dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 93
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 1850
  1. #1001

    Domyślnie

    muszę dopytać o te poszerzenia, lepiej pare groszy dołożyć ale żeby było lepiej, tylko wtedy otwór na drzwi musi być większy tak?? o ile cm mniej więcej

  2. #1002
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Otwor - zrobisz mniejsza podmurowke z BK lub wcale.
    Zmodyfikowany biedadomek Z162: 146m2, w dachu celuloza do kalenicy 40cm - 65 kg/m3. 16XPS/20PF/17styro/8posadzki. Silka 18/12+33cm styro. GWC 50m, WMG+RSŚ+GMC by nydar. . PC Ecopol 5.9kW, DZ 2x74m. OZC by asolt 39kWh/m2, obciazenie 3.7 kW
    n50=0,38
    1 rok: 12.2015-12.2016 CO 919 kWh czyli ca 25 kWh/m2 ???
    2 sezon: 09.2016-05.2017 CO 786 kWh czyli ca 22 kWh/m2 ??? Temp dol +1.5K

  3. #1003
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar BooM80
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Posty
    203

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    jak dasz styro + wylewke pod drzwi to na pewno bedzie mostek termiczny. Ja bym podmurowal z BK + poszerzenie ( jesli takie jest mozliwe w tych drzwiach). Dodatkowo proponuje nie dochodzic z wylewka do samego progu lecz zrobic wstawke z XPS. Zrobilem tak przy balkonach i drzwiach i na to normalnie okladziny ceramiczne lub panele. Aha - mam tak z obu stron - wewnatrz i zewnatrz. Prog od zewnatrz jest na szerkosci 10 cm przykryty płytką na XPS-sie a dopiero potem kostka betonowa.
    A ile centymetrów XPSa dałeś od wewnątrz ? U mnie chciałem dać bloczki z Isomuru, zastanawiam się czy jest jeszcze sens dawać dodatkową warstwę XPSa przed i za Isomurem. Masz może jakieś zdjęcia jak to u Ciebie wygląda, szczególnie na zewnątrz.
    Ostatnio edytowane przez BooM80 ; 06-07-2016 o 16:24

  4. #1004
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar BooM80
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Posty
    203

    Domyślnie

    I jeszcze pytanie, jakie przewody doprowadzić do elektrozaczepów w drzwiach Wikęd Prestige i w którym miejscu otworu drzwiowego je wyprowadzić ?

  5. #1005
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojt75

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Pszczyna
    Kod pocztowy
    43-229
    Posty
    11

    Domyślnie

    Witam,
    Bezpośrednio po zamontowaniu drzwi TP klucz w zamku obracał się praktycznie bez oporu (tak jak opisują to inni użytkownicy).
    Obecnie, po ok. 3 tygodniach mało intensywnego użytkowania drzwi, obrócenie klucza wymaga nie lada siły (żona nie daje rady). Opór występuje w całym zakresie.
    Podobnie z klamką - przy naciskaniu (szczególnie pierwsze kilka razy po dłuższym zamknięciu) wyczuwalny jest wyraźny "gumowy" opór.
    Czekamy na serwisanta i raczej sam nie będę majstrował, ale jestem bardzo ciekaw co może być przyczyną.
    Pozdrawiam

  6. #1006

    Domyślnie

    Czy warto dopłacać do opcji Termo w wersji Optimum czy wystarczy sam Optimum?

  7. #1007
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojt75 Zobacz post
    Witam,

    Podobnie z klamką - przy naciskaniu (szczególnie pierwsze kilka razy po dłuższym zamknięciu) wyczuwalny jest wyraźny "gumowy" opór.
    Czekamy na serwisanta i raczej sam nie będę majstrował, ale jestem bardzo ciekaw co może być przyczyną.
    Pozdrawiam
    U mnie w jednych TP tez to jest. Ale jeszcze nie zglaszalem - musze sie sprezyc.
    Zmodyfikowany biedadomek Z162: 146m2, w dachu celuloza do kalenicy 40cm - 65 kg/m3. 16XPS/20PF/17styro/8posadzki. Silka 18/12+33cm styro. GWC 50m, WMG+RSŚ+GMC by nydar. . PC Ecopol 5.9kW, DZ 2x74m. OZC by asolt 39kWh/m2, obciazenie 3.7 kW
    n50=0,38
    1 rok: 12.2015-12.2016 CO 919 kWh czyli ca 25 kWh/m2 ???
    2 sezon: 09.2016-05.2017 CO 786 kWh czyli ca 22 kWh/m2 ??? Temp dol +1.5K

  8. #1008
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Cytat Napisał BooM80 Zobacz post
    A ile centymetrów XPSa dałeś od wewnątrz ? U mnie chciałem dać bloczki z Isomuru, zastanawiam się czy jest jeszcze sens dawać dodatkową warstwę XPSa przed i za Isomurem. Masz może jakieś zdjęcia jak to u Ciebie wygląda, szczególnie na zewnątrz.
    Mam podobnie jak mozesz miec u siebie ISOMUR+poszerzenia i XPS z obu stron poszerzen. Z perspektywy doswiadczenia uwazam ze ISOMUR to tylko problemy, bo za malo tam "miesa" do solidnego kotwienia np HS, ale to juz inny wątek
    Zdjecia gdzies leza....
    Zmodyfikowany biedadomek Z162: 146m2, w dachu celuloza do kalenicy 40cm - 65 kg/m3. 16XPS/20PF/17styro/8posadzki. Silka 18/12+33cm styro. GWC 50m, WMG+RSŚ+GMC by nydar. . PC Ecopol 5.9kW, DZ 2x74m. OZC by asolt 39kWh/m2, obciazenie 3.7 kW
    n50=0,38
    1 rok: 12.2015-12.2016 CO 919 kWh czyli ca 25 kWh/m2 ???
    2 sezon: 09.2016-05.2017 CO 786 kWh czyli ca 22 kWh/m2 ??? Temp dol +1.5K

  9. #1009

    Domyślnie

    Cytat Napisał KotKapiszon Zobacz post
    Witam,
    mam w planach zakupić dwie sztuki drzwi zewnętrznych firmy Wikęd do nowego domu jednorodzinnego.

    1. Wzór 9 B.
    Drzwi chcę 100 cm, białe, szyby Reflex wypukły.
    Chcę wybrać albo Optimum albo Optimum z Termo. Czy warto dopłacać do Termo?

    2. Wzór 4.
    Drzwi 90 cm, białe, bez przeszklenia.
    Tutaj raczej Premium (jakieś tańsze) bo to drzwi od kotłowi nieogrzewanej, które wychodzą na działkę.
    Czy jest sens szukać czegoś tańszego?

    Jak się ma porównanie jakości drzwi firmy Wikęd do firmy KMT?

    Wszystkie porady mile widziane

    Pozdrawiam!
    Co do wzoru nr 9 na wejście. Zdecydowanie opłaca się dorzucać ościeżnicę Termo. Szczególnie gdy w danym budynku nie masz wiatrołapu. Ościeżnica ta też jest dużo sztywniejsza niż standardowa ościeżnica w Premium czy Optimum.

    Odnośnie Premium do kotłowni - wydaje się to optymalny zakup. Taniej znajdziesz serię Normal ale jest ona rekomendowana jako drzwi wewnątrzklatkowe lub jako przejścia pomiędzy np. garażem a częścią mieszkalną. Także Premium + ościeżnica 11 i będzie OK.

    Porównanie KMT i Wikęd - ciężko tak ogółem porównać te dowie firmy ogółem. Dobrze byłoby jakbyś sprecyzował o jaki model pytasz. Moim skromnym zdaniem Wikęd i KMT wypuszczają bardzo podobne produkty na rynek. Nie są to rzecz jasna odbicia lustrzane i kopie. Każda z firm dodaje do drzwi jakieś małe smaczki. Nie wiem czy będę obiektywny w tym momencie ale mi lepiej współpracuje się z Wikędem. Choćby sam serwis Wikędowy ma ode mnie bardzo dużego plusa za bardzo szybką reakcję (często nawet zanim wyślę jakiekolwiek zgłoszenie na piśmie). Przekłada się to na szybszą pomoc Klientowi - i wszyscy są zadowoleni.

    Dalej musisz pytać, bo pytania powyżej są dość ogólne.

  10. #1010
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie lubię się powtarzać, ale to co wyżej napisał TheMe w całości zgadza się z moimi poglądami.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #1011
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar BooM80
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Posty
    203

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    Mam podobnie jak mozesz miec u siebie ISOMUR+poszerzenia i XPS z obu stron poszerzen. Z perspektywy doswiadczenia uwazam ze ISOMUR to tylko problemy, bo za malo tam "miesa" do solidnego kotwienia np HS, ale to juz inny wątek
    Zdjecia gdzies leza....
    Faktycznie w Isomurze może być problem z kotwieniem (też mam HSa na Isomurze), trzeba trafić w betonowe fragmenty, ale jak się już trafi, to powinno trzymać. Od wewnątrz też masz 10 cm XPS ? Przy panelach nic się nie ugina ?

  12. #1012
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Cytat Napisał BooM80 Zobacz post
    Faktycznie w Isomurze może być problem z kotwieniem (też mam HSa na Isomurze), trzeba trafić w betonowe fragmenty, ale jak się już trafi, to powinno trzymać. Od wewnątrz też masz 10 cm XPS ? Przy panelach nic się nie ugina ?
    Nic. Panele sie nie uginaja. Płytki nie pekaja - nie dawalem dylatacji. Na termowizji wyglada to rewelacyjnie.
    Zmodyfikowany biedadomek Z162: 146m2, w dachu celuloza do kalenicy 40cm - 65 kg/m3. 16XPS/20PF/17styro/8posadzki. Silka 18/12+33cm styro. GWC 50m, WMG+RSŚ+GMC by nydar. . PC Ecopol 5.9kW, DZ 2x74m. OZC by asolt 39kWh/m2, obciazenie 3.7 kW
    n50=0,38
    1 rok: 12.2015-12.2016 CO 919 kWh czyli ca 25 kWh/m2 ???
    2 sezon: 09.2016-05.2017 CO 786 kWh czyli ca 22 kWh/m2 ??? Temp dol +1.5K

  13. #1013

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    U mnie w jednych TP tez to jest. Ale jeszcze nie zglaszalem - musze sie sprezyc.
    Na 99% jest to kwestia regulacji. Seria TermoPrestige jest bardzo precyzyjnie zrobiona i tak też trzeba ją montować i regulować. Dolicz to, że jest gorąco i słońce nagrzewa drzwi które lekko się odkształcają (normalne zjawisko). To powoduje zwiększenie prężenia przy języku zamka.
    Nic tylko lekko podregulować i po problemie.

    Wojt75 - miałem to samo przy moich Premiumach. Ten sam powód co wyżej opisywałem. Regulacja zajmuje 15-20 minut.

  14. #1014
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    Na 99% jest to kwestia regulacji. Seria TermoPrestige jest bardzo precyzyjnie zrobiona i tak też trzeba ją montować i regulować. Dolicz to, że jest gorąco i słońce nagrzewa drzwi które lekko się odkształcają (normalne zjawisko). To powoduje zwiększenie prężenia przy języku zamka.
    Nic tylko lekko podregulować i po problemie.

    Wojt75 - miałem to samo przy moich Premiumach. Ten sam powód co wyżej opisywałem. Regulacja zajmuje 15-20 minut.
    Serwis firmy ktora mi zakladala okna i drzwi bedzie dzisiaj. Akurat montuja 2 domy dalej
    Zmodyfikowany biedadomek Z162: 146m2, w dachu celuloza do kalenicy 40cm - 65 kg/m3. 16XPS/20PF/17styro/8posadzki. Silka 18/12+33cm styro. GWC 50m, WMG+RSŚ+GMC by nydar. . PC Ecopol 5.9kW, DZ 2x74m. OZC by asolt 39kWh/m2, obciazenie 3.7 kW
    n50=0,38
    1 rok: 12.2015-12.2016 CO 919 kWh czyli ca 25 kWh/m2 ???
    2 sezon: 09.2016-05.2017 CO 786 kWh czyli ca 22 kWh/m2 ??? Temp dol +1.5K

  15. #1015
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojt75

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Pszczyna
    Kod pocztowy
    43-229
    Posty
    11

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że to tylko kwestia regulacji.
    Niestety serwis nie spieszy się do nas zbytnio, czekamy już ponad 2 tygodnie.
    Dzisiaj po południu nie udało nam się wejść do domu od frontu (drzwi TP) - nie mogłem przekręcić klucza. Na szczęście mamy drugie drzwi (Premium) z tyłu do kotłowni.
    Faktycznie jest gorzej gdy drzwi są nasłonecznione, wieczorem jakoś udało się je otworzyć.
    Zauważyłem dodatkowo, ze przy naciskaniu na klamkę przy otwartych drzwiach, po jej zwolnieniu dolny i górny język nie wysuwają się całkowicie.
    Karolek75 daj znać co było nie tak u Ciebie!
    Ostatnio edytowane przez Wojt75 ; 08-07-2016 o 19:28

  16. #1016
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    No wiec u mnie to nie drzwi okazaly sie problemem, a nadcisnienie w ukladzie wentylacji. Specjalnie w wersji antyupałowej mam spore nadcisnienie z GWC ktore wypychalo drzwi na zewnatrz dociskajac jezyk do oscieza. Po zrownowazeniu ukladu, bo upalow ostatnio brak, problem znikl.
    Zmodyfikowany biedadomek Z162: 146m2, w dachu celuloza do kalenicy 40cm - 65 kg/m3. 16XPS/20PF/17styro/8posadzki. Silka 18/12+33cm styro. GWC 50m, WMG+RSŚ+GMC by nydar. . PC Ecopol 5.9kW, DZ 2x74m. OZC by asolt 39kWh/m2, obciazenie 3.7 kW
    n50=0,38
    1 rok: 12.2015-12.2016 CO 919 kWh czyli ca 25 kWh/m2 ???
    2 sezon: 09.2016-05.2017 CO 786 kWh czyli ca 22 kWh/m2 ??? Temp dol +1.5K

  17. #1017

    Domyślnie

    Karolek75 - tego bym się nie spodziewał zupełnie.

    Wojt75 - podpowiem Ci (pewnie wiesz ale co tam), że drzwi wg producenta powinny być zadaszone i zacienione całkowicie. Mimo wszystko w te upały spora część drzwi będących na słońcu (tak jak np. moje są na pełnym słońcu bez zadaszenia) zachowuje się właśnie tak jak Twoje. Ciężko klucz przekręcić i otworzyć drzwi. Nawet jak drzwi nie są na słońcu to temperatura + płaszcz ze stali robi swoje.
    I nie ma co patrzeć czy to Wikęd czy inna firma - słońce + upał + stal = to co masz u siebie. Chyba, że są to drzwi no-name stalówki gdzie luzy są takie, że mysz przejdzie bez problemu. Wtedy masz tyle luzu, że i 100*C nie zrobi wrażenia na nich. Za to wrażenie będziesz miał średnie w zimie .

    Jeśli montaż nie jest schrzaniony (a na 90% nie jest patrząc po tym co piszesz) to powinno obejść się na regulacji.

  18. #1018

    Domyślnie

    Dla ostrzeżenia innych , chcących kupić pospolite drzwi metalowe firmy Wikęd opiszę moją ostatnią sytuację.
    Szukaliśmy drzwi do kotłowni , nie chcieliśmy kupować byle czego jak większość sąsiadów za 600 zł , nie mamy też domu energooszczędnego – po przejrzeniu kilku katalogów i stron internetowych nasz wybór padł na firmę Wikęd – drzwi metalowe wzór 14 z wyraźnym tłoczeniem na drzwiach pasującym do stylu naszego domu – koszt około 1500 zł.
    http://wiked.pl/component/content/ar...33/163-wzor-14
    Po montażu drzwi naszym wielkim zaskoczeniem było to ,że tłoczenie jest prawie w ogóle nie widoczne - efekt jest taki ,że ledwo widać tłoczenie poziome , a pionowego w ogóle - wygląda to bardzo nieciekawie .
    Po telefonie do firmy ,która nam sprzedała drzwi – przyjechał właściciel i również stwierdził - musiało coś nie tak pójść przy produkcji – głębokość tłoczenia ma najwyżej 2 mm.

    Niestety po kontakcie z firmą Wikęd otrzymałem wiadomość , którą cytuję :
    Witam,


    Zdjęcia umieszczone w katalogach WIKĘD są tylko zdjęciami poglądowymi.
    Na 2 stronie naszego katalogu widnieje informacja " Z uwagi na
    ograniczenia techniczne druku oraz technologię wykonania przeszklenia,
    wzory i kolory mogą różnić się od rzeczywistych. Przetłoczenia
    występujące w drzwiach są przetłoczeniami płytkimi." Jednocześnie
    informuję, że informacja o płytkich tłoczeniach widnieje na każdej
    stronie naszego katalogu (patrz górny róg katalogu).
    pozdrawiam,

    Łukasz,

    Tylko dlaczego tłoczenie na ich zdjęciach w katalogu i stronie internetowej jest wyraźnie głębokie - wiem ,wiem ich zdjęcia kłamią

    Co to znaczy ,że przetłoczenia są przetłoczeniami płytkimi - tzn. ile mają głębokości - nie lepiej napisać , że są przetłoczeniami tak płytkimi , że nie widocznymi ....

    Także uważajcie ,bo ich zdjęcia w katalogu i na stronie internetowej wprowadzają kupujących w błąd, którym później jak coś się nie zgadza - najlepiej powiedzieć ,że z uwagi na
    ograniczenia techniczne druku oraz technologię wykonania przeszklenia,
    wzory i kolory mogą różnić się od rzeczywistych - czyli wszystko ok. kupujący dostał drzwi , to nic ,że inne , ale też drzwi

    Także radzę obejrzeć w rzeczywistości jak wyglądają , ale mimo wszystko jak będą trochę lub mocno inne od obejrzanych to patrz wyżej na ich odpowiedź


    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160629_175953.jpg
Wyświetleń:	252
Rozmiar:	92,0 KB
ID:	360882   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160709_180121.jpg
Wyświetleń:	221
Rozmiar:	60,6 KB
ID:	360883   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160712_130253.jpg
Wyświetleń:	215
Rozmiar:	89,8 KB
ID:	360884  
    Ostatnio edytowane przez kamilz1 ; 12-07-2016 o 17:24

  19. #1019
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    A sprzedawca nie pwiedział Ci że to "delikatne" przetłoczenia? i w kolorach drewnopodobnych słabo je widać? Ja zawsze mówię, a gdy komuś zależy na wyraźnym głębokim wzorze proponuję drzwi konkurencji.
    Fakt, fabryka powinna napisać w katalogu "przetłoczenia płytkie- 2mm" Ilu klientów by to sobie wyobraziło? Obawiam się że nieliczni,
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  20. #1020
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Wystarczyłoby w katalogu umieścić zdjęcia owych drzwi po montażu na inwestycji, a nie upiększać je na photoshop-ie. A tak jak zwykle się czyni przed podpisaniem np: kredytu, czytać należy wszystko co jest w prospekcie, zwłaszcza treść pisana drobnym drukiem.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

Strona 51 z 93

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony