dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kubalec

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-864
    Posty
    1

    Question Prośba o poradę, musze ogrzać pokój.Nie ma CO.

    Witam
    Zwracam się z prośbą o poradę.Mam pokój do ogrzania,21 m/kw.Nie ma centralnego.
    Zawieszone są elektryczne konwektory.Chciałbym z nich zrezygnowac ponieważ strasznie dużo prądu zżerają i mnie
    rujnują.Co poradzicie jako alternatywe?
    Po pierwsze myślałem o akumulacyjnym elektrycznym.Ale raz ,że strasznie dużo kosztuje zakup a dwa jeśli będzie chodził w taryfie nocnej i nad ranem się wyłączy to nawet jeśli będzie trzymał 12 h to i tak wieczorem będe musiał go włączyć jeszcze podczas taryfy dziennej bo będzie zimno i zanim znowu się nagrzeje to rachunek nabije.
    Po drugie myślałem o olejowym.Ale nie wiem ile będzie tańszy od konwektora w ekploatacji skoro i tak będzie musiał być co chwile włączany.
    I po trzecie przenośny ogrzewacz gazowy.Na przeciwko mnie akurat jest punkt wymiany butli i mają sam propan (podobno lepszy) I w tym przypadku bardzo ważne:w pokoju jest przewód kominowy i JEST kratka z bardzo dobrą wentylacją.Mieszkanie na poddaszu i praktycznie kratka jest przy końcu komina tak więc z tym nie ma problemu.
    Co radzicie bo już mi głowa pęka od tego myślenia...

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    korys

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    pomorze środkowe
    Posty
    143

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kubalec Zobacz post
    Witam
    Zwracam się z prośbą o poradę.Mam pokój do ogrzania,21 m/kw.Nie ma centralnego.
    Zawieszone są elektryczne konwektory.Chciałbym z nich zrezygnowac ponieważ strasznie dużo prądu zżerają i mnie
    rujnują.Co poradzicie jako alternatywe?
    Po pierwsze myślałem o akumulacyjnym elektrycznym.Ale raz ,że strasznie dużo kosztuje zakup a dwa jeśli będzie chodził w taryfie nocnej i nad ranem się wyłączy to nawet jeśli będzie trzymał 12 h to i tak wieczorem będe musiał go włączyć jeszcze podczas taryfy dziennej bo będzie zimno i zanim znowu się nagrzeje to rachunek nabije.
    Po drugie myślałem o olejowym.Ale nie wiem ile będzie tańszy od konwektora w ekploatacji skoro i tak będzie musiał być co chwile włączany.
    I po trzecie przenośny ogrzewacz gazowy.Na przeciwko mnie akurat jest punkt wymiany butli i mają sam propan (podobno lepszy) I w tym przypadku bardzo ważne:w pokoju jest przewód kominowy i JEST kratka z bardzo dobrą wentylacją.Mieszkanie na poddaszu i praktycznie kratka jest przy końcu komina tak więc z tym nie ma problemu.
    Co radzicie bo już mi głowa pęka od tego myślenia...

    Niestety nie mam dla Ciebie dobrych wiadomości... Ogrzewanie olejem opałowym lub gazem butlowym wyjdzie podobnie do prądu w II taryfie... a dochodzi do tego aspekt bezpieczeństwa mieszkania z takimi urządzeniami w jednym pomieszczeniu...
    Proponuje jeszcze raz zastanowić się nad piecem akumulacyjnym w II taryfie – może uda Ci się znaleźć coś z drugiej reki. Pamiętaj że II taryfa obejmuje też dwie godziny w ciągu dnia np. 13.00 – 15.00

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony