dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 10
Pokaż wyniki od 181 do 188 z 188
  1. #181

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwestorbb Zobacz post
    Kupiłem styropian Neotherm dach/podłoga pod ogrzewanie podłogowe.

    Ponieważ warstwa styropianu jest relatywnie znaczna od 20 do 22 cm - napiszę moje spostrzeżenia po ułożeniu i po wylaniu wylewki.

    Mam 15-17cm (12-14cm EPS 100 + 3cm maty pod podłogówkę), na to wylewka anhydrytowa C-25-F5 4,5-5cm. Problemu nie ma-nic się nie ugina (pomimo sporej powierzchni bez dylatacji), ale co do dalszej eksploatacji to zobaczymy - wylewki są od 3 tygodni. Też miałem obawy z ugięciem się styro, ale nierówności zostały wypoziomowane styro 1 i 2cm oraz piachem, wyciete w styro miejsca ułożenia rur i kanałów wypełnione keramzytem. Przy takiej grubości podstawa to rzeczywiste parametry styro w zakresie wielkości naprężeń ściskających przy 10% odkształceniu (CS)

  2. #182
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    inwestorbb

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    BB
    Posty
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwestorbb Zobacz post
    Kupiłem styropian Neotherm dach/podłoga pod ogrzewanie podłogowe.

    Ponieważ warstwa styropianu jest relatywnie znaczna od 20 do 22 cm - napiszę moje spostrzeżenia po ułożeniu i po wylaniu wylewki.
    Witam

    Rzutem na taśmę zmieniłem zamówienie na innego producent styropianu i wybrałem Paneltech:
    EPS EN 13163 T2-L2-W2-S1-P3-BS125-CS(10)80-DS(N)2-DS(70,-)1-TR100-DLT(1)5.

    Zadecydowała lepsza cena i lepsze parametry, linki do strony Paneltech EPS 037 DACH PODŁOGA STANDARD
    Ostatnio edytowane przez inwestorbb ; 09-07-2014 o 14:37

  3. #183

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwestorbb Zobacz post
    Witam

    Rzutem na taśmę zmieniłem zamówienie na innego producent styropianu i wybrałem Paneltech:
    EPS EN 13163 T2-L2-W2-S1-P3-BS125-CS(10)80-DS(N)2-DS(70,-)1-TR100-DLT(1)5...
    Styropian podłogowy o naprężeniu ściskającym 80 kPa, oznaczany symbolem CS(10)80, to najniższa odmiana rekomendowana przez Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu do izolacji podłóg. Styropian taki powinien mieć gęstość nie mniejszą niż 15 kg/m3, a waga paczki o objętości 0,3 m3 powinna ważyć nie mniej niż 4,5 kg.
    Warto przed zakupem dokonać samodzielnej weryfikacji jakości, aby nie kupić niepełnowartościowego wyrobu.

  4. #184
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kubaar
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    106

    Domyślnie

    Chciałem troche odświeżyc temat - szukam styro w dobrej cenie i jak wiekszosc z Was zastnawiam sie czy dopłacac 30zl do m3 czy nie
    Jakieś nowe informacje o tym producencie
    Pozdrawiam,
    Kuba

  5. #185
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kubaar
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    106

    Domyślnie

    Odpowiem sam sobie i może komus też pomogę - byłem wczoraj w castoramie bo jest ten styro na promocji. Dotknąłem go tylko palcem i już wiedziałem ze większego badziewia nie ma. Sypie się, duże kulki, w ogole nie zbite. Palca przy naprawdę niewielkim oporze jesteś w stanie "wsadzić" w ten styropian do końca...

    Jak dla mnie pytanie czy dopłacać 20-30zl i brać pewny styro a to badziewie - nie ma co się zastanawiać.

  6. #186

    Domyślnie

    Łooo,to jakaś chujowa partia się trafiła,jak kupywalem grafi neoterma to kazda plyta byla mega twarda,twardszy byl nieznacznie austroterm,ale 10 zlociszy na paczce droższy,w sumie wisi na calej chałupce i jest jak najbardziej ok..

  7. #187

    Domyślnie

    Ostatnio pokrazylem troche po marketach typu casto, to co mi sie rzucilo w oczy to ze wszystkie znajdujace sie tam styro sa zlezane, wyskubane i moim zdaniem trudno je porownywac na podstawie jednej czy dwoch paczek na regale. No a w sumie dalej nie wiem co wybrac i czy doplacac do austrotherma. A co jeszcze rzucilo mi sie w oczy czytajac watek od poczatku to ze Ci ktorzy mieli styro z Myszkowa to tylko chwalili,za to nie wiem czy Ci co narzekali nie mieli z innych fabryk? Tego nie wiem bo nie wszyscy pisali skad styropian do nich przyjechal. Ja jestem z tych okolic i aktualnie 031 jest po 175zl.

  8. #188

    Domyślnie

    Ostatnio trafiłem na składzie NeoTherm 0,033, ktoś oddał w tzw komis. Facet chce po 135zł za m3. Haczyk w tym iż ów styropian leży od zeszłej wiosny pod chmurką (podobno grafitowego w żadnym wypadku składować na słońcu nie wolno). Pytanie teraz czy warto brać czy lepiej dołożyć te 30zł do termoorganiki czy 60 do austrotherma patrząc po cenach na alle.. Trzeba spełnić minimum logistyczne by kupić w tej kasie ale te 30m3 nazbieram z podłogowym i elewacyjnym.
    Pytanie: warto brać, a metody składowania nie mają znaczenia czy nie brać i kupić nowy?

Strona 10 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony