dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zepter

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    3

    Domyślnie Warstwy podłogi w ścianie jednowarstwowej

    Która wersja podłogi będzie wg Was lepsza.
    Mur jest 1 warstwowy z Ytonga. Moje pytanie brzmi na jakim poziomie zrobić pierwszą wylewkę. Na poziomie wyższej izolacji:


    czy na poziomie niższej izolacji:


    Wydaje mi się że opcja pierwsza jest bardziej poprawna, ale mogę się mylić.

    Wysokość ściany fundamentowej: 1.82 metra - dlatego wieniec, teren mokry i grząski. Wokół ław będzie opaska.
    Mój kredyt mieszkaniowy wybrała mi firma Hipotekaplus.pl

  2. #2
    zibik_eng
    Guest
    zibik_eng

    Domyślnie

    Najlepsze rozwiązanie to takie które jest w projekcie...

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    antech

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Białystok
    Posty
    553

    Domyślnie

    Wersja pierwsza, bez bloczka "anty podciągającego",
    Tylko bardzo starannie wykonaj izolacje, poziomą i pionowa..teraz robię gosciowi izolację już w istniejacym domu, dom ma 2 lata, wilgoć z gruntu jest duża na tyle że folia pod styropianem jest bardzo wilgotna i ta wilgoć wychodzi na ściany przy styku ściana - posadzka i powstaja slady na tynku gipsowym, bład zrobił że na tak podmokłym terenie połozył gipsowy tynk, ty tez nie kładź gipsowego. Teraz więcej zabawy z osuszaniem i robieniem izolacji jeszcze raz.

    Izolacja na rysunku po wieńcu nie daje nic, masz izolacje pionową na bloczkach (powinieneś mieć z obu stron), wilgoci kapilarnej nie powinieneś miec na tej wysokości, najgroźniejsza jest wilgoć z gruntu i to nie podciagana kapilarnie ale parowanie poprostu, jest tego od groma.
    Zastanów się nad inną izolacją niż folia, lepiej mineralna, folia zadziała jak "gumowiec" do którego wlała się woda,

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał antech Zobacz post
    Wersja pierwsza, bez bloczka "anty podciągającego",
    Tylko bardzo starannie wykonaj izolacje, poziomą i pionowa..teraz robię gosciowi izolację już w istniejacym domu, dom ma 2 lata, wilgoć z gruntu jest duża na tyle że folia pod styropianem jest bardzo wilgotna i ta wilgoć wychodzi na ściany przy styku ściana - posadzka i powstaja slady na tynku gipsowym, bład zrobił że na tak podmokłym terenie połozył gipsowy tynk, ty tez nie kładź gipsowego. Teraz więcej zabawy z osuszaniem i robieniem izolacji jeszcze raz.

    Izolacja na rysunku po wieńcu nie daje nic, masz izolacje pionową na bloczkach (powinieneś mieć z obu stron), wilgoci kapilarnej nie powinieneś miec na tej wysokości, najgroźniejsza jest wilgoć z gruntu i to nie podciagana kapilarnie ale parowanie poprostu, jest tego od groma.
    Zastanów się nad inną izolacją niż folia, lepiej mineralna, folia zadziała jak "gumowiec" do którego wlała się woda,
    Jaka pierwsza Co ty Jasiowi chate chcesz rozwalic ? . Strop powinien byc trwale polaczony z wiencem tak jak na drugim rysunku. Rysujecie te farmazony a potem wielki placz.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    antech

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Białystok
    Posty
    553

    Domyślnie

    To nie jest strop tylko chudziak na gruncie.
    Bez bloczka nad wieńcem izolacja na wieńcu i chudziaku, teraz jaśniej?..w sumie to drugi , tylko bez bloczka

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał antech Zobacz post
    To nie jest strop tylko chudziak na gruncie.
    Bez bloczka nad wieńcem izolacja na wieńcu i chudziaku, teraz jaśniej?..w sumie to drugi , tylko bez bloczka
    Ciekawe po co ta izolacja pozioma na lawie . Wyglada to na izolacje budynku podpiwniczonego ze stropem, albo kolejny farmazon.

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zepter

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    3

    Domyślnie

    Wg projektu nie ma wieńca, więc nie mogę zrobić tak jak w projekcie. Wieniec jest dodany ponieważ są wysokie ściany fundamentowe (do wieńca 1,5 m), wieniec ma też połączyć m.in. kominy ze ścianami fundamentowymi (fundament pod komin był murowany oddzielnie), itp..

    #antech mówisz żeby zrobić tak:


    Chciałem dać podwójna izolację bo wykonawca tą pierwszą na ławach podziurawił i nie jest ona szczelna. Czy ta jedna da mi pewność że ytong nie będzie ciągnąć wody od dołu ?
    Jeśli zrobię tak jak piszesz to pierwsza warstwa Ytongu jest w podłodze, wykonawca twierdzi że tak się nie powinno robić....

    #wanker:
    Pisałem że mam mokry teren bloczki będą zapewne stać w wodzie, robię obustronną izolację pionową, więc jakbym nie dał poziomej to i tak bloczki by ciągnęły wodę, a takto ryzyko mniejsze. A po drugie jest powiedzenie że izoluje się zawsze od ławy ;p
    Mój kredyt mieszkaniowy wybrała mi firma Hipotekaplus.pl

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony