dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 102 z 104
Pokaż wyniki od 2.021 do 2.040 z 2078
  1. #2021
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Hej,

    Przyznaję bez bicia, że całości nie przeczytałem, ale szukajka też nie pomogła, czy ktoś coś pisał o piance zamkniętokomórkowej jako izolacji podłogi na gruncie?
    Jakie są wady? Pomińmy koszty, słyszałem o utlenianiu z czasem, ale to dotyczy tylko 'oszukanych' natrysków, a nie porządnie zrobionych. Czy taka piana nasiąka wodą, jeśli takowa od spodu się pojawi?

  2. #2022

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolo004 Zobacz post
    Witam wszystkich
    Może trochę rozwinąć temat z tym produktem...
    Czy nadawałoby się na grunt między fundamenty, co z hydroizolacją itd ?
    Proszę o zainteresowanie tematem, może warto...

  3. #2023
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    Rzucam kij w mrowisko, a co mi tam - czyli jaka bedzie najsensowniejsza struktura ocieplenia podlogi w gruncie? Dla mnie rozsadnym rozwiazaniem byloby porzadnie zagescic piasek w wykopie, na to dac 10cm styropianu, nastepnie zrobic instalacje wod-kan, zasypac peroitem na plasko, przykryc 10cm styropianem, na to dac folie, ulozyc podlogowke i na koniec wylewka 9cm. Od srodka chcialbym dac 5cm styropiany na sciany fundamentowe aby mozliwie odciac sie od zimna z gruntu. Jako, ze sciany beda z silki 24cm, pierwsza warstwa pod bloczkami to ceramika klasy 15 zasypana perlitem.

    Jedyny tylemat to czy moge stawiac sciany dzialowe z ciezkiej silki 12cm na wylewce?
    Ostatnio edytowane przez wally666 ; 18-01-2018 o 15:49
    --
    Parterowa stodoła pod Warszawą, pow. użytkowa 153m2m wys. 2,7-2,9m, silka 24+20cm grafit 0,031, strop podwieszany i zasypany 45-55cm celulozy 0,037, podłoga 19cm EPS100 0,038. OZC by Asolt ΦHL:6250W (bez CWU) / 41W/m2. Okna 3szybowe, szczelny montaż na taśmach. Pompa grunt on-off Ecopower C9 + CWU Kospel SWPC300, kolektor spiralny 4x200mb PE32, pompa uruchomiona w grudniu 2020, mieszkamy od grudnia 2021.

  4. #2024
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mi zostało trochę silikatu N18 a z uwagi iż na ściany działowe dałem N8 to tam gdzie idzie kanalizacja tj między kotłownią a łazienką poszła N18 na chudziak.
    mam nadzieje że wytrzyma bez problemu. Chudziaka robiłem z B20 nie zamawiałem słabego betonu bo cena była ta sama.
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  5. #2025
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Perlit Polska
    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Puńców
    Kod pocztowy
    43-400
    Posty
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał wally666 Zobacz post
    Rzucam kij w mrowisko, a co mi tam - czyli jaka bedzie najsensowniejsza struktura ocieplenia podlogi w gruncie? Dla mnie rozsadnym rozwiazaniem byloby porzadnie zagescic piasek w wykopie, na to dac 10cm styropianu, nastepnie zrobic instalacje wod-kan, zasypac peroitem na plasko, przykryc 10cm styropianem, na to dac folie, ulozyc podlogowke i na koniec wylewka 9cm. Od srodka chcialbym dac 5cm styropiany na sciany fundamentowe aby mozliwie odciac sie od zimna z gruntu. Jako, ze sciany beda z silki 24cm, pierwsza warstwa pod bloczkami to ceramika klasy 15 zasypana perlitem.

    Jedyny tylemat to czy moge stawiac sciany dzialowe z ciezkiej silki 12cm na wylewce?
    Ja do tej kanapki dodałbym folię na piasek, żeby odciąć ewentualność podciągania wilgoci. Zasyp perlitem w warstwie z rurami oczywiście jak najbardziej .

    Zastanawiam się jednak nad styropianem na wewnętrznej ścianie. Moim zdaniem może dojść do kondensacji wilgoci na styku beton-styropian i będzie ona mogła wędrować do murów wyżej co potencjalnie może objawić się zawilgoceniem ścian i pleśnią.. Sugerowałbym jednak izolację od zewnątrz, jeżeli to możliwe.

    Płyta grzewcza powinna mieć nie więcej niż grubość 5-6cm (4-5cm nad rurami maks.), te 9cm będziesz chyba zbyt długo rozgrzewać (http://muratordom.pl/eksperci/pytani...dogowym/24741/). Używa się nawet mniejszych grubości w zależności od wytrzymałości zastosowanego betonu (można użyć np. jastrychu anhydrytowego, który ma odpowiednią wytrzymałość, jest samopoziomujący i sama wylewka idzie błyskawicznie - zakładam zamówienie gotowego betonu.

    Zasyp pierwszego rzędu ściany perlitem - ponownie dobra myśl, kto nie wie to powiem: pustak ceramiczny ma 3 osie i w każdej z nich przewodzi inaczej ciepło. Oczywiście najmniejszy opór cieplny ma w pionie a zasypanie perlitem zwiększa ten współczynnik jakieś 3x - i tyle (znam jedynie taki wynik co prawda tylko od Heluza, ale pustak jest pustak). W efekcie pierwszy rząd ściany zewnętrznej nie przewodzi tak ciepła (=mniejsze straty energii, suchy narożnik itp) jak mógłby co przekłada się na bardziej ciepłą i suchą ścianę.

    Wylewka w pomieszczeniach użytkowych powinna mieć minimum 12MPa
    , żeby była wystarczająco nośna pod większość przyszłych ścian działowych, więc sądzę, że tym wskaźnikiem powinieneś się kierować (minimum beton B15).
    Perlit ekspandowany - lekkie termoizolacyjne zaprawy perlitowe:
    - ultra lekka, ciepłochronna zaprawa tynkarska Perlit Therm CS II - izolacyjność akustyczna od 28dB
    - lekkie podkłady i wylewki perlitobetonowe Termobeton TB1, Termobeton TB2

    Perlit ekspandowany do zasypów (EP180), zapraw(EP150), sadzonkowania (EP600/AGRO)
    http://perlit-polska.pl

  6. #2026
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    manwithnoname

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-368
    Posty
    199

    Domyślnie

    Przede mną ułożenie styropianu na posadzce, niestety mam możliwość ułożenia tylko 10cm i nie wiem jak zrobić to najlepiej:
    Dać 2 x po 5cm czy może 5cm + 2cm + 3cm styropian z folią? Po całości zaplanowane jest ogrzewanie podłogowe.
    Dom parterowy, pow. całkowita: 105,12m2, pow. zabudowy: 133,48m2, ściany zewnętrzne: gazobeton 24cm + styropian 15cm, strop drewniany, sufit podwieszany, ocieplenie: na suficie 35cm wełny mineralnej 0,035 (W/mK), w podłodze 10cm grafitowego styropianu 0,030 (W/mK), ogrzewanie podłogowe po całości, Pompa Ciepła LG THERMA-V III GEN 9kW, brak rekuperacji

  7. #2027

    Domyślnie

    Przy takiej grubości daj płyty PIR
    200 m2 powierzchni użytkowej; zakończenie budowy 2016/2017; ściany 20 cm styro białego 0,038; podłoga 18 cm EPS100 0,036; Dach 25 cm piany OK, ogrzewanie piecokominek wodny z akumulacją ceramiczną + Immergas Victrix 12kw TT, wszędzie podłogówka, WM z reku

  8. #2028
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    manwithnoname

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-368
    Posty
    199

    Domyślnie

    Płyty PIR sa okrutnie drogie. Nie spłaca sie za mojego życia za 5cm drugiej klasy musiałbym zapladic 37 zł
    Myslalem o jakimś z lambda 0,031
    Ostatnio edytowane przez manwithnoname ; 22-01-2018 o 20:27
    Dom parterowy, pow. całkowita: 105,12m2, pow. zabudowy: 133,48m2, ściany zewnętrzne: gazobeton 24cm + styropian 15cm, strop drewniany, sufit podwieszany, ocieplenie: na suficie 35cm wełny mineralnej 0,035 (W/mK), w podłodze 10cm grafitowego styropianu 0,030 (W/mK), ogrzewanie podłogowe po całości, Pompa Ciepła LG THERMA-V III GEN 9kW, brak rekuperacji

  9. #2029
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    manwithnoname

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-368
    Posty
    199

    Domyślnie

    Więc jak najlepiej ułozyć?
    2 x po 5cm + folia, czy może 5cm + 2cm + 3cm styropian z folią?
    Dom parterowy, pow. całkowita: 105,12m2, pow. zabudowy: 133,48m2, ściany zewnętrzne: gazobeton 24cm + styropian 15cm, strop drewniany, sufit podwieszany, ocieplenie: na suficie 35cm wełny mineralnej 0,035 (W/mK), w podłodze 10cm grafitowego styropianu 0,030 (W/mK), ogrzewanie podłogowe po całości, Pompa Ciepła LG THERMA-V III GEN 9kW, brak rekuperacji

  10. #2030
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    flisok

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    42-000
    Posty
    9

    Domyślnie

    Przeczytałem cały wątek od początku sięgającego wiele lat wstecz. Początkowo byłem zafascynowany perlitem, ale czytając posty z ostatnich kilku lat odniosłem wrażenie, że zainteresowanie spadło... Czyżby jednak "guru" tego tematu nie miało racji? Decyduje się obecnie ktoś na perlit?


    Padło tu kilkukrotnie stwierdzenie "płyta rozwiązuje wszystkie problemy" więc przeniosłem się do czytania kolejnego wątku, jeszcze obszerniejszego od tego...
    A tam znowu kolejne wersje, wątpliwości itd. M.in. różne podejście do tego czy ocieplenie dawać pod płytę (a to przecież podstawa eliminacji mostków), nad płytę, czy tu i tu.
    Jestem ciekawy jaką dokładnie konfigurację warstw przy płycie sugerowała by osoba pisząca, że płyta jest dobra na wszystko.
    Ze szczególnym uwzględnieniem gdzie poprowadzić instalację cwu, a także uwzględniając warstwy hydroizolazji.

  11. #2031
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Perlit Polska
    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Puńców
    Kod pocztowy
    43-400
    Posty
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał flisok Zobacz post
    Przeczytałem cały wątek od początku sięgającego wiele lat wstecz. Początkowo byłem zafascynowany perlitem, ale czytając posty z ostatnich kilku lat odniosłem wrażenie, że zainteresowanie spadło... Czyżby jednak "guru" tego tematu nie miało racji? Decyduje się obecnie ktoś na perlit?
    Odniosę się tylko do pierwszej części pytania.
    Perlit ekspandowany miał swój szczyt zainteresowania aż w 2007 roku - tak mówi wujek google.
    Jednak ze względu na nieproporcjonalnie duże koszty transportu w stosunku do ceny PE dystrybucja tego produktu jest hmm, dość utrudniona ponieważ po pierwsze hurtownie do nowych produktów ustawione są że tak powiem "tyłem" bo nie ma ssania od wykonawców, a po drugie nie ma ssania od wykonawców - więc hurtownia nie zamówi towaru, przy którym trzeba pracować
    Jak wykonawca wróci z Niemiec, zna wtedy technologię, zalety i wady PE i szuka... szuka... i szuka.. i guzik, nie znajduje z reguły. Zmienia technologię i po temacie.
    Także pomimo wielu zalet tego produktu niemal zerowa dystrybucja (mam na myśli obecność w Polsce w hurtowniach/sieciach) morduje go jeszcze w zalążku.
    Jak chcesz kupić hmm, powiedzmy cokolwiek znanego, kurcze nawet nie znanego, to masz to i tamto w hurtowni, kombinujesz i masz. Ale jak nigdy nie widziałeś i nie używałeś to dupa zbita.

    Perlit ekspandowany to w pewnych zastosowaniach niezastąpiony materiał:
    • termoizolacyjny,
    • o właściwościach akustycznych,
    • wykluczający możliwość gnieżdżenia się gryzoni,
    • ultra lekki (w swojej kategorii ),
    • banalnie prosty w użyciu,
    • obojętny chemicznie (stwierdzono reakcję jedynie z kwasem fluorowodorowym),
    • paroprzepuszczalny
    • i pewnie jeszcze kilka innych cech by się znalazło
    Ostatnio edytowane przez Perlit Polska ; 08-02-2018 o 09:36 Powód: literówka
    Perlit ekspandowany - lekkie termoizolacyjne zaprawy perlitowe:
    - ultra lekka, ciepłochronna zaprawa tynkarska Perlit Therm CS II - izolacyjność akustyczna od 28dB
    - lekkie podkłady i wylewki perlitobetonowe Termobeton TB1, Termobeton TB2

    Perlit ekspandowany do zasypów (EP180), zapraw(EP150), sadzonkowania (EP600/AGRO)
    http://perlit-polska.pl

  12. #2032
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Perlit Polska Zobacz post
    Jednak ze względu na nieproporcjonalnie duże koszty transportu w stosunku do ceny PE dystrybucja tego produktu jest hmm, dość utrudniona ponieważ po pierwsze hurtownie do nowych produktów ustawione są że tak powiem "tyłem" bo nie ma ssania od wykonawców, a po drugie nie ma ssania od wykonawców
    Kto chce szuka sposobu. Kto nie chce szuka powodu.

    Producenci innych materiałów dają wyższe ceny niż w hurtowniach, bo taki mają układ ze składami budowlanymi (nawet, jak jedzie prosto od producenta z dostawą gratis - co w przypadku materiałów izolacyjnych jest dosyć częstą praktyką powyżej logistycznego minimum). Skoro nie macie takiego ograniczenia, to czemu sami nie sprzedajecie produktu?
    Co ciekawe - klikając w link płatnoprofilowy który wygląda OK kieruje nas na stronę http//perlit-polska.pl (brakuje ":") i dostajemy komunikat "Ta witryna jest nieosiągalna".

    Cytat Napisał Perlit Polska Zobacz post
    Jak chcesz kupić hmm, powiedzmy cokolwiek znanego,
    Sprawdzam sklepy internetowe, lokalne składy, Allegro... I zazwyczaj kupuję w lokalnym składzie. Bo jest niewiele drożej z dostawą. Ale nie zawsze - jak czegoś nie ma w lokalnym składzie (np. nikt w okolicy nie handlował kominami Jawar, to zamówiłem przez Internet. Jakbym zdecydował się ocieplić strop perlitem, to znalazłem tylko jedną ofertę. I wychodzi 77,5% drożej niż wełna z rolki za to samo U. Bez uwzględnienia transportu płatnego w obydwu przypadkach (tyle, że wełna z lokalnego składu, a perlit z Bełchatowa).

  13. #2033
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Perlit Polska
    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Puńców
    Kod pocztowy
    43-400
    Posty
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Kto chce szuka sposobu. Kto nie chce szuka powodu.

    Producenci innych materiałów dają wyższe ceny niż w hurtowniach, bo taki mają układ ze składami budowlanymi (nawet, jak jedzie prosto od producenta z dostawą gratis - co w przypadku materiałów izolacyjnych jest dosyć częstą praktyką powyżej logistycznego minimum). Skoro nie macie takiego ograniczenia, to czemu sami nie sprzedajecie produktu?
    Co ciekawe - klikając w link płatnoprofilowy który wygląda OK kieruje nas na stronę http//perlit-polska.pl (brakuje ":") i dostajemy komunikat "Ta witryna jest nieosiągalna".

    Sprawdzam sklepy internetowe, lokalne składy, Allegro... I zazwyczaj kupuję w lokalnym składzie. Bo jest niewiele drożej z dostawą. Ale nie zawsze - jak czegoś nie ma w lokalnym składzie (np. nikt w okolicy nie handlował kominami Jawar, to zamówiłem przez Internet. Jakbym zdecydował się ocieplić strop perlitem, to znalazłem tylko jedną ofertę. I wychodzi 77,5% drożej niż wełna z rolki za to samo U. Bez uwzględnienia transportu płatnego w obydwu przypadkach (tyle, że wełna z lokalnego składu, a perlit z Bełchatowa).
    Hmm, pracuję nad rozwiązaniem sposobu, a podałem powód, dla którego jest słabe zainteresowanie technologią.

    Zgadzam się z tobą - konkurowanie z istniejącym odbiorcą jest jak cięcie gałęzi na której się siedzi więc oczywiście tak się dzieje i u nas - nawet jeśli cena jest zbliżona to po doliczeniu transportu sytuacja się zmienia , na korzyść hurtowni. Czyli tak, my również sprzedajemy.

    W ostatnim akapicie pominąłeś drobny szczegół - jeśli jesteś wykonawcą z długim czasem obecności na rynku to nie pchasz się w technologię, której nie znasz lub/i nie masz czasu na eksperymenty i poszukiwania - mocno uśredniam. Dla klienta detalicznego jest zupełnie odwrotnie - ma czas, żeby się przyjrzeć, poszukać, porównać i ewentualnie dokonać wyboru (kwestię problematycznej dostępności opisałem w poprzednim wpisie). Sprawa komplikuje się, kiedy szuka wykonawcy na wybraną przez siebie technologię, a która jest mało znana.
    Swoja drogą JAWAR wprowadza w tym roku elementy kominowe z perlitem ekspandowanym - bez związku, przypominałem sobie.

    I ostatnia rzecz - ja staram się nie porównywać cen, ponieważ każda technologia ma swoje zastosowanie przy rozwiązywaniu konkretnego problemu; na elewację styropian lub wełna, na strop zwykły beton lub lekki, ocieplenie poddasza wełną lub pianą, ogrzewanie pompą ciepła lub piecem węglowym itd.

    Dziękuję za zwrócenie uwagi na nie działający link z fiszki reklamowej - trochę to dziwne, bo URL po stronie panelu admina wpisany jest poprawnie. Mam tez prośbę - jeśli chcesz mogę założyć osobny wątek do dyskusji o perlicie "Perlit ekspandowany - be czy nie be" i tam możemy kontynuować dywagacje.
    Perlit ekspandowany - lekkie termoizolacyjne zaprawy perlitowe:
    - ultra lekka, ciepłochronna zaprawa tynkarska Perlit Therm CS II - izolacyjność akustyczna od 28dB
    - lekkie podkłady i wylewki perlitobetonowe Termobeton TB1, Termobeton TB2

    Perlit ekspandowany do zasypów (EP180), zapraw(EP150), sadzonkowania (EP600/AGRO)
    http://perlit-polska.pl

  14. #2034
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    Wracam do pytania o poprawnosc/kolejnosc warstw podlogi w gruncie - po przegladzie forum I dalszym dokroryzowaniu sie na podstawie roznych pism branzowych, rozwazam takie rozwiazanie no i tutaj pojawia sie pytanie - ktora warstwe licowac z poziomem 0. Dla jasnosci - za poziom zero uznaje gorny poziom scianki fundamentowej.

    1. 25mm podloga docelowa (np.gruby panel + podklad)
    2. wylewka betonowa z rurkami od wodnego ogrzewania podlogowego,
    3. 10cm styropianu - przekladka miedzy wodna podlogowka a instalacjami wodnymi
    4. 10cm i w tym instalacje wodne w domu,
    5. folia
    6. chudziak
    7. 2x20cm podsypki zageszczonej
    --
    Parterowa stodoła pod Warszawą, pow. użytkowa 153m2m wys. 2,7-2,9m, silka 24+20cm grafit 0,031, strop podwieszany i zasypany 45-55cm celulozy 0,037, podłoga 19cm EPS100 0,038. OZC by Asolt ΦHL:6250W (bez CWU) / 41W/m2. Okna 3szybowe, szczelny montaż na taśmach. Pompa grunt on-off Ecopower C9 + CWU Kospel SWPC300, kolektor spiralny 4x200mb PE32, pompa uruchomiona w grudniu 2020, mieszkamy od grudnia 2021.

  15. #2035
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Góra ścianki fundamentowej równa z poziomem chudziaka. Na chudziaku folia sklejona z izolacją poziomą ścian n/p taśmą z butylu. To Twoje zero.
    W miarę tanio kupisz grubą folię, taką do oczek wodnych w sklepie ogrodniczym.
    Jeśli ściany będą z pustaka ceglanego zasyp pierwszy wiersz perlitem.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  16. #2036
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    Dzięki Cezary. A co sądzicie o kompletnej eliminacji chudziaka tj. Idealne zagęszczenie podsypki, na to folia, 20cm styropianu który zlicuje się ze ścianą fundentowa. A dopiero na to podłogowa i wylewka z mocniejszego betonu zbrojona siatka 10x10cm?

  17. #2037
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Nie idź tą drogą.

    Lepiej posadzkę z rurkami OP trzymać jak najdalej (wyżej) od zimnej betonowej ściany fundamentowej.
    W Twojej koncepcji będzie trudno połączyć folię na piachu z papą, izolacją poziomą ściany.

    Chudziak nie jest drogi. Namawiam na rzetelne pilnowanie ekipy, aby wykonali idealnie poziomo zakończenie ściany fundamentowej i równiutki najlepiej zacierany chudziak. Układanie folii i styropianu jest wtedy bajecznie proste. Brak klawiszowania styropianu.

    Rury odkurzacza centralnego też mogą być pod chudziakiem.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  18. #2038
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał wally666 Zobacz post
    20cm styropianu który zlicuje się ze ścianą fundentowa. A dopiero na to podłogowa i wylewka z mocniejszego betonu zbrojona siatka 10x10cm?
    Czyli masz bezpośredni, nieizolowany styk grzewczej wylewki ze ścianą fundamentową? Słaby pomysł. To największa zaleta materiałów konstrukcyjnych o dobrej lambdzie, że izolują to gdy chudziak jest zlicowany ze ścianą fundamentową, a na nim dopiero styro. Bo nie wszędzie, jak twierdzą miłośnicy silki i innych materiałów o słabej lambdzie, da się je zastąpić styropianem.
    Do tego jak sobie tu wyobrażasz hydroizolację? Pod styropianem wywinięta na ścianę fundamentową? Też słaby pomysł biorąc pod uwagę, że tu jest spora szansa na ruchy na styku styropianu i ściany fundamentowej oraz styropianu i podsypki które przerwą ciągłość tej izolacji z czego by nie była.

    Ściany działowe na czym byś budował? Na jastrychu?

  19. #2039
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Elromano

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Posty
    32

    Domyślnie

    A co myślicie o folii paroizolacyjną na chudziaku? Zakładając że dom stoi na gruncie piasek glina, zrobiony jest drenaż opaskowy i drenaż wewnątrz ścian nośnych?

  20. #2040
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elromano Zobacz post
    A co myślicie o folii paroizolacyjną na chudziaku?
    Że będzie z niej sito jeszcze przed wylaniem wylewek i przed niczym nie będzie chroniła.

Strona 102 z 104

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony