@ e_nygma, Oczywiście da się zamontować właściwą wkładkę, gdyby montażyści mieli więcej wkładek, cały zestaw o każdym rozmiarze, to bez problemu by włożyli właściwą. Może u Ciebie tak właśnie było, albo Twój sprzedawca miał już doświadczenie z tymi drzwiami i wiedział, że ma zamówić inne wkładki niż podaje producent.
Montaż wkładki jest banalnie prosty, jedna śrubka i gotowe. Mam wkładkę z gałką.

Tak sobie porównuję tą sytuację z oponami do samochodu. Czy ktokolwiek zamówiłby opony w innym rozmiarze niż podaje producent? Zapewne tak, ale nie należy oczekiwać od sprzedawcy, że poleci mi inny rozmiar.

Nie posądzam o zmowę, ja się obawiam, bardzo się obawiam. Nie rozumiem dlaczego producent drzwi dąży do otwarcia budynku. Najpierw sugeruje wkładkę którą łatwo wyłamać, później żądanie odesłania zamka w oryginalnym opakowaniu, bez śladów użytkowania. Byłbym w stanie zrozumieć, że ktoś się pomylił, może producent sugerował klamki w których jedna klamka ma rozetkę grubości 1,5 cm , druga 0,5 cm. Ale to jest niemożliwe.
Przez kilka lat do producenta spływały reklamacje a producent dalej podaje błędne wymiary. Na stronach wielu sprzedawców te wkładki zamkowe odstają od drzwi. To niemożliwe żeby przez taki czas nikt nic z tym nie zrobił. W tym musi być jakiś cel.
Jaki?