dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 155
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 3100
  1. #261

    Domyślnie

    Cytat Napisał pluszku
    Kosiarka spalinowa ? - tylko jak masz dzialke ponad 20 arow.
    W zeszlym tygodniu zakupilem w Makro kosiareczke elektryczna Asgatec czy jakos tak, cena okolo 280 zl (produkcja chinska, 2 lata gwarancji).
    Kosiarka rewelacyjnie dała sobie rade z zapuszczona działka gdzie wysoka trawa (120 cm) przeplatała sie z suchumi badylami 5mm srednicy oraz innymi pędami.
    Fakt, skoszenie wszystkiego zajęło mi 4 godziny lecz bylo to pierwsze koszenie dzialki od 1,5 roku. Efektywna powierzchnia koszenia to 900 m2 (cała dzialka to troche ponad 1400 m2). Kolejne koszenie zajeło juz niespełna godzine.
    Wiec jak nie jestes pół-rolnikiem to kosiarka elektryczna w zupełnosci wystarcza. Istotne jest aby przy nierownej działce miała maksymalnie duze koła, wtedy jazda po nierownosciach nie jest tak uciazliwa.
    Miło mi to słyszeć. Brałam pod uwagę trzy firmy Agroma, Alko i Asgatec.
    I chyba zdecyduje sie na Asgatec, moc 1100W, elektryczna.
    Owszem, z kabelkiem to jest troszkę zabawy ale to nie jest problem w moim pzrypadku. Działeczka mała, gniazdka porobił mąż naokoło domu...
    Od 5 lat koszę kosiarką Agroma moc 1100W tez małą dziaałkę (tesciów) i jest wystarczająca, nie psuje sie.

    pozdrawiam
    marzenka

  2. #262
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    ja kosze flimo huskfarma podkaszarka i ciagniczkiem a ta trzecia nie pamietam a jeszcze jedna mustang
    no co nie moje
    nie ja kupuje tylko moj pracodawca jaka opinia
    flimo poduszkowa na gorki oki
    podkaszarka mmmmmmmmmm pozostawia duzo do zyczenia malutka bo nie na szelkach silnik oszczedny cale 250ml sie miesci paliwa i starcza na godzine
    co do huskfarmy ciagniczka
    rora z boku przy lekko wilgotnej trawie sie dosc szybko zapycha i kola na malych gorkach sie slizgaja ogolnie oki a co do tej trzecie co nie znam nazwy 10 stopniowa regulacja nozy wlazcnik nozy elektryczny walec i szczotki do robienia pasow rewelka a na jaka wielkosc
    jak mnie stac to se kupie na maly treawnik wypasiona kosiare i juz
    ale nie ma sesu ja mam ogolnie do skoszenia ponad hektar uzywam ich wszystkich choc nie odrazu ;)
    pozdrawiam
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  3. #263

    Domyślnie

    Dziękuję za informację, to ta blaszka, z wyrzutu tylnego prawdopodobnie nigdy nie będę korzystał ale dobrze wiedzieć co jest do czego.
    JERZYSTAR

  4. #264

    Domyślnie

    Ja sie nie dziwie że niewygodnie z tą podkaszarką, bo od tego są szelki żeby ich używać, zresztą po zbiorniku poznaje że to jakaś do sporadycznego użytku wokół domu, a jak macie ją w firmie to pewnie jakaś branża ogrodnicza, to i model profesjonalny byłby zdecydowanie lepszy, wprawdzie są cięższe ale zbiornik większy i silnik mocniejszy, a co za tym idzie o ile lepsza wygoda pracy. Natomiast ten traktorek mnie dziwi i nie chodzi o to, że kosiarka trawą się zapycha bo to normalne w każdej jak się mokrą kosi, ale to że się ślizga. Niedawno widziałem jak takim traktorkiem wyciągali quada który zakleszczył się w grzęzawisku, i traktorek spokojnie z brzegu, pod górkę na śliskim błocie pojechał. Bez problemu quada wyrwał razem z jakimś korzeniem który się o koło zaczepił

  5. #265
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    wiesz traktorki i traktorki
    nie kazdy taki sam , jeden mam maly drogi wiekszy
    mniejszym pod gorke 10 stopni nie podjade a tym wiekszym niema problemow z ciagnieciem przyczepki do autka pod ta gorke
    a co do firmy otuz sie mylisz to prywatne wszystko , nie posiadam ani ja ani moj szef czy jak go zwal , moze lepiej pracodawca od czsu do czsu .
    firmy ogrodniczej
    poprostu maja ogrod a nie maja czasu na zajmowanie sie nim
    jutro jadse kosic ta wieksza moze zrobie zdjecia to ci jakos wysle pozdrawiam
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  6. #266

    Domyślnie

    A jaka jest Wasza opinia na temat używania kosy spalinowej (dobrej jakości) na świeżo zakładanym trawniku?

    Straszą mnie, że za bardzo szarpie młodą, nieukorzenioną trawkę?

    Czy na ok 800 m2 trawnika do skoszenia warto mieć jednoczęsnie i kosiarkę i kosę?
    Pozdrawiam
    ______________
    www.kociezycie.pl

    oraz foto-dziennik budowy
    http://galeria.wozik.com/thumbnails....bum=36&page=50

    PCHLI TARG czyli co, komu zostało po budowie

  7. #267

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulka i.w.
    A jaka jest Wasza opinia na temat używania kosy spalinowej (dobrej jakości) na świeżo zakładanym trawniku?

    Straszą mnie, że za bardzo szarpie młodą, nieukorzenioną trawkę?

    Czy na ok 800 m2 trawnika do skoszenia warto mieć jednoczęsnie i kosiarkę i kosę?
    Witam,
    Mają rację.
    Czy kosa i kosiarka?-podkaszarke uzywamy do obkaszania różnych przeszkód (drzewa, krawężniki itp.) więc musisz sobie odpowiedzieć czy podkaszarka będzie Ci potrzebna. Jeszcze jedno, trawnik skoszony kosiarką jezdną wygląda atrakcyjniej niż podkaszarką (kosiarka kosi na tą samą wysokość i nei szarpie trawy).

  8. #268

    Domyślnie kosiarki

    Sluchajcie kochani...
    zamierzam kupic rodzicom kosiarke...maja duzy ogrod...tate bola plecy

    znalazlam takie:

    http://www.markab.com.pl/?zobacz=468...71c9122e1f.jpg

    http://www.e-kosiarki.pl/go/_info/?id=1256

    te roznia sie silnikiem..

    http://www.kosiarki-odsniezarki.pl/i...ct&prod_id=733


    i co myslice? dobre sa? ja sie na tym nie znam, a nie chcialabym kupic czegos co zaraz siadzie....bo mnie na to nie stac...(zreszta kogo stac )

    ktora byscie wybrali?....a moze zadna?.....dlaczego?

    z gory dziekuje za pomoc i sugestie...bo juz mi mozg siada jak przegladam wszystkie strony i jakos dziwnie odechciewa mi sie ogrodu (ktory czeka na mnie w domu)

  9. #269

    Domyślnie

    Podstawa przy napędzie elektrycznym od 1400W w górę i jak najszersza 40cm i więcej, dodatkowo może mieć mechanizm ciągnący pomaga w jeździe.
    Przy spalinowych silnik Brigs & Straton i układ samojezdny i szerokość jak największa.
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  10. #270

    Domyślnie

    To ja może zapytam wprost, a który w takim razie model z gazetki
    http://www.leroymerlin.pl/mpng2-fron...Pub=1114608129
    powinien stanowić optymalne rozwiązanie i najlepszy wybór?

  11. #271

    Domyślnie

    Niestety żadna z kosiarek jakie widziałem nie spełniała moich wymagań więc z konieczności musiałem ją wykonać własnoręcznie. Kilka awarii noży tnących latających w dowolnym kierunku i mogących nawet zabić, przekonało mnie do zastosowania płyty tnącej firmy Klippo (do obejrzenia na stronie 36(19 z 21)) http://www.zielenservice.pl/img/pdf/...s_Kat05_sv.pdf
    Płyta posiada 6 krótkich noży umieszczonych na różnych wysokościach zamocowanych obrotowo. W przypadku trafienia w przeszkodę nóż chowa się pod płytę, a impet przejmuje gruba płyta do której noże są mocowane.
    Te płyty tnące mają szerokość tnącą 53cm, a montowane są w traktorkach i największych spalinowych. Przy trawniku ponad 3 tys m2 tą kosiarką zajmuje mi cały dzień i takie było założenie, aby na koszenie nie stracić więcej niż jeden dzień z weekendu, bo kiedyś trzeba odpocząć...
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  12. #272
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tecu

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    7

    Domyślnie

    Jeśli chcesz kosiarkę na lata to kup sobie Vega Boss SemiPro 53 SB - http://www.kosiarka.pl/product_info....roducts_id=737 kosiarka z silnikiem Briggsa, koła stalowe, szybkie mycie i dysk z 4 uchylnymi nożami powodują że jest to sprzęt nie do zajechania.

  13. #273

    Domyślnie

    Dzieki za podpowiedzi

    Ostatecznie zdecydowalam sie na:

    MAKITA PLM4603

    http://www.makita.pl/index.php?page=katalog&produkt=333

    Mam nadzieje, ze pochwalacie moj wybor.


    Moze tylko wytlumacze dlaczego nie zdecydowalam sie na podobna tylko 6KM.
    Otoz, ta z 6Km ma 51 cm szerokosci....a tato koniecznie chcial 46cm, zeby mu sie medzy krzaczki zmiescila

  14. #274
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gianti
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    266
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    czy z praktyki uważacie iż opcja w kosiarce "regulacja obrotów silnika" jest przydatna i drugie pytanie - jaki napęd jest lepszy na tylne czy na przednie koła.
    Nie mialem klopotu wiec postanowilem wybudowac dom
    Dziennik
    Komentarze

  15. #275
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał gianti
    czy z praktyki uważacie iż opcja w kosiarce "regulacja obrotów silnika" jest przydatna
    A po co?
    Cytat Napisał gianti
    i drugie pytanie - jaki napęd jest lepszy na tylne czy na przednie koła.
    jest taka opcja Szukaj
    Kosiarka z napędem na przednie czy tylne koła?

  16. #276

    Domyślnie Dobra kosiarka do 1000zł

    Witam

    Jaką kosiarkę spalinową polecacie Drodzy forumowicze??

    Warunki:
    -dobre zbieranie trawy
    -dobre cięcie
    -mocny silnik(zwykły czy górnozaworowy )

    Dzięki za sugestie...
    Jakby nie było jest bardzo miło xD ;D

  17. #277

    Domyślnie

    witam,
    najlepiej trawe zbierają hondy, ale do tysiaka to nówki nie kupisz (od1500-2400) tańszych nie polecam. Można kupić honde b.db. za 800zł. używaną ale to trzeba sie na tym znać, handluje używkami z Niemiec ale niestety na dzień dzisiejszy nie mam żadnej. Silniki górnozaworowe są nowszej generacji. Moc jest b. ważna, do niej zależy ile kosiarka "pożyje" na danej powierzchni trawnika. Dużo masz tej trawy do koszenia?...i czy teren jest zadbany, równy?
    pozdrawiam

  18. #278

    Domyślnie

    Jakakolwiek z silnikiem B&S. Nie musi być chińska...

  19. #279

    Domyślnie

    Cytat Napisał Duży Boban
    Jakakolwiek z silnikiem B&S. Nie musi być chińska...
    Wyrażnie pisze: "która dobrze zbiera do kosza" a zbierają najlepiej Hondy, Yamahy, Kawasaki.
    Brigs jest okej ale niestety nie dorówna nigdy japończykom.

  20. #280

    Domyślnie

    Wyrażnie pisze: "która dobrze zbiera do kosza" a zbierają najlepiej Hondy, Yamahy, Kawasaki.
    Brigs jest okej ale niestety nie dorówna nigdy japończykom.[/quote]


    Najlepiej zbierają Yamahy , Kawasaki? Gdzie w Polsce znajdziesz kosiarki tych producentów, jeśli w ogóle je robią...
    Briggs ma najlepszy serwis w Polsce, nie ma żadnego problemu z częściami czy materiałami eksploatacyjnymi a wielu renomowanych producentów ma kosiarki z silnikiem B&S w cenie poniżej 1000 zł.

Strona 14 z 155

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony