dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 103 z 155
Pokaż wyniki od 2.041 do 2.060 z 3100
  1. #2041
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ptaszniko

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Gorlice
    Kod pocztowy
    38-300
    Posty
    66

    Domyślnie

    Na ostatniej prostej: Castelgarden XC 48 BW z Oleo-Mac G 48 PK Comfort Plus. Ciagle pozostaje opcja kosiarki z napedem do 27 kg i szerkoscia koszenia 46 cm tylko poprosze o propozycje przy wybraniu tej opcji.

  2. #2042

    Domyślnie

    Jak by ktoś chciał to mogę odsprzedać moją używaną Husqvarna LC535VI, serwisowana, kupiona w lipcu 2017 w A-Rent.
    Niestety nie pasuje do moich potrzeb

  3. #2043
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Mariusz_ Zobacz post
    Witam, szukam kosiarki do około 1500 zł, chociaż jeśli będzie warto dołożyć to mogę zapłacić 1800-1900 zł. Kosiarka z napędem, 46 lub 51 cm szerokości koszenia. Teren raczej nierówny, trafiają się jakieś dołki, kretowiska itp. Również sporo manewrowania między krzakami/drzewami, dlatego zastanawiam się jaka szerokość koszenia będzie lepsza? Póki co mam 4 typy:

    1. OLEO-MAC GV 53 TK ALLROAD 4 lub węższy odpowiednik OLEO-MAC GV 48 TK ALLROAD 4
    2. HONDA HRG 466 SKEP
    3. AL-KO HIGHLINE 51.6 SP-B PLUS
    4. World GRL 530S HW 4w1 lub GRL 460S HW 4W1

    Który z tych modeli możecie polecić i dlaczego?
    Najbardziej wytrzymała będzie GRL530S,najlepiej zbierająca do kosza AL-KO Highline i z tych dwóch modeli bym wybierał

  4. #2044
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Powiedzcie mi panowie po co wam tak naprawdę to mulczowanie bo często jest to wymogiem a i tak duża większość pewnie tego nie używa

  5. #2045

    Domyślnie

    Cytat Napisał zagorski-tomasz Zobacz post
    Najbardziej wytrzymała będzie GRL530S,najlepiej zbierająca do kosza AL-KO Highline i z tych dwóch modeli bym wybierał
    B&S Series 650 Exi to dobry silnik, czy lepiej wziąć Loncina?

  6. #2046
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Cytat Napisał zagorski-tomasz Zobacz post
    Powiedzcie mi panowie po co wam tak naprawdę to mulczowanie bo często jest to wymogiem a i tak duża większość pewnie tego nie używa
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Mulczowanie

  7. #2047
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Mariusz_ Zobacz post
    B&S Series 650 Exi to dobry silnik, czy lepiej wziąć Loncina?
    Jeśli masz jak piszesz działkę nie zadbaną i nierówną to skłaniałbym się ku kosiarce World,to jest wytrzymała kosiarka do trudnego terenu natomiast gdy działka jest w miarę zadbana to AL-KO a to dla tego że szkoda by było zniszczyć na wertepach tak fajną i funkcjonalną kosiarkę jaką jest AL-KO,w ciężkim terenie World wytrzyma więcej,podobnie jest z silnikami i lepiej zajechać coś tańszego bo wtedy mniej szkoda naszych pieniędzy,czy ten silnik czy ten ma swoje zastosowanie i nie można powiedzieć że ten czy tamten jest lepszy,podejrzewam że mniejsze ryzyko przy nowych silnikach jest w B&S

  8. #2048

    Domyślnie

    Cytat Napisał zagorski-tomasz Zobacz post
    Powiedzcie mi panowie po co wam tak naprawdę to mulczowanie bo często jest to wymogiem a i tak duża większość pewnie tego nie używa
    Hmm..., powiem szczerze też się nad tym teraz zastanowiłem i okazuje się, że tak jak napisałeś chciałbym żeby było, ale czy tak naprawdę będę z tego korzystać? Może raz kiedyś, sporadycznie ale nie "na okrągło" bo sam trawnik tego nie przerobi tak więc równie dobrze może być bez tej opcji choć to już chyba robi się standardem w kosiarkach. Na samym początku to nawet rozważałem zakup kosiarki bez kosza, głównie nastawiając się na mulczowanie, ale teraz kosz do zbierania pokostu to podstawa.
    Druga sprawa to wyrzut boczny, skoro jest tylny to po co nam boczny?
    A tak jeszcze z innej beczki to ostatnio widziałem reklamę w tv z taką kosiarką na B&S DOV 750 - SH51BS750N4W1 2,5kW 161cm3 HANDY za 1169zł. (duże koła, spory kosz, 51cm szer. koszenia itd.) czy ktoś miał styczność z takim sprzętem? Czy jest wart zainteresowania, wiem marketówka ale może... Ostatecznie odrzuciłem B&S na rzecz Loncina, ale może model B&S DOV 750 to już dobry silnik?

  9. #2049
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Takie linki dzieciom możesz przesyłać,to zrób sobie mulczowanie z trawą 5cm a zobaczymy czy to będzie takie dobre

    Cytat Napisał Depe Zobacz post
    Hmm..., powiem szczerze też się nad tym teraz zastanowiłem i okazuje się, że tak jak napisałeś chciałbym żeby było, ale czy tak naprawdę będę z tego korzystać? Może raz kiedyś, sporadycznie ale nie "na okrągło" bo sam trawnik tego nie przerobi tak więc równie dobrze może być bez tej opcji choć to już chyba robi się standardem w kosiarkach. Na samym początku to nawet rozważałem zakup kosiarki bez kosza, głównie nastawiając się na mulczowanie, ale teraz kosz do zbierania pokostu to podstawa.
    A tak jeszcze z innej beczki to ostatnio widziałem reklamę w tv z taką kosiarką na B&S DOV 750 - SH51BS750N4W1 2,5kW 161cm3 HANDY za 1169zł. (duże koła, spory kosz, 51cm szer. koszenia itd.) czy ktoś miał styczność z takim sprzętem? Czy jest wart zainteresowania, wiem marketówka ale może... Ostatecznie odrzuciłem B&S na rzecz Loncina, ale może model B&S DOV 750 to już dobry silnik?
    Jak chcesz kupić taką kosiarkę bez części zamiennych i zaoszczędzić 200zł,to ja nie mam więcej pytań,ktoś starał ci się otworzyć oczy na to co można kupić a czego nie lecz ty dalej brniesz w jakieś marketówki,ja bym B&S nie skreślał bo Loncin też ma swoje ciemne strony ale jest wybierany ze względu na sporo niższą cenę od B&S i to jest główny powód wyboru Loncina
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 01-05-2018 o 12:20 Powód: Łączenie postów.

  10. #2050

    Domyślnie

    Cytat Napisał zagorski-tomasz Zobacz post
    Jak chcesz kupić taką kosiarkę bez części zamiennych i zaoszczędzić 200zł,to ja nie mam więcej pytań,ktoś starał ci się otworzyć oczy na to co można kupić a czego nie lecz ty dalej brniesz w jakieś marketówki,ja bym B&S nie skreślał bo Loncin też ma swoje ciemne strony ale jest wybierany ze względu na sporo niższą cenę od B&S i to jest główny powód wyboru Loncina
    Dzięki za cierpliwość do mojej osoby...

  11. #2051

    Domyślnie

    Cytat Napisał zagorski-tomasz Zobacz post
    Jeśli masz jak piszesz działkę nie zadbaną i nierówną to skłaniałbym się ku kosiarce World,to jest wytrzymała kosiarka do trudnego terenu natomiast gdy działka jest w miarę zadbana to AL-KO a to dla tego że szkoda by było zniszczyć na wertepach tak fajną i funkcjonalną kosiarkę jaką jest AL-KO,w ciężkim terenie World wytrzyma więcej,podobnie jest z silnikami i lepiej zajechać coś tańszego bo wtedy mniej szkoda naszych pieniędzy,czy ten silnik czy ten ma swoje zastosowanie i nie można powiedzieć że ten czy tamten jest lepszy,podejrzewam że mniejsze ryzyko przy nowych silnikach jest w B&S
    Z Worldem jest jeden problem - waży wg. katalogu 42 kg. Dorzuć do tego kosz z trawą i manewrowanie czymś takim może nie należeć do najprzyjemniejszych. Dlatego skłaniam się ku czemuś lżejszemu

  12. #2052

    Domyślnie

    Witam
    Niewiele jeszcze wiem na temat kosiarek a muszę w najbliższym czasie coś kupić. Poczytałem trochę w necie, popytałem sprzedawców i prawie zdecydowałem się na AL-KO ale wpadła mi w ręce gazetka z dyskontu na literkę L, gdzie za dwa tyg ma być kosiarka Florabest FBME 575 A1, która przynajmniej dla laika wydaje się super. Ma nawet rozruch elektryczny a koszt to 1200 PLN. Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z tym sprzętem, jakieś opinie, uwagi?

    Pozdrawiam

  13. #2053
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Jakość tej kosiarki marna,części brak,cena przystępna chociaż można o wiele lepiej spożytkować te 1200zł,

  14. #2054
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Teść w zastępstwie docierał dzisiaj Active, trochę mu zeszło skoszenie 11ar trawnika. Moje pytanie czy przy drugim i po nim kolejnym koszeniu należy zachować jakąś specjalną procedurę, podobną do pierwszego koszenia? Olej wymienię w połowie drugiego koszenia.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  15. #2055
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kozmik

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich.
    Od ponad miesiąca aktywnie przeszukuję fora tematyczne w poszukiwaniu kosiarki. Znam wszystko: potrzeby, rozmiar trawnika, rodzaj terenu itd a mimo to za każdym razem kiedy wybiorę model odpowiedni (w moim przekonaniu) doczytuję znów gdzieś , że są lepsze opcje.
    Obecnie posiadam starą kosiarkę NAC z silnikiem B&S (seria 675 190cc) z napędem. Koszę nią ponad 10 lat i jedyne co działa to silnik. Napęd straciła po pierwszym sezonie, do kosza nigdy nie zbierała, zresztą rozleciał się w mak, brak wyrzutu bocznego (koszę z otwartą tylną klapą co nie jest ani rozsądne ani wygodne) Za każdym razem skoszoną trawę muszę grabić i zbierać co doprowadza mnie do szału gdyż zajmuje sporo czasu. Spawane uchwyty średnio co dwa tygodnie, koła kombinowane i wymieniane już 3 razy. Ogólnie rzecz biorąc jedyny jej plus to niezawodny silnik (który swoje przeżył)
    Trawy mam około 2500m max, z czego chciałbym powiększyć kiedyś ogród do około 3300-3500m łącznie.
    Teren nie jest zachwycający, sporo drzewek, zakamarków, zdarzają się kretowiska. Pniaki i kamienie usunięte. Brak pochyłości. Problem z obkoszeniem drzewek i zakamarków rozwiązuję kosząc kosą spalinową, tak żeby dla kosiarki zostały w miarę proste kawałki. Koszę co tydzień, więc zasadniczo nie mam problemów z przerośniętą trawą (choć może się taka zdarzyć kilka razy do roku)
    Zdecydowany byłem na zakup Oleo Mac'a Witam wszystkich.
    Od ponad miesiąca aktywnie przeszukuję fora tematyczne w poszukiwaniu kosiarki. Znam wszystko: potrzeby, rozmiar trawnika, rodzaj terenu itd a mimo to za każdym razem kiedy wybiorę model odpowiedni (w moim przekonaniu) doczytuję znów gdzieś , że są lepsze opcje.
    Obecnie posiadam starą kosiarkę NAC z silnikiem B&S (seria 675 190cc) z napędem. Koszę nią ponad 10 lat i jedyne co działa to silnik. Napęd straciła po pierwszym sezonie, do kosza nigdy nie zbierała, zresztą rozleciał się w mak, brak wyrzutu bocznego (koszę z otwartą tylną klapą co nie jest ani rozsądne ani wygodne) Za każdym razem skoszoną trawę muszę grabić i zbierać co doprowadza mnie do szału gdyż zajmuje sporo czasu. Spawane uchwyty średnio co dwa tygodnie, koła kombinowane i wymieniane już 3 razy. Ogólnie rzecz biorąc jedyny jej plus to niezawodny silnik (który swoje przeżył)
    Trawy mam około 2500m max, z czego chciałbym powiększyć kiedyś ogród do około 3300-3500m łącznie.
    Teren nie jest zachwycający, sporo drzewek, zakamarków, zdarzają się kretowiska. Pniaki i kamienie usunięte. Brak pochyłości. Problem z obkoszeniem drzewek i zakamarków rozwiązuję kosząc kosą spalinową, tak żeby dla kosiarki zostały w miarę proste kawałki. Koszę co tydzień, więc zasadniczo nie mam problemów z przerośniętą trawą (choć może się taka zdarzyć kilka razy do roku)
    Zdecydowany byłem na zakup Oleo-mac GV 53 TK AllRoad4 Plus, ma ona jednak tylu fanów co i przeciwników. Nie znam tego silnika, nie wiem jak wygląda porównanie go do B&S (choć sam widzę , że obecny B&S nijak się nie ma do starych) Wiele osób zachwala Weibangi i ich napęd wałkiem. Nie wiem tylko jak sporo mocy odejmie to z silnika (i tak słabszego na starcie niż inne porównywane przeze mnie modele)
    Niby trawnik nie jest duży powierzchniowo i wystarczyła by kosiarka bez napędu jednak docelowo chciałbym aby w koszeniu czasem pomogła żona, lub dzieci. Wtedy napęd raczej wskazany. Na mulczowaniu absolutnie mi nie zależy, tak jak i na wyrzucie tylnym. Ważne aby zbierała trawę i posiadała wyrzut boczny. Z silnika 190cc byłem do tej pory zadowolony (raczej nie chciał bym schodzić niżej z mocy) W obecnej narzekam na wykonanie, łączenie elementów, cienkie blaszki itp. Oderwać rączke od obudowy potrafi nawet dziecko.
    Budżet to około 2000, chyba że lekko ponad budżet trafi się perełka.
    Z góry dziękuję za pomoc w wyborze, bo sezon już dawno rozpoczęty a ja męczę sie starym złomkiem
    Pozdrawiam

  16. #2056

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Teść w zastępstwie docierał dzisiaj Active, trochę mu zeszło skoszenie 11ar trawnika. Moje pytanie czy przy drugim i po nim kolejnym koszeniu należy zachować jakąś specjalną procedurę, podobną do pierwszego koszenia? Olej wymienię w połowie drugiego koszenia.
    Jaką procedure do pierwszego koszenia?

  17. #2057
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Docieranie silnika, nie można przy pierwszym koszeniu dopuścić do przegrzania się silnika. Chwilę kosisz i pozwalasz by silnik ostygł.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  18. #2058

    Domyślnie

    Sprzedawca zalecił ci takie coś? Czemu niby silnik miałby się przegrzac w normalnej pracy? Jak chcesz się bawić w ten sposób to pewnie nie zaszkodzi, ale większego sensu w tym nie widzę. Ja tylko po paru godzinach normalnej pracy wymieniłem olej, a potem już normalnie po roku czasu.

  19. #2059
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Mnie się wydaje że najlepiej tak jak w reklamie husqvarny...... Docierałem tak hondę, husqvarnę, i wszystko ok.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  20. #2060
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Czy jakiś model kosiarki / robota koszącego jest teraz na topie ? Może jakiś model wyróżnia się na tle konkurencji ? Mam, mały regularny trawnik 260 m2, i powoli rozgadam się za czymś budżetowym, tylko czy cena takiego sprzętu będzie do zaakceptowania.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

Strona 103 z 155

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony