dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 93
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 1850
  1. #1041
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Kolega mógłby dobrać jeszcze elektrozaczep i nie musiałby tłuc szyby.
    Ps. Mam wątpliwości czy oby na pewno klamka jest ze stali..
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 01-02-2017 o 17:13
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  2. #1042

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Kolega mógłby dobrać jeszcze elektrozaczep i nie musiałby tłóc szyby.
    Ps. Mam wątpliwości czy oby na pewno klamka jest ze stali..
    Kolega mógł pomyśleć, zanim zamontował drzwi z pochwytem jak w sklepie albo przychodni. "Pochwyt" to nawet durnowato brzmi.

  3. #1043
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Kolega mógł pomyśleć, zanim zamontował drzwi z pochwytem jak w sklepie albo przychodni. "Pochwyt" to nawet durnowato brzmi.
    A co takiego pięknego w klamce?
    PS. Mam pochwyt który sobie chwalę i robiąc ponownie nigdy bym się nie zdecydował na durnowatą i oklepaną klamke.
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 13-08-2016 o 21:12
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  4. #1044
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar BooM80
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Posty
    203

    Domyślnie

    A tak w ogóle to w czym pochwyt jest lepszy od klamki ? Pytam poważnie, bo też wcześniej myślałem o pochwycie, jednak oprócz walorów wizualnych (chociaż to też kwestia gustu i obecnej mody) widzę tylko dodatkowe koszty, ok. 500 zł dopłaty do samego pochwytu lub prawie 800 zł do pochwytu z przyciskiem + 540 zł za elektrozaczepy (Wikęd Prestige).

  5. #1045

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    A co takiego pięknego w klamce?
    PS. Mam pochwyt który sobie chwalę i robiąc ponownie nigdy bym się nie
    zdecydował na durnowatą i oklepaną klamke.
    No to wyobraź sobie pochwyt zamiast klamki w eleganckim i stylowym domu. Pasuje jak wół do karety. Pochwyt po prostu nie wszędzie pasuje. Nie jestem zagorzałym przeciwnikiem pochwytów lecz nie demonizujmy pewnych rozwiązań. Mam dom w nowoczesnym stylu i pochwyt nawet by pasował lecz te ciągłe otwieranie z klucza bądź z elektrozamka jest lekko wkurzające. Mam też małe dzieci, którym pochwyt może utrudniać otwarcie drzwi.

  6. #1046

    Domyślnie

    Proste pytanie, a ile emocji
    piotrjazewicz dziękuję za odpowiedź, zamówione z pochwytem 90 stopni ze względów wizualnych
    Jak pisze finlandia razem z elektrozaczepem, żeby dzieciom było łatwo otwierać. A dla dodatkowego zabezpieczenia (i ograniczenia kosztów) w kotłowni zwykła klamka.
    Osobiście uważam, że firma po to daje możliwość wyboru, aby każdy mógł znaleźć rozwiązanie, które mu najbardziej odpowiada i się podoba. Nie było moim zamiarem wywołać dyskusję o wyższości klamki czy pochwytu, a uzyskanie prostej odpowiedzi na techniczne pytanie - co uzyskałem i za co dziękuję.

  7. #1047

    Domyślnie

    A żeby było pikantniej to wszyscy (a napewno większość) posiadaczy drzwi z pochwytem, od wewnątrz ma tak nielubianą klamkę.

  8. #1048

  9. #1049
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    U mnie również klamka wewnątrz. Mam pochwyt bez żadnych guziczków. Drzwi po lekkim pchnięciu ładnie się zamykają. Wiatr do tej pory nigdy nie dał rady ich otworzyć natomiast wnuczki nawet te najmniejsze nie mają żadnego problemu z ich otwarciem. Wystarczy lekkie szarpnięcie i drzwi otwarte. a klucz leży sobie spokojnie gdzieś w domu. We wkładce mały dzyndzelek dzięki któremu mogę drzwi zamknąć na stałe bez użycia klucza i nikt z zewnątrz bez niego nie wejdzie natomiast od wewnątrz można je otworzyć wtedy klamką. Koszt o wiele mniejszy niż pochwytu guziczkiem z elektrozamkami.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  10. #1050

    Domyślnie

    I jedno i drugie rozwiązanie jest dobre o ile wiemy co kupujemy i po co to robimy. Większość ludzi kupuje pochwyt bo ładnie wygląda. I jest to prawda - wygląda świetnie w nowoczesnych wnętrzach i do nowoczesnych elewacji. Szczególnie dobrze prezentuje się z antracytem lub drzwiami z palety RAL.
    Brakowało mi do tej pory czarnych pochwytów. Kilku klientów o nie pytało, a i mi by się przydał ze względu na czarne dodatki w domku. Cóż - mam obecnie 26ki z inoxem i refleksem z klamką więc pewnie trochę jeszcze pobędą ze mną. Jak to mówią, szewc w dziurawych butach chodzi .

  11. #1051

    Domyślnie

    Przeczytałam tak z 15 pierwszych i 15 ostatnich stron i nie bardzo rozumiem jaki jest sens kupowania Optimum z Thermo, jeśli na tym samym poziomie cenowym mamy Prestige - zdaje się model lepszy?

  12. #1052
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    AGa, nie jesteś odosobniona. Też probuję zrozumieć ten sens.. Bo chyba nie jest to kwestia tej drobnej różnicy (jeśli ona wyjdzie).
    Także - jeśli jesteś zdecydowana na Wikęd i otwór pozwala na zastosowanie TP to je bierz.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  13. #1053

    Domyślnie

    Zdecydowanie warto dorzucić kilka złotych do najwyższej serii TP. Pamiętaj, że nie każdy może pozwolić sobie na poszerzenie otworu, czy też dołożenie tych kilku dodatkowych złotych do TP, bo i tak już naciąga budżet gdy Klient zakłada że weźmie Premium + Termo, a decyduje się na Optimum na ciepłej ościeżnicy. Różnice rzędu 400zł netto (optimum+termo vs TP) to nie jest mała kwota. Zależy od wzoru jaki się wybierze.

  14. #1054

    Domyślnie

    W moim wzorze wychodzi 200 zł różnicy.
    Zmierzę jeszcze tylko otwór.
    Dzięki.
    Pozdrawiam

  15. #1055
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    The me,
    jeśli dla kogoś 200 czy 400zł jest dużą różnicą, to wg mnie powinien pozostać przy klasycznej ościeżnicy stalowej (oszczędzi kolejne 600zł)
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  16. #1056

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aga-Białystok Zobacz post
    W moim wzorze wychodzi 200 zł różnicy.
    Zmierzę jeszcze tylko otwór.
    Dzięki.
    Pozdrawiam
    To negocjuj ze sprzedawcą jakiś rabat na TermoPrestige i będziesz na pewno jeszcze bardziej zadowolona z tych drzwi w porównaniu do Optimum. Może na montażu coś się da ukręcić (tylko nie kosztem jakości, bo TP nie lubią być montowane po macoszemu) i będziesz miała na prawdę dobrą cenę na TP.

    Fin - wiesz jak ludzie czasem wybierają. Sami nakręcają się niepotrzebnie na słowa: termo, ciepły, 3D, auto itd. Ważne aby iść w to co jest teraz modne a nie w to co będzie skuteczniejsze w danym rozwiązaniu. Jak patrzysz z tej strony i odejmujesz od TP aby mieć Optimum to wyjdzie mała kwota. Jak chcesz do tego samego wzoru doliczyć od Premium do Optimum to wychodzi już zupełnie inaczej.

    Pierwszy wzór w katalogu czyli 39 (bez szyb i dodatków). Wszędzie doliczam ościeżnicę Termo (do Premium i Optimum, bo w TP to standard) tak aby było miarodajne liczenie.
    Premium + Termo = 2769 netto (w tym dopłata za ościeżnicę Termo 680zł netto)
    +670 złotych dopłaty do wyższego modelu
    Optimum + Termo = 3439 netto (w tym dopłata za ościeżnicę Termo 750zł netto)
    +311 złotych dopłaty do wyższego modelu
    TermoPrestige = 3750 netto (bez dopłaty za ościeżnicę Termo która jest w standardzie tej serii)

    Dla jasności - jak pisałem wyżej. Dla mnie Optimum to półka wyższa od Premium, gdzie mogę Klienta namówić do zakupu lepszych drzwi. Nie traktuję jej jako oszczędności i schodzenia z Termo Prestige do Optimum aby Klientowi zrobić oszczędność rzędu 300zł. Patrząc w tą stronę, to Klient z portfela musi wyłożyć +670zł co licząc po chłopsku jest prawie 1/4 ceny początkowej więcej.
    I teraz pytanie czy opłaca się dopłacić prawie 25% do ceny wyjściowej pomiędzy Premium z Termo a Optimum z Termo? Jak dla mnie jest to półka której mi brakowało. To zupełnie inne drzwi, inne zamki, etc.

    P.S. Z Wami też muszę się zgodzić, że jak ktoś celuje w Optimum+Termo to powinien sięgnąć po te 2-3 stówy więcej do portfela i kupić Termo Prestige, które moim zdaniem trochę namieszało w rynku (pozytywnie rzecz jasna).

    P.S. #2 - link do katalogu aby można było to sobie na spokojnie policzyć:
    http://wiked.pl/images/katalog/katal...rwiec_2016.pdf

    Ościeżnice na stronie 46. Wzór numer 39 na samym początku - coś koło 10 strony (zaraz po nowościach i podstawowych informacjach).
    Ostatnio edytowane przez theme ; 29-08-2016 o 13:22 Powód: dodanie katalogu do obliczeń

  17. #1057
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    oloksyk

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    78

    Domyślnie

    Czy jesteście w stanie mi powiedzieć jakie jest Ud dla naświetla 50cm w serii Premium i Thermo Prestige? Zastanawiam się pomiędzy tymi drzwiami. Wzór 37.

  18. #1058
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Moze ktos rozwiac moje watpliwosci i wytlumaczyc jak dziala otwieranie drzwi z pochwytem..
    Na forum przeczytalem, ze jest tam jakis dyndzelek i mozna otwierac drzwi z zewnatrz bez uzycia klucza
    W jednym salonie powiedziano mi, ze jest jakis przelacznik dzien/noc i w zaleznosci jak sie ustawi mozna otwierac drzwi bez klucza/z kluczem (drzwi bez elektrozaczepu)
    Natomiast w innym salonie powiedziano mi, ze przy pochwycie otwieranie jest tylko z klucza, ze opcja dzien/noc wystepuje przy elektrozaczepie..

    Jak to w koncu jest, bo kazdy mowi co innego.
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  19. #1059
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Tak jak pisałem wcześniej. Mam drzwi bez elektrozaczepu i otwieram bez problemu bez klucza. Jest przełącznik (dzyndzelek) tak zwany dzień/noc po przełączeniu którego drzwi z zewnątrz będziesz mógł otworzyć tylko z klucza. Natomiast od wewnątrz nie ma to znaczenia
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  20. #1060
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Wielkie dzieki za wyjasnienie tego jeszcze raz. Nie wiem co za debile pracuja w tych salonach.
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

Strona 53 z 93

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony