dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Koszt robocizny za dach.

    Witam serdecznie ! Czy orientuje sie ktos z panstwa, ile kosztowalaby robocizna za dach o wielkosci 260m2 ? Byl u nas fachowiec i wycenil na 40 tys. zl, nie znam sie, ale strasznie mi to jakos duzo wyszlo... oczywiscie to koszt za sama robocizne ( 3 "fachowcow", czas trwania - 3 tyg.) materialy osobno...tzn za materialy, solar i robocizne krzyknal 120 tys zl..
    Z gory dziekuje za odpowiedz.
    pozdrawiam
    gosia

  2. #2

    Domyślnie

    Miedzią kryjesz dach?? Napisz coś więcej.
    Poza tym źle trafiłaś gosiu76, na tym forum doradcy napiszą że jest to dobra stawka, a tego który napisze że wziąłby mniej nazwą partaczem, oszustem i musi zatrudniać ludzi na czarno bo za niższa kwotę nie da się wyżyć...no zależy jak kto żyje

  3. #3
    zibik_eng
    Guest
    zibik_eng

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosia76 Zobacz post
    Witam serdecznie ! Czy orientuje sie ktos z panstwa, ile kosztowalaby robocizna za dach o wielkosci 260m2 ? Byl u nas fachowiec i wycenil na 40 tys. zl, nie znam sie, ale strasznie mi to jakos duzo wyszlo... oczywiscie to koszt za sama robocizne ( 3 "fachowcow", czas trwania - 3 tyg.) materialy osobno...tzn za materialy, solar i robocizne krzyknal 120 tys zl..
    Gdybyś miała opracowany kosztorys inwestorski na zakres robót (którego nie znamy), wiedziałabyś czy kwota jaka "fachowiec" krzyknął była za duuuuuża, w sam raz, za mała....

    Dach dachowi nie równy a podanie samej powierzchni o zakresie prac nic nie mówi...

    Wspominasz coś o solarach czyli robocizna "dachu" to nie tylko robocizna "dachu" - to dach + montaż instalacji solarnej ... a moze jeszcze jakies cuda wianki?
    Ostatnio edytowane przez zibik_eng ; 27-06-2011 o 18:05

  4. #4

    Domyślnie

    Witam i dziekuje za odpowiedzi !

    Photos masz racje, fachowiec od dachu sie zachwalal i mowil, ze i tak cena zanizona, bo gdzieindziej krzyczy wiecej... tylko, ze kto mu az tyle placi?


    Cytat Napisał zibik_eng Zobacz post
    Gdybyś miała opracowany kosztorys inwestorski na zakres robót (którego nie znamy), wiedziałabyś czy kwota jaka "fachowiec" krzyknął była za duuuuuża, w sam raz, za mała....

    Dach dachowi nie równy a podanie samej powierzchni o zakresie prac nic nie mówi...

    Wspominasz coś o solarach czyli robocizna "dachu" to nie tylko robocizna "dachu" - to dach + montaż instalacji solarnej ... a moze jeszcze jakies cuda wianki?
    Zibik solar bedzie montowany przez ekipe "solarowa", fachowcy od dachu maja tylko plyty na dachu zamontowac

    co do dachu to w cenie jest wiezba, wstawienie 6 okien, folia ,jedna warstwa welny (druga my bedziemy sami robic) kontralaty, pokrycie blachodachowka (pruszynski 30 zl za m2 - dobra cena? ) i rynny.

    Czas wykonania - 3 tyg. a dzisiaj maz mowil, ze koledze z pracy sama wiezbe robili w 3 dni, a dach mial 330 m2.

    a i co najwazniejsze, dach jest "zwykly,prosty" zadnych bajerow, wygibasow

  5. #5

    Domyślnie

    więźba 25 zł/m2, blacha 30 zł m2, okno 350 za szt. takie ceny wychodzą po odrzuceniu skrajnych ofert, reszta +- 10%

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar alphatom79
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Łaziska Rybnickie k/Godowa
    Kod pocztowy
    44-340
    Posty
    200

    Domyślnie

    W kwietniu robiłem dach tzw. koperta o powierzchni 240 m2, z 4 oknami dachowymi i całym orynnowaniem, wszelkimi obróbkami i oczywiście więźba w cenie 55 zł/m2
    www.moja-budowa.eu - Dziennik budowy - opis prac, postępów, porad budowlanych

  7. #7

    Domyślnie

    Dziekuje bardzo za odpowiedzi


    Cytat Napisał alphatom79 Zobacz post
    W kwietniu robiłem dach tzw. koperta o powierzchni 240 m2, z 4 oknami dachowymi i całym orynnowaniem, wszelkimi obróbkami i oczywiście więźba w cenie 55 zł/m2

    Alphatom79 mam rozumiec, ze 55 zl/m2 za robocizne wszystkiego...tak ?


    Cytat Napisał ekspert. Zobacz post
    więźba 25 zł/m2,
    Ekspert, 25zl/m2 jest za sam material na wiezbe czy za robocizne wiezby?


    Po wstepnych przemysleniach chyba zdecudujemy sie tylko , zeby fachowiec postawil nam wiezbe i nie wiem teraz ile mu powiedziec ... 40 zl za godzine bedzie ok? czy moze lepiej omowic cene od projektu ...?

    Jeszcze raz bardzo Wam dziekuje

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Co znaczy na godzinę? Ty zatrudniasz pracownika czy wykonawcę? Nic nie stoi na przeszkodzie abyś poprosiła dwie, trzy firmy o kosztorysy i referencje. Będziesz miała rozeznanie. Musisz się jednak liczyć z tym, że jak nie znajdziesz tańszego wykonawcy to będziesz musiała na tą cenę przystać. Na Forum czasami pojawiają się irracjonalne opinie pisane przez anonimowych autorów. Życzę rozsądnych i trafnych wyborów. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar alphatom79
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Łaziska Rybnickie k/Godowa
    Kod pocztowy
    44-340
    Posty
    200

    Domyślnie

    Tak za całość tylko, że umowa podpisywana była już w listopadzie zeszłego roku i wtedy została ustalona cena.
    Cytat Napisał gosia76 Zobacz post
    Dziekuje bardzo za odpowiedzi





    Alphatom79 mam rozumiec, ze 55 zl/m2 za robocizne wszystkiego...tak ?




    Ekspert, 25zl/m2 jest za sam material na wiezbe czy za robocizne wiezby?


    Po wstepnych przemysleniach chyba zdecudujemy sie tylko , zeby fachowiec postawil nam wiezbe i nie wiem teraz ile mu powiedziec ... 40 zl za godzine bedzie ok? czy moze lepiej omowic cene od projektu ...?

    Jeszcze raz bardzo Wam dziekuje
    www.moja-budowa.eu - Dziennik budowy - opis prac, postępów, porad budowlanych

  10. #10

    Domyślnie

    więźba 25 zł za m2 - robocizna

  11. #11

    Domyślnie

    Byliśmy u naszego wykonawcy i powiedział nam 40 zł na metr - robocizna - w tym jest wszystko - więźba, blacha, obróbki. Lubelskie. Ekipa sprawdzona.
    Marzenie do spełnienia - Z10 ze studia Z500

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał klemensik77 Zobacz post
    Byliśmy u naszego wykonawcy i powiedział nam 40 zł na metr - robocizna - w tym jest wszystko - więźba, blacha, obróbki. Lubelskie. Ekipa sprawdzona.
    W lubelskim odkąd pamiętam było taniej, co nie znaczy że gorzej. Myślę że chłopaki z tamtego rejonu mogli by troche podnieść stawki...
    W Mazowieckim więźba to 25 , krycie z obróbkami , oknami , rynnami na "normalnym dachu" to 35 zł na gotowo , co do ocieplenia to różnie , ale nie przekracza poprzednich stawek. Piszę gdyż robię kosztorysy na materiał i robociznę od wielu lat i mam w tym doświadczenie i wiem że te stawki w zależności od regionu i nasycenia fachowców będą się różniły.
    pozdrawiam

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar S.H.O.W.
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Liszki
    Kod pocztowy
    32-060
    Dzielnica
    Piekary
    Posty
    19
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Zastanawiam się nad pełnym deskowaniem (decha 25 + papa). Mogę prosić o podpowiedź o o ile deskowanie może podnieść koszt robocizny przy nieskomplikowanym dwuspadowym dachu ok. 210 m2. - powiat krakowski
    Dziennik Budowy - Dom w Majeranku 2 (P)

  14. #14

    Domyślnie

    U mnie:
    - deski 1700zł
    - papa 5,15zł/m2
    - deskowanie i papowanie (robocizna) ok. 13zł/m2 (robociznę podaję szacunkowo, ponieważ z dekarzem umówiliśmy się na cenę za cały dach, bez rozbijania na poszczególne elementy).
    A więc łącznie pod 6000zł, ale od tej kwoty należy odjąć cenę membrany, którą należałoby zamontować zamiast desek.

    Dach dwuspadowy z małym daszkiem dwuspadowym nad wejściem, "wychodzącym" za połaci, razem 205m2.

  15. #15

    Domyślnie

    DO pawelpiwowarczyk

    czy mogę dostać namiary na wykonawcę?

  16. #16

    Domyślnie

    Poszło na PW.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony