dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 52 z 104
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 2078
  1. #1021
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Arek_Iwonka
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    A co sądzicie o rozwiązaniu Drejko:

    http://forum.muratordom.pl/entry.php...ki4-i-Tokio-II

  2. #1022

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Najlepszy jest chudziak kryty papą...
    A jak chudziak krzywy i z krawedziami nawet, to papa nie bardzo. Co w zamian? Folia 0.8mm? Hydroizolacja w plynie?

    Druga kwestia. Mam do wykonania taras, jak pisalem wczesniej. Skuwac go nie bede i pojdzie poziomo styrodur, ale jest jedno ale. Mam ok. 20-21cm od powierzchni betonu do poziomu zero (polowa oscieznicy drzwi tarasowych). 10cm XPS + 5cm wylewki + 7cm legara + 3cm deski (tak sobie umyslilem wykonczenie) i juz braklo mi 5cm. Co z tym poczac?

  3. #1023
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ja osobiscie tez nie che robic chudziaka.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  4. #1024
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Jak jest fundament to chudziak "ułatwia życie".
    Jak jest płyta to chudziaka nie ma.
    Chudziak niczego "nie podciąga", bo nie umie. Żyjemy w hydrosferze, to jest wilgotny, ale tak było zawsze.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  5. #1025
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    to prawda ułatwia życie, wiem dobrze o tym. I rozmawiamy z wykonawcą na ten temat.

    jednak chciałbym zrobic inaczej, kolejne warstwy:
    - piasek ubity
    - geowłoknina
    - pur


    i w tym miejscu potrzebuje pomocy

    - czy można wylać wylewkę w dwóch warstwach? Czy to jest prawidłowo? I czy są jakieś przeciwwskazania?

    streszcze o co mi chodzi, chciałbym dać wylewkę np 10cm następnie na to poukładać przewody od ogrzewania podłogowego i dalej zalać wylewka ok 7-10cm.

    Co o tym myślicie? szczelnie ty Adamie?
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  6. #1026
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    JEŻELI masz PEWNOŚĆ, że ten PUR jet NIEKAPILARNY - TO wszystko jest ok.
    Ja się jeszcze do niego nie dobrałem...
    Cicho leży, nie rzuca się w oczy, to jakoś tak "nabiera mocy".
    Ale niedługo się za niego zabiorę!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  7. #1027
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Można dać dwie wylewki - jedna na drugiej.
    Zadziałają jak jedna grubsza.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  8. #1028

    Domyślnie

    Poradzcie cos z tym tarasem - to tez podloga

  9. #1029
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    dzięki Adaś Rozwiązałeś mi już kilka problemów a ten z tymi wylewkami jest chwilowo ostatni A jak się ucieszy wykonawca
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  10. #1030
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Arek_Iwonka
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Co sądzicie o takim rozwiązaniu:

    http://forum.muratordom.pl/entry.php...ki4-i-Tokio-II

  11. #1031
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar BreSsoN
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Krościenko n.D / Hove
    Kod pocztowy
    34-450
    Posty
    70

    Domyślnie

    Witam, przede wszystkim. Jak wszyscy na tym zacnym forum jestem w trakcie budowania swojego pierwszego domu, chcialbym zrobic dobrze i co nie co zaoszczedzic. Wiemy ze perlit jest cacy, pojawila sie opcja proszku poliuretanowego szmat czasu temu. Jak do tej pory wiemy ze sie pali i calkiem dobrze radzi sobie z woda, natomiast nic nie wiemy na temat przewodzenia ciepla co jest dla nas najistotniejsze. Dlatego troche sie dziwie dlaczego nikt z Was nie poczynil zadnych (milowych) krokow do przetestowania materialu. Chetnie bym sie tym sam zajal ale mam zdecydowanie za daleko. Poszukalem troche w sieci i znalazlem takie cus "Aparat do badania współczynnika przewodności cieplnej FOX 314" ktory znajduje sie na Uniwersytecie Zielonogorskim. Co wy na to by jakas tega glowa w imieniu zgromadzenia forumowego Murator napisala miluskiego maila do pani mgr Kingi z prosba o przetestowanie naszego materialu. Mysle ze bylaby to swietna zabawa dla studentow. Oczywiscie inna tega glowa bylaby odpowiedzialna za dostarczenie i rozladowanie tira . z probkami.

    http://www.ban.uz.zgora.pl/index.php...eplnej-fox-314
    Ostatnio edytowane przez BreSsoN ; 04-05-2012 o 23:59

  12. #1032
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    DLA MNIE ten temat jest bardzo ciekawy.
    Masz jaki namiar na tę panią Kingę?
    Jak możesz - daj na PW.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  13. #1033
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dpo

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ыясяусшт
    Posty
    392

    Domyślnie

    Cytat Napisał BreSsoN Zobacz post
    Oczywiscie inna tega glowa bylaby odpowiedzialna za dostarczenie i rozladowanie tira . z probkami.
    Mysle ze tira to na badania nie trzeba - moglbym ze Szczecina jeden worek wyslac poczta(no chyba ze ktos ma blizej i zechce podjechac po uzgodnieniu szczegolow).
    “Tylko dwie rzeczy nie mają końca: wszechświat i ludzka głupota, ale co do tego pierwszego nie mam pewności.”
    Albert Einstein

  14. #1034
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek B..
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    1.846

    Domyślnie

    Wiem, że ten proszek dobrze zagęszczony i z dobrą izolacją przeciwwilgociową jest lepszy od styropianu - to tyle jeśli chodzi o jego przenikalność termiczną.

  15. #1035

    Domyślnie

    Adam_mk, czym mozna wyrownac kamienna sciane fundamentowa czesci podpiwniczonej przy okazji robiac hydroizolacje pod termoizolacje? Czy Ceresit CR 65, to dobry pomysl? Da sie to polozyc na pomalowana abizolem sciane, czy czyms to zagruntowac (da sie w ogole?)? Czy Atlas Szop 2000 zmyje abizol?

    A moze zamiast tego tynk cementowy z dodatkiem beto-szczel?
    Ostatnio edytowane przez Olleo ; 11-05-2012 o 08:05

  16. #1036
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Po przeczytaniu pierwszych 24 stron wątku rozbolały mnie oczy i na razie nie przeczytałem do końca. Właśnie zalałem ławy fundamentowe. Warunki glebowe - piasek ilasty, po 3 m glina. woda okresowo wysoko. To mój drugi dom, więc już mam jakieś doświadczenia. Pierwszy budowałem na piasku, było sucho jak pieprz.
    Zależy mi na dobrej izolacji termicznej, i co oczywiste, również dobrej przeciwwilgociowej. Lansowane są ostatnio metody ocieplania podłogi na gruncie przy pomocy grubej warstwy styropianu, na niej chudziak, folia lub papa i wylewka zbrojona. A co z instalacjami ? w warstwie chudziaka czy niżej? A ścianki działowe ? Można stawiać na takiej warstwie styropianu? Takich informacji nie znalazłem.
    Perlito-gips to interesujące rozwiązanie. Tyle, że chcąc dać go np 30 cm, obniżamy wysokość pomieszczenia. Ktoś już pytał, czy może dać pod chudziakiem styropian. Adam to skrytykował. Ja też wcześniej myślałem o podzieleniu warstwy izolacji na 2: np 20 cm styropianu zawiniętego w folię, na to chudziak (zazbrojony tam gdzie będą ścianki działowe), jeszcze raz styropian 10 cm i w nim rozprowadzić instalacje, folia i wylewka zbrojona.
    Im więcej czytam, tym więcej mam wątpliwości. A czas goni, muszę podjąć decyzję. A ponieważ buduję dom parterowy 221 m2, koszty są znaczne.
    Doradźcie, proszę.

  17. #1037
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar lolipoplady
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Poznan - Manchester
    Posty
    27

    Domyślnie

    Witam, od jakiegos czasu sledze ten watek, poniewaz razem z mezem szukamy najlepszej opcji izolacji podlogi. Dzieki obszernym postom miedzy innymi kolegi Adama zdecydowalismy sie na pape i perlit. Polecił nam go rowniez znajomy Czech, kt pracowal w branzy budowlanej i powiedzial nam, ze w Czechach perlit jest stosowany od lat i w kazdym budynku. Niestety nasz fachowiec o czyms takim nie slyszal i owszem zgodzil sie to zrobic, ale chce abysmy dokladnie mu podali recepture na wylewke. Znalezlismy takowe na stronie Perlit Polska i z Zebca ale one sa rozne. Czy ktos moglby mi poradzic jakich proporcji uzyc?? Dodam ze zakladamy 20 cm tej wylewki, na to ogrzewanie podlogowe.

  18. #1038
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar cronin
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    3.949
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Witam, mnie do perlitu przekonaliście mimo braku ścisłych danych technicznych (przy okazji dziękuję Adamowi za przekonanie do celulozy na ocieplenie stropu)
    po przeczytaniu całego wątku, chciałabym zrobić tak: piaszczysta glina, mokro, (nie ma gdzie odprowadzić wody z drenażu, więc go nie robię); tradycyjny fundament, izolacja tylko pozioma , 2 warstwy papy na bloczkach fundamentowych i chudziaku, termozgrzewalnej albo na lepiku tylko nie wodorozcieńczalnym, izolacja cieplna: fundament obsypany proszkiem pur warstwa 50 cm, na cokół naklejona opaska z xps .
    Tu pierwsze pytanie czy ta papa i lepik nie będzie oddziaływała na xps-a (nawet jeśli to tylko izolacja pozioma więc styka się jakieś 5 mm)?
    Na chudziak wysypka z perlitu z gipsem wedle receptury w tym poprowadzone instalacje wody i odkurzacza, żadnych folii.
    Na to rurki od ogrzewania podłogowego i wylewka oddylatowana od ścian.
    O czymś zapomniałam?
    Czy ta papa to tylko termozgrzewalna? przy xps-ie?
    RÓB NIE KOMBINUJ

    Było mi bardzo miło Was gościć ... komentarze miło widziane w dzienniku

    Dziennik i komentarze kostki

  19. #1039

    Domyślnie

    Zrobiłem solidną hydro i termoizolację.
    Na termoizolacji (styropian) mam zamiar ułożyć folie 1 mm.
    W całym domu planowane jest ogrzewanie podłogowe.
    Tu się jednak pojawia problem - jak mocować elementy montażowe ogrzewania podłogowego aby nie uszkodzić folii?
    Znacie może jakieś rozwiązania?

  20. #1040

    Domyślnie

    Znalazlem cos, co sie nazywa Knauf EPO-Leicht. Jest to, jesli dobrze rozumiem, nic innego, jak perlit wymieszany z zywica epoksydowa. Czy ktos cos takiego stosowal? Nie widze tego w sprzedazy na polskim rynku.

Strona 52 z 104

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony