dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Pustaki wentylacyjne przechodzące przez wieniec????

    Witam!
    W moim projekcie kanały wentylacyjne przechodzą przez wieniec.
    Co myślicie o takim rozwiązaniu?
    Czy nie osłabi to wieńca?

  2. #2

    Domyślnie

    Ha, ha ,ha ale się uśmiałem
    TO nie pierwszy projekt, w którym takie rozwiązanie jest zastosowane. Widziałem to już w kilku innych projektach.
    Też nie bardzo jakoś mi to pasuje więc pytam. Wg ekipy murującej jest to nie poprawne.
    Konstruktor-projektant twierdzi, że tak projektują i jeszcze nikt nie miał zastrzeżeń.

  3. #3

    Domyślnie

    Ha,ha,ha z tego, że projekt był tani.
    Tani czy drogi co to ma za znaczenie
    Pytanie czy poprawny??
    Problem taki, że nie ma możliwości wyjść z kominem went na zewnątrz obrysu domu, a wejście do środka wiązało by się z wieloma zmianami.
    I dlaczego ktoś robi takie projekty skoro są nie poprawne.??
    Co z tym domami, w których kanały wentylacyjne znajdują się w wieńcu....

  4. #4

    Domyślnie

    No właśnie tu się grubo mylisz...
    Projekt nie był tani, tak jak to sobie założyłeś...był to projekt indywidualny.
    Miałem nadzieje, że ktoś krótko i na temat wypowie się o takim rozwiązaniu i nie będzie wypisywał zbędnych wywodów,
    Problem rozwiązany, po krótkich konsultacjach kanały wentylacyjne wpuszczone do wewnątrz budynku... choć projektanci cały czas utrzymują, że przejście kanałów wentylacyjnych przez wieniec jest poprawne...i nadal tak projektują...
    Mimo wszystko dzięki za porady (i krytykę)
    Pozdrawiam.TT

  5. #5

    Domyślnie

    Beton na rozciąganie jest słabym materiałem i w tych miejscach najważniejszą role w wieńcu odgrywa zbrojenie, które spokojnie da się tak ukształtować aby sam kanał wentylacyjny przeszedł. Oczywiście nie przerywając wieńca ale oblewając sam otwór. Poza tym przy tym kanale dla wzmocnienia powinno się stosować słupy łączące wieniec ze stropem.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar brunet wieczorową
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    982
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibik_eng Zobacz post
    20-30 tys zł??? Bo mniej więcej od takich kwot zaczyna się porządnie opracowany projekt... dla domu 150-200 m2
    A jak kogoś nie stać na wydanie 20-30kzł na projekt to kupuje gotowca za 1500zł i też zbuduje funkcjonalny, trwały dom. Oby wybrać z głową i posiadać minimum wiedzy. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można wydać na lepsze meble, wczasy, samochód itp.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony