.
    Na dole w łazience prysznic kosztem kawała garażu i przesunelisy ścianę na której stoi geberit przez co w garażu pod schodami zrobił się mały schowek. A i poszerzony jest cały garaż ściana łącznie z kotłownią co w IV jest uwidocznione podwójnym dachem. Natomiast w salonie jaki kuchni bez zmian.

  16. #116
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Octans
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    227
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. Inne nasz zmiany na parterze wyglądają tak:Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Parter 1-page-002.jpg
Wyświetleń:	120
Rozmiar:	93,6 KB
ID:	232028

  17. #117
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Octans
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    227
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    na piętrze mało zmian, ale jednakKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt-domu-szmaragd-3-rzut-pietra-NASZE ZMIANY.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	75,5 KB
ID:	232029
    zastanawiamy się jeszcze nad przesunięciem ściany pralni kosztem sypialni. Czy mogłabym prosić o jakiś zdjęcia z pralni. Chcieliśmy troszeczkę zmniejszyć hol, ale architekt zasugerował, że może być zbyt mały. Gabinet miał być na piętrze, ponieważ pokój na dole będzie sypialnią gościnną i brakowało nam jednego takiego pomieszczenia, ale wymyśliliśmy jeszcze coś innego

  18. #118
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Octans
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    227
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Po wstępnych wycenach budowlańców i przymiarkach co ma być i gdzie podjęliśmy decyzję o wylaniu drugiego stropy i doprojektowaniu schodów wylewanych na strych, który ma być pokojem Studio. Martwią mnie te schody, ale architekt mówi, że da rade Wiele tam miejsca nie będzie, ale na nasze potrzeby wystarczy. Podnosimy dach i robimy ściankę kolankową na dwa pustaki, według wyliczeń architekta dom podniesie się o jakieś 75cm. I tak z projekty gotowego tworzy się już zupełnie nowy Szmaragd 3aKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	studio pomieszczenia.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	88,6 KB
ID:	232030

  19. #119
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Octans
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    227
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Rozważamy jeszcze kwestie kominka w salonie. Chcemy przesunąć go centralnie na ścianie, a przesunięcie komina nie wchodzi w grę przez dach. Zastanawiam się, czy przy takim ustawieniu komina da się podłączyć kominek jak będzie na środku tej ściany?

  20. #120
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Octans
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    227
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    W 4 dach zwiększyli, ponieważ powiększyli pomieszczenie gospodarcze, ale komin nie został przesunięty.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wd2-1386589739-agxkqbnn.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	101,3 KB
ID:	232031

Strona 6 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony