dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 121 z 155
Pokaż wyniki od 2.401 do 2.420 z 3100
  1. #2401

    Domyślnie

    Cytat Napisał michumichi Zobacz post
    Jaką kosiarkę wybrać w budżecie do 1500-2000 zł na działkę ok 3000m2, gdzie jest mnóstwo nierówności, drzewek? Wiem, że w tej cenie kusi chińczyk, ale może polecicie coś sensownego z markowym silnikiem i dostępnym serwisem?

    Co sądzicie o Riwall 5190B? Niby silnik B&S ale nie ma żadnej informacji o modelu
    Na taki areał to już lepiej używany traktorek.

  2. #2402
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar alek16
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Lubusz
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał alek16 Zobacz post
    Podejrzewam,że to silnik B&S model 500E I jest on zalecany do trawników o maksymalnej powierzchni 600 m2.
    Jeżeli chcesz wybrać "coś" z silnikiem B&S to szukaj z silnikiem z serii 7xx lub 8xx,te zalecane są przez producenta do obszaru 1500m2,najwyżej będziesz kosić etapami.
    Ci co uczą innych nic nie umieją,Ci co umieją...robią.

  3. #2403
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    raxon

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    335

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Na taki areał to już lepiej używany traktorek.
    Używany traktorek za 1500zł? Jak ktoś nie ma znajomego co tym handluje i załatwi coś po znajomości to szkoda nawet myśleć o używanym traktorku w tym przedziale cenowym.
    W tym rivallu jest słaby silnik a kosiarka 51cm więc przy ciut wyższej trawie silnik szybko dokona żywota. Za 1000zł ciężko kupić coś firmowego ale nie znaczy że się nie da kupić czegoś co trochę czasu podziała. Ładnych kilka lat temu poleciłem cioci też tanią kosiarkę no i nabyła jakieś nie wiem co nawet z szerokością koszenia 51cm z silnikiem loncin 196cc (wtedy to jeszcze praktycznie nikt o tej firmie nie słyszał) Kosiarka działa bezawaryjnie od czasu zakupu. Kuzynka do swojego domu też kupiła kosiarkę tylko że z loncinem 160cc i jest git. Jeśli ktoś trochę dba (umyje obudowę po koszeniu itp) i nie kupi totalnego chłamu gdzie połowa obudowy to badziewny plastik to też będzie zadowolony.
    Gdybym szukał kosiarki w takim przedziale cenowym to na bank nie brałbym z briggsem bo szkoda dopłacać do czegoś co jest gorsze.
    Ja się pokuszę o polecenie oleo maca tego z emakiem 800 (czyli loncin 196cc) bo ma mocny silnik i dobry napęd na firmowej przekładni. Taki GV 53 TK myśle że będzie dobry.

  4. #2404
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Silnik i napęd takie same jak w World ale obudowa,koła,mocowanie uchwytu w obudowie,nóż,piasta noża słabsze a kosiarka droższa,postawić obie obok siebie a odpowiedż będzie jedna
    Ostatnio edytowane przez miachlbyk ; 07-05-2019 o 12:45

  5. #2405
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Pytanie,
    muszę zakupić kosiarkę z koszem i wyrzutem bocznym, bez napędu i jak najszersza.(55-60cm) W miarę duże koła. Silnik nie Brigsa więc markowe odpadają. A na tych "bezmarkowych" się mało znam. Które firmy brać pod uwagę a których unikać?
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  6. #2406
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    raxon

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    335

    Domyślnie

    Teraz to w markowych montują lonciny Alko pro zdaje się jest na loncinie

  7. #2407
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał miachlbyk Zobacz post
    Silnik i napęd takie same jak w World ale obudowa,koła,mocowanie uchwytu w obudowie,nóż,piasta noża słabsze a kosiarka droższa,postawić obie obok siebie a odpowiedż będzie jedna
    Święte słowa
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 08-05-2019 o 07:43 Powód: Korekta formuły cytowanego postu.

  8. #2408
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    Pytanie,
    muszę zakupić kosiarkę z koszem i wyrzutem bocznym, bez napędu i jak najszersza.(55-60cm) W miarę duże koła. Silnik nie Brigsa więc markowe odpadają. A na tych "bezmarkowych" się mało znam. Które firmy brać pod uwagę a których unikać?
    Raczej duże kosiarki będą z napędami więc może poszukaj jakiegoś modelu,podaj link i zobaczymy czy jest ona warta zakupu czy nie

  9. #2409
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    no i niewiele znalazłam. OleoMac GV 53 jedynie.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  10. #2410
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Sam widzisz a i ta którą znalazłeś nóż ma pewnie z 50cmkup z napędem tylko go rozłącz i po sprawie

  11. #2411
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar alek16
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Lubusz
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał raxon Zobacz post
    Używany traktorek za 1500zł? Jak ktoś nie ma znajomego co tym handluje i załatwi coś po znajomości to szkoda nawet myśleć o używanym traktorku w tym przedziale cenowym.
    W tym rivallu jest słaby silnik a kosiarka 51cm więc przy ciut wyższej trawie silnik szybko dokona żywota. Za 1000zł ciężko kupić coś firmowego ale nie znaczy że się nie da kupić czegoś co trochę czasu podziała. Ładnych kilka lat temu poleciłem cioci też tanią kosiarkę no i nabyła jakieś nie wiem co nawet z szerokością koszenia 51cm z silnikiem loncin 196cc (wtedy to jeszcze praktycznie nikt o tej firmie nie słyszał) Kosiarka działa bezawaryjnie od czasu zakupu. Kuzynka do swojego domu też kupiła kosiarkę tylko że z loncinem 160cc i jest git. Jeśli ktoś trochę dba (umyje obudowę po koszeniu itp) i nie kupi totalnego chłamu gdzie połowa obudowy to badziewny plastik to też będzie zadowolony.
    Gdybym szukał kosiarki w takim przedziale cenowym to na bank nie brałbym z briggsem bo szkoda dopłacać do czegoś co jest gorsze.
    Ja się pokuszę o polecenie oleo maca tego z emakiem 800 (czyli loncin 196cc) bo ma mocny silnik i dobry napęd na firmowej przekładni. Taki GV 53 TK myśle że będzie dobry.
    EMAK to ,chyba nie LONCIN...
    http://www.emak.pl/Sezione.jsp?titol...ezioneRif=615#
    Ci co uczą innych nic nie umieją,Ci co umieją...robią.

  12. #2412
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Emak to jest chiński Loncin,

  13. #2413

    Domyślnie

    Witam, przymierzam się do zakupu nowej kosiarki do koszenia ogrodu około 1500 m2 w kilku kawałkach. Trawniki w miarę równe, bez jakiś większych wertepów. Budżet do maksymalnie 1500 zł. Do tej pory użytkowałem NAC z serii 450. Kosiarka mała, ale przez 7 lat swoje zrobiła. Chciałbym kupić coś wiekszego z napędem. Oczywiscie im więcej czytam, tym większy mętlik w głowie. Mam trzy propozycje:
    https://allegro.pl/oferta/mocna-niem...productReviews
    https://allegro.pl/oferta/kosiarka-s...21a14291fbf951
    https://allegro.pl/oferta/nac-kosiar...5km-7222379230

    Proszę o rady, sugestie i uwagi, ewentualnie propozycje innych modeli. Nie szukam super bolidu, tylko solidnej kosiarki na cotygodniowe koszenie.

  14. #2414
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Żadna z tych kosiarek nie jest warta polecenia,wręcz przeciwnie jak ktoś pisze w jednym przypadku że jest to "Niemieckie",jest to oszustwo,każda z nich to tani chińczyk z problemowym dostępem do części lub ich brak,jak ma być coś godne polecenia to w tej cenie World GRL 530S coś takiego


    https://allegro.pl/oferta/kosiarka-s...dem-7851456215

  15. #2415
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    W chwili obecnej tylko emak

  16. #2416
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar alek16
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Lubusz
    Posty
    104

    Domyślnie

    Jeden ma 9 KM,drugi 6,5 KM...Osiągi jak w nowoczesnych samochodach,widać,ze technologia kosmiczna zawitała do działu kosiarek.
    Ci co uczą innych nic nie umieją,Ci co umieją...robią.

  17. #2417
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    A który to chiński Emak ma 9KM,bo może mi coś umknęło

  18. #2418
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar alek16
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Lubusz
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał miachlbyk Zobacz post
    A który to chiński Emak ma 9KM,bo może mi coś umknęło
    Pierwsza propozycja kolegi...

    "Moc maksymalna rozruchowa: 9 KM Turbo"
    Nie wiem jak to możliwe,największy silnik jaki mam zamontowany w sprzęcie to Subaru Robin(600cm3) i jest słabszy od tego co oferuje sprzedawca w tej aukcji...
    Ci co uczą innych nic nie umieją,Ci co umieją...robią.

  19. #2419
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał alek16 Zobacz post
    Jeżeli chcesz wybrać "coś" z silnikiem B&S to szukaj z silnikiem z serii 7xx lub 8xx,te zalecane są przez producenta do obszaru 1500m2,najwyżej będziesz kosić etapami.
    Etapami?
    A co dzieje się z silnikiem spalinowym po 1500m2? Przestaje działać smarowanie silnika czy może wyłącza się wentylator od chłodzenia?
    Człowiek widać całe życie się uczy

  20. #2420
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar alek16
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Lubusz
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrmak Zobacz post
    Etapami?
    A co dzieje się z silnikiem spalinowym po 1500m2? Przestaje działać smarowanie silnika czy może wyłącza się wentylator od chłodzenia?
    Człowiek widać całe życie się uczy
    Coś w tym musi być,B&S tak zaleca...Może chłodzenie(konstrukcja wentylatora),materiał z jakiego wykonany jest tłok,smarowanie...Miałem poprzednio kosiarke z silnikiem serii 8xx i miał zamontowany filtr oleju.
    https://www.briggsandstratton.com/eu...wn-mowers.htmlKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	87,7 KB
ID:	430461
    Ostatnio edytowane przez alek16 ; 18-05-2019 o 08:54
    Ci co uczą innych nic nie umieją,Ci co umieją...robią.

Strona 121 z 155

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony