dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 104
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 2078
  1. #181
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek B..
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    1.846

    Domyślnie

    Na ocieplenie z perlitu trzeba położyć folię do ogrzewania podłogowego, lub gotowe płyty do podłogówki, inaczej wylewka pływająca przyklei się do warstwy ocieplenia z perlitu.

  2. #182
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek- Zobacz post
    witam
    nie zauważyłem by było wcześniej - perlit można także kupić w firmie CERTECH (http://certech.com.pl) - jak kupowałem do zasypywania "pierwszej warstwy", mieli najtaniej, ponadto uzyskałem dużo interesujących informacji.

    Mam także pytanie, jaka jest wydajność owej mieszanki perlitu z gipsem? Czy jeśli z obliczeń, wyjdzie mi, że potrzebuję np 30m3 izolacji, to mam się zaopatrzyć w 15m3 perlitu, 15m3 gipsu? Czy też np, podczas mieszania, z powodu różnic w granulacji objętość się zmniejszy? Lub przy zraszaniu wodą nie opada nieco poziom?
    Adam wyraźnie napisał 10/1 Więc teoretycznie gdyby wszystko miało ten sam granulat wyszłoby +_ 27m3 perlitu i 3m3 gipsu. W przybliżeniu oczywiście.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  3. #183

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Adam wyraźnie napisał 10/1 Więc teoretycznie gdyby wszystko miało ten sam granulat wyszłoby +_ 27m3 perlitu i 3m3 gipsu. W przybliżeniu oczywiście.
    Kurcze, przejrzałem wątek i nie widziałem by Adam tak pisał. Podałbyś gdzie to znaleźć, bo chciałbym jeszcze raz przeczytać ze zrozumieniem. Ja odnośnie proporcji, to dostrzegłem tylko "worek" perlitu i "worek" gipsu

  4. #184
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Oj kolego chyba jednak to mnie skleroza dopadła. Faktycznie wychodzi ze po połowie. Może się jeszcze Adam wypowie.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  5. #185
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar farmi
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Poznań i okolice
    Posty
    182

    Domyślnie piana PUR 10cm - twarda

    tak to szło...Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20110515138.jpg
Wyświetleń:	1351
Rozmiar:	87,9 KB
ID:	65299Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20110520159.jpg
Wyświetleń:	1273
Rozmiar:	91,5 KB
ID:	65300Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20110601248.jpg
Wyświetleń:	1264
Rozmiar:	93,8 KB
ID:	65301

  6. #186
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie miałem doczynienia z pur ale sie tak zastanawiam, po co zalewać podłogówkę pur? Wydaje mi sie ze to ocieplenie. Myślałem ze powinno sie położyć folię , potem podłogówkę i to zalać betonem.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  7. #187
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek B..
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    1.846

    Domyślnie

    Do tego izolacja przeciwwilgociowa powinna być pod pianą pur. Rurki pex z kolei powinny znajdować się w centrum płyty grzejnej.
    Nie rozumię także pozostawionej przestrzeni bez ocieplenia, to pewnie pod kominek, ale dlaczego bez ocieplenia, tym bardziej, że piana pur może przyjmować bardzo duże obciążenia. Ta pozostawiona przestrzeń to po prostu mostek termiczny. Sposób ocieplenia dobry i kosztowny ale bardzo niedopracowany w szczegółach.
    Ostatnio edytowane przez Tomek B.. ; 11-07-2011 o 19:33

  8. #188
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Jak piszę wołami i drukowanymi - pretensje!
    Jak skracam myśl - brednie!
    Co mam wybrać?

    Worek - DEFINICJA!!!
    Pojemnik wykonany z wiotkiego materiału o wielkości odpowiedniej dla workowanych substancji.
    Taki, który pusty da się ławo przenosić, magazynować i użyć.
    Taki co nie zabiera (pusty) zbyt wiele miejsca. (składanie worków, zwijanie, rolowanie...
    PRZYKŁAD:
    Worki na śmieci!
    Występują w wielkości od 20 do 200 litrów, ale bywają też mniejsze i większe!

    ODPOWIEDNIA WIELKOŚĆ WORKA
    Taka wielkość, gdzie po napełnieniu substancją workowaną, waga worka nie przekracza 30kg.
    Bo?
    BO TYLE WOLNO CHŁOPU SPORADYCZNIE PODNOSIĆ W PRACY!!!
    Inaczej - robota na kilku jednocześnie!
    Do noszenia ciągłego dla chłopa - 25kg
    Dla baby - do 20kg
    TAKIE są wszelkie materiały budowlane!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Inaczej byłby to kryminał dla parszywca/wyzyskiwacza/poganiacza niewolników/INWESTORA!

    Pisałem worek na worek.
    Perlit - 125 litrów na worek.
    Gips 20 do 25kg na worek.
    Jeden worek jest jak 10 sztuk tego drugiego...
    (domyślcie się który jaki!)


    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  9. #189
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jozek131

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    kotórz mały
    Kod pocztowy
    46-045
    Posty
    265

    Domyślnie

    Piany PUR nie potrzeba dodatkowo izolować bo ona ma właściwości hydro izolacji i termo izolacji , 10 cm piany PUR zastępuje około 18 cm styropianu


    Przewodnictwo cieplne piany poliuretanowej o gęstości 35 kg/m3 w porównaniu do wełny mineralnej i styropianu liczone wg PN-EN ISO 6946. Współczynnik przewodnictwa cieplnego
    λ = 0,020-0,023 W/mK (λ = współczynnik przewodnictwa cieplnego, wartość przeliczeniowa).


    Ostatnio edytowane przez jozek131 ; 11-07-2011 o 20:47

  10. #190
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar jan_z_wolna
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    397
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    66

    Domyślnie

    Dzięki Adam. Właśnie stąd to wapno, żeby i wilgoć zmniejszyć i grzybka odciąć. Na perlit już za późno. Styro nie oddam, wyżej posadzki nie podniosę bo drzwi tarasu i wejściowe . Ale zjawisko dla mnie chyba jedno z najciekawszych do tej pory na budowie. I w dupę banalne. Dziś jak sprawdzałem pod płytami (po24h) to suchość była nieporównywalna do wilgoci, która panowała wcześniej. Więc co nieco to wapno daje. Ale jak bym robił 2 raz pomyślałbym nad tym perlitem baaaardzo poważnie. Szkoda, że nie trafiłem na takie pomysły z 2 miechy temu.
    DZIENNIK
    do zakończenia: gładzie, kafle, malowanie, tynk na elewacji i różne pierdoły


  11. #191
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Czyli takiej zupełnej sklerozy nie doświadczyłem.

    "Jeden worek jest jak 10 sztuk tego drugiego...
    (domyślcie się który jaki!)"
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  12. #192
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Chudziak - czyli na huj to komu...

    Piszę tak, licząc, że dotrze do świadomości...
    Dom się POSADAWIA.
    Robi się to (no, powinno się robić!) zgodnie ze sztuką!
    Tak, żeby stał 100 lat i nie miał ochoty pękać, zsuwać się czy rozpełzać po okolicy.
    DLATEGO trzeba solidnie ZAKOTWIĆ dom. Robi się to budując fundament.
    Fundament stawia się na CALIŹNIE nośnej. Takiej ziemi, której ŻADNĄ ŁOPATĄ NIKT NIE DOTKNĄŁ OD TRZECIORZĘDU!!!
    Do tego w naszym klimacie - tak, aby stopa fundamentu była poniżej punktu przemarzania gruntu.

    Ale takich miejsc prawie już nie ma albo są droższe od domów, jakie budujecie...
    Są grunty słabonośne, podmokłe, nasypowe....
    Na nich też DA SIĘ dobrze budować.
    Wtedy zwykle stosowało się (ZE WZGLĘDÓW KONSTRUKCYJNO-MECHNICZNYCH) płytę fundamentową...

    Teraz stosuje się ją ze względów termoizolacyjności na wszelkich gruntach i przy jej NORMALNYCH zaletach (mechanicznych).

    Żyjemy w hydrosferze. Woda jest wszędzie. Czasem nawet za dużo.
    TRZEBA więc starannie odciąć dom od tej wody gruntowej/opadowej/roztopowej i uniemożliwić jej penetrację kapilarną ścian/podłóg/piwnic itp.
    DLATEGO wkłada się papę (folie) pod ściany parteru a na fundament.
    A co z podłogą?
    Ma być trwała w czasie i mocna (nie uginać się i nie osiadać) i oczywiście - sucha!
    Pomiędzy ściany fundamentowe, często dość wysokie, wsypujemy więc.... TO CO DO ŁBA WPADNIE!!!
    Glinę, glebę jak leci, pospółkę (jak kto bardziej kumaty) lub piach (jak burżuj).
    Zagęszczamy to tak, jak umiemy. (zwykle na odpierdol i niestarannie).
    Stosowanie piasków żwirowych i żwirów (co powszechnie praktykowały wcześniejsze pokolenia) często jest bez sensu, jak się na bagnie buduje.
    I TAK WODA PODLEZIE!!
    Nawet łatwiej będzie miała...
    A że bardzo trudno robi się szczelną "wannę przeciwwodną" za psi grosz "w powietrzu" to trzeba by jej dać solidne podparcie.
    DLATEGO utwardza się to, co w fundament się wrzuciło tworząc podstawę dla tej wspomnianej wanny (papowo-bitumicznej) wylewając tam warstwę słabego betonu - CHUDZIAKA.
    A że to chudziak (beton że pożal się Boże) to jak nie zagęścili pod niego należycie - osiada sobie radośnie i podłogi pękają...poziomy się rozłażą i "wanna" zaczyna mieć dziury!
    Stosuje się też różne "wspomagacze" choćby w postaci drenażu opaskowego, jeżeli JEST GDZIE odprowadzić grawitacyjnie wodę z takiego odsączu.
    A jak nie ma gdzie?
    Zostaje pompka i płacenie!!! (więc czasem - po co?)
    Żeby coś zrobić dobrze to wypada wiedzieć CO się robi i PO CO.

    Tyle o chudziaku.

    O poziomie wody podtrawnikowej....
    We wrześniu są najniżej.
    W marcu-kwietniu najwyżej (bo i opadowe i roztopowe naraz).

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  13. #193
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar farmi
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Poznań i okolice
    Posty
    182

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek B.. Zobacz post
    Do tego izolacja przeciwwilgociowa powinna być pod pianą pur. Rurki pex z kolei powinny znajdować się w centrum płyty grzejnej.
    Nie rozumię także pozostawionej przestrzeni bez ocieplenia, to pewnie pod kominek, ale dlaczego bez ocieplenia, tym bardziej, że piana pur może przyjmować bardzo duże obciążenia. Ta pozostawiona przestrzeń to po prostu mostek termiczny. Sposób ocieplenia dobry i kosztowny ale bardzo niedopracowany w szczegółach.
    pod twardą pianę nie daje się żadnej izolacji - jest zamkniętokomórkowa i nienasiąkliwa- co do przestrzeni to faktycznie jest przeznaczona pod kominek i choć piana może przenieść b. duże obciążenia to łatwiej będzie ustawić cały kominek ze stelażem na podbetonie a potem nic nie stoi na przeszkodzie doizolować....np styrodurem
    co masz na myśli pod pojęciem niedopracowany w szczegółach??

  14. #194
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Aga i Krzysiu
    Tomek B..

    Nie wiem, skąd czerpiecie wiedzę o ogrzewaniu podłogowym...
    Z magla, gdzie jedna baba drugiej babie powiedziała, że najlepiej jest.... i nigdy nie należy....
    ???

    CO TO JEST folia do ogrzewania podłogowego?
    CZEMU nie wolno na siatce tych rurek układać?

    WIECIE CO TO JEST OGRZEWANIE PODŁOGOWE WODNE?!!!
    CO budujecie?
    CZEMU?

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  15. #195
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar michal_mlody
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    32-590
    Posty
    674

    Domyślnie

    Adamie dziękuję za twoją wiedzę
    Zastanawiałem się nad perlitem do ocieplenia podłogi na gruncie tylko nie wiedziałem jak to gryźć. Fajne rozwiązanie.
    Kupie jutro perlit/gips i zrobię sobie próbkę 1m2. Ciekawy jestem jak to wygląda na żywo

    A co do ogrzewania podłogowego wodnego. To na na ten perlit folia + rurki na spinkach czy jakieś inne rozwiązanie?

  16. #196

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Jak piszę wołami i drukowanymi - pretensje!

    Pisałem worek na worek.
    Perlit - 125 litrów na worek.
    Gips 20 do 25kg na worek.
    Jeden worek jest jak 10 sztuk tego drugiego...
    (domyślcie się który jaki!)


    Adam M.
    Wiedziałem Autorus, że Adam będzie Cię faworyzował... choćby za to, że budujesz dom "inny" niż wszyscy (oczywiście żart i niech nie będzie powodem do dysputy); chociaż też nie wyjdzie 1:10, bo to zależy, czy porównywać wagę czy objętość itp
    Szkoda czasu na głupie i zaśmiecające dywagacje, jak już wiadomo o co chodzi.

    Co do proporcji, to szanujemy Adam Twoją cierpliwość (tu na forum jak i u Ciebie w Twierdzy, natomiast teraz jest jaśniej, bo być może niektórzy snuliby domysły, czy właściwy worek pojemnościowo kupują

  17. #197
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    no dziś dzwoniłem do bełchatowa-są skorzy do rabatów, niestety facet twierdził że ten perlit ciągnie wilgoć jak inne materiały.
    i coś pierniczył omieszaniu z cementem/

  18. #198
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Zdaje się, że autorus robi nas i siebie w jajo, no prawie, bo w półjajo...
    Dobrze by było, aby robił to dobrze...

    Lubię ciekawe wyzwania...
    To rozwija.
    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  19. #199
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    malux20
    Gadałeś z technologiem czy z marketingowcem?

    Często obaj nie wiedzą co można z tego zrobić...
    Oni to tylko produkują i sprzedają...
    Stosujemy - my! (jak wiemy jak)

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  20. #200
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek B..
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    1.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał jozek131 Zobacz post
    Piany PUR nie potrzeba dodatkowo izolować bo ona ma właściwości hydro izolacji i termo izolacji , 10 cm piany PUR zastępuje około 18 cm styropianu


    Przewodnictwo cieplne piany poliuretanowej o gęstości 35 kg/m3 w porównaniu do wełny mineralnej i styropianu liczone wg PN-EN ISO 6946. Współczynnik przewodnictwa cieplnego
    λ = 0,020-0,023 W/mK (λ = współczynnik przewodnictwa cieplnego, wartość przeliczeniowa).


    Piana poliuretanowa chłonie wilgoć, nawet ta zamkniętokomórkowa.
    Dlatego powinna być ta wanna.
    Ostatnio edytowane przez Tomek B.. ; 11-07-2011 o 22:46

Strona 10 z 104

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony