dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 93
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 1850
  1. #61
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotrjazewicz

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał januszpe Zobacz post
    Nie wiem tylko w jakim kolorze będzie to co zaznaczyłem na pomarańczowo:
    Załącznik 240697

    Nie wiem czy dobrze rozumiem. W skrzydle i ościeżnicy TERMO można zrobić łączenia kolorów:
    1. laminat + laminat
    2. laminat + lakier RAL
    3. lakier RAL + lakier RAL

    Ramki w szybach też jak myślę będą w odpowiednich kolorach z odpowiedniej strony

    A jeśli chciałbym zamówić ościeżnicę tą normalną (u Was chyba 11) to można zrobić ją w jednym kolorze, a skrzydło w 2 kolorach (lakier + laminat)?
    http://cdn5.muratorplus.smcloud.net/...tandardowy.jpg
    Zamiast klinkieru wokół drzwi i okien myślimy aby zrobić pas okalający o szerokości 30cm w kolorze szarym oraz jaśniejszą całość elewacji. Wtedy można zastosować ościeżnicę w 1 kolorze (antracyt) i zrobić drzwi w 2 kolorach (przełamana biel + antracyt bądź przełamana biel + złoty dąb).
    Januszpe

    Jeśli chodzi o łączenia kolorów zgadza się, w katalogu na ostatniej stronie w akcesoriach za dopłatą masz opcję Cameleon +650zł netto są tam wymienione przez Ciebie opcje kolorystyczne.

    Ramki do drzwi malowanych tylko z serii INOX, tak jak wcześniej pisałem drzwi są malowane proszkowo a więc wypalane w wysokiej temperaturze.. stąd wzory z ramkami PCV odpadają

    Odnośnie zamówienia skrzydła lakier i laminat a ościeżnicy 11 - temat do konsultacji i indywidualnej wyceny, w większości przypadków realizujemy zapytania kontraktowe Naszych przedstawicieli w rynku.

    Mam dla Ciebie ciekawe zdjęcie, wzór 26 w kolorze siwym, zdjęcie z telefonu więc wybacz za jakość !

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC04701.jpg
Wyświetleń:	1492
Rozmiar:	49,5 KB
ID:	240953

    Pozdrawiam

    P.J

  2. #62

    Domyślnie

    Właśnie o coś takiego mniej więcej chodzi z kolorem. Może ciut jaśniejszy nawet jakby był to byłoby idealnie. W sumie zdjęcie jest robione w cieniu, więc kolor wewnątrz wiatrołapu może wyjść podobny. Rączka do otwierania też niczego sobie ale jak dla mnie za długa. W sumie jest tyle opcji, że coś sobie wybierzemy.
    To z boku (nie wiem jak to się nazywa) - to okienko ... też chyba w tym samym kolorze albo bardzo dobrze ktoś dobrał odcień?

  3. #63

    Domyślnie

    Janusz - nie wiem, czy wiesz ale Wikęd produkuje również okna i to z całkiem dobrym efektem. Możliwe, że okno jest od nich w "tym samym" kolorze. Laminat na ramy okienne różni się trochę od laminatu do drzwi. A tam gdzie maluje się proszkowo powierzchnię drzwi, to w oknach można zastosować barwienie w masie.
    Nie mogę znaleźć podobnego koloru do tego co jest na zdjęciu (RGB wychodzi mi z próbnika 98/110/132). Ale to będą zbliżone do antracytu.
    Zdecydowanie jaśniejsze będą RGB 208/208/208 co daje RAL=7047 (http://www.ralcolor.com/)
    W załączniku ten odcień RAL.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	RAL 7047.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	2,5 KB
ID:	242525

  4. #64

    Domyślnie

    Znacie może jakiś sposób aby znaleźć numer koloru dla drugiego od lewej kwadracika?
    http://inevermee.com/wp-content/uplo...eerde-wand.png
    To co podrzuciłeś jest OK ale jeszcze trochę jaśniejszy kolor jest poszukiwany przez nas. Z góry dzięki za pomoc

  5. #65
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dusiaczek
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    home is where your heart is
    Posty
    124

    Domyślnie

    Witam wieczorową porą
    mam pytanie dotyczące wskaźnika przenikalności cieplnej drzwi z ościeżnicą standardową i w wersji termo drzwi premium model 25,
    pozdrawiam,
    Aga

  6. #66

    Domyślnie

    Badania przeprowadzone są dla drzwi premium (pełnych) z ościeżnicą 11, gdzie współczynnik przenikalności ciepła będzie na poziomie U=1,7W(m/K) zgodnie z deklaracją właściwości użytkowych: http://wiked.pl/images/certyfikaty/D...wych%20PDF.pdf
    Dla skrzydła klasy premium z ościeżnicą termo badania ponoć są jeszcze nie dokończona ale mają się pojawić w przeciągu jakiegoś miesiąca lub trochę więcej - taką informację dostałem od handlowców z Wikędu. Pytałem też czego można się spodziewać, to mniej więcej z tego co już mają będzie około U=1,2W(m/K).
    Zaznaczam, że mowa tu o komplecie pełne skrzydło premium + odpowiednia ościeżnica.

  7. #67

    Domyślnie

    Dobrze wiedzieć, bo do domu na wiosnę będę zamawiał właśnie taki komplet ale z szybą. Liczę się z tym, że izolacja spadnie przez szybę ale z drugiej strony wolę mieć ładniejsze drzwi a pancerne, które utrzymują ciepło. Jakbym chciał totalnie ograniczyć uciekanie ciepła to zrobiłbym drzwi 60-ki o wysokości 120cm .
    Gdzie można znaleźć takie badania, bo na stronie Wikędu ich niema.

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał januszpe Zobacz post
    Gdzie można znaleźć takie badania, bo na stronie Wikędu ich niema.
    Są w prawym górnym rogu strony. Większość jest od okien i na samym dole znajdziesz to co Ci podsyłałem wyżej.
    http://wiked.pl/atesty-i-certyfikaty
    Tu znajdziesz wszystko co Ci będzie potrzebne do szczęścia.

    A ja tym razem się podpytam (bo jest już po 16-tej i nie chce męczyć ludzików z biura) o to w którym katalogu mają takie daszki, bo jakimś trafem Klienci zaczęli się pytać o coś ciekawego i lekkiego do nowych, modernistycznych domów.
    http://wiked.pl/component/phocagalle...daszenia-rumia

  9. #69
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dusiaczek
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    home is where your heart is
    Posty
    124

    Domyślnie

    Dzięki za info na temat parametrów pozdrawiam
    Aga

  10. #70

    Domyślnie

    Polecam się na przyszłość

  11. #71

    Domyślnie

    Witam
    Przepraszam , że dopiero teraz opowiadam ale wiecie budowa czas pochłania a pogoda sprzyja
    Wracając do moich drzwi i postu sprzed kilku miesięcy...
    Firma Wikęd wymieniła element mocujący elektrozaczep i drzwi domykają się idealnie. Dodam, że od wizyty serwisantami firmy do informacji że nowy element jest już gotowy i serwisant będzie dzwonił i się umawiał na montarz mineły tylko trzy dni. Tak, że nie pozostaje mi nic innego ja wystawić duży plus i z człą odpowiedzialnością polecić firmę Wikęd jako solidną firmę.
    Co do miejsca na klucz bo ktoś pytał jest ok, podchwyt nie przeszkadza. Na elewacji jest na tą chwilę tylko siatka i klej. Postaram się wstawić zdjęcie jak to wygląda teraz.

  12. #72

    Domyślnie

    Tak, pytałem o ilość miejsca z tego względu że antaba wygląda super ale bałem się o funkcjonalność przy montażu w glifie a nie w warstwie ocieplenia.
    Pogoda rzeczywiście sprzyja do prac wszelakich więc życzę Ci złapania wiatru w żagle z budową .
    Wrzuć zdjęcie koniecznie i jak możesz to trochę z bliższej perspektywy.

    P.S. z tymi reklamacjami to oni tak zawsze, czy jest to jakiś odosobniony przypadek z tak krótkim terminem?
    Ostatnio edytowane przez sznajci ; 20-03-2014 o 19:21 Powód: dopisek P.S. ...

  13. #73

  14. #74

    Domyślnie

    Bliższą perspektywę wstawię jutro.

  15. #75

    Domyślnie

    Jak na mój gust wyglądają świetnie. Kolorem na pewno pasują do krokwi z zadaszenia. A rynny zostawiasz w takim kolorze?
    Sznajci - miejsca wystarczy w zupełności aby nie zahaczać dłonią przy otwieraniu. Co do reklamacji, to raczej standard. Nieliczne wypadki są gdzie nie jest to robione w taki sposób (szybko i skutecznie) ale grają fair. Chciałbym aby niektórzy inni producenci brali z nich przykład o czym mówi się na spotkaniach - póki co jak grochem o ścianę .

  16. #76

  17. #77

    Domyślnie

    Ci_d - dobrze, że nie rezygnowałeś z okapnika. Dużo ludzi uważa, że wygląda on strasznie i nie chcą go do drzwi otwieranych do wewnątrz. Mimo sporego zadaszenia zawsze gdzieś ten deszcz czy śnieg podejdzie pod drzwi i jak zacznie lać się woda po nich to dopiero byłby płacz.

    Z ciekawości - jaki kolor elewacji będziesz robił?

  18. #78

    Domyślnie

    Wiem wiem bez niego wybrał bym drzwi otwierane na zewnątrz bo od jeziora strasznie wieje i jak pada to zacina po drzwiach.
    Ale perzkonał mnie wygląd futryny gdzie nie widać zawiasów i jej prosta forma. Natomiast mała rada dle wszystkich kupujących drzwi otwierane do środka... Od razu dokupcie to ustrojstwo samozamykające bo jak wiatr wieje i na piętrze okna otwarte to elektrozaczep potrafi "popuścić" choć teraz po wymianie działa idealnie ale wiecie natura to potęga. A należy to zrobić w trakcie wybierania drzwi bo są wtedy wzmocnione w miejscu montażu tego elementu. Jak tego nie zrobicie podobnie jak ja zresztą to albo się przyzwyczaicie to penie ja albo ten "samozamykacz" montuje się odwrotnie w sensie ramię na drzwiach a mechanizm na ramie, a "katalogowo" montuje się go odwrotnie.

    Co do elewacji to będzie trochę płytek klinkierowych, trochę tynku imitującego drewno (zamiast prawdziwych desek - to z lenistwa wybieram rozwiązania bezobsługowe) i trochę tynku w kolorze..... coś jak jasny piasek pustynny a wejście z lewej strony jeszcze będzie ograniczone murkiem oporowym w kolorze piaskowca.
    To projekt Pluszcz z oferty Muratora tam można zobaczyć jak ma to wyglądać ostatecznie

  19. #79

    Domyślnie

    Cenna uwaga zwłaszcza, że usztywnienie pod samozamykacz, elektrozaczep oraz sam samozamykacz kosztują jakieś 600zł netto w pełnej opcji (z blokadą).
    Problem praktycznie zniknie gdy zamiast antaby pojawi się klamka, bo wówczas będzie standardowy zamek, który nie podda się tak łatwo sile wiatru.
    Od wielkiej biedy można zastosować antabę i zwykły zamek ale każdorazowo do wchodzenia trzeba będzie użyć klucza aby cofnąć język zamka. Opcja na tyle "upierdliwa" w codziennym życiu, że zamontowałbym za Twoją radą samozamykacz nawet gdyby kosztował on drugie tyle .

    P.S. projekt ma dobry rozkład pomieszczeń. Lubię takie domy, choć osobiście widziałbym go w bardziej modernistycznej wersji z blachą na rąbek Ruukki i popielatą elewacją z białą podbitką . Najważniejsze, że jest Twój i Tobie się podoba

  20. #80

    Domyślnie

    Co kraj to obyczaj co region Polski to pokrycie dachowe W moim regionie głównie używa się dachówki i tu raczej ludzie się zastanawiają czy ceramika czy beton...
    Ale wracając do drzwi można oczywiście elektrozaczep ustawić tak aby działał jak zwykły zamek (czeki urzywać klucza jak w mieszkaniach w blokach), lub przewód od elektrozaczepu wyprowadzić koło dzwonka i tam otwierać przyciskiem.

Strona 4 z 93

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony