dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Wycena instalacji.....pomozcie.....

    Witam Wszystkich,

    po jakichs 2-3 misiacach poszukiwan na forach, porad instalatorow oraz zachwalan poszczegolnych producentow, nadal stoje przed wyborem pieca kondensacyjnego do mojego domu.....i tutaj zwracam sie z goraca prosba do Was, drodzy forumowicze

    moje "4 katy" to polowa blizniaka 170m + garaz i pom.gosp. 40m, sciany ocieplone 20cm styropianem, pod dachem bedzie 30-35 cm welny, okna sa standardowe bez jakichs wielkich rozmiarow. W domu jest zainstalowana rekuperacja.
    W calym domu planuje podlogowke, bez zadnych grzejnikow, zeby piec chodzil na jednym obiegu z jedna pompa.
    nie znam dokladnego zapotrzebowania na cieplo budynku ale z moich wyliczen waha sie ono miedzy 11-14kW, piec planuje okolo 16kW z zasobnikiem okolo 150l z wezownica na moja 4 os rodzinke lub 100l plytowy (warstwowy)- tez nie wiem ktory wybrac ????

    wracajac do kotlow, w domu nie mam solarow, kominek bez plaszcza.
    Moj instalator bardzo namawia mnie na Junkersa. Mieszkam kolo W-wy wiec z serwisem Junkersa czy to Vaillanta nie ma problemu.

    Prosze o opinie na temat piecow Junkersa oraz konkurencji do w/w domku

    Mam wycene od instalatora i kompletne wykonanie calej podlogowki (Alu PEX Purmo) na pow okolo 220m + mocowanie Junkersa Comfort 16kW + zasobnik warstwowy ACV HL E 130l + pogodowka + oddzielne regulatory temp na sypialnie na gorze wyszla okolo 45000zł....
    prosze o opinie bo cos mi sie wydaje ze to duzo ?????

    prosilbym jeszcze o opinie czy oplacalnym jest zamontowanie pompy ciepla powietrze-woda do ogrzania cwu zamiast zasobnika ACV.
    Koszt popmpy+zasobnik 200l = 7500zl, a z zasobnikiem 300l= 8200zl,

    z gory dziekuje i pozdrawiam

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    Ogrzewanie cwu przez PC jest tańsze od ogrzania gazem. Sprawdź możliwość podłączenia PC - tj. czy będziesz pobierał powietrze z pomieszczenia (wychłodzenie pomieszczenia), czy z zewnątrz i wyrzucał je na zewnątrz.

    Z kotłów polecam Viessmann'a.
    Pozdrawiam Grzesiek
    [email protected]

  3. #3

    Domyślnie

    moge pobierac powietrze zarowno z wewnatrz jak i z zewnatrz. Kotlownia jest oddzielona od czesci mieszkalnej i dostep jest z garazu.
    Viessmana nie biore raczej pod uwage ze wzgledu na cene...
    ciagle sie zastanawiam nad ta pompa do ogrzania cwu ale chyba sie zdecyduje. Koszt nie jest duzy.
    Szkoda mi tylko tego zasobniczka ACV
    PC raczej sa zintegrowane ze swoimi zasobnikami czy sie myle ???
    mozna by taka PC zalozyc na np. zasobnik ACV ???

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    Hewalex posiada pompę z zasobnikiem z nierdzewki

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950 Zobacz post
    Hewalex posiada pompę z zasobnikiem z nierdzewki
    hej, szukalem troche na stronie Hewalexa tych zasobnikow ale nie znalazlem
    pompy, ktore maja sa bez zasobnikow natomiast podgrzewacze cwu posiadaja zwykle stalowe, emaliowane wewnatrz...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał grynek77 Zobacz post
    hej, szukalem troche na stronie Hewalexa tych zasobnikow ale nie znalazlem
    pompy, ktore maja sa bez zasobnikow natomiast podgrzewacze cwu posiadaja zwykle stalowe, emaliowane wewnatrz...
    ok, znalazlem w koncu...ktos moze sie wypowiedziec na temat Hewalexa???

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał grynek77 Zobacz post
    wyszla okolo 45000zł.... prosze o opinie bo cos mi sie wydaje ze to duzo ?????
    prosilbym jeszcze o opinie czy oplacalnym jest zamontowanie pompy ciepla 8200zl
    Policz sobie sam: ile kosztują elementy (sprawdź w sklepie) a ile robocizna. Następnie znając cenę robocizny i średnią akceptowaną przez Ciebie cenę roboczogodziny policz ile czasu powinni montować to ogrzewanie, żeby bilans się zgadzał. Jeśli wyjdzie rok, to liczą trochę drogo
    Co do pc, to jeśli masz gaz, to kupowanie czegoś dodatkowego do cwu za 8kzł jest bez sensu - nigdy się nie zwróci.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwxw Zobacz post
    Policz sobie sam: ile kosztują elementy (sprawdź w sklepie) a ile robocizna. Następnie znając cenę robocizny i średnią akceptowaną przez Ciebie cenę roboczogodziny policz ile czasu powinni montować to ogrzewanie, żeby bilans się zgadzał. Jeśli wyjdzie rok, to liczą trochę drogo
    Co do pc, to jeśli masz gaz, to kupowanie czegoś dodatkowego do cwu za 8kzł jest bez sensu - nigdy się nie zwróci.
    zeby obliczyc materialy musialbyc znac ilosc rurek i pozostalych elementow instalacji wiec nie jest latwo. Na podstawie wyceny wyszlo mi ze gosc bierze 115zl za m2 podlogowki razem z materialem...nie wiem czy to drogo/tanio jak na okolice W-wy

    co do PC to znalazlem Hewalexa, ktorego mozna podpiac pod praktycznie kazdy zasobnik, cena= 3.3 kzł wiec chyba sie oplaca ??? tym bardziej ze chce ja zasilic wylotowym powietrzem z rekuperacji...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał grynek77 Zobacz post
    wiec nie jest latwo...gosc bierze 115zl za m2 podlogowki razem z materialem...nie wiem czy to drogo/tanio...chce ja zasilic wylotowym powietrzem z rekuperacji...
    Kto powiedział, że budowanie jest łatwe... Jeśli nie chce Ci się szacować, to Twoja sprawa, to w takim razie płać i nie marudź, że drogo - Twoje pieniądze. Do podłogówki potrzebna jest rura pex mniej więcej 7.5m przy rozstawie 15cm na 1m2 (najtańsza po 1.5zł w castoramie za mb, lepsza po 3zł). Rozdzielacz lub dwa, parę zaworów i reszta drobiazgu za koło 1-2kzł. Poszukaj sobie na forum ile kosztuje podłogówka za 1m2. pc nie podepniesz do rekuperacji, bo nie będziesz wentylował domu z wydajnością 300-400m3/h. Sprawdź sobie parametry techniczne i poczytaj zanim będziesz kombinował. Do kotła gazowego potrzebujesz zawór 3-drożny z siłownikiem za 500zł. Wybór należy do Ciebie.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony