dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 93
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 1850
  1. #201
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    znalazłem. To cameleon Jaka jest dopłata za kolor?
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  2. #202
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał kammeel Zobacz post
    Witam.
    Mam zamontowane drzwi stalowe zewnętrzne wzór 6 firmy Wikęd. Firma ta wyprodukowała ościeżnicę i skrzydło zamówionych drzwi o różnych wymiarach. Przez trzy tygodnie w czasie oczekiwania na właściwy poprawiony wyrób, wejście do mojego domu nie było odpowiednio zabezpieczone. W kolejnym podejściu do montażu poprawionych drzwi nadal nie pasowały zawiasy, zamykanie drzwi nie było właściwe. Potem reklamacja, naprawa serwisanta i obawy czy w czasie dłuższego użytkowania drzwi będą pracowały prawidłowo. Po tych wielu uciążliwościach wystąpiłem do firmy Wikęd o pieniężne zadośćuczynienie.
    Firma Wikęd jedynie przeprosiła, a za swoje błędy nie chce odpowiadać. Firma ta nie dba o zadowolenie swoich klientów.
    ZDECYDOWANIE NIE POLECAM TEJ FIRMY!!!
    Mam podobne jak przedmowca odczucia. Swego czasu zamowilem troje drzwi. Po ich dotarciu pojawily sie klopoty. Jedne dwukolorowe drzwi dostarczone zostaly w zlej kolorystyce. A gdy po 6 tygodniach dostarczyli je w kolorach, ktore zaznaczone byly na formularzu zamowienia. Okazalo sie, ze wkladki w zamkach sa inne od tych z zamowienia. Kolejne tygodnie oczekiwania tym razem 8. Gdy w sierpniu otrzymalem w koncu wlasciwe wkladki, pomyslalem ze to juz koniec moich problemow z fira Wiked. Otoz nie, tym razem nie otrzymalismy karty z kodami do kluczy.
    Podsumowujac drzwi zmowilem w styczniu tego roku, pierwszy montaz mialem pod koniec marca. Mamy koniec sierpnia, a ja wciz "bujam" sie z ta firma. Nie wiem jak dlugo jeszcze.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 19-08-2014 o 16:08
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  3. #203
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    kurcze, tyle czasu to ja nie mam
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  4. #204
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Tomasz,
    a jestes pewny że klucze były zamawiane w fabryce? Czasem dystrzybutorzy zamawiają je na wolnym rynku i wtedy wina leżałaby po stronie sklepu. Z resztą - co to za sprzedawca, ktory nie ma szytbkiego dostępu do wkładek. Jakbym miał czekać w takich przypadkach na reakcję fabryk (różnych - nie tej konretnej) to bym już dawno do reszty osiwiał
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #205
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Mozesz miec racje, ale drzwi byly zamawiane przez dystrybutora na firmowym formularzu fabryki i nie powinno byc problemow, o ktorych wspomnialem. Sprawdzilem kopie owego formularza i wszystko poprawnie bylo wypelnione.

  6. #206
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Na to wygląda, że wszystko było zamawiane w fabryce. Chciałbym mieć tylko takie problemy jak nieodpowiednie wkładki
    Swego czasu polecałem inną firmę, ale reklamacja wkładki trwała też bardzo długo (miesiącami) a że była mocno nietypowa a i drzwi można było używać głównym zamkiem, to testowałem fabrykę.. i m.in tym testem przegrali..
    Za to inny kolor to już poważniejszy problem, bo budowy nie da sie zamknąc.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #207
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Spokój z jakim mówi finlandia mnie urzeka widać ze nie takie rzeczy już widział .

    Liczę ze kiedyś też taki stan osiągnę

  8. #208
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotrjazewicz

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Mam podobne jak przedmowca odczucia. Swego czasu zamowilem troje drzwi. Po ich dotarciu pojawily sie klopoty. Jedne dwukolorowe drzwi dostarczone zostaly w zlej kolorystyce. A gdy po 6 tygodniach dostarczyli je w kolorach, ktore zaznaczone byly na formularzu zamowienia. Okazalo sie, ze wkladki w zamkach sa inne od tych z zamowienia. Kolejne tygodnie oczekiwania tym razem 8. Gdy w sierpniu otrzymalem w koncu wlasciwe wkladki, pomyslalem ze to juz koniec moich problemow z fira Wiked. Otoz nie, tym razem nie otrzymalismy karty z kodami do kluczy.
    Podsumowujac drzwi zmowilem w styczniu tego roku, pierwszy montaz mialem pod koniec marca. Mamy koniec sierpnia, a ja wciz "bujam" sie z ta firma. Nie wiem jak dlugo jeszcze.
    Resumując tą wypowiedź, na myśl mi jedynie przychodzi iż trafiła się tu chyba mało solidna firma, która sprzedała Tobie drzwi WIKĘD. Jeśli czekałeś na kolejne drzwi 6 tyg - niby podlegające reklamacji - nie było to na pewno robione "trybem reklamacyjnym" gdyż, normalny termin realizacji na standardowe drzwi czy też dwukolorowe to 4tyg - a więc mogło się zdarzyć że na drodze firma - dystrybutor regionalny - fabryka ktoś mógł się pomylić, przez co zamówił nowe drzwi na własny koszt i jest tuszowanie sprawy, a winna przecież Fabryka bo nie Ja Jeśli chodzi o wkładki zwykłe w standardzie wyposażenia nie mają karty zaś klasy C te za dopłatą mają kartę kodów, są to wkładki WILKA dostępne również w wielu sklepach gdzie jeśli ktoś miałby faktycznie problem i chęci mógłby nabyć je w swojej miejscowości od ręki. Gdy już faktycznie jest problem fabryka takie wkładki dostarcza najczęściej do najbliższej dostawy -- czyli tygodnia, czasem mniej do dystrybutora.

    Jeśli masz problem, masz na stronie Wikędu numer do regionalnych kierowników sprzedaży, zadzwoń poinformuj podpytaj się a na pewno ktoś Ci pomoże,
    Ostatnio edytowane przez piotrjazewicz ; 20-08-2014 o 19:11

  9. #209

    Domyślnie

    Ja w sumie też zamawiałem dwie pary i dostałem ościeżnice w innym kolorze ... ale okazało się, że instalatorzy źle załadowali rano samochód i po godzinie, przed montażem była właściwa .
    Z drzwi na razie jestem zadowolony, nawet z krańcówkami od alarmu nie było problemu.

    Mam jednak pytanie o zamek / opadanie. Jak zamknę drzwi klamką a potem na klucz i następnie wcisnę klamkę to drzwi nieprzyjemnie odskakują. Jak się następnie mocno popcha to znów zatrzaskują się. Mam tak w obu sztukach. Czy to kwestia regulacji czy tak ma być ?

  10. #210
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    masz krańcówki do alarmu? Założyli ci?
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  11. #211
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Spokój z jakim mówi finlandia mnie urzeka widać ze nie takie rzeczy już widział .

    Liczę ze kiedyś też taki stan osiągnę
    Skończysz budowę, zaczniesz normalne użytkowanie, znieszczenia to może wyluzujesz...
    Są rzeczy istotne - np. ten zły kolor. Należy zapakowac takie drzwi i odesłać. Ale co zrobić jak od tego istotnie zalezy praca innych ekip? Przebolałbym to, że drzwi mi zostaną na stanie, ale zamontowałbym je lub zamiennik, by nie zatrzymywać prac). Ale wkładki? Ważne y było czym się zamykać. Jakaś alternatywa. Resztę da się przeżyć, chociaż od ideału można wymagać więcej.
    WIele już wdziałem i nie ma sesnu spinac się o drobiazgi..

    Piotrze - z mojej perspektywy, lokalnego sprzedawcy to nie wygląda tak słodko. Obstawiam taki prosty temat jak wymiana wkładek na... kilka tygodni. Jeden - dostawa i próba montazu. Drugi - odesłanie ich do hurtowni. Trzeci - hurtownia do fabryki. I droga powrotna - 2-3 tygodnie.. robi się dobrze ponad miesiąc

    Firma która pierwsza ukłoni sie w tym zakresie odniesie sukces
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #212
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotrjazewicz

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał sherif Zobacz post
    Ja w sumie też zamawiałem dwie pary i dostałem ościeżnice w innym kolorze ... ale okazało się, że instalatorzy źle załadowali rano samochód i po godzinie, przed montażem była właściwa .
    Z drzwi na razie jestem zadowolony, nawet z krańcówkami od alarmu nie było problemu.

    Mam jednak pytanie o zamek / opadanie. Jak zamknę drzwi klamką a potem na klucz i następnie wcisnę klamkę to drzwi nieprzyjemnie odskakują. Jak się następnie mocno popcha to znów zatrzaskują się. Mam tak w obu sztukach. Czy to kwestia regulacji czy tak ma być ?
    Ta firma która u Ciebie montowała to ma chyba z 5-7 brygad monterskich a więc zamieszać się im łatwo

    Możesz drzwi wyregulować na regulacji języka zamka w ościeżnicy - odkręć 2 śrubki krzyżakiem przesuń ząbek na zewnątrz nie będą tak odskakiwać. Drzwi zamykają się na języku gdzie język zamka nie idzie w tej samej osi co otwory w ościeżnicy - celowe przesunięcie by zamki nie tarły po ościeżnicy - stąd jak spuścisz drzwi z języka opuszczając klamkę masz ten luz.
    Ostatnio edytowane przez piotrjazewicz ; 20-08-2014 o 23:58

  13. #213
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotrjazewicz

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    151

    Domyślnie

    Finlandia ja też jestem małym lokalnym sprzedawcą , oczywiście tak jak napisałeś zależy to od sytuacji. Tutaj temat wydaje się prosty zamiast zamawianych wkładek klasy C klient dostał wkładki w klasie A z jakiego powodu trudno powiedzieć, stąd też jak sprawny dystrybutor takie wkładki dostanie je w ciągu tygodnia a więc mobilny handlowiec czy kierowca powinien dowieźć. Często zawala komunikacja między montażystą, który jedzie na montaż a nie zna szczegółowo specyfikacji zamówienia klienta, montuje a potem problem ) Poza tym każdy dystrybutor wyposażony jest w apteczkę pierwszej pomocy (wkładki, klamki, progi, zaślepki i wiele innych) które w przypadku pomyłki, a wiadomo błędy ludzkie były i zawsze będą może je dostarczyć w trybie pilnym a potem uzupełnia sobie stan.
    Ostatnio edytowane przez piotrjazewicz ; 20-08-2014 o 23:55

  14. #214
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ja nadal mam ten problem ze zanim kupie muszę zobaczyć jak to działa. Chodzi o wkładkę z pamięcią. I nadal nie mam pojęcia gdzie mogę to zobaczyć.
    Potrzebuję dobrze wyposażonego w drzwi wiked salonu z miła obsługa i z miejsca biorę 3szt.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  15. #215

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    masz krańcówki do alarmu? Założyli ci?
    Założył znajomy co mi montował alarm, okazało się, że w przypadku Wikędu wystarczy założyć czujnik magnetyczny (jest na to miejsce), więc obeszło sie bez wiercenia drzwi.

  16. #216

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrjazewicz Zobacz post
    Ta firma która u Ciebie montowała to ma chyba z 5-7 brygad monterskich a więc zamieszać się im łatwo

    Możesz drzwi wyregulować na regulacji języka zamka w ościeżnicy - odkręć 2 śrubki krzyżakiem przesuń ząbek na zewnątrz nie będą tak odskakiwać. Drzwi zamykają się na języku gdzie język zamka nie idzie w tej samej osi co otwory w ościeżnicy - celowe przesunięcie by zamki nie tarły po ościeżnicy - stąd jak spuścisz drzwi z języka opuszczając klamkę masz ten luz.
    z tymi ekipami to wiem, że mają kilka , co do kolorów to była poprostu riposta.
    Dzięki za info o możliwości regulacji, przekażę to instalatorom, jak rozumiem, można to zniwelować, ponieważ jest to trochę denerwujący objaw.

  17. #217
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał sherif Zobacz post
    Założył znajomy co mi montował alarm, okazało się, że w przypadku Wikędu wystarczy założyć czujnik magnetyczny (jest na to miejsce), więc obeszło sie bez wiercenia drzwi.
    Masz może jakąś fotkę? Chętnie bym zerknał. Gdzie kupowałeś i czy mają coś na wystawie żeby zerknąc?
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  18. #218

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Masz może jakąś fotkę? Chętnie bym zerknał. Gdzie kupowałeś i czy mają coś na wystawie żeby zerknąc?
    ok, ale chodzi Ci o drzwi, czujniki czy całokształt ?
    Jeżeli chodzi o alarm to mogę się spytać, ale są to czujniki za kilka zł, na szczęście jest dość duży odstęp pomiędzy górna krawędzi drzwi a futryną, że wszedł czujnik. Fotke mogę zrobić.

  19. #219
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    O drzwi oczywiście. No ciekawi mnie jak umieścili czujnik. Magnetyczny.

  20. #220

    Domyślnie

    Wróciłem po dłuższej przerwie na forum i sporo mnie minęło. Autorus - jeszcze nie widziałeś jak działa elektrozaczep? Może Piotrek podrzuci jakiś namiar na punkt blisko Nadarzyna, który posiada takie rozwiązanie na wystawie. Samo działanie już wcześniej opisywaliśmy, pod tym względem nic się nie zmieniło Zresztą działa poprawnie, nie ma co zmieniać w tym rozwiązaniu.
    Jeśli chodzi o czujnik magnetyczny, na rynku wiele producentów i wiele rodzajów czujników. Łatwo znaleźć odpowiedni do tych drzwi. Również z przyjemnością zobaczyłbym jak to wygląda u Kolegi Sherifa.

Strona 11 z 93

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony