dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 101 z 353
Pokaż wyniki od 2.001 do 2.020 z 7041
  1. #2001
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    tam nie ma nawietrzników. To jest zwykły spływ wody z ramy. Chyba każde okna tak mają.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  2. #2002
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tynkowanie cd Pan Tomek daje radę.





    Nie ma to jak posiedzieć na drabinkach.

    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  3. #2003
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Niestety strzeliłem babola. Obróbka okien została zrobiona przed obsadzeniem parapetów. Byłem przekonany że szpara będzie taka, że sprawę załatwi silikon. Ale przekonanie jak widać to za mało.

    Co z tym teraz zrobić, żeby jak najmniej bolało.



    [img]http://www.timtur.com.pl/budowa/2014/288.jpg[/img
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  4. #2004
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Niestety strzeliłem babola. Obróbka okien została zrobiona przed obsadzeniem parapetów. Byłem przekonany że szpara będzie taka, że sprawę załatwi silikon. Ale przekonanie jak widać to za mało.

    Co z tym teraz zrobić, żeby jak najmniej bolało.



    [img]http://www.timtur.com.pl/budowa/2014/288.jpg[/img
    Chyba została Ci aptekarska robota. Albo uzupełnij pianą podszlifuj, na to kawałek siatki i kleju lub wytnij pianę dotnij styropian i na to siatka z klejem.
    Tynku może ciut Ci zostało to uzupełnisz.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  5. #2005
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    tak też myślę.

    Dziś jest planowany montaż barierki. Może być ciekawie
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  6. #2006
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Prace przeniosły sie do środka. Dosłownie

    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  7. #2007
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Żadne litości. musisz użyć minimalnej ilości kolorów, bo wyjdzie ci abstrakcja
    Pestko, a jeśli niebieski to ten z parapetów czy ten z obramówek?
    odnośnie tego z parapetów to zero problemów, kolor ral.
    Odnośnie tego z obramówek okien to już nie będzie tak fajnie. Trzeba będzie siedzieć nad wzornikiem .

    I jeszcze jedno, a może zamiast niebieskich białe?
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  8. #2008
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Z parapetów oczywiście, drzwi zewnętrzne i brama, bo inaczej będziesz mieć takie blue, że się majtkowo zrobi
    Białe byłyby ładne, ale wyobraź sobie furię swojej Pani. Drzwi, szczególnie garażowe na dole okropnie się brudzą. Wejściowe, hm... to jeszcze mała powierzchnia, ale brama garażowa czysta zaraza. My mamy brązowe i... nie wypowiem się. Okap jest wąski nad bramami, a nad drzwiami w ogóle brak daszku (u Ciebie jest, ale wysoko). Deszcz i śnieg robią totalny kipisz.

    Przewidujecie jakieś kolorystyczne nawiązania wewnątrz? Z tym trzeba ostrożnie.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  9. #2009
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar MissOlii
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    UK
    Posty
    23
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    o gustach ponoć się nie dyskutuje, ale..... forma i ksztalt domu nie jest "elegancka" w moim odczuciu.... wpsolczuje sasiadom którzy beda musieli ogladac takie "iglo" z okien swoich domow..... nie potrzebowales specjalnych pozwolen na budowe? Zgody sasiadow? (pytam bo nie mieszkam w PL i nei wiem jak tam jest)

  10. #2010
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Sąsiadów mam ok. A kopuła jest świetnym punktem orientacyjnym. Także gdy sąsiad zamawia coś kurierem to mówi ze to przy iglo. I paczka zawsze dochodzi.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  11. #2011
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Od 10 lat mieszkam w UK i wiem, ze tutaj taka budowla nie moglaby powstac. Nawet plot od frontu budynku nie mozna pomalowac kolorem, ktory nam odpowiada gdyz Gmina na to nie zezwoli. Dlatego wszystkie domy sa do siebie podobne, wracajac do domu po pijaku mozna nie chcaco trafic do sasiada.. Parokrotnie o takich sytuacjach slyszalem.
    Dla mnie tutejsze otoczenie, a mieszkam w dzielnicy Wembley jest delikatnie mowiac smutne. Ciesze sie, ze w kraju w kwesti budowy mamy wiecej do powiedzenia niz w szarej Angli.
    Powinnismy byc dumni z tego, ze wciaz mozemy wybrac projekt domu ktory nam odpowiada, a nie taki ktory wpisuje sie w otoczenie.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 23-08-2014 o 16:43
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  12. #2012
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar MissOlii
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    UK
    Posty
    23
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Od 10 lat mieszkam w UK i wiem, ze tutaj taka budowla nie moglaby powstac. Nawet plot od frontu budynku nie mozna pomalowac kolorem, ktory nam odpowiada gdyz Gmina na to nie zezwoli. Dlatego wszystkie domy sa do siebie podobne, wracajac do domu po pijaku mozna nie chcaco trafic do sasiada.. Parokrotnie o takich sytuacjach slyszalem.
    Dla mnie tutejsze otoczenie, a mieszkam w dzielnicy Wembley jest delikatnie mowiac smutne. Ciesze sie, ze w kraju w kwesti budowy mamy wiecej do powiedzenia niz w szarej Angli.
    Powinnismy byc dumni z tego, ze wciaz mozemy wybrac projekt domu ktory nam odpowiada, a nie taki ktory wpisuje sie w otoczenie.

    nie widzę nic zlego w oryginalnosci natomiast.... podoba mi sie w UK to ze wlasciciele sasiadujacych ze soba dzialek/domow sa pytani o zgode lub raczej proszeni o zlozenie wszelkich watpliwosci odnosnie poczynan budowalnych sasiada. I tak dzieki temu np sasiad nie ma prawa wybudowac zbyt duzego extension i zaslonic mi polowe slonca w ogrodzie lub zagrodzic wyjscie awaryjne na wypadek pozaru.

    Gdyby taka budowla iglo miala powstac na moje dzialce chcialabym zeby ktos mnie zapytal o opinie. W greckim lub islandzkim klimacie taka budowla wygladala by moze i ok natomiast w polskim wyglada co najmniej smiesznie i niedorzecznie.....

  13. #2013
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał MissOlii Zobacz post
    nie widzę nic zlego w oryginalnosci natomiast.... podoba mi sie w UK to ze wlasciciele sasiadujacych ze soba dzialek/domow sa pytani o zgode lub raczej proszeni o zlozenie wszelkich watpliwosci odnosnie poczynan budowalnych sasiada. I tak dzieki temu np sasiad nie ma prawa wybudowac zbyt duzego extension i zaslonic mi polowe slonca w ogrodzie lub zagrodzic wyjscie awaryjne na wypadek pozaru.

    Gdyby taka budowla iglo miala powstac na moje dzialce chcialabym zeby ktos mnie zapytal o opinie. W greckim lub islandzkim klimacie taka budowla wygladala by moze i ok natomiast w polskim wyglada co najmniej smiesznie i niedorzecznie.....
    Powiem może trchę nie grzecznie polskim powiedzeniem "co konia obchodzi jak się wóz przewróci" mam nadzieję że się nie obrazisz. Natomiast porównywanie wysp do do naszego kraju jest nieporozumieniem. Zauważ iż tam zupełnie inaczej się buduje i z reguły jest zabudowa szeregowa i takie budowanie wymusza pewne warunki. Zaręczam Ci również że praktycznie 99% budynków wyspiarskich nie uzyskało by akceptacji naszych inwestorów nie mówiąc już o odbiorze urzędowym. Nie wyobrażam sobie sytuacji aby sąsiad na mojej własnej działce miał decydować jak ja mam mieszkać jeśli zachowane są wszystkie warunki prawidłowego usytuowanie budynku i zgodny on jest z wytycznymi zagospodarowania przestrzennego gminy.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  14. #2014
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    W naszej gminie nie robili żadnego problemu. U kolegi w Tarczynie także nie. Ale już koledze Piczman ma problemy i będzie pewnie biegał po sądach.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  15. #2015
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar MissOlii
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    UK
    Posty
    23
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Powiem może trchę nie grzecznie polskim powiedzeniem "co konia obchodzi jak się wóz przewróci" mam nadzieję że się nie obrazisz. Natomiast porównywanie wysp do do naszego kraju jest nieporozumieniem. Zauważ iż tam zupełnie inaczej się buduje i z reguły jest zabudowa szeregowa i takie budowanie wymusza pewne warunki. Zaręczam Ci również że praktycznie 99% budynków wyspiarskich nie uzyskało by akceptacji naszych inwestorów nie mówiąc już o odbiorze urzędowym. Nie wyobrażam sobie sytuacji aby sąsiad na mojej własnej działce miał decydować jak ja mam mieszkać jeśli zachowane są wszystkie warunki prawidłowego usytuowanie budynku i zgodny on jest z wytycznymi zagospodarowania przestrzennego gminy.

    Nie porownuje UK do Polski, napisalam tylko ze podobaa mi sie fakt ze liczy sie ze zdaniem sasiada... owszem w miastach jest to zabudowa szeregowa ze wzgledu na wykorzystanie miejsca natomiast poza poza raczzej juz pojedyncze domki, kazdy inny ale jeszcze podobne do siebie. Tak wiem dokladnie ze w UK 90% budynkow nie uzyskalo by akceptacji inwestorow, co wiecej, przekonuje sie o tym na wlasnej skorze remontujac jeden z takich domow.

    Zalozmy ze sasiad nie buduje iglo na dzialce obok ale swiniarnie, zalozmy ze to wolny kraj i mozna wszystko- tez by ci to nie przeszkadzalo? Przeciez to nie twoja dzialka i nie masz nic do powiedzenia....

    Cytat z Alternatyw cisnie mi sie na usta "pani powiesiła brązowe, a ja zielone. I jak to wygląda? Jak gówno w lesie! I ja się na to nie zgadzam!"

  16. #2016
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Plusfoto widze, ze na wyspach bywales, bo bardzo dobrze odnisles sie do tego jak sie rzeczy tu maja.
    Do tego co napisales mozna jeszcze dodac- wkurzajaca bliskosc sasiadow i ich imprezy w ogrodzie praktycznie pod oknem sypialni w ktorej starasz sie zmruzyc oko. Przepraszam autorus za zasmiecenie dziennika.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  17. #2017
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał MissOlii Zobacz post

    Zalozmy ze sasiad nie buduje iglo na dzialce obok ale swiniarnie, zalozmy ze to wolny kraj i mozna wszystko- tez by ci to nie przeszkadzalo? Przeciez to nie twoja dzialka i nie masz nic do powiedzenia....
    Sorry ostatni raz się odniosę, ale rozmawiamy o budynkach mieszkalnych a nie produkcyjnych - te rządzą się innymi prawami.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  18. #2018
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał MissOlii Zobacz post
    o gustach ponoć się nie dyskutuje, ale..... forma i ksztalt domu nie jest "elegancka" w moim odczuciu.... wpsolczuje sasiadom którzy beda musieli ogladac takie "iglo" z okien swoich domow..... nie potrzebowales specjalnych pozwolen na budowe? Zgody sasiadow? (pytam bo nie mieszkam w PL i nei wiem jak tam jest)
    MissOlli, skoro na samym początku zrobiłaś uwagę, że o gustach się nie dyskutuje, to po co ten komentarz. Nie popisałaś się taktem pisząc o współczuciu dla sąsiadów. Mam nadzieję, że dłuższy pobyt na forum nauczy Cię empatii.
    Twój komentarz świadczy też trochę o braku wiedzy o architekturze i jej historii. Takie domy powstają w PL i na świecie od wielu lat. Są też dużo bardziej wyszukane formy, które nie każdy może przełknąć, np. dzieła wielkiego Gaudiego.
    Nie tylko Eskimosi budują domy w tym kształcie, Grecy także
    Poza tym pogardzane przez Ciebie iglo jest na czasie. Wpisz sobie w google np. „igloo shaped house”, „Glass Igloo” a najlepiej „dom kopuła w Polsce”. Sama się przekonasz.

    Żebyś nie miała wątpliwości, podziwiam Autorusa za jego odwagę posiadania innego, tak oryginalnego domu. Podziwiam z jaką radością go buduje pokonując różne trudności i przecierając szlaki technologiczne.
    Stanowczo z przyjemnością zamieniłabym dziwotwór kolorystyczny (zielony seledyn na elewacji i ceglasty dach) stojący na działce mojego sąsiada na dom Autorusa.

    A tak w ogóle, to co Ty robisz na TYM forum. Twój dziennik nie jest dziennikiem, bo nic nie budujesz. Nic własnego też nie remontujesz. Ostatni dziwny wpis robiłaś rok temu . Jesteś trollem?
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  19. #2019
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Z parapetów oczywiście, drzwi zewnętrzne i brama, bo inaczej będziesz mieć takie blue, że się majtkowo zrobi
    Białe byłyby ładne, ale wyobraź sobie furię swojej Pani. Drzwi, szczególnie garażowe na dole okropnie się brudzą. Wejściowe, hm... to jeszcze mała powierzchnia, ale brama garażowa czysta zaraza. My mamy brązowe i... nie wypowiem się. Okap jest wąski nad bramami, a nad drzwiami w ogóle brak daszku (u Ciebie jest, ale wysoko). Deszcz i śnieg robią totalny kipisz.

    Przewidujecie jakieś kolorystyczne nawiązania wewnątrz? Z tym trzeba ostrożnie.
    czyli bedzie albo "parapetowy" albo biały dzięki za podpowiedz.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  20. #2020
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Cytat Napisał MissOlii Zobacz post
    I tak dzieki temu np sasiad nie ma prawa wybudowac zbyt duzego extension i zaslonic mi polowe slonca w ogrodzie lub zagrodzic wyjscie awaryjne na wypadek pozaru.
    U NAS na szczęście krajobraz staje się powoli ciekawy i mniej monotony. Jak najbardziej chciałbym mieć igloo po sąsiedzku lub nowoczesny dom z płaskim dachem. Dlaczego nie?. Widzę, że MissOlii pokochała już całym sercem "prześliczną, klaustrofobiczną i monotonną architekturę UK. Całe osiedla i dzielnice wyglądają jak klony. Mieszkałem prawie dwa lata w najlepszej dzienicy miasta, w którym pracowałem, bywałem w domach kumpli i "klony" wyglądają bardzo podobnie pod względem kolorystyki i wykończenia. Jakość tych domów można porównać do NASZYCH domków nad jeziorem. Przewody elektryczne nierzadko są układane nadtynkowo, wszędzie OSB i na to tapety, do tego wąziutkie schody na poddasze oklejone włochatą wykładziną. Ot cały angielski design. Podobnie w Norwegii. Przez długi czas emigracji nie mogę jeszcze zaakceptować tego dziadostwa. Pod względem jakości wykończeń UK i Norge mają jeszcze lata świetlne do nas . Niektórym się to podoba ale o gustach się nie dyskutuje nawet jeżeli są .... Sorki Autorus za OT ale musiałem. W razie czego koło mnie są dwie duże działki, zapraszam, pomogę w transporcie Iglo
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

Strona 101 z 353

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony