dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 64 z 90
Pokaż wyniki od 1.261 do 1.280 z 1850

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Cytat Napisał adski Zobacz post
    hej
    Pytanko mam Mam drzwi thermo prestige zamontowane pewnie z pół roku temu. Jeszcze nie mieszkam więc nie są nadmiernie użytkowane, a jest coś co mnie mocno denerwuje.
    Uszczelka wsuwana w skrzydło drzwi ta najgrubsza niestety nie dociska się poprawnie - wysuwa się i co kilka dni ją dociskam by wróciła w "szczelinę". U sprzedawcy usłyszałem, że takie są te uszczelki i ewentualnie można spróbować z jakimś innym rodzajem wklejanym ale nie poleca tego więc dalej wciskam tą uszczelkę co kilka dni. Dzisiaj otworzyłem i na dole od spodu skrzydła zwisała uszczelka od połowy drzwi i jednak nie wydaje mi się by to było poprawne? Można ją lekko podkleić czy trzeba sie z tym męczyć? No i drzwi jak na thermo prestige mają problem ze szczelnością - niestety ale wieje ziąb wokół drzwi ale to już podejrzewam, że może regulacja tym razem to poprawi do trzech razy sztuka
    faktycznie, ta uszczelka zbyt luźno jest osadzona. też muszę ją od czasu do czasu ponownie osadzić...
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    A zgłaszaliście oficjalnie do serwisu?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.126

    Domyślnie

    Też miałem takie pojedyńcze zgłoszenia, ale uznałem to za przypadek. Widzę że trzeba zrobić objazd po klientach i poszukać rozwiązania. Na szybko przychodzi mi do głowy punktowe podklejenie silikonem..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Też miałem takie pojedyńcze zgłoszenia, ale uznałem to za przypadek. Widzę że trzeba zrobić objazd po klientach i poszukać rozwiązania. Na szybko przychodzi mi do głowy punktowe podklejenie silikonem..

    One są na końcach podklejane jednak niestety ostatnio coś to nie wystarcza.

  5. #5

    Domyślnie

    Też miałem takie przypadki. Dałem znać w Wikędzie, Wy pewnie też. Ciekawe co zrobią? Pewnie podrzucą ciut więcej kleju.
    Jeszcze jakiś czas temu to zjawisko w ogóle nie występowało - takie moje spostrzeżenie. U Was też nie było tego wcześniej?

  6. #6

    Domyślnie

    Ja też mam pozytywne doświadczenia z reklamacjami, bo takie były są i będą w każdej firmie. A porównywanie tych drzwi do drzwi z marketu to dalekie nieporozumienie. No chyba że chcesz Normale porównywać z tym co jest tak zachwalane przez sprzedawcę w markecie. Każdy ma swoją opinię na ten temat.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotrjazewicz

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    151

    Domyślnie

    Cześć

    Ja drzwi WIKĘD sprzedaje setki sztuk rocznie od samego początku produkcji i nie mam problemu z reklamacjami zaś pozytywne doświadczenia. Wiadomo, iż reklamację są, były i zawsze będą - nie ma idealnego rozwiązania, aby wyeliminować wszystkie błędy i ewentualnie pomyłki - tam gdzie się produkuje, tam gdzie pracują ludzie jest takie ryzyko aczkolwiek jak już coś się przytrafi to udaje się Nam pozytywnie problem rozwiązać. Moim zdaniem, wszystko zależy od firmy, ludzi a przede wszystkim od montażystów z doświadczeniem.

    Mnie też ten wpis, trochę wyżej "pachnie" konkurencją

    Piotr Jażewicz

  8. #8

    Domyślnie

    Ja mam u siebie 4 szt, drzwi wikęd, w tym jedne to termo prestige. W dwóch drzwiach mam ich niby lepsze klamki, które notorycznie się luzują. Co jakiś czas musiałem je dokręcać imbusem ale ostatnio niestety gwint w klamce tak się wyrobił, że nie da się dokręcić. Problem do tej pory bagatelizowałem, ale nadszedł czas żeby coś z tym zrobić. Kojarzycie może taki problem klamkami?
    Ostatnio edytowane przez MD. ; 03-03-2018 o 11:23
    200 m2 powierzchni użytkowej; zakończenie budowy 2016/2017; ściany 20 cm styro białego 0,038; podłoga 18 cm EPS100 0,036; Dach 25 cm piany OK, ogrzewanie piecokominek wodny z akumulacją ceramiczną + Immergas Victrix 12kw TT, wszędzie podłogówka, WM z reku

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.126

    Domyślnie

    Cytat Napisał MD. Zobacz post
    Ja mam u siebie 3 szt, drzwi wikęd, w tym jedne to termo prestige. W dwóch drzwiach mam ich niby lepsze klamki, które notorycznie się luzują. Co jakiś czas musiałem je dokręcać imbusem ale ostatnio niestety gwint w klamce tak się wyrobił, że nie da się dokręcić. Problem do tej pory bagatelizowałem, ale nadszedł czas żeby coś z tym zrobić. Kojarzycie może taki problem klamkami?
    Tak, to "specyfika" klamek AXA sprzed 2 lat i starszych. Trochę to dziwne, że dominująca na polskim rynku firma nie zauważała tego problemu.I nie ma tu znaczenia czy to klamka AXA w drzwiach Wikęd, KMT czy Calu. Od ok. roku smarują śrubkę blokującą klamkę klejem do gwintów, czyli robią coś, co zapobiegliwy monter robił sam..
    Ale nie wiem co zrobić w Twojej sytuacji..
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 03-03-2018 o 13:04
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  10. #10

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź.

    Czy ten element podlega jakiejkolwiek gwarancji? Teraz mijają 2 lata od montażu drzwi...

    EDIT:
    Przed chwilą wysłałem do nich poprzez formularz kontaktowy zapytanie w sprawie tych klamek. Za drzwi zapłaciłem całkiem sporo, a użytkuje się je tak jakby to były jakieś tanie drzwi z marketu. Skoro to jest znany problem to moim zdaniem powinni coś z tym zrobić, szczególnie, że musiałem za te klamki z tego co pamiętam dopłacić. W dwóch drzwiach mam klamki dawane w standardzie i użytkuje się je o niebo lepiej!
    Ostatnio edytowane przez MD. ; 03-03-2018 o 11:23
    200 m2 powierzchni użytkowej; zakończenie budowy 2016/2017; ściany 20 cm styro białego 0,038; podłoga 18 cm EPS100 0,036; Dach 25 cm piany OK, ogrzewanie piecokominek wodny z akumulacją ceramiczną + Immergas Victrix 12kw TT, wszędzie podłogówka, WM z reku

  11. #11

    Domyślnie

    Witam!

    Mam bardzo złe doświadczenia z firmą WIKĘD i sprzedawcą w Krakowie, firmą SALON WNĘTRZ z ul. Zakopiańskiej.
    Dostarczone drzwi okazały się nieco krzywe (wystarczająco aby na dole powstała lekka szparka), natomiast futryna
    jest uszkodzona w jednym narożniku. Ponowny przyjazd technika nic nie wniósł, a otarcie naprawił... flamastrem! (zdjęcie poniżej):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	odrapanie.jpg
Wyświetleń:	355
Rozmiar:	89,7 KB
ID:	408687
    Od prawie pół roku mailuję do sprzedawcy który czasami zdawkowo odpisuje, że reklamacja była wysłana do producenta itp. itd.
    Kontaktowałem się bezpośrednio z fabryką jak i z przedstawicielem WIKĘDA na region. Okazało się że żadna reklamacja
    nie wypłynęła do WIKĘDU a sprawę mam zgłaszać tam gdzie kupiłem drzwi.

    Niestety moja cierpliwość się już kończy i zgłaszam sprawę do rzecznika praw konsumenta.
    A taka szkoda - pan w salonie był taki miły i w ogóle...

    Pozdrawiam wszystkich WIKĘD-owiczów!

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    To czemu masz pretensje do wikenda kiedy ze zdjęcia nawet widać że swoją robotę spaprał montażysta a i ty nie jesteś bez winy. Przecież ta futryna wygląda jakby była z gnoju wyciągnięta.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.126

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puhacz Zobacz post
    Od prawie pół roku mailuję do sprzedawcy który czasami zdawkowo odpisuje, że reklamacja była wysłana do producenta itp. itd.
    Kontaktowałem się bezpośrednio z fabryką jak i z przedstawicielem WIKĘDA na region. Okazało się że żadna reklamacja
    nie wypłynęła do WIKĘDU a sprawę mam zgłaszać tam gdzie kupiłem drzwi.
    !
    No co tu się rozwodzić. Ewidentna wada mechaniczna.Wygląda na przeciągniętą przez montażem. Majster składając ościeżnicę praktycznie nie ma możliwości przeoczyć.
    Korekta specjalnym "flamastrem" do oklein jak najbardziej może być skuteczna.

    Ale rozumiem że tu chodzi o poważną sprawę i wymianę ? To tylko "górna belka" także zdemontować, wymienić i po sprawie..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puhacz Zobacz post
    Witam!

    Mam bardzo złe doświadczenia z firmą WIKĘD i sprzedawcą w Krakowie, firmą SALON WNĘTRZ z ul. Zakopiańskiej.

    Cytat Napisał Puhacz Zobacz post
    Kontaktowałem się bezpośrednio z fabryką jak i z przedstawicielem WIKĘDA na region. Okazało się że żadna reklamacja
    nie wypłynęła do WIKĘDU
    a sprawę mam zgłaszać tam gdzie kupiłem drzwi.

    Nie chcę nikogo bronić w tej sytuacji ale Wikęd dla mnie średnio jest odpowiedzialny za taką rzecz. Moim zdaniem należy się porządny opier**ol sprzedawcy za to, że przez pół roku nie zgłosił reklamacji do Wikędu. Jak dla mnie ościeżnica została uszkodzona podczas montażu drzwi. Pytanie tylko czy miałeś umowę na montaż i czy podpisywałeś protokół odbioru, bo teraz to tak na prawdę osoba trzecia jak my możemy wywnioskować sobie nawet, że to Ty sam uszkodziłeś ościeżnicę. Wiesz jakie jest życie.
    Co do skrzydła to po zdjęciu nie widać dokładnie ile jest tego odchylenia. Normy przewidują 2mm na każdy metr, czyli w tych drzwiach możesz mieć 4mm odchylenia od płaskości skrzydła.
    Mierzy się to tak:
    -kładziesz skrzydło na płasko na np. kozłach
    -kładziesz (jak dobrze pamietam) 10cm od dołu i 10cm od góry rurki o średnicy np 10mm
    -na te rurki kładziesz łatę
    -teraz mierzysz czy gdzieś pomiędzy łatą a drzwiami nie ma 15mm lub 5mm
    -wyniki 14mm oraz 6mm są jeszcze dopuszczalne (czyli 10mm rurak +/- 4mm odchylenie)

    Takie badanie najlepiej aby zrobił producent, bo wie jak to się robi i może coś pomóc.

    P.S. dobrze, że skontaktowałeś się z producentem, bo pewnie jeszcze długo byłbyś zwodzony. No i dobrze, że dałeś cynk do rzecznika praw, bo takie zachowania trzeba eliminować z rynku jak najszybciej.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.126

    Domyślnie

    Pachnie, a nawet śmierdzi na odległość. Cały czas się biję z myślami - wykasować jeśli się nie uwiarygodni? czy zostawić - bo jak widać daje pozytywną zwrotną reakcję od osób z dobrą historią na forum ..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Dla mnie śmierdzi spamem na odległość. Post usunąłem, a koledze zostawiłem otwartą furtkę w razie gdyby chciał napisać bardziej konstruktywną opinię, popartą faktami.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 03-03-2018 o 10:39 Powód: Uzupełnienie.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    To tylko "górna belka" także zdemontować, wymienić i po sprawie..
    No nie wiem - pod koniec listopada (tj. prawie dwa miesiące od montażu i zgłoszenia usterki) ruszyły prace wykończeniowe elewacji (ocieplenie, tynkowanie itp) o czym sprzedawca SALON WNĘTRZ był informowany w każdym mailu aby wiedział że do tego czasu ma drzwi nie-zabudowane i do pełnej dyspozycji.
    Obecnie wymiana belki jest raczej nie możliwa - no chyba że mi odtworzą obecny stan elewacji po wymianie (w co wątpię).
    Odrapana futryna to jedna z dwóch usterek - druga poważniejsza to krzywe skrzydło przez które troszkę podwiewa (w rogu przy zawiasach). Aby nie być gołosłownym a już gadamy o tym to proszę:
    Drzwi nie przylegające do uszczelki u dołu (ledwo ją dotykające):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	skrzydlo.JPG
Wyświetleń:	256
Rozmiar:	42,9 KB
ID:	408837

    Odchyłka skrzydła od linii prostej (poziomica przyłożona przez technika instalującego drzwi):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	odchylka.JPG
Wyświetleń:	223
Rozmiar:	40,6 KB
ID:	408838

    Dodam że futryna jest idealnie prosta - sprawdzane parokrotnie. Albo jest skrzydło krzywe albo zawiasy źle założone (technik próbował je regulować dwa razy ale bez efektu). Prezentowane zdjęcia pochodzą z dnia montażu wykonane w obecności montera. Uwagi zostały zapisane w protokole powykonawczym i w tym samym dniu również wysłane mailem do sprzedawcy, i od tej pory tylko sobie mailujemy (wcześniej jeszcze dzwoniłem ale przestałem aby został jakiś ślad mailowy bo w grudniu już czułem że będą problemy...).

    Generalnie problem w tym że nie zrobili w zasadzie NIC od zgłoszenia reklamacji i o to mam żal...

    Pozdrawiam!

  18. #18
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    WiktorB

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    stare babice
    Kod pocztowy
    05-082
    Posty
    7

    Domyślnie

    Też miałem podobną sytuację z oknami innej firmy. Zgłaszałem reklamację do sklepu, ponaglałem, dzwoniłem, pytałem. Okazało się, że reklamacja nie poszła dalej do producenta, człowiek u którego zgłaszałem poszedł na urlop, nie przekazał sprawy. Wszyscy byli pewni, że poszło i dopiero po ok 2 miesiącach wyjaśniło się co i jak. Sklep ładnie przeprosił i dał mi korzystne warunki kolejnych zakupów. Niesmak do sklepu pozostał, a producent wywiązał się ze swoich obowiązków.

  19. #19

    Domyślnie

    Nigdzie nie widzę w drzwiach Wikęd czy KMT możliwości zwiększenia wysokosci drzwi. W obu firmach drzwi mają 201cm w świetle i ok 207 całkowitej. Nie ma możliwości zwiększenia wysokości w świetle do ok 210cm?

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.126

    Domyślnie

    Nie ma. Takie drzwi robi się "od szablonu".
    Ale jest opcja: możesz wybrać ościeżnicę Alu i ona jest ciutkę wyższa lub dołożyć do lepszej serii typu Optimum lub Termo Prestige. Te ostatnie są większe.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Strona 64 z 90

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony