dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 238 z 353
Pokaż wyniki od 4.741 do 4.760 z 7041
  1. #4741
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Ja bym zatrudniła grafika, żeby tak przemontował zdjęcie, żeby drzwi wpasowały się w drzwi ze zdjęcia, lub w przejscie pod portykiem. To jest do zrobienia. A Twoja Pani, jak zasiądzie do jakiejś Fotolii, albo lepiej Dreamstime (jest masę photostocków), to znajdzie coś naprawdę świetnego. Firmy, które drukują fototapety mają ograniczony wybór i zdaje się, że doliczają sporo do ceny zdjęcia.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  2. #4742
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Vadiol zaczął montaż geberita





    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  3. #4743
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Standardowo wyprowadzamy ujście wody i napięcie. W przyszłości będzie montowana elektroniczna deska sedesowa.
    Każdemu polecam.

    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  4. #4744
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Coulignon dostarczył nam farbę



    A Vadiol buduje półkę pod umywalkę.



    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  5. #4745
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Znalazłem taki świetlik, napisałem do sprzedawcy. Niestety ale mój 80c80 nie pozwoli normalnie wychodzić na dach na czym mi zależy odkąd dach stał się użytkowy i praktycznie każdy chce tam wejść.

    W tej chwili nie wchodzi sie ale raczej wdrapuje, mając świadomość , że za chwilę zahaczę plecami o rant.




    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  6. #4746
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Czy ktoś ma pomysł jak nakleić lustro na płytki?
    Nie chodzi o to aby w płytkach wyciąć odpowiednie miejsce dla lustra ale zamontować / przykleić je powierzchniowo. Bez mocowań.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  7. #4747
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Są do tego taśmy dwustronnie przylepne i są też kleje. Ale lustro nalepione na wierzch bez ramki albo ładnego fazowania krawędzi, będzie wyglądać bardzo brzydko
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  8. #4748

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    W jaki sposób macie rozwiązane podświetlenie schodów? A konkretnie jak się ono włącza? Czujnik, czasowo itd?
    całe podswietlenie schodów (ledy w rodzaju skoffa ale lepsze) pobiera 2W (10 lampek) więc podłączyłem tak że świeci mi praktycznie na stałe. czasami na dzień wyłączam, ale fajnie jest jak działa 7/24 - koszt żąden a efekt jest. na pewno nie robiłbym żadnego sterowania

  9. #4749

    Domyślnie

    Cytat Napisał ElemenT Zobacz post
    Można na wiele sposobów.
    Do kamer kabel Cat5. w jedno miejsce gdzie masz switch POE
    Zamiast poe lepiej zrobić zasilanie 12V i puścic je po skrętce. zaleta - całosc mozna zasilnić z akumulatora zamiast switcha. A wiadomo - akumulator=zasilanie awaryjne

  10. #4750

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    UPS przygotowuję, dziś rozkręciłem moduł baterii i trzeba było zamówić akumulatory. Do jednego 8szt. Będzie bolało.
    Ja zrobiłem troche inaczej - więcej pracy ale mniejsze koszty użytkowe. Cała instalacja CCTV i inne "inteligentne" na 12V. Dzięki temu unikam przetwornic i kilkunastu/kilkudziesięciu wat straty a akumulator podłaczam dowolny najtańszy. Obecnie 100ah co daje długi czas podtrzymania i niski koszt i pracę bezdźwięczną.

  11. #4751

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Autorus, ależ wypychasz dom elektroniką. A pomyślałeś co to będzie, jak to zacznie w jakimś momencie wysiadać, bo niestety dojdzie do tego.
    pamiętajcie o jednej zasadzie: all-IP

    Sterowanie IP jest wygodne - wszystko w telefonie. Mam zamiar zrobić nawet podlewanie ogrodu sterowane z IP. po co mam programować jakieś pudełko na stałe, lepiej zrobić IP a sterować z crona lub on-demand z komórki

  12. #4752

    Domyślnie

    Cytat Napisał cypryski Zobacz post
    Naprawdę skrętka nie da rady na 50 m? U mnie w środku domu jest z serwerowni do najdalszego pokoju (po ścianach i podłogach) jakieś 35 m i jest spoko. Może i u Ciebie będzie?
    W kontekście domofonu, prąd jest potrzebny do otwarcia rygla. Ostatnio testowałem i mam około 30m skrętki i przy otwarciu drzwi elektrozamkiem spada napięcie do 9V. Ale otwiera bez problemu. Problemu nie ma też "Biometrical fingerprint access +RFID control". Polecam też zastosowanie drogi radiowej do otwarcia furtki - bardzo przydatne otwieranie z pilota. A pilota zaraz można zintegrować ze sterowaniem IP.

  13. #4753

    Domyślnie

    Switch:
    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Myślałem o czymś prostym, używanym. Tu akurat nowe urządzenie i na dodatek za bardzo zaawansowane jak na moje potrzeby , koszt ok 300zł.

    SWITCH CISCO WS-C2960-48TT-L

    Załącznik 346931
    Pobór mocy: 45 W

    I wszystko na ten temat. Truteń i grzejnik z poprzedniej epoki. Lepiej kupić coś nowego i małego niż taki kaloryfer bo jak te wszystkie systemy powłączasz -miesięcznie zapłacisz 200zł za sam standby domu...

    Green IT
    Switch zarządzalny TP-Link TL-SG108E Gigabit kosztuje połowę a konsumuje z 5W

  14. #4754

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    I ma nie wystarczyc do kamer IP? Żart ...
    Lepiej zrobić kilka switchy i podsieci/VLAN kamery do jednego, siec domowa do drugiego etc

  15. #4755

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Kopuła się brudzi, pisałem do Termopianu.
    Ostatecznie mogę pójść w tym samym kierunku co kolega Eryk, tj szlifowanie, tynkowanie na siatce i ostateczne malowanie.

    Obawiam sie ze zawsze bedzie brudna i żaden tynk nie pomoże. na podstawie tego co obserwuję u mnie na pionowych powierzchniach i chyba najlepszym tynku na rynku sto lotusan - każdy brud i zaciek zostaje już na stałe, nie do umycia. Tzn zmywa się 50% a ślad zostaje

  16. #4756

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Standardowo wyprowadzamy ujście wody i napięcie. W przyszłości będzie montowana elektroniczna deska sedesowa.
    Ja tez polecam może z tą różnicą aby była woda ciepłą i zimna w standardowym rozstawie na baterię .zakłądamy baterie termostatyczną i mamy bidetkę która wiadomo do czego służy + czyni z kibla bidet, urzadzenie do mycia butów, do mycia kibla (szczotka staje się niepotrzebna). Mam w każdym kiblu bidetkę, rozwiazanie śmiesznie tanie i moim zdaniem duzo lepsze od bidetu (wszechstronniejsze zastosowanie i nie zajmuje miejsca)

    Prąd oczywiście warto mieć przy kiblu ponadto polecam mieć prąd w każdej z szafek pod umywalką (np by mieć tam na stałe podłączoną suszarkę.

  17. #4757
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Że tak powiem hurtowo kolega odpowiada
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  18. #4758
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Praca w łazience się posuwa Okazało sie, że płytki z wizualizacji, te brązowe są dużo ładniejsze w rzeczywistości niż na zdjęciach.





    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  19. #4759
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcin_lech

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Rzeszow
    Posty
    255

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Znalazłem taki świetlik, napisałem do sprzedawcy. Niestety ale mój 80c80 nie pozwoli normalnie wychodzić na dach na czym mi zależy odkąd dach stał się użytkowy i praktycznie każdy chce tam wejść.

    W tej chwili nie wchodzi sie ale raczej wdrapuje, mając świadomość , że za chwilę zahaczę plecami o rant.




    Co zrobisz z obecnym świetlikiem?

  20. #4760
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dziś odbyła się LETKA 2016

    Wszystko było oczywiście super ale kilka dni temu z Gosią złapaliśmy jakiegoś wstrętnego wirusa i przybyliśmy z lekka temperaturą. Ale dzieciaki szalały standardowo.











    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


Strona 238 z 353

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony