dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 120 z 155
Pokaż wyniki od 2.381 do 2.400 z 3100
  1. #2381
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Greg_81

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Lublin
    Posty
    467
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Czy ktoś z forum używa Weibang WB537SCV 3w1 i chciałby podzielić się spostrzeżeniami ???
    Dom 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany PC 7,2 kw HCT + 380m spiralnego Sciany silka +20 Grafit, Poddasze 2x15 Wełna, Podłoga 3x5cm. _ Reku Domekt R 400 H + C6.1 Okna 3szyby z taśmami
    Z cyklu ciekawe strony https://www.windytv.com
    Jakość powietrza - Sprawdź https://airly.eu/map/pl/
    Coś do fotowoltaniki https: www.suncalc.org

  2. #2382
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Jeżeli już szukasz takiej maszyny to Raczej w tej cenie Kosiarki Active,Weibang jest produkcji Chińskiej a Activa Włoskiej więc jakość będzie lepsza

  3. #2383
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Dokładnie Active będzie lepszym wyborem,widzisz tak to jest na świecie że internet ma duża siłę przebicia i dużo pisało się o tzw.marketingu szeptanym gdzie użytkownicy bezinteresownie pisali o tym czy o tamtym ale teraz ten marketing zrobił się płatny i tak jest w tym przypadku za Weibanga pewni Panowie biorą kasę i opinie są pochlebne a za Active która nie płaci nie jest promowana i opinie są raczej nie pochlebne

  4. #2384
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Greg_81

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Lublin
    Posty
    467
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Kupiłem Weibang ale opinnie z internetu nie były decydujące, troche zasięgnąłem opinni serwisu który mam 15km od miejsca zamieszkania - były pozytywne.
    Jestem po pierwszym koszeniu, kosiarka wykonana solidnie, wyważona, tak aby łatwo się skręcało chociaż jak kosz się zapełni to tochę na nieruwnosciach podnosi się przód. Wiem ze Chiny, tylko co teraz nie jest od skośno-okich ...
    Jesli ktos mam mały ogrod to nie polecam, wady bardzo cięzka, wkładanie do auta do bagaznika nie jest proste co prawda mam duży bagażnik (citroen c5 combi )
    Serwisant wspominał ze Brigss teraz jest już nie taki jak dawniej, gwarancja 5 lat o ile bede serwisował raz w roku koszt 50zł
    Wymiana oleju po 3-4 godzinach, następny po 25
    Dom 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany PC 7,2 kw HCT + 380m spiralnego Sciany silka +20 Grafit, Poddasze 2x15 Wełna, Podłoga 3x5cm. _ Reku Domekt R 400 H + C6.1 Okna 3szyby z taśmami
    Z cyklu ciekawe strony https://www.windytv.com
    Jakość powietrza - Sprawdź https://airly.eu/map/pl/
    Coś do fotowoltaniki https: www.suncalc.org

  5. #2385
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gebels16

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Łańcut
    Kod pocztowy
    37-110
    Posty
    20

    Domyślnie

    Witam mam w planie kupić kosiarkę i znalazłem taki model https://allegro.pl/oferta/stiga-kosi...-43-7866436840 Co o nim sądzicie ma ktoś. Słyszałem że silniki briggsa się popsuły dlatego zastanawiam się nad silnikiem stiga. Mam 7 arów do koszenia. Co myślicie o tej kosiarce?

  6. #2386
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fox503

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-701
    Posty
    132

    Domyślnie

    Witam,

    U lokalnego dystrybutora mam do wyboru modeleróżniące się praktycznie tylko silnikiem:
    1. Briggs Stratton 575 IS InStart
    2. ST 170 LS OHV Autochoke

    Za obydwa modele mam dogadaną identyczną cenę. Który w takim razie wybrać ?

  7. #2387
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar alek16
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Lubusz
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał fox503 Zobacz post
    Witam,

    U lokalnego dystrybutora mam do wyboru modeleróżniące się praktycznie tylko silnikiem:
    1. Briggs Stratton 575 IS InStart
    2. ST 170 LS OHV Autochoke

    Za obydwa modele mam dogadaną identyczną cenę. Który w takim razie wybrać ?
    Ja wybrałbym Briggs'a ze względu na rozruch elektryczny(mam taki tylko w innym modelu),dostępność części,serwisowania w każdym miejscu w PL.Widziałeś może co jest na tabliczce znamionowej silnika Stigi?Gdzie jest produkowany...Sam jestem ciekaw gdzie trzaskają silniki,w necie nie ma o tym informacji,czy to ich produkcja,czy daja tylko logo.
    Ci co uczą innych nic nie umieją,Ci co umieją...robią.

  8. #2388

    Domyślnie

    Cytat Napisał fox503 Zobacz post
    Witam,

    U lokalnego dystrybutora mam do wyboru modeleróżniące się praktycznie tylko silnikiem:
    1. Briggs Stratton 575 IS InStart
    2. ST 170 LS OHV Autochoke

    Za obydwa modele mam dogadaną identyczną cenę. Który w takim razie wybrać ?
    Specjalistą nie jestem ale z tego co się orentuje to dobre silniki B&S zaczynają sie dopiero od serii 600 (tak przynajmniej twierdzi ten wątek i ludzie w serwisach) Jezeli ST 170 jest silnikiem Loncin, to własnie ten bym wybrał.
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  9. #2389
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    raxon

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    335

    Domyślnie

    Dobre briggsy to te od serii 700, seria 6xx jest oparta na tej samej konstrukcji co 400 i 500. W serii 6xx jest większa pojemność, i wał ciut grubszy. Reszta to to samo. Teraz to już znani producenci kosiarek do serii pro dają chińskie silniki loncina bo są po prostu dobre. Sam mam kosiarke z briggsem ale tylko temu że była na wyprzedaży w świetnej cenie.

  10. #2390

    Domyślnie

    Witam
    Szukam kosiarki spalinowej z napędem. Budżet to ok. 1200-1300 zł, wielkość trawnika do koszenia to ok.1000 m2. Trawnik równy, praktycznie bez zakamarków i miejsc trudno dostępnych.
    Generalnie sporo dobrego słyszałem i czytałem o kosiarkach AL-KO. Waham się pomiędzy 3 modelami tej firmy:
    1) AL-KO EASY 5.1 SP-S z silnikiem Loncin
    2) AL-KO 4.66 SP-A z silnikiem AL-KO
    3) AL-KO 4.65 SP-B Classic z silnikiem B&S

    Niby ten pierwszy model ma najlepsze parametry, z drugiej strony Loncin pachnie mi chińszyzną... Z kolei o silnikach AL-KO słyszałem niewiele, a dzisiejszy Briggs to już ponoć nie to samo co kiedyś (choć sam bezproblemowo używam kosiarkę z tym motorem przez 7 sezonów i jakieś 50-60 godzin w sezonie).

    Da radę coś z tego wybrać czy jest coś lepszego w tym przedziale cenowym?

  11. #2391
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Akurat Briggs jest dla mnie przeciwwskazaniem do wyboru kosiarki. Wziąłbym tą z Loncinem.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  12. #2392

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    Akurat Briggs jest dla mnie przeciwwskazaniem do wyboru kosiarki. Wziąłbym tą z Loncinem.
    ...a ja mam Hondę i chwalę Hondę. Kto ma rację, każda pliszka?

  13. #2393

    Domyślnie

    Cytat Napisał barcelowicz Zobacz post
    Witam
    Szukam kosiarki spalinowej z napędem. Budżet to ok. 1200-1300 zł, wielkość trawnika do koszenia to ok.1000 m2. Trawnik równy, praktycznie bez zakamarków i miejsc trudno dostępnych.
    Generalnie sporo dobrego słyszałem i czytałem o kosiarkach AL-KO. Waham się pomiędzy 3 modelami tej firmy:
    1) AL-KO EASY 5.1 SP-S z silnikiem Loncin
    2) AL-KO 4.66 SP-A z silnikiem AL-KO
    3) AL-KO 4.65 SP-B Classic z silnikiem B&S

    Niby ten pierwszy model ma najlepsze parametry, z drugiej strony Loncin pachnie mi chińszyzną... Z kolei o silnikach AL-KO słyszałem niewiele, a dzisiejszy Briggs to już ponoć nie to samo co kiedyś (choć sam bezproblemowo używam kosiarkę z tym motorem przez 7 sezonów i jakieś 50-60 godzin w sezonie).

    Da radę coś z tego wybrać czy jest coś lepszego w tym przedziale cenowym?
    Zdecydowanie Loncin w tym przedziale cenowym

  14. #2394
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar alek16
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Lubusz
    Posty
    104

    Domyślnie

    Al-ko,Loncin mają ręczną pompkę ssania...Taką tu widzę róznicę
    Ci co uczą innych nic nie umieją,Ci co umieją...robią.

  15. #2395
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    ...a ja mam Hondę i chwalę Hondę. Kto ma rację, każda pliszka?
    Nie. Nie mam kosiarki z silnikiem Loncina.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  16. #2396
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar alek16
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Lubusz
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał raxon Zobacz post
    Dobre briggsy to te od serii 700, seria 6xx jest oparta na tej samej konstrukcji co 400 i 500. W serii 6xx jest większa pojemność, i wał ciut grubszy. Reszta to to samo. Teraz to już znani producenci kosiarek do serii pro dają chińskie silniki loncina bo są po prostu dobre. Sam mam kosiarke z briggsem ale tylko temu że była na wyprzedaży w świetnej cenie.
    Od serii 500 do 800 średnica wału to 22,2,wyjątkiem jest 675 EXI gdzie wał ma średnice 25mm.Tak dopełniając ten wątek...
    Ci co uczą innych nic nie umieją,Ci co umieją...robią.

  17. #2397
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Te kosiarki to jakieś starocie których brak w cenniku na rok 2019r,jak chcesz z Loncinem to zobacz model 4,68 SP-A Highline,cena detal.to 1399zł,w tym roku wszystkie mają już automatyczne gażniki bez żadnych pompek, tamte wspomniane sobie odpuść,natomiast co do reszty to B&S wce nie ma złych silników,narobili sobie lipy jak spieprzyli gażniki w małych silnikach i fama poszła a teraz co niektórzy się mszczą a ponadto korzystając z czołowego producenta siników nie chcą płacić za reklame i tu robi się miejsce dla chińczyków które są promowane za pieniądze,są tańsze od b&s i nie są takie złe więc jest to alternatywa,ja z większych kosiarkowych silników wolę B&S od seri 6...... i w z wyż
    Ostatnio edytowane przez zagorski-tomasz ; 05-05-2019 o 10:24

  18. #2398

    Domyślnie

    Jaką kosiarkę wybrać w budżecie do 1500-2000 zł na działkę ok 3000m2, gdzie jest mnóstwo nierówności, drzewek? Wiem, że w tej cenie kusi chińczyk, ale może polecicie coś sensownego z markowym silnikiem i dostępnym serwisem?

    Co sądzicie o Riwall 5190B? Niby silnik B&S ale nie ma żadnej informacji o modelu
    Ostatnio edytowane przez michumichi ; 05-05-2019 o 11:49

  19. #2399
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Riwall to raczej jest zły kierunek poszukiwań,od takich pseudo-firm jeśli chodzi o opis maszyny jak najdalej,widzę kosiarka musi być wytrzymała więc jak najprostsza i z mocnym sinikiem,czy jest sens wydawać 2tyś.nie wiem ale moją propozycją jest WORLD GRL 530S lub GRB530S,maszyny proste i trwałe z zapleczem części
    Ostatnio edytowane przez zagorski-tomasz ; 05-05-2019 o 12:04

  20. #2400
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar alek16
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Lubusz
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał michumichi Zobacz post
    Jaką kosiarkę wybrać w budżecie do 1500-2000 zł na działkę ok 3000m2, gdzie jest mnóstwo nierówności, drzewek? Wiem, że w tej cenie kusi chińczyk, ale może polecicie coś sensownego z markowym silnikiem i dostępnym serwisem?

    Co sądzicie o Riwall 5190B? Niby silnik B&S ale nie ma żadnej informacji o modelu
    Podejrzewam,że to silnik B&S model 500E I jest on zalecany do trawników o maksymalnej powierzchni 600 m2.
    Ci co uczą innych nic nie umieją,Ci co umieją...robią.

Strona 120 z 155

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony