dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 136 z 155
Pokaż wyniki od 2.701 do 2.720 z 3100
  1. #2701
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kapselo2 Zobacz post
    Witam, po przeczytaniu tego tematu zdecydowalem się na zakup Al-ko highline 46.8 sp-A. Cena 1089 zl.
    Sprzedawca polecil mi tegoroczny model AL-KO Comfort 46.0 SP-A Plus za 1299 zl..
    Ale to chyba nie jest tegoroczny model tamtego.
    Przecież jedne jest z serii Highline a drugi z serii Comfort.

    Swoją droga AL-Ko ma bardzo dziwne pozycjonowanie, segmentowanie tych swoich marek/modeli.
    Jeszcze Easy/Calssic jako najniższe i solo by Al-Ko jako profesjonalne jakoś widoczne.
    Ale czym się w sumie różnią Comfrot, Highline, Premium i które firma stawia wyżej/lepiej od innych to już trudno dociec.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  2. #2702

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Ale to chyba nie jest tegoroczny model tamtego.
    Przecież jedne jest z serii Highline a drugi z serii Comfort.

    Swoją droga AL-Ko ma bardzo dziwne pozycjonowanie, segmentowanie tych swoich marek/modeli.
    Jeszcze Easy/Calssic jako najniższe i solo by Al-Ko jako profesjonalne jakoś widoczne.
    Ale czym się w sumie różnią Comfrot, Highline, Premium i które firma stawia wyżej/lepiej od innych to już trudno dociec.
    Z mojej lektury wynika, że highline model 46.8 jest z ubieglego roku, a comfort 46.0 z tego roku. W dodatku mamy 46.0 plus. Pytanie ponawne czy warto dokladac 200 zl do tegorocznego modelu (tzn comfort 46.0 plus).

  3. #2703
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Kosiarka z plusem ma mocniejszy silnik i wyrzut boczny,musisz sam sobie odpowiedzieć czy przyda ci się to czy nie

  4. #2704

    Domyślnie

    Witam,oplaca sie kupic Kosiarke spalinowa z napędem Al-Ko B&S 625 E 5.16 VS-B plus za niecale 1500?dzialka do koszenia ok 1000m.pozdrawiam

  5. #2705
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał keeper1025 Zobacz post
    Witam,oplaca sie kupic Kosiarke spalinowa z napędem Al-Ko B&S 625 E 5.16 VS-B plus za niecale 1500?dzialka do koszenia ok 1000m.pozdrawiam
    Raczej nie,to jakiś stary model i mocno komuś zalega,jakby była 5.18 VS-B to jeszcze tak

  6. #2706

    Domyślnie

    W castoramie jest akurat na promocji

  7. #2707
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Lepiej dołóż i kup u jakiegoś dealera,z tymi castoramowymi sprzętami jest tak że w razie awarii większość serwisów cię pogoni albo będziesz czekał z miesiąc jak nie dłużej na naprawę

  8. #2708
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojcieszkom

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Ostrowy nad Okszą
    Kod pocztowy
    42-122
    Posty
    26

    Domyślnie

    Panowie pilna porada. Zdecydowałem się na Al-ko.

    Pytanie jednak co do 2 tych samych kosiarek o różnych silnikach.

    Highline 46.6 SP-B Plus - Silnik Brigg 163ccm, 2,4kW
    Highline 46.9 SP-H Plus - Silnik Honda 145ccm, 2,7kW

    Jak będzie według Was różnica mocy w tych silnikach? Ja się na tym nie znam, a nie chciałbym, żeby kosiarka zatrzymywała się przy gęstej i wysokiej trawie. Briggs ma w stosunku do Hondy większą pojemność, ale za to mniejszy moment obrotowy... Co będzie ważniejsze.
    Bo w trwałości w teorii Honda lepsza.

  9. #2709
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Moment obrotowy w tych silnikach jest praktycznie taki sam a w tych silnikach moment jest ważny a nie KM,Honda ma 2.1 KW a B&S 2.4KW,Honda jest chyba na pasku rozrządu a B&S ma wałek,większa pojemność to mniejsze wyżyłowanie silnika,jeszcze fajny dopisek znalazłem w Hondzie.......

    Parametry mocy silnika podane w tym dokumencie stanowią moc wyjściowąna wałku przetestowaną na seryjnym silniku zgodnie z określonym modelem i są mierzone zgodnie z normą SAE J1349 przy 3600 obr./min (moc na wałku) oraz 2500 obr./min (maks. moment obr. na wałku). Wartości silników w ramach produkcji masowej mogą się różnić.Rzeczywista moc wyjściowa silnika zamontowanego w urządzeniu finalnym będzie uzależniona od wielu czynników, w tym od prędkości pracy silnika, warunków otoczenia, konserwacji oraz innych zmiennych.

    Z tych danych wynika że B&S będzie lepszym wyborem,a ty wybierz co ci bardziej pasuje
    Ostatnio edytowane przez zagorski-tomasz ; 26-04-2020 o 08:10

  10. #2710
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojcieszkom

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Ostrowy nad Okszą
    Kod pocztowy
    42-122
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał zagorski-tomasz Zobacz post
    Moment obrotowy w tych silnikach jest praktycznie taki sam a w tych silnikach moment jest ważny a nie KM,Honda ma 2.1 KW a B&S 2.4KW
    Wszędzie czytam, że moc znamionowa Hondy to 2.7 KW, a Briggsa 2.4. Jak jest w rzeczywistości, bo Ty podałeś inne dane.

  11. #2711
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ironsmith

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    576

    Domyślnie

    panowie moment podajemy w Nm (niutonometr) moc KM lub kW

  12. #2712
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojcieszkom Zobacz post
    Wszędzie czytam, że moc znamionowa Hondy to 2.7 KW, a Briggsa 2.4. Jak jest w rzeczywistości, bo Ty podałeś inne dane.
    podają od 2.1 KW do 2,7kw to zależy kto przy jakich obrotach podaje,tak na prawdę to jest przy obrotach 2800 a podając przy obrotach max 3600 mozna podać i 3.1 kw,tak może robić każda firma,dałem ci dopisek ze strony Hondy jak naprawdę wygląda moc w Hondzie i tak naprawdę nie wiesz jaka będzie moc,tak samo jest z momentem obrotowym im wieksze obroty tym wiekszy moment,jak dla mnie bardziej wiarygodne jest podawanie mniejszej mocy przy przy większej pojemności bo wiadomo że silnik nie jest wyżyłowany
    Ostatnio edytowane przez zagorski-tomasz ; 27-04-2020 o 20:47

  13. #2713

    Domyślnie

    Hej!
    Usilnie poszukuję nowej kosiarki, a przypadkiem trafiając na to forum zauważyłem, że jest spory ruch i spora dyskusja, także myślę, że uda mi się zasięgnąć Waszej pomocy.
    Do tej pory miałem Partnera z silnikiem Briggsa Q45, datowana jakoś na 2006 rok. Jak widać, wytrzymała prawie dwie dekady, a nie była oszczędzana w żadnym stopniu. Do tego całkowicie metalowa obudowa i duży zasięg koszenia.

    Koszenia jest dość sporo, jakieś 1500m^2, ogólnie trawnikiem tego nazwać nie można, bo to sam pioch i trawa jest bardzo licha, ale kosić trzeba Jak pisałem, oczekiwałbym dobrej obudowy, bo jest dużo drzewek i krzewów, także aby nie pękło nic po jednym przejeździe
    Kwota maksymalna do jakieś 1000-1300zł, więcej nie dam, bo jak pisałem, trawa nie jest bardzo wymagająca, więc nie musi być jakiś sprzęt za 5 tysięcy.
    Orientowałem się trochę i jedyne co wpadło mi w oko to:

    AL-KO Comfort 51.0 P-A
    Al-KO 5.1 SP-S EASY
    Al-KO 46.8 SP-A Highline
    Al-Ko Highline 51.8 SP-A

    Z czego ta ostatnia po mocnym zastanowieniu, bo wykracza poza budżet i róznicy poza wyrzutem bocznym, czy większym silnikiem lub produkcją Austriacką oraz średnicą koszenia nie widzę.
    O Highline 46 czytałem pochlebne opinie w tym temacie i to wstępnie jestem na nią zdecydowany. Średnica największa nie jest, ale przeżyjemy. Mam jedynie pytanie co do napędu. W ogrodzie wiele razy trzeba cofać kosiarką, także, czy można sobie odpiąć ten napęd i używać kosiarki tradycyjnie i pchać przód, tył ?
    Co z wersją Comfort ? Dużo droższa nie jest, nie ma napędu, co mi nie przeszkadza, ma 51cm koszenia, co już mnie cieszy, wyrzuty boczne i inne bajery, silnik też niczego sobie. Mógłby ktoś porównać model Highline 46 i Comfort i Easy, jako by to były trzy typy do kupna ?

    Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi na moje pytania, pozdrawiam serdecznie
    Ostatnio edytowane przez Pvsn ; 28-04-2020 o 12:14

  14. #2714
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pvsn Zobacz post
    Hej!

    AL-KO Comfort 51.0 P-A
    Al-KO 5.1 SP-S EASY
    Al-KO 46.8 SP-A Highline
    Al-Ko Highline 51.8 SP-A

    Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi na moje pytania, pozdrawiam serdecznie
    Pierwsza jest modelem z tego roku
    Drugiej raczej nie kupuj bo to twór pod markety
    trzecia i czwarta jak najbardziej i razem z pierwszą sa to modele zeszłoroczne,wszystkie mają obudowy Highline więc znakomicie zbierają,musisz sam porównać moce silników i szerokość kosiarek a wtedy wybierzesz która ci pasuje

  15. #2715

    Domyślnie

    Czesc,
    Jestem zupelnie nowy w temacie kosiarek i przychodze z tematem pomocy wyboru kosiarki.
    Kwota jaka chce wydac to okolo 1200 zl, jezeli np warto dolozyc 100 zl Waszym zdaniem bo duza roznica w parametrach to dajcie znac.
    Obecnie mam kosiarka z szerokoscia koszenia okolo 48 cm, napedem i koszem o nie wiem jakiej pojemności, ma juz swoje lata i czas na wymiane, jakis czas temu padl naped wiec w sumie juz go nie ma.
    Szukam czegos podobnego w kwocie jak wyzej, rowniez z napedem, szerokoscia koszenia kolo 50 cm, pojemnym koszem ktory napelnia sie jak najwieksza iloscia trawy aby jak najmnien postoi robic.
    Kosiarka powinna byc jak najbardziej niezawodna, wytrzymac długi okres czasu bezawaryjnie.
    Widzialem np. w poscie powyzej ze byl temat Al-KO 46.8.
    Wrzucilem w allegro, cena jest ok, parametry tez wydaja sie ok, czy to dobry wybor?
    https://allegro.pl/oferta/kosiarka-s...4w1-7996648219
    A moze jednak lepiej podzwonic po lokalnych sklepach i kupic cos w takim sklepie z kosiarkami? Ktora opcja zakupu jest lepsza, w jakim sklepie?

    Dajcie prosze znac co sadzicie i jaka kosiarka jest dobra pozycja w tym budżecie.

    Pozdrawiam

  16. #2716

    Domyślnie

    Cytat Napisał miachlbyk Zobacz post
    Pierwsza jest modelem z tego roku
    Drugiej raczej nie kupuj bo to twór pod markety
    trzecia i czwarta jak najbardziej i razem z pierwszą sa to modele zeszłoroczne,wszystkie mają obudowy Highline więc znakomicie zbierają,musisz sam porównać moce silników i szerokość kosiarek a wtedy wybierzesz która ci pasuje
    Dzięki za odpowiedź!
    W takim razie wybieram między Highline 46, a Comfort. Pojemność skokowa pierwszego to 123ccm, a drugiego 139ccm, a moc 2 do 2.1kW, czyli praktycznie nic.
    Nie potrafię przełożyć tych liczb na praktykę, w przypadku kosiarek. Czy różnica kilkunastu ccm oraz 0.1kW zrobi mi sporą różnicę ?
    I jeszcze zostaje pytanie napędu w przypadku Highline, czy można go rozłączyć i używać kosiarki tradycyjnie ?

    Dzięki za dotychczasową pomoc

  17. #2717
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał idamian1992 Zobacz post
    Czesc,
    Jestem zupelnie nowy w temacie kosiarek i przychodze z tematem pomocy wyboru kosiarki.
    Kwota jaka chce wydac to okolo 1200 zl, jezeli np warto dolozyc 100 zl Waszym zdaniem bo duza roznica w parametrach to dajcie znac.
    Obecnie mam kosiarka z szerokoscia koszenia okolo 48 cm, napedem i koszem o nie wiem jakiej pojemności, ma juz swoje lata i czas na wymiane, jakis czas temu padl naped wiec w sumie juz go nie ma.
    Szukam czegos podobnego w kwocie jak wyzej, rowniez z napedem, szerokoscia koszenia kolo 50 cm, pojemnym koszem ktory napelnia sie jak najwieksza iloscia trawy aby jak najmnien postoi robic.
    Kosiarka powinna byc jak najbardziej niezawodna, wytrzymac długi okres czasu bezawaryjnie.
    Widzialem np. w poscie powyzej ze byl temat Al-KO 46.8.
    Wrzucilem w allegro, cena jest ok, parametry tez wydaja sie ok, czy to dobry wybor?
    https://allegro.pl/oferta/kosiarka-s...4w1-7996648219
    A moze jednak lepiej podzwonic po lokalnych sklepach i kupic cos w takim sklepie z kosiarkami? Ktora opcja zakupu jest lepsza, w jakim sklepie?

    Dajcie prosze znac co sadzicie i jaka kosiarka jest dobra pozycja w tym budżecie.

    Pozdrawiam
    Oczywiście jest to dobry wybór ale tą kosiarkę mozna kupić o 100zł. taniej,musisz poszukać,natomiast zawsze lepiej kupić w sklepie,dobry sprzedawca powinien wytłumaczyć ci wszystko odnośnie obsługi tak aby nie było póżniej problemów

  18. #2718
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pvsn Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź!
    W takim razie wybieram między Highline 46, a Comfort. Pojemność skokowa pierwszego to 123ccm, a drugiego 139ccm, a moc 2 do 2.1kW, czyli praktycznie nic.
    Nie potrafię przełożyć tych liczb na praktykę, w przypadku kosiarek. Czy różnica kilkunastu ccm oraz 0.1kW zrobi mi sporą różnicę ?
    I jeszcze zostaje pytanie napędu w przypadku Highline, czy można go rozłączyć i używać kosiarki tradycyjnie ?

    Dzięki za dotychczasową pomoc
    Lepiej kupić tę o większej pojemności wtedy silnik ma lżęj,napęd można rozłączyć i używać jej jako kosiarki pchanej

  19. #2719
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojcieszkom

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Ostrowy nad Okszą
    Kod pocztowy
    42-122
    Posty
    26

    Domyślnie

    Czy ktoś z Was wie kto produkuje silnik AL-KO Pro 170 QSS? Podobno jest to loncin, ale jak tak to która wersja? Bo słyszałem, że są lepsze i takie bardziej plastikowe ...

  20. #2720
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Też jak czytam o kosiarkach to rożnie o tych silnikach firmowanych przez al-ko piszą.
    Jedni, że to Loncin. Inni, że Sanli. Jeśli ten drugi to też wart czegoś czy gorszy od Loncin?

    Swoją drogą o silnikach pisze się sporo przy dyskusjach o kosiarkach.
    A na co jeszcze zwrócić uwagę?
    - jakie ostrze?
    - jak ocenić obudowę?
    - jak ocenić przełożenie/napęd?
    - na co zwrócić szczególną uwagę oglądając kosiarkę?

    PS
    A poza tym dla mnie teoretycznym ideałem jest elektryczna akumulatorowa, ale sprzęt z odpowiednią mocą i czasem działania przekroczy mój budżet.
    Ale myśli nie porzuciłem. Zapraszam użytkowników akumulatorowych: LINK
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

Strona 136 z 155

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony