dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 79 z 93
Pokaż wyniki od 1.561 do 1.580 z 1850
  1. #1561
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemho Zobacz post
    W takim razie czy w otwór wysokości 208cm mogę założyć termo prestige lux? W katalogu jest opcja skrócenia tych drzwi. Fabrycznie potrzeba 211cm. I jak rozumiem cena obejmuje oscieżnicę termo i ciepły próg? Szerokość mogę bez problemu zwiększyć do z 100 do 105 cm bo nadproże ma spory zapas po bokach.
    Skrócić można, tylko wówczas wysokość światła przejścia będzie mniej niż 2 m ...

  2. #1562

    Domyślnie

    Tak. Wiem że będzie mniej. Inaczej musiałbym skuć 3 cm nadproża. Nie wiem czy tak mozna? Otwór na pewno poszerzę do pełnych 90 tek.

  3. #1563
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc, to przez lata zamontowałem mnóstwo drzwi ze światłem przejścia ok 86,5cm (licząc z grubością skrzydła ograniczającą przejście to nawet 83cm.. nigdy nie miałem z tego powodu problemu.. a w przypadku wysokości to już normalny wzrost nie będzie przeszkodą.
    Za to upierdliwe stosowanie przepisów może być ..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #1564

    Domyślnie

    Witam.Mam pytanko bo mam jakis zanik pamieci...Na etapie kupna drzwi wydawalo mi sie,ze wiem o nich wszystko hah,a teraz mam zagadke...Mianowicie- jak dziala antaba z przyciskiem??
    Zamowilam drzwi na oscieznicy Thermo prestige wiec automatycznie mam 3 elektrozaczepy.I teraz pytanie- czy to sa elektrozaczepy z funkcja dzien/noc?
    Czy jak wlacze funkcje noc to nikt nie otworzy drzwi z zewnatrz uzywajac przycisku?Czy ten przycisk zawsze bedzie otwieral drzwi i dopiero jak zamkne drzwi kluczem to nikt ich z zewnatrz nie otworzy?
    Pytanie nr 2- czy zasilacz powinien byc podlaczony bezposrednio do skrzynki z bezpiecznikami czy moze byc podlaczony do sieci?
    Dziekuje

  5. #1565

    Domyślnie

    Witam wszystkich, czy ktoś spotkał się z taką sytuacją po obfitych ulewach dodatkowo wspomaganych przez wiatr? Drzwi po prostu przeciekają od spodu. Czy znaczenie ma tutaj próg, którego spad jest w stronę domu na nie na zewnątrz i jest to błąd montażu? Po drugie czy tak jest na serio z drzwiami wikęd, że co ustawię język na zimnych drzwiach to na ciepłych jest już luźny? Mój ojciec kupił 15 lat temu no name drzwi za 2k, raz je zamontowali i nic więcej z nimi nie robił a ja WIKędy już chyba 10 raz z językiem sie bawię bo nie dociąga, poluźnia się itp..
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200223_200548.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	93,8 KB
ID:	443961
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200223_200556.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	92,4 KB
ID:	443962
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200223_200600.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	92,9 KB
ID:	443963
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200223_200608.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	98,0 KB
ID:	443964
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poziom.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	85,4 KB
ID:	443965

  6. #1566
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Drzwi w dzisiejszych czasach nie są górnych lotów w zakresie wodoszczelności. Między przeciętnymi oknami to różnica kilku klas. Rzuciłem okiem na deklaracje mojego faworyta: są lepsze, ale nie jakoś istotnie. Znam za to drzwi określające się "super" ale z wynikami jeszcze gorszymi niż stalowe.

    Są lepsze konstrukcje progów (np. Urzędowski przy drzwiach otwieranych na zewnątrz) lub skrzydła w obrębie progu (znowu patrz Urzędowski). Drzwi stalowym ciągle brakuje w tym temacie..

    Pozostaje Ci zadbać o jak najszybsze zadaszenie. Próg w tych drzwiach jest przykręcony fabrycznie i montazysta nie ma na niego specjalnego wpływu.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #1567

    Domyślnie

    To jest po prostu śmieszne, żebym w drzwiach za 5k musiał się martwić czy mi przeciekną czy nie. Poczytałem w międzyczasie inne forum i faktycznie nie tylko ja borykam się z tym problemem..... jednym słowem dramat

  8. #1568
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cena nie gra roli. Cenę nabija grubość.Drzwi za 3 tys. mają takie same rozwiązania progu. Na to patrzą klienci (9cm robi wrażenie) i to się przekłada na parametr U. Nikt nie patrzy na szczelność, a już w ogóle wodoszczelność..
    U siebie zwróć uwagę na docisk skrzydła. Może jest zbyt luźny, może przeregulowane na zawiasach.. Inna sprawa - do drzwi otwieranych do wewnątrz powinno się stosować (bardziej lub mnie szpetny) okapnik na skrzydle, który ma za zadanie odprowadzić wodę poza próg, np. coś takiego: http://hornpol.com/pl/p/Okapnik/603
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #1569
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Fin ma racje okapnik rozwiąże problem. Dodatkowo trzeba podkreślić, że dobrej klasy montażysta powinien uprzedzić inwestora o możliwych konsekwencjach wyboru drzwi otwieranych do wew. budynku. Oprócz problemów z wodoszczelnością skrzydła trzeba się liczyć, z tym iż wiatr napierać będzie na skrzydło wypychając je do wew. budynku.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 12-05-2020 o 18:50
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  10. #1570
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Ależ tu nie o rację chodzi. Drzwi na ogół mają znacznie słabszą wodoszczelność, dlatego ten daszek jest wskazany. Znam firmę która dla swoich drogich serii deklaruje kl. 1A (przecieka przy mżawce). Wikęd - kl 2A. Cal - 3A. Przeciętne okna - kl 5-9A. Okna drewniane dobrej firmy - ponad klasyfikację i z przodu mają E ("ekstraklasa").

    Mi tez się nie podoba jak drzwi ciekną. Póki co nie musiałem się jeszcze wstydzić z tego powodu (braki szczelności też udawało się zażegnać). Ale ja montuję może 1% drzwi otwieranych do wewnątrz.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #1571
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Ciekaw jestem co pcha ludzi do drzwi otwieranych do wewnątrz? Jedyne co mi się nasuwa to blokowe przyzwyczajenie. W innych wypadkach same minusy takiego rozwiązania.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  12. #1572
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Temat wraca systematycznie. Przyzwyczajenie, tradycja. Częsty argument to "nie wyobrażam sobie odpychania gości otwierając drzwi na zewnątrz".
    Z moich obserwacji wynika, że ten kierunek otwierania dominuje na południu i zachodzie Polski. Być może bierze się to z tradycji ciasnej zabudowy, drzwi wychodzących bezpośrednio na chodnik itp..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  13. #1573
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.864

    Domyślnie

    Przez otwierane drzwi otwierane do wewnątrz łatwiej jest zobaczyć świat zewnętrzny. Lekkie uchylenie, głowa zostaje w środku a widać całą okolicę.
    Nie jest to blokowe przyzwyczajenie. W starych kamienicach też otwiera się drzwi do wewnątrz.
    Drzwi otwierane do wewnątrz tez łatwiej jest zatrzymać przy gwałtownym podmuchu wiatru i nie wyłamują zawiasów.
    Potwierdzam, problem z wodo- i z wiatroszczelnością jest większy przy takich drzwiach.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  14. #1574
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Kiedyś już pokazywałem na forum przekrój sfery progowej w Urzędowskim. Tam jest odpowiednio wyprofilowany kapinos jak w parapecie. Ale to drewno. Mocne, można rzeźbić do woli. W przypadku stalówek pewnie by się krawędź pogięła przy próbie stawiania skrzydła w trakcie montażu. Ale można na to zwrócić lepszą uwagę. Przykład na foto - drzwi Alu firmy Inotherm (chyba niedostępne w Polsce) - widać odpowiednio wyprofilowany próg i krawędź skrzydła.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00314 Inotherm.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	75,7 KB
ID:	444044

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00317 Inotherm.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	77,9 KB
ID:	444045

    Może kiedyś i u nas...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  15. #1575

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Drzwi na ogół mają znacznie słabszą wodoszczelność, dlatego ten daszek jest wskazany. Znam firmę która dla swoich drogich serii deklaruje kl. 1A (przecieka przy mżawce). Wikęd - kl 2A. Cal - 3A. Przeciętne okna - kl 5-9A. Okna drewniane dobrej firmy - ponad klasyfikację i z przodu mają E ("ekstraklasa").

    Mi tez się nie podoba jak drzwi ciekną. Póki co nie musiałem się jeszcze wstydzić z tego powodu (braki szczelności też udawało się zażegnać). Ale ja montuję może 1% drzwi otwieranych do wewnątrz.
    Mam 2 wyceny na ten sam model drzwi Vetrexu, na wycenie drzwi otwieranych do wewnątrz (takie chce zamontować) widnieje "Wodoszczelność 8A" na drugiej wycenie z innego salonu gdzie podstawiono drzwi otwierane na zewnątrz widnieje "wodoszczelność: 3B". O co może chodzić? Jakiś błąd czy do drzwi otwieranych do wewnątrz producent stosuje jakiś super patent?
    Ostatnio edytowane przez Krzsiek85 ; 14-05-2020 o 23:54

  16. #1576
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Ta wodoszczelność rzędu klasy 2-3 to raczej realne wyniki które widuję w deklaracjach różnych firm. Klasa 9 i podobne osiągają dobre okna, także nie wiem o co chodzi w tym przypadku.
    Nie jestem salonem Vetrexu, także nie zam ich produktów.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  17. #1577

    Domyślnie

    Cytat Napisał kusmi19 Zobacz post
    To jest po prostu śmieszne, żebym w drzwiach za 5k musiał się martwić czy mi przeciekną czy nie. Poczytałem w międzyczasie inne forum i faktycznie nie tylko ja borykam się z tym problemem..... jednym słowem dramat
    Masz drzwi z okapnikiem? Z tego co widzę masz drzwi otwierane do wewnątrz. Takie drzwi powinny mieć zadaszenie i dodatkowo okapnik aby spływająca po skrzydle woda nie miała szans dostania się do domu. Ja też mam drzwi z Wikędu (stare Premiumy na stalowej ościeżnicy) tyle że montowane z otwieraniem na zewnątrz. Daszka nawet nie mam i nigdy nie miałem takiego problemu. Zapytaj w Wikędzie czy nie sprzedadzą Ci okapnika. To sporo Ci powinno pomóc.

  18. #1578

    Domyślnie Samozamykacz listowy Wikęd

    Mam zainstalowane drzwi Prestige Termolux z pochwytem, trzema elektrozaczepami i samozamykaczem (listwowy, chowany, wzmocnienie pod zamykacz). Całość wygląda i pracuje świetnie, z jednym wyjątkiem. Samozamykacz działa bardzo mocno i zamyka drzwi z dużym impetem, trzaskając nimi niemiłosiernie. Boję się, że w dłuższej perspektywie czasu takie uderzenia będą działały destrukcyjnie na całość. Dlatego mam pytanie - czy jest jakaś możliwość regulacji tego typu samozamykacza albo zamontowania jakiegoś tłumika, spowalniającego drzwi pod koniec zamykania?

  19. #1579
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że uda Ci sie otworzyć link:
    https://www.dwdomel.pl/dwonline/zdje...0chowanego.PDF
    Osobiście uważam, że ta instrukcja powinna być doręczana z każdym zamówiony samozamykaczem lub zamieszczona na stronie producenta.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  20. #1580

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Kiedyś już pokazywałem na forum przekrój sfery progowej w Urzędowskim. Tam jest odpowiednio wyprofilowany kapinos jak w parapecie. Ale to drewno. Mocne, można rzeźbić do woli. W przypadku stalówek pewnie by się krawędź pogięła przy próbie stawiania skrzydła w trakcie montażu. Ale można na to zwrócić lepszą uwagę. Przykład na foto - drzwi Alu firmy Inotherm (chyba niedostępne w Polsce) - widać odpowiednio wyprofilowany próg i krawędź skrzydła.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00314 Inotherm.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	75,7 KB
ID:	444044

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00317 Inotherm.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	77,9 KB
ID:	444045

    Może kiedyś i u nas...
    a co sądzisz o Termiczna Osłona Podproża® CALa, mam zamówione drzwi CALa i mają coś takiego mi zamontować - ma to sens ?

    pozdrawiam

Strona 79 z 93

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony